GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Χρήσιμα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 09-10-2012, 12:29
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: πως κλεβουν τις μηχανες!!!!!!!

Ψύχρα
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 09-10-2012, 15:04
cover Ο/Η cover βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2012
Περιοχή: Νεα Σμυρνη
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 75
Προεπιλογή Απάντηση: πως κλεβουν τις μηχανες!!!!!!!

ρε παιδια συγνωμη αλλα μια ερωτηση...
εφοσον μπαινουμε (βαζω και τον εαυτο μου μεσα) σε αυτην την διαδικασια αγορας σουπερ ντουπερ αλυσιδας, κλειδαριας και τα υπολοιπα συναφη και επειδη μπηκα και εγω στην ιδια διαδικασια... γιατι δεν παιζει το σεναριο να δωσουμε 80€ περισσοτερα το εξαμηνο και να ασφαλισουμε την μηχανη για κλοπη?
Σιγουρα για τις πιο ακριβες απο την δικια μου κουκλες σας θα ειναι κατι παραπανω αλλα δεν θα ειναι 200€ το λουκετο και 60€ το μετρο η αλυσιδα και πως τα κουβαλας ολα αυτα μαζι στο μπαρακι το βραδυ ή στην παραλια με το γκομενακι???

Για παραδειγμα στο δικο μου εργαλειο GS1200 του 06 με οχι και τοσα πολλα εξτραδακια αντι για 120€ το εξαμηνο εδωσα 200€ για ασφαλιζομενη αξια 6000€...
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 09-10-2012, 16:30
asotosios Ο/Η asotosios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μεταμόρφωση
Μoto: MOTO GUZZI BREVA 1100 ABS 2007
Μηνύματα: 3,009
Προεπιλογή Απάντηση: πως κλεβουν τις μηχανες!!!!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από cover Εμφάνιση μηνυμάτων
ρε παιδια συγνωμη αλλα μια ερωτηση...
εφοσον μπαινουμε (βαζω και τον εαυτο μου μεσα) σε αυτην την διαδικασια αγορας σουπερ ντουπερ αλυσιδας, κλειδαριας και τα υπολοιπα συναφη και επειδη μπηκα και εγω στην ιδια διαδικασια... γιατι δεν παιζει το σεναριο να δωσουμε 80€ περισσοτερα το εξαμηνο και να ασφαλισουμε την μηχανη για κλοπη?
Σιγουρα για τις πιο ακριβες απο την δικια μου κουκλες σας θα ειναι κατι παραπανω αλλα δεν θα ειναι 200€ το λουκετο και 60€ το μετρο η αλυσιδα και πως τα κουβαλας ολα αυτα μαζι στο μπαρακι το βραδυ ή στην παραλια με το γκομενακι???

Για παραδειγμα στο δικο μου εργαλειο GS1200 του 06 με οχι και τοσα πολλα εξτραδακια αντι για 120€ το εξαμηνο εδωσα 200€ για ασφαλιζομενη αξια 6000€...
Προσωπικα μιλωντας παντα, δεν θα ηθελα κανενα τσογλανι να παρει την καλη μου και να την παρατησει...σακατεμενη πουθενα...
και μετα η ασφαλιστικη να λεει παρε 500ευρω να την φτιαξεις...τι να φτιαξεις τωρα με 500ευρω αλλου παπα ευαγγελιο...

Ο λογος ολων των παραπανω ή αντιστοιχων λυσεων ειναι να αποτραπουν οι οχι τοσο αποφασισμενοι μνηστηρες και να κοιταξουν αλλου για νυφη...

γιατι δυστηχως οπως εχουμε πει πολλες φορες...
αν στην βαλουν στο ματι...τοτε κλαφτα...!!!

επισης δεν μιλαμε για portable λυση...αλλα για αγκυροβολιο... που σημαινει λυση μονο για το σπιτι...

για την βολτα ενα λουκετο δισκοφρενου...δεν νομιζω οτι μπορεις να κανεις και πολλα ετσι και αλλιως...

Last edited by asotosios; 09-10-2012 at 16:33.
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 09-10-2012, 16:58
herman Ο/Η herman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: athina
Μoto: bmw 1200 gs
Μηνύματα: 31
Προεπιλογή Απάντηση: πως κλεβουν τις μηχανες!!!!!!!

Προσωπικά έχω συναγερμό και 2 λουκέτα δισκοφρένου.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:58.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!