GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #91  
Παλιό 12-05-2010, 20:59
Carduelis Ο/Η Carduelis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Mπραχάμι - Αθήνα
Μoto: Τη "Χιονάτη"
Μηνύματα: 2,286
Προεπιλογή Απάντηση: NTORA caput

Βρε Γιώργο, αυτό που προσπαθούμε να σου πούμε ο καθένας με τον τρόπο του, είναι οτι αυτοί οι άθλιοι τύποι που λέγονται πολιτικοί, αυτό που κατάφεραν δυστυχώς είναι να χαθεί ακόμα και η ελπίδα!
Και στο ξαναλέω είναι εγκληματικό, όχι για τη δική μας τη γενιά που κουβαλάει τις ενοχές της, αλλά για τις επόμενες!
Ο Italos και ο Neo και όλα τα παιδιά της ηλικίας τους αγωνιούν για το μέλλον που οι δικές μας επιλογές χαντάκωσαν και τώρα καταδικάζονται σε φτώχεια, ανεργία, μετανάστευση και υποβάθμιση της ζωής τους..
Reply With Quote
  #92  
Παλιό 12-05-2010, 22:42
Albatros Ο/Η Albatros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: YAMAHA FJR 1300 F650GS KYMCO 400 Exiting
Μηνύματα: 4,502
Προεπιλογή Απάντηση: NTORA caput

Βρε τον φούστη τον Σημίτη, τόσο καλά έκριψε τα χάλια μας που και τους Αλβανούς ξεγέλασε και μας ήλθαν νομίζοντάς μας για πλούσιους και καλοπερασάκιδες...
Reply With Quote
  #93  
Παλιό 12-05-2010, 23:52
italos Ο/Η italos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Athens-Gerakas
Μoto: R1200GSadv
Μηνύματα: 987
Προεπιλογή Απάντηση: NTORA caput

Gιώργο...πρέει να τα έχεις πάρει πολύ μαζί μου για να "αναγκαζεσαι" να πεις κάτι τόσο βαρύ στο ότι ορκίζεσαι στο τιμόνι που οδηγάς!!

Δεν διαφωνώ στο ότι θα έλεγες τα ίδια όποιο κόμμα κ να ήτανε στην εξουσία.!! Δεν μιλάω κομματικά εξαλλού ποτέ...διαφωνούμε στο τρόπο σκέψης και στο πως βλέπουμε τα πράγματα...κ επειδή ο γραπτός λόγος εύκολα παρεξηγήται δεν πρόκυται να ξαναπώ κάτι πάνω σε αυτό το θέμα!!


Απλά μην αδικέι κόσμο λέγοντας ότι δεν παραγούμε....πρώτα απο όλα αδικείς τον εαυτό σου κα μετά κ όλους εμάς!!! Εντάξει δεν είμαστε κ γερμαναράδες.....αλλά μην τα ισοπεδώνουμε κ όλα!!!

Εγώ επένδυσα σε κάποια πράγματ αστη ζωή μου....σπούδασα χάλασα του κόσμου τα εκατομυρία που στερηθήκανε οι δικοί μου για να έχω ένα καλύτερο εφόδιο στη ζωή....όταν μια μέρα ξαφνικά βγαίνει κάποιος κ λέει είμααστε 300δις χρεωμένοι κ θα τη πληρώσετε εσείς τη νύφη..όταν με βαριά χαρτιά κ προυπυρεσία 11 μήνες τώρα δεν έχει χτυπήσει το τηλεφωνό μου για δουλειά(εκτός για τηλεφωνητής να ουλάω πακέτα τηλ.εταιρειών )....όταν όταν όταν.....πιστεύω έχω το δικαίωμα να μην πιστεύω πλέον κανέναν τους!!!

Απλά για να βγάλω τα λευτά που επένδυσαν οι δικοί μου στις σπουδές μου...που εκεί μας "οδήγησε" το κράτος γτ μας λέγανε αν δεν σπουδάσεις τη σήμερον εποχή δεν πάς πουθενά...θα πρέπει να δουλεύω για 10 χρόνια και να μην χαλάω τπτ!!

Αυτά απο μένα τα υπόλοιπα σε κανένα καφέ!!
Reply With Quote
  #94  
Παλιό 13-05-2010, 07:48
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: NTORA caput

Η κάθε γενιά κουβαλάει τις δικές της αμαρτίες, όπως κουβάλαγαν οι γονείς μου, έτσι κουβαλάω κι εγώ , έτσι θα κουβαλήσουν και οι επόμενες. Ειναι μεγάλο το βάρος Νότη για να τα επωμισθούμε όλα.
Reply With Quote
  #95  
Παλιό 13-05-2010, 10:12
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: NTORA caput

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από italos Εμφάνιση μηνυμάτων
Gιώργο...πρέει να τα έχεις πάρει πολύ μαζί μου για να "αναγκαζεσαι" να πεις κάτι τόσο βαρύ στο ότι ορκίζεσαι στο τιμόνι που οδηγάς!!

Δεν διαφωνώ στο ότι θα έλεγες τα ίδια όποιο κόμμα κ να ήτανε στην εξουσία.!! Δεν μιλάω κομματικά εξαλλού ποτέ...διαφωνούμε στο τρόπο σκέψης και στο πως βλέπουμε τα πράγματα...κ επειδή ο γραπτός λόγος εύκολα παρεξηγήται δεν πρόκυται να ξαναπώ κάτι πάνω σε αυτό το θέμα!!


Απλά μην αδικέι κόσμο λέγοντας ότι δεν παραγούμε....πρώτα απο όλα αδικείς τον εαυτό σου κα μετά κ όλους εμάς!!! Εντάξει δεν είμαστε κ γερμαναράδες.....αλλά μην τα ισοπεδώνουμε κ όλα!!!

Εγώ επένδυσα σε κάποια πράγματ αστη ζωή μου....σπούδασα χάλασα του κόσμου τα εκατομυρία που στερηθήκανε οι δικοί μου για να έχω ένα καλύτερο εφόδιο στη ζωή....όταν μια μέρα ξαφνικά βγαίνει κάποιος κ λέει είμααστε 300δις χρεωμένοι κ θα τη πληρώσετε εσείς τη νύφη..όταν με βαριά χαρτιά κ προυπυρεσία 11 μήνες τώρα δεν έχει χτυπήσει το τηλεφωνό μου για δουλειά(εκτός για τηλεφωνητής να ουλάω πακέτα τηλ.εταιρειών )....όταν όταν όταν.....πιστεύω έχω το δικαίωμα να μην πιστεύω πλέον κανέναν τους!!!

Απλά για να βγάλω τα λευτά που επένδυσαν οι δικοί μου στις σπουδές μου...που εκεί μας "οδήγησε" το κράτος γτ μας λέγανε αν δεν σπουδάσεις τη σήμερον εποχή δεν πάς πουθενά...θα πρέπει να δουλεύω για 10 χρόνια και να μην χαλάω τπτ!!

Αυτά απο μένα τα υπόλοιπα σε κανένα καφέ!!
Οχι Νικο, δεν ''τα εχω παρει'' μαζι σου και με κανεναν συναδελφο!!!!

Δεν θεωρω οτι ισοπεδωνω τιποτα, διοτι η αληθεια ειναι οτι δεν παραγουμε...... πια!! Καποτε ειχαμε εργοστασια μεταποιησης π.χ. και τωρα αυτα μετακομισαν στις γειτονικες χωρες!! Υπαρχει ονοματεπωνυμο αυτων που το προκαλεσαν αυτο καθοδηγουμενοι απο το ''δικιο του εργατη''!! Δεν ξερω τι εχεις σπουδασει Φιλε Νικο αλλα καλιστα θα μπορουσες ισως να ησουν μελος ενος απο αυτα τα εργοστασια που ''εφυγαν'' σαν στέλεχος!!!! Κι εγω, μην νομιζεις, Μηχανικος Αεροσκαφων τελειωσα με υποτροφια στην Αγγλια και εξειδικευση σε κινητηρες Rolls Royce & Pratt Witney αλλα υπαλληλος σε Ναυτιλιακο γραφειο κατεληξα εκει το μακρινο 1981!!!!!!! Διοτι δεν ειχα κολλητο μου εναν πρασινοφρουρο, κοκκινοφρουρο, μπλεφρουρό κ.λ.π. να με βαλει στην Ολυμπιακη που τοτε χρειαζοτανε ειδικευμενους μηχανικους!!!!!! Κανενας δεν ειχε ειδικευση σε αυτους τους κινητηρες αλλα αυτοι οι ''κανενας'' εμπαιναν και εργαζοντο μαθεινοντας στην πραξη αυτα που ηξερα εγω απ'εξω κι ανακατωτα!!!! Ειμαι κιεγω πικραμενος και απο πιο παλια απο ολους σας ισως!!! Βλεπεις κραταει χρόνια αυτη η κολωνια!!!!!!!
Αλλα αυτην την στιγμη καιγεται το σπιτι μου Φιλε Νικο, κι αν δεν κανω κατι να μετριασω ¨η και να σβησω την φωτια (εστω κι αν δεν φταιω) θα καω κι εγω και το παιδι μου!! Οι απεργιες δεν βοηθανε στην κατασβεση Φιλε μου!!!! Πρωτα σβηνουμε την φωτια και μετα τους μαμάμε το κερατο!!!!

Οσο για τα 300δις που βγηκαν και μας ειπαν οτι ειμαστε χρεωμενοι και τωρα τα ζητανε απο εμας.....τι να πω? οτι εχεις αδικο? οχι!! οτι εισαι (ειμαστε) αμετοχοι? ουτε αυτο θα πω γιατι δεν ειναι η αληθεια!!! Εχουμε κι εμεις την οποια ευθυνη μας την οποια εχω εξηγησει σε άλλα ποστ μου. Το ψαρι Φιλε Νικο απο το κεφάλι βρωμαει ειναι η αληθεια αλλα στην περιπτωση του ειναι νεκρο οταν συμβαινει αυτο και το υπόλοιπο σωμα δεν μπορει να καταπολεμησει την σύψη!! Στην περιπτωση μας ομως το σωμα δηλαδη εμεις ειμασταν ζωντανοι οταν το κεφαλι (Πολιτικοι) αρχισε να βρωμαει και δεν καναμε τιποτε!!!!! Τι να καναμε? απλα να μην βγαζαμε αυτοδυναμες κυβερνησεις οταν ψηφιζαμε!!! Καπως ετσι θα επαιρναν το μηνυμα!! Αντ' αυτου επειδη θα με διοριζανε στο Δημοσιο ψηφιζα κατα βουληση!!!!! Προσεξε, δεν ψηφιζα γιατι ο ταδε θα εκανε καλο στην χωρα αλλα για να με διορισουνε στο Δημοσιο, γιατι ο ταδε θα μειωνε την φορολογια και γιατι θα ο ταδε θα εδινε αυξησεις στους μισθους (Βλεπε ΑΤΑ-ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΤΙΜΑΡΙΘΜΙΚΗ ΑΝΑΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗ την δεκαετια του '80). Για ευτελεις προσωπικους συμφεροντολογικους λογους δηλαδη!!


Αυτα ηθελα να πω προς απαντηση στο ποστ σου χωρις να ''τα εχω παρει'' και χωρις κανενα θυμό προς εσενα και προς οποιονδηποτε άλλον!!!!!!

Last edited by GeorgeP; 13-05-2010 at 10:22.
Reply With Quote
  #96  
Παλιό 13-05-2010, 11:22
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: NTORA caput

Ήξερες και τον PT6 δηλαδή;
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:20.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!