GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Συναντήσεις - Εκδηλώσεις (Μόνο επίσημες συναντήσεις)

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #351  
Παλιό 01-10-2013, 19:58
omorfantras Ο/Η omorfantras βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2011
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ-ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Μoto: GS 1200 ADVENTURE 2011
Μηνύματα: 1,593
Προεπιλογή Απάντηση: GS Forum Meeting - Makan Travel Event - GS Trophy

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από spitiko Εμφάνιση μηνυμάτων
Φωτο βιντεακι για αλαγγηhttps://www.youtube.com/watch?v=fmWdesn71n0
Γιαννη πολυ καλη δουλεια εκανες..να σαι παντα καλα φιλε!!!!!
Reply With Quote
  #352  
Παλιό 01-10-2013, 20:03
gentleman Ο/Η gentleman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2012
Περιοχή: χαλκιδα
Μoto: Bmw f 650
Μηνύματα: 604
Προεπιλογή Απάντηση: GS Forum Meeting - Makan Travel Event - GS Trophy

Argi , βλεπω οτι οι μεγαλες αγαπες δεν ξεχνιουνται ανεσως το εντοπισες το "αξιοπιστο" !! ,Οσο για το Γιαννη πολυ ωραιο το βιντεακι και ομορφες εικονες !! Μπραβο Γιαννη !!
Reply With Quote
  #353  
Παλιό 01-10-2013, 21:54
ARGI Ο/Η ARGI βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: KARDITSA
Μoto: R 850 GS (Red Fat Lady!!!)
Μηνύματα: 9,816
Προεπιλογή Απάντηση: GS Forum Meeting - Makan Travel Event - GS Trophy

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gentleman Εμφάνιση μηνυμάτων
Argi , βλεπω οτι οι μεγαλες αγαπες δεν ξεχνιουνται ανεσως το εντοπισες το "αξιοπιστο" !! ,Οσο για το Γιαννη πολυ ωραιο το βιντεακι και ομορφες εικονες !! Μπραβο Γιαννη !!
Reply With Quote
  #354  
Παλιό 01-10-2013, 22:22
meletis Ο/Η meletis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2010
Περιοχή: athens
Μηνύματα: 81
Προεπιλογή Απάντηση: GS Forum Meeting - Makan Travel Event - GS Trophy

Travel event 2013 - YouTube

Πρώτες φωτό

Last edited by meletis; 01-10-2013 at 22:25.
Reply With Quote
  #355  
Παλιό 01-10-2013, 22:35
LuckyExplorer Ο/Η LuckyExplorer βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Salamina
Μoto: 1 Bmw Gs 800 F , 2 Gaciva Elephant 750 1 Cagiva Canyon 500 ! Cagiva cucciolo 50 cc..!!!
Μηνύματα: 25
Προεπιλογή Απάντηση: GS Forum Meeting - Makan Travel Event - GS Trophy

Καλησπέρα στην παρέα.
Όλα ήταν υπέροχα και μπράβο στον Μελέτη για την προσπάθεια που έκανε να οργανωθούμε και να περάσουμε όλοι όσο ποιο καλά μπορέσαμε.
Αντε και στην επομένη συνάντηση μας και ελπίζω την επομένη φορά να δω ποιο πολλά τακούνια..!!
Εχω το κίτρινο Gs 800αρι με το καρφί..!! Σε απάντηση του φίλου μας IOANNH PANAGIOTIDIS .
Να κάνω μια μικρή περιγραφή της εκείνης ημέρας.
Όλοι ξεκίνησαν στις 12 το μεσημέρι για το GS troffy και λεω ολοι διότι ειχα εγω δανειστεί ένα GPS GARMIN και δεν ηξερα το πώς μπορούσα να βρω τα σημεία που μου ειχε περάσει ο Μελέτης..Πανικός νο 1 ., ευτυχώς κάποιος από την εκεί παρέα με βοήθησε και το ενεργοποίησα..!! Ετσι με το γκαζι ανοιχτό προσπαθούσα να φτάσω τα παιδιά που είδη είχαν ξεκινήσει.!! Θυμήθηκα όμως τα λεγόμενα του Μελέτη ( δεν εχει σημασία το πώς θα πας από το Α στο Β αλλά στο να φτάσεις στο Β .Ετσι έμαθα το GPS και άρχισα να κόβω δρόμο .Κατάφερα να φτάσω ένα Group και για κάποιο χρονικό διάστημα έκανα τον πλοηγό τους.Σε κάποιο σημείο ,επειδή άνοιγα το γκάζι παραπάνω , έπεσε η αυτονομία μου στην βενζινη… ξεκίνησα με 150 Khm και πανω στο βουνό άρχισε να μου λέει 70 .!! Πανικός νο 2 ..!! Αποφάσισα να εγκαταλείψω την διαδρομή και να κατέβω στην Αγ.Αννα για βενζίνη.!! Φουλάρισα και ξαναμπήκα μετα από ωρα στην διαδρομή για το GS troffy. Από εκείνη την στιγμή ήμουν μόνος μου στο βουνό.!! Πέρναγα το ένα check point μετά το άλλο…ειχα αρχίσει να μπαίνω στον ρυθμό μου .. ανέβαζα ταχύτητες για να κερδίσω τον χαμένο μου χρονο… κάποια στιγμή αρχιζει ο πισω τροχός να μην συμπεριφέρεται σωστά.. δεν δίνω σημασία ..συνεχιζω…καποια στιγμή παει να με πετάξει κατω …σταματώ και βλέπω το πίσω λάστιχο να εχει μια πρόκα μέσα..!! Πανικός νο 3..!!Δεν πιστεύω στην ατυχία μου..!! Έχοντας παρακολουθήσει κάποια μαθήματα για το χώμα , ειχα μαζι μου δεματικα (tire up ) μεγάλο νούμερο , δένω το πισω λάστιχο με την ζάντα και σιγά – σιγά κατάφερα να κατέβω το βουνο. Έφτασα στις Ροβιες. Από βενζινάδικο σε βενζινάδικο αέρα και φουλ γκάζι , ρωτώντας για βουλκανιζατέρ.. έφτασα μεχρι την Ιστιαία..τίποτα όλα κλειστά και όλοι να μην θέλουν να σε βοηθήσουν..Μίλησα και με τον Μελέτη και μου ειχε δώσει κάποια τηλ/να.. βρήκα έναν , ο οποίος μπορούσε να με βοηθήσει μετα τις 5 το απόγευμα.. Κάποια παιδιά με ειχαν δει στον δρόμο και έκαναν ότι μπορούσαν να με βοηθήσουν. Μάταια όμως..Ειχε περάσει ειδη αρκετή ωρα .. ετσι ξανά από βενζινάδικο σε βενζινάδικο ξανά προς τα πίσω μέχρι το χωριο Ηλια , που είναι μετά τις Ροβιες να βρω τον γνωστό του Μελέτη , ο οποιος ειχε όλα τα απαραίτητα για να φτιάξει το πισω μου λάστιχο..!! Εκει έκανα ένα μικρό διάλειμμα και ήπια ένα παγωμένο καφε και νερο.. Τελειώσαμε στις 5 :30 .. Σκέφτηκα ότι μια πρόκα δεν μπορεί να με νικήσει..!! Αποφάσισα να ξανανεβώ για δεύτερη φορά το βουνο..!! Ξανά από τα check point σε check point.. !! Άρχισαν κάποια δύσκολα ..πολυ δύσκολα κομμάτια διαδρομής… κάποιο σημείο το έχασα.. και πάνω στο βουνό βλέπω ένα βοσκό να μου λέει : που πας από εδώ ..?? προσπάθησα να του πω ότι θέλω να κατέβω κατω ( ημουν στην κορφη του βουνού ) με σκοπό να φτασω στο Πευκί..Οταν δε μου απαντησε ..μα τι κανεις ..?? θα σε πιασει νύχτα !! Πανικος Νο 4 !!! κοίταξα την ωρα και ηταν 7:30 ..δεν το ειχα παρει είδηση ότι ειχε αρχίσει να σκοτεινιάζει..!! Μου έδωσε κάποιες οδηγιες το πώς να κατέβω κατω.. αλλά ..δεν..το ειχα… Σε κάποια στιγμη ήμουν στο Πολυλοφο ετσι λεγόταν το σημείο εκείνο ..κατέβηκα ένα δύσκολο νεροφαγωμενο δρόμο και…!! τέλος..!! Ο δρόμος αρκετα κατηφορικός με μια δεξιά στροφή και πολλα χώματα από κάποιον χείμαρρο κλειστός .. εκει δεξια μου υπήρχε και ένα μικρό υδραγωγείο..!! Δεν μπορούσα να στρίψω την μηχανή ..μικρος δρόμος με μεγάλα νεροφαγωματα δεξιά και αριστερά..Αναγκάστηκα να ριξω κάτω την μηχανη και να τραβήξω την μπροστινή ροδα προς την ανηφόρα ..Θυμήθηκα να μου εχουν πει… Ποτέ στο βουνό μόνος σου και ποτέ το βράδυ..!!Εκει αισθάνθηκα πολύ μ@λ@κ@ς , το πώς η αδρεναλίνη δεν με άφησε να το σκεφτω αυτό..!! Εκει τελικά άνοιξα το δικό μου GPS ένα Mio με το destinator και έδωσα τις συντεταγμένες για το Πευκί.. ετσι και με τα 2 GPS σε λειτουργία ..κατάφερα να κατέβω το βουνο και να φτάσω τελικά στο Πευκί κατά τις 9:30 ..!!
Ήταν μια πολύ δυνατή εμπειρία για μενα και χαίρομαι που με τον τρόπο αυτόν την μοιράζομαι μαζι σας.. έστω και έτσι γραπτώς και απρόσωπος..!!
Ελπίζω καποια στιγμη να καταφέρουμε να συναντηθούμε ξανα σε ποιο normal συνθήκες.
Αυτά από μένα
Δημήτρης.
Ps.. Ανεβαίνοντας στο Πευκί ειχα την πρώτη μου ζημιά στην μηχανή … χαλασε η τσιμούχα από την μια μπουκάλα και εχει ξεράσει όλα τα λάδια .. ήμουν με μονο μια μπουκάλα σωστή η άλλη μόνο το ελατήριο…
Μια πρόκα στο βουνο … και άλλη μια λίγο πριν από το σπίτι μου ..
Μια ζημιά ανα ημέρα..
Όλα εναντίον μου … αλλα τελικα αυτά σου μένουν… Ο χρόνος δίνει ευχάριστο τόνο στις κακοτυχίες και στις περιπέτειες..
Να είστε ολοι καλά και εις το επανιδείν..!!
Reply With Quote
  #356  
Παλιό 01-10-2013, 23:20
Γαβριήλ_R1150R Ο/Η Γαβριήλ_R1150R βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2013
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: R1150R
Μηνύματα: 3
Thumbs up Απάντηση: GS Forum Meeting - Makan Travel Event - GS Trophy

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από R21 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΟΛΑ Κ ΟΙ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΤΗΣ ΜΑΚΑΝ ΑΛΛΑ ΠΡΟΠΑΝΤΩΝ ΟΙ ΓΝΩΡΙΜΙΕΣ ΜΕ ΝΕΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ.

ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟ GS FORUM ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΔΙΚΤΥΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ Κ ΓΝΩΡΙΜΙΑΣ ΜΕ ΝΕΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ
Φιλε Βαγγελη , οπως τα γραφεις ειναι. Πραγματικα χαρηκα για την γνωριμια. Ειλικρινα σας εψαξα στο γυρισμο μου , αλλα δεν καταφερα να σας βρω!

Δεν πειραζει! Ευχομαι πάντως να τα ξαναπουμε!







Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από LuckyExplorer Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα στην παρέα.

Να κάνω μια μικρή περιγραφή της εκείνης ημέρας........
Πω, φιλε Δημητρη σε ειχα στο μυαλο μου μεχρι που γυρισα Θεσσαλονικη. Τουλαχιστον ξερω οτι καταφερες να το φτιαξεις και συνεχισες! Πραγματικος Γολγοθάς ... αλλα χαιρομαι που τα κατάφερες!

οπως το πες! ευχομαι να τα ξαναπουμε σε πιο νορμαλ συνθηκες! ;-)

Last edited by Γαβριήλ_R1150R; 01-10-2013 at 23:21.
Reply With Quote
  #357  
Παλιό 02-10-2013, 00:07
R21 Ο/Η R21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: trikala
Μoto: R1200GS LC
Μηνύματα: 113
Προεπιλογή Απάντηση: GS Forum Meeting - Makan Travel Event - GS Trophy

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Γαβριήλ_R1150R Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε Βαγγελη , οπως τα γραφεις ειναι. Πραγματικα χαρηκα για την γνωριμια. Ειλικρινα σας εψαξα στο γυρισμο μου , αλλα δεν καταφερα να σας βρω!

Δεν πειραζει! Ευχομαι πάντως να τα ξαναπουμε!









Πω, φιλε Δημητρη σε ειχα στο μυαλο μου μεχρι που γυρισα Θεσσαλονικη. Τουλαχιστον ξερω οτι καταφερες να το φτιαξεις και συνεχισες! Πραγματικος Γολγοθάς ... αλλα χαιρομαι που τα κατάφερες!

οπως το πες! ευχομαι να τα ξαναπουμε σε πιο νορμαλ συνθηκες! ;-)
ΧΑΡΗΚΑ Κ ΕΓΩ ΠΟΛΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΠΕΡΑΣΕΣ ΚΑΛΑ ΣΤΗ ΒΟΛΤΑ ΣΟΥ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΘΑ ΑΝΤΑΜΩΣΟΥΜΕ ΣΙΓΟΥΡΑ
Reply With Quote
  #358  
Παλιό 02-10-2013, 01:14
Lepanto ii Ο/Η Lepanto ii βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: Αλιμος
Μoto: Gs1200adv κιτρινο του 13
Μηνύματα: 886
Προεπιλογή Απάντηση: GS Forum Meeting - Makan Travel Event - GS Trophy

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από spitiko Εμφάνιση μηνυμάτων
Φωτο βιντεακι για αλαγγη


https://www.youtube.com/watch?v=fmWdesn71n0
Μπράβο ρε Γιάννη καλλιτέχνη δεν το ήξερα οτι είσαι τόσο καλλιτέχνης ,βέβαια θυμάμαι οτι τις περισσότερες φωτο τις τράβαγε η Γιουλη!
Reply With Quote
  #359  
Παλιό 03-10-2013, 11:12
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: GS Forum Meeting - Makan Travel Event - GS Trophy

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από spitiko Εμφάνιση μηνυμάτων
Φωτο βιντεακι για αλλαγη


https://www.youtube.com/watch?v=fmWdesn71n0
Ωραίοι...
Reply With Quote
  #360  
Παλιό 03-10-2013, 12:32
ARGI Ο/Η ARGI βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: KARDITSA
Μoto: R 850 GS (Red Fat Lady!!!)
Μηνύματα: 9,816
Προεπιλογή Απάντηση: GS Forum Meeting - Makan Travel Event - GS Trophy

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από spitiko Εμφάνιση μηνυμάτων
Φωτο βιντεακι για αλλαγη


https://www.youtube.com/watch?v=fmWdesn71n0

Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 07:27.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!