GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Τεχνικά θέματα διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Previous Post   Next Post Next
  #17  
Παλιό 29-10-2013, 15:05
V.Stratos Ο/Η V.Stratos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Greece
Μoto: R1200GSAdventure '11
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή Απάντηση: Club ''σκασμενων'' αναρτησεων.....

Διάβασα όλες τις σελίδες και πραγματικά έμεινα λίγο άφωνος..Είμαι κι εγώ με ESA στο Adv 2011/3os κατασκευή όμως 6/2010..Οπότε μιλάμε για Showa μπρος-πίσω κτλ κτλ..
Δεν έχω δάκρυσμα (ακόμα) αλλά ήθελα να τονίσω κάτι..

Οταν πήρα τη μηχανή (2ο χέρι) πριν λίγο καιρό από αντιπροσωπεία γνωστή λίγο έξω από την Αθήνα ο μηχανικός εκεί όταν του είπα ότι μέχρι 40-50Κ χλμ συνήθως καλύπτεται με εγγύηση η ανάρτηση κτλ κτλ μου απάντησε ότι αυτά είναι χαζομάρες των φόρουμ.Δεν ισχύει κάτι τέτοιο..
Τώρα διαβάζω πως ακόμα και σε 2008 και 2009 μοντέλα (που εκείνες τις χρονιές παίξανε πολλές ESA ελλατωματικές) γίνονται αντικαταστάσεις από 50-100% του ποσού..
Θες από Παναγιωτόπουλο ? Θες από τον Αδριόπουλο ? Από τον Κρητικό στο Ηράκλειο ?

Είναι τελικά όπως σε πιάσουνε..Δε γίνεται να είναι όλες οι αντιπροσωπείες μέλη του ίδιου δικτύου BMW και να λένε διαφορετικά πράγματα..1+1=2 και όσο και να θες δεν αλλάζει.

Στο K-Shock επισκεύασα την ανάρτηση του πρώην V-Strom 650 και έμεινα υπέρ-ευχαριστημένος..Μάλιστα για την ακρίβεια προ 20' έκλεισα και το τηλέφωνο με τον Γιώργο K-Shock και μου είπε πως η ESA επισκευάζεται πλήρως και αξιόπιστα με 1 ΧΡΟΝΟ ΕΓΓΥΗΣΗ παρακαλώ..Επίσης ότι μέχρι στιγμής δεν του έχει παραπονεθεί κάποιος ότι χάλασε η ανάρτηση και ότι 2-3 παιδιά έχουν γράψει και 20-30Κ χλμ κιόλας..

Οπως και να έχει ΕΥΤΥΧΩΣ που υπάρχουν καλοί αντιπρόσωποι-επαγγελματίες και ΕΥΤΥΧΩΣ πλέον που η αγορά έχει κάποιους που τολμάνε..

Αυτό που είπαν κάποιοι για τη BMW και το ότι αλλάζει αναρτήσεις και εκτός εγγύησης,πιστέψτε με είναι καθαρά θέμα marketing (που την παραδέχομαι)
Εαν δεν άλλαζε τις αναρτήσεις να ξέρετε πως θα είχε πολλά προβλήματα με το νόμο
Και όχι μόνο από τους Ελληνες,αλλά Γερμανοί,Σκανδιναβοί,Αμερικάνοι κτλ κτλ δεν τα σηκώνουν αυτά..

Ελπίζω να μην μπώ στο ΚΛΑΜΠ αλλά και να μπώ δε θα στεναχωρηθώ..Λύσεις υπάρχουν
και αντιπροσωπείες πολλές..Θα κάνω τη γύρα μου και ότι γίνει !!! 3ος του 2011 με όλα τα service σε εξουσιοδοτημένο και 28500χλμ..

Αυτά είχα να πώ !!!

Υ.Γ. Μη χαλιέστε για κανέναν κ για τπτ..Υγεία να υπάρχει και όμορφα ταξιδιωτικά και ασφαλή χλμ..

Reply With Quote
 


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
BMW και σπασμενο μοτερ....... Dimitrism Τεχνικά θέματα διάφορα 114 14-03-2011 10:31
Πως μπορεί να εκφραστεί ο ΄΄Κανένας΄΄ τον δημοσκοπήσεων; MARK Επικαιρότητα 2 23-10-2010 14:17
Επιδιορθωση Σπασμενων Πλαστικων vasorfa Τεχνικά θέματα διάφορα 17 20-08-2010 11:23
Ενας αγανακτησμενος πολιτης. georgekostas Διάφορα 57 30-12-2009 23:36
Μεθυσμενος wolferin Ανέκδοτα 13 11-04-2009 21:52


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:47.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!