GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Εξοπλισμός αναβάτη > Ένδυση

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιό 19-10-2011, 18:54
3ple black Ο/Η 3ple black βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2011
Περιοχή: Αθηνα-Κυψελη
Μoto: BMW R1200 GS TRIPLE BLACK (2011)
Μηνύματα: 118
Προεπιλογή Απάντηση: Αδιαβροχο..

Ισως ειναι λιγο "χαζη" η απορια μου αλλα ρε παιδια αν εχεις παρει ενα καλο μπουφαν και παντελονι (μηχανης και εννοειτε αδιαβροχο) γιατι να παρεις και εξτρα αδιαβροχο;
Reply With Quote
  #52  
Παλιό 19-10-2011, 20:59
GregoryGS Ο/Η GregoryGS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2010
Περιοχή: Βόλος
Μoto: R 1200GS ADV
Μηνύματα: 251
Προεπιλογή Απάντηση: Αδιαβροχο..

Δεν είναι χαζή η ερώτηση σου αλλά από την μικρή εμπειρία μου ένα καλό μπουφάν που είναι αδιάβροχο μετά από κάποιο διάστημα αρχίζει…. να μην είναι!!! Άρα σε ένα ταξίδι που θα ρίχνει καρέκλες καλό είναι να υπάρχει γιατί άμα το καράβι πάρει νερά… άστα. Εγώ το spidi που έχω και κατά τα άλλα είμαι πολύ ευχαριστημένος με το οποίο έκανα αρκετά ταξίδια με βροχή και δεν έπαιρνε στάλα τώρα (μετά από δύο χρόνια) και με δυνατή βροχή την βάζει την υγρασία του. Άσε που με το αδιάβροχο στο ντουλαπάκι όταν είσαι στην πόλη και φοράς τζινάκι σώθηκες…
Reply With Quote
  #53  
Παλιό 28-10-2011, 13:28
strech Ο/Η strech βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2010
Περιοχή: A
Μoto: BMW 1200 GS
Μηνύματα: 26
Προεπιλογή Απάντηση: Αδιαβροχο..

Είχα πάρει πέρισι ένα αδιάβροχο σε 2 κομάτια από το μότο μάρκετ με 48 δουβλόνια και είναι μια χαρά.
Reply With Quote
  #54  
Παλιό 28-10-2011, 16:56
geod Ο/Η geod βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Θεσσαλονικη-Aθηνα-Σαντορίνη
Μoto: F800GS
Μηνύματα: 583
Προεπιλογή Απάντηση: Αδιαβροχο..

Ακόμα και το καλύτερο αδιάβροχο μπουφάν(πχ με μεμβράνη core-tex) θα κρατήσει υγρασία λόγω πόρων πριν την μεβράνη και σε συνδιασμό με τον αέρα θα σου κατεβάσει την θερμοκρασία σε αντίθεση με το πλαστικό αδιάβροχο που δεν έχει πόρους ούτε για το νερό ούτε για τον αέρα!
Reply With Quote
  #55  
Παλιό 28-10-2011, 18:56
teacher Ο/Η teacher βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Γλυφαδα
Μoto: bmw r100 gs 91, ducati 250, ducati 900 ssd, Aermacchi 350,
Μηνύματα: 203
Προεπιλογή Απάντηση: Αδιαβροχο..

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από klagenfurt Εμφάνιση μηνυμάτων
το αδιαβροχο ειναι μεγαλη ιστορια για μενα,
καποτε αποφασισα να παρω ακριβο αυστριακο αδιαβροχο και εδωσα 35000 δρχ...,απογοητευτικα ομως ,επειδη δεν αφηνε σταγονα νερα...εξω,
για παγουρι ηταν χρησιμο, σε διαμαρτυρια μου στον εισαγωγεα και μετα απο απειλες μου οτι θα δημοσιευσω στον τυπο τα παραπονα μου(πραγμα που το εχω κανει αλλες φορες)μου το αλλαξε αλλα δεν εμεινα ικανοποιημενος,
ετσι κατεληξα σε ενα μαγαζι που ειναι στην Δραπετσωνα ,Αγ Δημητριου και Αναπαυσεως κοντα στα σουβλακια του Καραμπαμπα,αυτος φτιαχνει αδιαβροχα για συνεργεια υδροβολων,
κστιζουν γυρω στα 20 και ειναι καλης ποιοτητος, επιδη κατα τη χρηση στο ταξιδι,ανοιγουν ολα στον καβαλο και οι βροχες του εξωτερικου ειναι πραγματικες καταιγιδες, εχω και ενα παντελονι αδιαβροχο ρεζερβα,στις μεγαλες καταιγιδες φοραω και την κουκουλα μεσα απο το κρανος και το νερο δεν "γλυφει" στο λαιμο,
αυτα , αντε καλο ταξιδι γιατι αυτο θυμηθηκα τωρα
Πάντα το πρόβλημα μου στά ταξίδια υπό βροχή ηταν τό παντελόνι.....
Μου άρεσε πολύ η λύση μέ το αδιάβροχο υδροβολών.
Πές μου μπαμπά ....... ειναι κατασκευαστής αυτός ο κύριος !!!!!
Εχω περάσει από αυτό το μέρος καί έχω δεί νομίζω το μαγαζί .
Δώσε μου λίγο τα φώτα σου γιά το πώς είναι τό αδιάβροχο .
Υλικό ;
είναι θερμοκολημένο ;
μπορεί να σου φτιάξει κάτι όπως το θέλεις ;
Reply With Quote
  #56  
Παλιό 30-10-2011, 18:45
pattakos Ο/Η pattakos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Ρέθυμνο
Μoto: Είχα R 1200 Adv.........
Μηνύματα: 334
Προεπιλογή Απάντηση: Αδιαβροχο..

Εγώ έχω ένα ολόσωμο αδιάβροχο της held το έχω βάλει σε δυο βόλτες εξωτερικό και με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο!!! Το πιο φτηνό πράγμα που έχω αγοράσει αλλά ανεκτίμητης αξίας!!!! Το έχω πάρει 2 νούμερα μεγαλύτερο κ μπαίνει κ πάνω από τον εξοπλισμό κ πάνω από τα ρούχα κομπλέ!!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:22.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!