GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 30-05-2012, 23:15
Translatoras Ο/Η Translatoras βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Πειραιάς-Πειραϊκή
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 761
Προεπιλογή Απάντηση: Εθνική: Εφιαλτικό τοπίο η επιστροφή στη δραχμή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Και τώρα δηλαδή πρέπει να πατσίσουμε ;
Όχι δεν θέλω να πατσίσουμε, έτσι κι αλλιώς εγώ δεν έχω κανένα συμφέρον.
Απλά με αυτήν την προεκλογική επέμβαση θυμήθηκα την παροιμία "Το ένα παιδί καλό κι το άλλο Γ@Μ@ τη μάνα του."


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Όπως και να έχει τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα και μέσα στο ευρώ και εγώ τσαντίζομαι και με αυτούς που 2 μήνες μετά την υπογραφή του μνημονίου θέλουν να το επαναδιαπραγματευτούν και μας δουλεύουν ψιλό γαζί,
και θα συνεχίσουν μόλις/αν ξαναβγούν

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
αλλά η έξοδος από το ευρώ είναι άλλο σενάριο πολύ χειρότερο..
Είσαι σίγουρος ότι αυτό το σενάριο είναι μονοσήμαντα και αποκλειστικά συνυφασμένο με τον Σύριζα;;;

Μπορεί να βγει κάποιος και να με βεβαιώσει ότι ΔΕΝ ΟΔΗΓΟΥΜΑΣΤΕ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΕΚΕΙ ΜΕ ΤΟ ΥΠΑΡΧΟΝ ΜΝΗΜΟΝΙΟ;;;;;
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 30-05-2012, 23:27
Translatoras Ο/Η Translatoras βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Πειραιάς-Πειραϊκή
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 761
Προεπιλογή Απάντηση: Εθνική: Εφιαλτικό τοπίο η επιστροφή στη δραχμή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Τις πρώτες μέρες που βγήκε στην κυβέρνηση και μοίραζε το επίδομα "κοινωνικής αλληλεγγύης" ήταν σωστός; και μετά χάλασε..;

Oι οριστικές ρυθμίσεις για το επίδομα κοινωνικής αλληλεγγύης
ΕΙλικρινα δεν καταλαβανω γιατι το αναφερεις.

Η μανα μου με συνταξη κοντα 1000€ πηρε το πρωτο 200αρι, το δευτερο δεν ηρθε ποτε και καπακι επεστρεψε και το πρωτο με την εκτακτη εισφορα.
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 30-05-2012, 23:42
Translatoras Ο/Η Translatoras βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Πειραιάς-Πειραϊκή
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 761
Προεπιλογή Απάντηση: Εθνική: Εφιαλτικό τοπίο η επιστροφή στη δραχμή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Να υποθέσω ότι δεν θεωρείτε την έκθεση αντικειμενική αλλά τρομοκρατική προκύρηξη..
Οι προκυρηξεις εμφανιζονται μετα το χτυπημα. Πριν το χτυπημα ειναι η απειλη.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν θα πρέπει δηλαδή να ξέρουμε τι σημαίνει μία έξοδο από το ευρώ;
Πρεπει να ξερουμε, αλλα να μας πουνε ολη την ιστορια, οχι μονο την αρχη της.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Να πάμε να ψηφίσουμε μόνο με το τι γουστάρουμε και τι αντιπαθούμε;
Κάπου ένας συμφουρίτης είχε γράψει για το θέμα της "άρνησης"
Εγραψα και εγω εκει. Αλλοι το λενε ΑΡΝΗΣΗ,αλλοι ΕΠΙΛΟΓΗ.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολύ θα ήθελα να ψηφίσω τον Τσίπρα αλλά θα πρέπει πρώτα να με πείσει ότι δε θα φύγουμε από το ευρώ.
Να σου πω την αληθεια Τσιπρα (σαν προσωπο) δεν θα ηθελα να ψηφισω ΠΟΤΕ.
Η ατιμη η μοιρα ομως τα 'φερε να ειναι το ΜΟΝΑΔΙΚΟ αντιπαλο ΔΕΟΣ στους εγκληματιες!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ είμαι πεπεισμένος ότι αν αυτό συμβεί ότι περάσαμε και περνάμε μέχρι σήμερα θα είναι σχολική εκδρομή.
Σεβομαι και αντιλαμβανομαι απολυτα την πεποιθηση σου. Υπαρχει ομως κατι που μου λεει οτι προς τα εκει βαδιζουμε ετσι κι αλλιως.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν είναι θέμα τρομοκρατίας ούτε πολιτικής προτίμησης (εγώ δηλώνω α-πολιτικός), είναι θέμα μαθηματικών.
Αυτο που τρομαζει ειναι τα στατιστικα μεγεθη.
Ο Ντισραελι (παλιος πρωθυπουργος της Αγγλιας) ειπε καποτε: "Υπαρχουν τα μικρα ψευδη, τα μεγαλα ψευδη και οι στατιστικες."
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 30-05-2012, 23:44
Eftixis Ο/Η Eftixis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
Μoto: R 1200 RT 2011 καλοτάξιδο
Μηνύματα: 5,159
Προεπιλογή Απάντηση: Εθνική: Εφιαλτικό τοπίο η επιστροφή στη δραχμή

Φιλαράκια το 1940 ένας λαός ξεβράκωτος σήκωσε ανάστημα στην τρομερή πολεμική μηχανή του άξονα και πάλεψε με κάθε μέσο να μην υποταχτεί και εμείς οι απόγονοι αυτών των ανθρώπων σκεφτόμαστε αν φύγουμε από την Ε.Ε η χάσουμε το ευρώ τι θα γίνουμε .
Και υποκύπτουμε σε κάθε ωμή παρέμβαση στα εσωτερικά της πατρίδας μας την περίοδο αυτή.
Και δεν σηκώνει κανείς το ανάστημα του να τους πει, όπα εσείς την δουλειά σας και εμείς την δικιά μας . Δεν είμαστε μπαταξήδες λαός , μέχρι και σήμερα παρά τις δυσκολίες είμαστε εντάξει με τις υποχρεώσεις μας .
Τι φοβούνται και μας πιέζουν.
Μήπως αυτά που ζητάνε δεν είναι τα πρέποντα και φοβούνται μήπως τους κόψουμε τα πανωπρούκια που πάνε να βγάλουνε από τις πλάτες μας όχι άδικα (πιθανόν να είναι τα 30 αργύρια των πουλημένων πολιτικών που μας οδήγησαν σε αυτή την ξεφτίλα )
Ε ναι ο φτωχός είτε είναι δραχμή είτε είναι ευρώ φτωχός θα είναι .
Και τέλος μην γινόμαστε αφελείς ούτε από την Ευρώπη θα μας διώξουν ούτε από το ευρώ Διότι χωρίς την Ελλάδα δεν υπάρχει Ευρώπη .
Ψιλά το κεφάλι είμαι αισιόδοξος όσο βλέπω να πολεμάνε τον Τσίπρα τόσο πιο πολύ καταλαβαίνω πως τον φοβούνται μήπως τους χαλάσει την σούπα .
Για αυτό στης 17 η αντίσταση του λαού απέναντι σε όλους αυτούς που μας έφεραν σε αυτό το χάλι είναι να ψηφίσουμε αριστερά για να μπορέσουν έστω και τώρα να μας συγχωρέσουν τα παιδιά μας για την κατάντια που τα φέραμε .
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 31-05-2012, 00:09
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Εθνική: Εφιαλτικό τοπίο η επιστροφή στη δραχμή

Εγώ νόμιζα ότι το δημόσιο θα πλήρωνε τις υποχρεώσεις του προς τους ιδιώτες αμέσως μετά την υποφραγή του 2ου μνημονίου....
Οι φίλοι μας που είπαν ότι δε θα δώσουν στο ακέραιο την επόμενη δόση μας σέβονται το μνημόνιο;
Είναι αλήθεια ότι τα λεφτά φτάνουν μέχρι τέλος Ιουνίου; Εχουμε ξανακούσει το ποίημα.

Εγώ ξέρω ένα πράγμα..... με αυτό που συμβαίνει τώρα έρχεται πιό γρήγορα απ'ότι υπολόγιζα η στιγμή που δε θα έχω να ταϊσω τον Κωνσταντίνο....Ο πρώτος #######ς που θα πέσει στα χέρια μου θα φτύσει το γάλα της μάνας του, κατά προτίμηση πασόκος....
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 31-05-2012, 02:45
Fuji Ο/Η Fuji βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Βόλος - Σκόπελος
Μoto: BMW F650GS/DAKAR
Μηνύματα: 2,856
Προεπιλογή Απάντηση: Εθνική: Εφιαλτικό τοπίο η επιστροφή στη δραχμή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Να υποθέσω ότι δεν θεωρείτε την έκθεση αντικειμενική αλλά τρομοκρατική προκύρηξη..
Δεν θα πρέπει δηλαδή να ξέρουμε τι σημαίνει μία έξοδο από το ευρώ;
Να πάμε να ψηφίσουμε μόνο με το τι γουστάρουμε και τι αντιπαθούμε;
Κάπου ένας συμφουρίτης είχε γράψει για το θέμα της "άρνησης"

Πολύ θα ήθελα να ψηφίσω τον Τσίπρα αλλά θα πρέπει πρώτα να με πείσει ότι δε θα φύγουμε από το ευρώ.

Εγώ είμαι πεπεισμένος ότι αν αυτό συμβεί ότι περάσαμε και περνάμε μέχρι σήμερα θα είναι σχολική εκδρομή.

Δεν είναι θέμα τρομοκρατίας ούτε πολιτικής προτίμησης (εγώ δηλώνω α-πολιτικός), είναι θέμα μαθηματικών.
Ψηφίζοντας τους "μνημονιακούς" δηλαδή, έχουμε πειστεί πως θα είμαστε μέσα; Αφού πάρουν οι "απ' όξω" ότι απέμεινε, και μη μπορώντας εκ των πραγμάτων να ανακάμψουμε, θα μας πετάξουν σαν στιμένες λεμονόκουπες.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτο που έχω καταλάβει εγω, είναι ότι όσο πλησιάζουν οι εκλογές,τόσο πιο πολυ φοβούνται όσοι βλέπουν,διαβάζουν,συζητούν και μαντρωνονται.....
Όσο βγάζουν στην φορα προβλέψεις για έξοδο απο Ευρώπη, τόσο η αγορα θα βουλιάζει......
Προσωπικά δεν πιστεύω κανένα γκάλοπ και οποίος κάνει προβλέψεις για αυτές τις εκλογές, θα πέσει έξω....
Το μόνο σίγουρο είναι ότι το ΠΑΣΟΚ...θα είναι Τριτο κόμμα, με διαφορα
Ο βοσκος την έκανε.....και το κοπάδι έχει μείνει μόνο του
Μαζί σου. Όταν ανοίγω το κουτί και βλέπω τα πάνελ με τους διαξιφισμούς και τα γκάλοπ, αλλάζω κανάλι ή την κλείνω. Τους έχω σιχαθεί.

[QUOTE=Translatoras;694199]Όχι δεν θέλω να πατσίσουμε, έτσι κι αλλιώς εγώ δεν έχω κανένα συμφέρον.
Απλά με αυτήν την προεκλογική επέμβαση θυμήθηκα την παροιμία "Το ένα παιδί καλό κι το άλλο Γ@Μ@ τη μάνα του."




και θα συνεχίσουν μόλις/αν ξαναβγούν



Είσαι σίγουρος ότι αυτό το σενάριο είναι μονοσήμαντα και αποκλειστικά συνυφασμένο με τον Σύριζα;;;

Μπορεί να βγει κάποιος και να με βεβαιώσει ότι ΔΕΝ ΟΔΗΓΟΥΜΑΣΤΕ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΕΚΕΙ ΜΕ ΤΟ ΥΠΑΡΧΟΝ ΜΝΗΜΟΝΙΟ;;;;;[/QUOTE]

Πρόσω ολοταχώς για φούντο πάμε ... δυομισυ χρόνια μνημόνια, είδαμε κάποιο σημάδι της υποτιθέμενης ανάκαμψης; Ναι, εντάξει, ξέχασα, τα μέτρα θέλουν κάποιο βάθος χρόνου να αποδώσουν ... 50ετίας.


Reply With Quote
  #27  
Παλιό 31-05-2012, 02:48
Fuji Ο/Η Fuji βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Βόλος - Σκόπελος
Μoto: BMW F650GS/DAKAR
Μηνύματα: 2,856
Προεπιλογή Απάντηση: Εθνική: Εφιαλτικό τοπίο η επιστροφή στη δραχμή

Α, και επειδή η ΕΤΕ ήταν το θέμα μας, αυτή με ποιόν παίζει μπάλα; Μαζί μου πάντως σίγουρα όχι ...
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 31-05-2012, 08:27
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Εθνική: Εφιαλτικό τοπίο η επιστροφή στη δραχμή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Fuji Εμφάνιση μηνυμάτων
Α, και επειδή η ΕΤΕ ήταν το θέμα μας, αυτή με ποιόν παίζει μπάλα; Μαζί μου πάντως σίγουρα όχι ...
Η ΕΤΕ δεν επαιζε ποτέ μπαλα μαζί σου εκτός κι αν ήσουν δημόσιος υπάλληλος εκεί......
Γιατί να παίξει τώρα ? η επιχείρηση έχει υποχρέωση να αποδίδει λογαριασμό στους ιδίωτες και μη μετόχους άρα θα κάνει τα πάντα να αποδώσει κέρδη στην επένδυσή τους...
Να θυμίσω ότι μεγαλομέτοχοι της είναι και Ελληνικά ασφαλιστικά ταμεία , η εκκλησία της Ελλάδος όπου αυτοί περιμένουν κέρδη επί των επενδύσεων ώστε να πληρώσουν συντάξεις, παροχές υγείας και συσσίτια.....
Ακρη δεν βγάζεις και απόλυτες λύσεις/απαντήσεις δεν υπάρχουν...
Καλύτερα να σταματήσουμε να καθόμαστε να κλαίμε στη γωνία σαν μικρά παιδιά και να προσπαθήσουμε μόνοι να αναστηθούμε , χωρίς παράπονα οτι δεν μας παίζουν οτι δεν συμμετέχουμε δηλ στο πάρτυ τους...
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 31-05-2012, 09:25
asotosios Ο/Η asotosios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μεταμόρφωση
Μoto: MOTO GUZZI BREVA 1100 ABS 2007
Μηνύματα: 3,009
Προεπιλογή Απάντηση: Εθνική: Εφιαλτικό τοπίο η επιστροφή στη δραχμή

Απο ποτε η ΤΤΕ ειναι αξιοπιστη πηγη για τον πολιτη...???
εκει δεν μαγειρευαν και συνεχιζουν να μαγειρευουν νουμερακια τοσα χρονια...???


τα τελευταια χρονια και μετα απο τοσες "νικες" και "σωτηριες" καταλαβαμε κατι πολυ απλο...

οταν λεγανε οτι σωθηκαμε και το πανυγιριζανε....εμας αδειαζε η τσεπη μας...εμεις πηρωναμε ολο και περισσοτερα και περναμε και ολο και λιγοτερα...

τωρα λενε οτι τα πραγματα ειναι δυσκολα...μηπως για εμας γινονται καλυτερα...???
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 31-05-2012, 12:50
mAthosalas Ο/Η mAthosalas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: F800GS 30years
Μηνύματα: 1,580
Προεπιλογή Απάντηση: Εθνική: Εφιαλτικό τοπίο η επιστροφή στη δραχμή

Αισθανεται κανενας Ευρωπαιος;
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:40.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!