GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Αγγελίες > Χαρίζεται

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 11-05-2010, 23:36
Gemat Ο/Η Gemat βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Μυτιληνη
Μoto: Honda XL1000VA Varadero 2007
Μηνύματα: 1,006
Προεπιλογή Απάντηση: Χαρίζεται Scanner + pc + monitor !

Οσο αφορα τα σχολια που πηρα εχω να απαντησω οτι μαλλον εμεις ζουμε σε αλλη χωρα!

Η προταση μου ειναι η ανακυκλωση...

Η κινηση μετραει οταν συνοδευεται απο ουσια. Ενα απολιθωμα της πληροφορικης δεν αποτελει αντικειμενο εκπαιδευσης κανενος παιδιου...

Αν θελετε να κανουμε μια δωρεα σε ενα σχολειο βαλτε κανενα ευρω να τους παρουμε ενα κομπιουτερ και αφηστε τις π@π@ριες περι "κινησης".

Οργανωστε το και πρωτος εγω θα βαλω χρηματα!
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 11-05-2010, 23:38
skippybi Ο/Η skippybi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: BMW R 850 Roadster ή απλά ''Σουρτούκω''
Μηνύματα: 14,081
Προεπιλογή Απάντηση: Χαρίζεται Scanner + pc + monitor !

αντί να το σώσεις το χοντραίνεις τώρα...
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 11-05-2010, 23:41
saitman Ο/Η saitman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: GS 1200 2004
Μηνύματα: 4,238
Προεπιλογή Απάντηση: Χαρίζεται Scanner + pc + monitor !

η χαρα ενος παιδιου οταν θα λαβει αυτο το απλο και παλιο μηχανημα θα ειναι μεγαλυτερη απο την δικια σου ικανοποιηση οταν ανακυκλωθει!!!
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 11-05-2010, 23:45
pirate Ο/Η pirate βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: Ηράκλειο - ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 7,343
Προεπιλογή Απάντηση: Χαρίζεται Scanner + pc + monitor !

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Gemat Εμφάνιση μηνυμάτων
Οσο αφορα τα σχολια που πηρα εχω να απαντησω οτι μαλλον εμεις ζουμε σε αλλη χωρα!

Η προταση μου ειναι η ανακυκλωση...

Η κινηση μετραει οταν συνοδευεται απο ουσια. Ενα απολιθωμα της πληροφορικης δεν αποτελει αντικειμενο εκπαιδευσης κανενος παιδιου...

Αν θελετε να κανουμε μια δωρεα σε ενα σχολειο βαλτε κανενα ευρω να τους παρουμε ενα κομπιουτερ και αφηστε τις π@π@ριες περι "κινησης".

Οργανωστε το και πρωτος εγω θα βαλω χρηματα!
Αγαπητέ Γιώργο πρέπει να έχεις και μυαλό για να έχει ουσία .....iRECYCLE - ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ Η/Υ :: Κανένας υπολογιστής στα απορρίματα! >> Η ιδέα




Η ιδέα της Κοινωνικής Ανακύκλωσης Η/Υ δεν είναι νέα.

Το 2001 στις Η.Π.Α. ο Jacob Komar ιδρύει την μη κερδοσκοπική κίνηση "Computers For Communities" (
http://computers4communities.org).

Συγκεντρώνοντας παλαιούς ή μη λειτουργικούς Η/Υ, περιφερειακά και εξαρτήματα, τους επιδιορθώνει, τους αναβαθμίζει και τους δωρίζει σε σχολεία υποβαθμισμένων περιοχών, σε φτωχές κοινότητες και σε φτωχές οικογένειες, με αποτέλεσμα έως σήμερα να έχει δοθεί η ευκαιρία σε χιλιάδες μη προνομιούχους ή κοινωνικώς αποκλεισμένους ανθρώπους να γνωρίσουν τα πλεονεκτήματα της Πληροφορικής Τεχνολογίας και κατ' επέκταση της Τεχνολογικής Παιδείας.

Εμείς, οι τεχνικοί των
Mac Support Net - Windows Support Net - Unix Support Net, εμπνεόμενοι από αυτήν την κίνηση ως κοινωνικοί άνθρωποι και ως άνθρωποι της Πληροφορικής, θεωρήσαμε ότι είναι καθήκον μας να ιδρύσουμε μία ανάλογη κίνηση μη κερδοσκοπικού χαρακτήρος και στην Ελλάδα γιά να καταπολεμήσουμε τον Τεχνολογικό Αναλφαβητισμό στην χώρα μας.

Στόχος μας είναι να εξοπλίσουμε με Η/Υ και περιφερειακό εξοπλισμό όλα τα Ελληνικά Δημόσια Σχολεία, Νηπιαγωγεία, Δημοτικά, Γυμνάσια, Λύκεια, Τ.Ε.Ι. και Α.Ε.Ι., τα οποία δεν έχουν επαρκείς υποδομές Πληροφορικής λόγω ανεπάρκειας ή αδιαφορίας του Ελληνικού Κράτους.

Όραμα μας είναι κάθε Έλλην μαθητής και κάθε Ελληνίδα μαθήτρια, ως μελλοντικοί πολίτες, να έχουν την δυνατότητα να χειρίζονται αποτελεσματικά και ορθά την τεχνολογία προς όφελος των ιδίων, της οικογενείας τους, της κοινωνίας και του Έθνους.
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 12-05-2010, 00:07
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: Χαρίζεται Scanner + pc + monitor !

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Gemat Εμφάνιση μηνυμάτων
Οσο αφορα τα σχολια που πηρα εχω να απαντησω οτι μαλλον εμεις ζουμε σε αλλη χωρα!

Η προταση μου ειναι η ανακυκλωση...

Η κινηση μετραει οταν συνοδευεται απο ουσια. Ενα απολιθωμα της πληροφορικης δεν αποτελει αντικειμενο εκπαιδευσης κανενος παιδιου...

Αν θελετε να κανουμε μια δωρεα σε ενα σχολειο βαλτε κανενα ευρω να τους παρουμε ενα κομπιουτερ και αφηστε τις π@π@ριες περι "κινησης".

Οργανωστε το και πρωτος εγω θα βαλω χρηματα!
Τό' χασες γιατί χρησιμοποίησες προσβλητικές εκφράσεις.

Οποιοσδήποτε πιστεύω απαντήσει στα σχόλιά σου, χάνει τα λόγια του.
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 12-05-2010, 22:55
saitman Ο/Η saitman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: GS 1200 2004
Μηνύματα: 4,238
Προεπιλογή Απάντηση: Χαρίζεται Scanner + pc + monitor !

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από pirate Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητέ Γιώργο πρέπει να έχεις και μυαλό για να έχει ουσία .....iRECYCLE - ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ Η/Υ :: Κανένας υπολογιστής στα απορρίματα! >> Η ιδέα




Η ιδέα της Κοινωνικής Ανακύκλωσης Η/Υ δεν είναι νέα.

Το 2001 στις Η.Π.Α. ο Jacob Komar ιδρύει την μη κερδοσκοπική κίνηση "Computers For Communities" (
http://computers4communities.org).

Συγκεντρώνοντας παλαιούς ή μη λειτουργικούς Η/Υ, περιφερειακά και εξαρτήματα, τους επιδιορθώνει, τους αναβαθμίζει και τους δωρίζει σε σχολεία υποβαθμισμένων περιοχών, σε φτωχές κοινότητες και σε φτωχές οικογένειες, με αποτέλεσμα έως σήμερα να έχει δοθεί η ευκαιρία σε χιλιάδες μη προνομιούχους ή κοινωνικώς αποκλεισμένους ανθρώπους να γνωρίσουν τα πλεονεκτήματα της Πληροφορικής Τεχνολογίας και κατ' επέκταση της Τεχνολογικής Παιδείας.

Εμείς, οι τεχνικοί των
Mac Support Net - Windows Support Net - Unix Support Net, εμπνεόμενοι από αυτήν την κίνηση ως κοινωνικοί άνθρωποι και ως άνθρωποι της Πληροφορικής, θεωρήσαμε ότι είναι καθήκον μας να ιδρύσουμε μία ανάλογη κίνηση μη κερδοσκοπικού χαρακτήρος και στην Ελλάδα γιά να καταπολεμήσουμε τον Τεχνολογικό Αναλφαβητισμό στην χώρα μας.

Στόχος μας είναι να εξοπλίσουμε με Η/Υ και περιφερειακό εξοπλισμό όλα τα Ελληνικά Δημόσια Σχολεία, Νηπιαγωγεία, Δημοτικά, Γυμνάσια, Λύκεια, Τ.Ε.Ι. και Α.Ε.Ι., τα οποία δεν έχουν επαρκείς υποδομές Πληροφορικής λόγω ανεπάρκειας ή αδιαφορίας του Ελληνικού Κράτους.

Όραμα μας είναι κάθε Έλλην μαθητής και κάθε Ελληνίδα μαθήτρια, ως μελλοντικοί πολίτες, να έχουν την δυνατότητα να χειρίζονται αποτελεσματικά και ορθά την τεχνολογία προς όφελος των ιδίων, της οικογενείας τους, της κοινωνίας και του Έθνους.
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 13-05-2010, 18:31
evanb Ο/Η evanb βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ANO PATISIA
Μoto: R 1200 GS, 2008
Μηνύματα: 304
Thumbs up Απάντηση: Χαρίζεται Scanner + pc + monitor !

σκεφτόμουν να το ζητήσω εγώ από τον Νίκο (για να κατεβάζω torrent), αλλά μετά την πρόταση του Αργύρη 10000000000000+
μπράβο του.....
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 14-05-2010, 03:03
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: Χαρίζεται Scanner + pc + monitor !

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από evanb Εμφάνιση μηνυμάτων
σκεφτόμουν να το ζητήσω εγώ από τον Νίκο (για να κατεβάζω torrent), αλλά μετά την πρόταση του Αργύρη 10000000000000+
μπράβο του.....

.....τα torrents, είναι παράνομα ....καλά που δεν το πήρες ....
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 14-05-2010, 05:34
EOD-K9 Ο/Η EOD-K9 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ R1200GS
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 7,584
Προεπιλογή Απάντηση: Χαρίζεται Scanner + pc + monitor !

Πάνω που το πήγαινες καλά ...................



Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
.....τα torrents, είναι παράνομα ....καλά που δεν το πήρες ....
απο ποτε ???
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 14-05-2010, 12:54
evanb Ο/Η evanb βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ANO PATISIA
Μoto: R 1200 GS, 2008
Μηνύματα: 304
Προεπιλογή Απάντηση: Χαρίζεται Scanner + pc + monitor !

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
.....τα torrents, είναι παράνομα ....καλά που δεν το πήρες .... :
εγώ???
ποτε μου, Νίκο μόνο κανα Documentary π.χ. για την Αρκαδία (το έσωσα Arka)
που είναι δωρεάν, ή για τον ntinopoulo που είναι είδος προστατευόμενο προς εξαφάνιση (το gsforum έχει αναλάβει την διάσωση του, και την αναπαραγωγή του)




(Κώστα ελπίζω να μην είσαι μέσα, αν ναι δεν είμαι εγώ ο Βαγγέλης αλλά
κάποιος άλλος ........)
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Χαρίζεται .... ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Χαρίζεται 4 01-01-2010 23:03
Monitor Energy Saver Panos_Gr Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games 6 08-12-2009 01:46
MONITOR Samsung 19'' LCD MIKEVIII Πωλήσεις γενικώς 1 21-10-2009 17:29
Χαρίζεται ημίαιμο Πιτμπουλ ΜΑΚΑΡΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Διάφορα 5 06-05-2009 00:04


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:25.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!