GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιό 01-08-2013, 16:00
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Απόλυση «κοπανατζή» υπαλλήλου της Βουλής

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από AKIS_21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Προσπαθώ να καταλάβω αλλα περιμένω των μεσσια....
Γεννιέται,σπούδαζεις ,δουλεύεις,δημιουργεις και νέος οικογένεια,φτιαχνεις σπίτι προσπαθείς για το καλύτερο για τα παιδιά σου και ξαφνικά έρχονται παιδιά τρομαξτε καταλαβαίνεις σε ελάχιστο χρόνο οτι είσαι κλέφτης φοροφυγάδες λαμόγιο πολιτικά ηλίθιος ευρωπαϊκά αξεστος θρησκευτικά προς κολημενος γεωγραφικά άτυχος και χρεωεμενος εώς και το 2150 και τώρα θέλω να σκάσει ο ΜΕΣΣΙΑΣ να μας αναλύσει γιατί όλοι αυτοί που τόσα χρονια και μιλάω για πολλα χρονια ήταν οι ηγέτες μας να πρεπει να ειναι οι σωτήρες μας ..........

Βαρέθηκα να προσπαθούν εδω μέσα να τετράγωνο ζουν το κύκλο άντε να δούμε τι άλλο μας ετοιμάζουν οι σωτήρες μας
Ο ΜΕΣΣΙΑΣ που θα σου δωσει αναλυση και πιθανως να σε σωσει ειναι στην Βουλη οχι εδω μεσα........ψηφισε τον και......σωθηκες!!!!

αν δεν τον βρισκεις ¨η δεν τον θελεις απο τα μεσα της βουλης τοτε εισαι αξιος της μοιρας σου........μην προσπαθεις να παρεις κι αλλους στον λαιμο σου.

Last edited by GeorgeP; 01-08-2013 at 16:03.
Reply With Quote
  #62  
Παλιό 01-08-2013, 16:11
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Απόλυση «κοπανατζή» υπαλλήλου της Βουλής

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο ΜΕΣΣΙΑΣ που θα σου δωσει αναλυση και πιθανως να σε σωσει ειναι στην Βουλη οχι εδω μεσα........ψηφισε τον και......σωθηκες!!!!

αν δεν τον βρισκεις ¨η δεν τον θελεις απο τα μεσα της βουλης τοτε εισαι αξιος της μοιρας σου........μην προσπαθεις να παρεις κι αλλους στον λαιμο σου.
Μακάρι μια φορά να επεφτες μέσα στο θέμα μου δε πειράζει....άλλωστε αν ακόμα ψάχνεις μες την βουλή την σημερινή την λύση δε αμφιβάλλω για τις απόψεις μου αλλα θα μου άρεσε να μου απαντουσες μια φορά σε οτι γράφω και όχι σε οτι διαβάζεις
Reply With Quote
  #63  
Παλιό 01-08-2013, 16:25
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Απόλυση «κοπανατζή» υπαλλήλου της Βουλής

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από AKIS_21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Προσπαθώ να καταλάβω αλλα περιμένω των μεσσια....
Γεννιέται,σπούδαζεις ,δουλεύεις,δημιουργεις και νέος οικογένεια,φτιαχνεις σπίτι προσπαθείς για το καλύτερο για τα παιδιά σου και ξαφνικά έρχονται παιδιά τρομαξτε καταλαβαίνεις σε ελάχιστο χρόνο οτι είσαι κλέφτης φοροφυγάδες λαμόγιο πολιτικά ηλίθιος ευρωπαϊκά αξεστος θρησκευτικά προς κολημενος γεωγραφικά άτυχος και χρεωεμενος εώς και το 2150 και τώρα θέλω να σκάσει ο ΜΕΣΣΙΑΣ να μας αναλύσει γιατί όλοι αυτοί που τόσα χρονια και μιλάω για πολλα χρονια ήταν οι ηγέτες μας να πρεπει να ειναι οι σωτήρες μας ..........

Βαρέθηκα να προσπαθούν εδω μέσα να τετράγωνο ζουν το κύκλο άντε να δούμε τι άλλο μας ετοιμάζουν οι σωτήρες μας

Την εναλλακτική Άκη, την εναλλακτική,

εγώ πλέον είμαι πεπεισμένος ότι μας κυβερνούν αυτοί που μας αξίζουν, όσο και να μην μας αρέσει οι πολιτικοί μας είναι ο καθρέφτης της κοινωνίας μας ή αν θέλεις της πλειοψηφίας της, σιωπηρής ή όχι δεν έχει σημασία.
Αυτοί είμαστε, αυτούς εκλέγουμε, οι λίγες εξαιρέσεις που μπορεί να υπάρχουν δεν μπορούν να αλλάξουν την πραγματικότητα.

Τα σκουπίδια, η βρώμα, η έλλειψη καλής συμπεριφοράς, η αναρχία στους δρόμους, η πονηριά, όλα αυτά που υπάρχουν στην καθημερινότητά μας ή έλλειψη παιδείας συνολικά, δεν μπορεί παρά να έχει να παρόμοια αποτελέσματα και στην επιλογή των αρχόντων.

Στην χώρα που όταν ένας πολίτης καταγγείλει μία "ελαφρά" παρανομία χαρακτηρίζεται ρουφιάνος, στην χωρά που είχε βγάλει το γνωμικό ότι στην "Ελλάδα δουλεύουν τα ρολόγια και τα κορόϊδα" στην χώρα που είχε γίνει ανέκδοτο ο "αλβανός τουρίστας" μην βάζεις τέτοιες ερωτήσεις είναι αργά πιά για δάκρυα...
Reply With Quote
  #64  
Παλιό 01-08-2013, 16:40
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Απόλυση «κοπανατζή» υπαλλήλου της Βουλής

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από AKIS_21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μακάρι μια φορά να επεφτες μέσα στο θέμα μου δε πειράζει....άλλωστε αν ακόμα ψάχνεις μες την βουλή την σημερινή την λύση δε αμφιβάλλω για τις απόψεις μου αλλα θα μου άρεσε να μου απαντουσες μια φορά σε οτι γράφω και όχι σε οτι διαβάζεις
  • Μακαρι μια φορα να εγραφες χωρις ειρωνιες τυπου Μεσσια αναφερομενος σε εμενα........
  • Μακαρι μια φορα να εβλεπες τι συμβαινει στην Ελλαδα μερος του οποιου σου γραφει ο frits πιο πανω.........
  • Μακαρι μια φορα να διαβαζαμε αυτο που εννοεις κι οχι να διαβαζουμε αυτο που γραφεις εννοωντας αλλα.

Τελος παντων πες μας με απλα λογια τι επιθυμεις απο αυτην την χωρα, πιο χρωμα, τι ειδους κυβερνηση θα ηθελες, ποιους θα ηθελες.........με τα σημερινα δεδομενα παντα κι οχι με επιθυμιες τυπου ''θα ηθελα''.......ΤΩΡΑ πες μας τι θελεις με αυτα που εχουμε σημερα.......
......¨η δωσε μας μια εναλλακτικη οπως σου ζηταει και ο Σταυρος......

Αν ΔΕΝ εχεις τιποτα να μας πεις ¨η να προτινεις δεν υπαχει λογος να χαλιεσαι με αυτα που γραφουμε εμεις και να ειρωνευεσαι κυριως εμενα. Εσυ εκτιθεσαι οχι εγω που εχω κατασταλαγμενη πολιτικη αποψη.

Reply With Quote
  #65  
Παλιό 01-08-2013, 16:51
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Απόλυση «κοπανατζή» υπαλλήλου της Βουλής

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Την εναλλακτική Άκη, την εναλλακτική,

εγώ πλέον είμαι πεπεισμένος ότι μας κυβερνούν αυτοί που μας αξίζουν, όσο και να μην μας αρέσει οι πολιτικοί μας είναι ο καθρέφτης της κοινωνίας μας ή αν θέλεις της πλειοψηφίας της, σιωπηρής ή όχι δεν έχει σημασία.
Αυτοί είμαστε, αυτούς εκλέγουμε, οι λίγες εξαιρέσεις που μπορεί να υπάρχουν δεν μπορούν να αλλάξουν την πραγματικότητα.

Τα σκουπίδια, η βρώμα, η έλλειψη καλής συμπεριφοράς, η αναρχία στους δρόμους, η πονηριά, όλα αυτά που υπάρχουν στην καθημερινότητά μας ή έλλειψη παιδείας συνολικά, δεν μπορεί παρά να έχει να παρόμοια αποτελέσματα και στην επιλογή των αρχόντων.

Στην χώρα που όταν ένας πολίτης καταγγείλει μία "ελαφρά" παρανομία χαρακτηρίζεται ρουφιάνος, στην χωρά που είχε βγάλει το γνωμικό ότι στην "Ελλάδα δουλεύουν τα ρολόγια και τα κορόϊδα" στην χώρα που είχε γίνει ανέκδοτο ο "αλβανός τουρίστας" μην βάζεις τέτοιες ερωτήσεις είναι αργά πιά για δάκρυα...
Ρητορικος ειναι ο λόγος μου έχω πάψει πια να κλαίω και μονο τιμωρο πλέον με τον τροπο μου είμαι αντιστασιακος με τον όρο του 2013 και του μνημονίου όσοι πιστοί προσέλθετε εγω τους γερμανούς και τους άλλους τους γνωστούς ξέρω πως να τους φέρθω ελπίζω και οι άλλοι έλληνες και σε όποιον αρέσει πλέον
Όλοι οι άλλοι ας περιμένουν τους μεσσιες να τους σώσουν καλη λεφτερια στις έγκυες
Reply With Quote
  #66  
Παλιό 01-08-2013, 16:53
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Απόλυση «κοπανατζή» υπαλλήλου της Βουλής

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
  • Μακαρι μια φορα να εγραφες χωρις ειρωνιες τυπου Μεσσια αναφερομενος σε εμενα........
  • Μακαρι μια φορα να εβλεπες τι συμβαινει στην Ελλαδα μερος του οποιου σου γραφει ο frits πιο πανω.........
  • Μακαρι μια φορα να διαβαζαμε αυτο που εννοεις κι οχι να διαβαζουμε αυτο που γραφεις εννοωντας αλλα.

Τελος παντων πες μας με απλα λογια τι επιθυμεις απο αυτην την χωρα, πιο χρωμα, τι ειδους κυβερνηση θα ηθελες, ποιους θα ηθελες.........με τα σημερινα δεδομενα παντα κι οχι με επιθυμιες τυπου ''θα ηθελα''.......ΤΩΡΑ πες μας τι θελεις με αυτα που εχουμε σημερα.......
......¨η δωσε μας μια εναλλακτικη οπως σου ζηταει και ο Σταυρος......

Αν ΔΕΝ εχεις τιποτα να μας πεις ¨η να προτινεις δεν υπαχει λογος να χαλιεσαι με αυτα που γραφουμε εμεις και να ειρωνευεσαι κυριως εμενα. Εσυ εκτιθεσαι οχι εγω που εχω κατασταλαγμενη πολιτικη αποψη.

Το μονο που αξίζει να σου απαντήσω ειναι οτι μεσσια δε εννοω εσένα .... Διάβασε με
Reply With Quote
  #67  
Παλιό 01-08-2013, 17:08
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Απόλυση «κοπανατζή» υπαλλήλου της Βουλής

Ο λόγος που γράφω σε τέτοια πόστ ειναι για να ανάπτυξη τις δικές μου θέσεις και όχι να πάρω μέρος σε χαρακωματα κομμάτων.δε με εκφράζουν τώρα χρονια οι θέσεις των πολιτικών μας οσο βλέπω να βυθίζεται η χώρα σε μια υποκρισία και ένα κράτος που καμια σχέση δε εχει με οτι ονειρευομουν.εγω το κατάλαβα το 1994 άλλοι αργότερα άλλοι πολυ αργότερα δε με αφορά ουτε ζητώ απο τους πολίτες να αναλάβουν τις ευθύνες τους.δε με ενδιαφέρει εμένα με ενδιαφέρει να ζήσω οτι ονειρευτεί κα εγω και όχι οι Αλλοι για εμένα.....προσωπικα Αν θες μαζι που στραβωσα για την ανωριμη θέση σου πάνω στις αυτοκτονίες των ελλήνων.στο συγκεκριμένο πόστ δε αναφέρθηκα ουτε μια φορά ουτε ειρωνικά ουτε έμμεσα σε εσένα αλλ αμ θες μπορώ να το κάνω άπειρες φορές .αν δε σου αρέσει ο τρόπος που γράφω η αν με θεωρείς χαμηλού επιπέδου κανε οτι νομίζεις .μπορω όλο αυτο το πόστ να το ξανά γράψω ειρωνικά θες?
Reply With Quote
  #68  
Παλιό 01-08-2013, 17:30
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Απόλυση «κοπανατζή» υπαλλήλου της Βουλής

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από AKIS_21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο λόγος που γράφω σε τέτοια πόστ ειναι για να ανάπτυξη τις δικές μου θέσεις και όχι να πάρω μέρος σε χαρακωματα κομμάτων.δε με εκφράζουν τώρα χρονια οι θέσεις των πολιτικών μας οσο βλέπω να βυθίζεται η χώρα σε μια υποκρισία και ένα κράτος που καμια σχέση δε εχει με οτι ονειρευομουν.εγω το κατάλαβα το 1994 άλλοι αργότερα άλλοι πολυ αργότερα δε με αφορά ουτε ζητώ απο τους πολίτες να αναλάβουν τις ευθύνες τους.δε με ενδιαφέρει εμένα με ενδιαφέρει να ζήσω οτι ονειρευτεί κα εγω και όχι οι Αλλοι για εμένα.....προσωπικα Αν θες μαζι που στραβωσα για την ανωριμη θέση σου πάνω στις αυτοκτονίες των ελλήνων.στο συγκεκριμένο πόστ δε αναφέρθηκα ουτε μια φορά ουτε ειρωνικά ουτε έμμεσα σε εσένα αλλ αμ θες μπορώ να το κάνω άπειρες φορές .αν δε σου αρέσει ο τρόπος που γράφω η αν με θεωρείς χαμηλού επιπέδου κανε οτι νομίζεις .μπορω όλο αυτο το πόστ να το ξανά γράψω ειρωνικά θες?
Ειναι τοσο, μα τοσο δυσκολο να σε παρακολουθησει κανεις...........
Και ο τροπος που γραφεις, ''συγκοπτωμενα'' ενα πραμα, και το γεγονος οτι αλλα γραφεις κι αλλα εννοεις, κατα πασα πιθανοτητα και κατα ποσον φαινεται απο τα λεγομενα σου, κανουν το εγχειρημα αναγνωση-κατανοηση-απαντηση πολυυυυ δυσκολο.

Αν θεωρεις ανωριμο καποιον που δεν παραδεχεται οτι οι αυτοκτονιες του 2012 ΔΕΝ ειναι αυτοκτονιες λογω κρισης, εφοσον ειναι ιδιες σε αριθμο, με του 2010,2005..........1999 και χωρις καμια αλλη εξηγηση απο τις υπηρεσιες στατιστικης δεν ξερω τι να σου απαντησω ¨η τι να θεωρησω για σενα. Παντως ''χαμηλου επιπεδου'' δεν θεωρω κανεναν γιατι να το κανω για σενα?
Αν θεωρεις ανωριμο καποιον, που εχει περασει μεσα απο δυο τετελεσμενες αυτοκτονιες και 2-3 αποπειρες δικων του ανθρωπων οπως ο ιδιος εξηγει και θεωρει οτι δεν αξιζει να ασχοληθει με τους αυτοκτονουντες (προσποιουμενος σημερα λυπη κι αυριο δεν τρεχει τιποτε οπως ολοι κανουν) θεωρωντας τους αδυναμους ενω η ζωη χρειαζεται δυνατους χαρακτηρες τουλαχιστον δεξου οτι ειναι μια αποψη ενος ανθρωπου διαφορετικου απο εσενα. Ειναι αποψη και καθε αποψη πρεπει να ειναι σεβαστη.

Ο τροπος που γραφεις ειναι ''καπως'', αλλα ΟΚ αν δεν διορθωνεται θα κανω τα αδυνατα δυνατα να σε καταλαβω καλυτερα.
Reply With Quote
  #69  
Παλιό 01-08-2013, 17:50
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Απόλυση «κοπανατζή» υπαλλήλου της Βουλής

Ευχαριστω για την καλη διάθεση αλλα οι αυτοκτονίες δε έχουν καμια σχέση με τα έτη που αναφέρεις και μπορείς να το διαβάσεις και στην ευρωπαϊκή στατιστική που απο 17 ήρθαμε στη 1 θέση,ο τρόπος του καθενός ειναι κάπως οπως και ο δικός σου που χρειάζεσαι 15 σειρές για να πεις τη λέξη δημοκρατία.φυσικα και η άποψη σου ειναι σεβαστή αλλα οπως λες και για μένα σε χαρακτηρίζει .φιλικα ένας βιαστικος


Και φυσικα εκτός απο τον ειρωνικό υπάρχει και ο καυστικά και ο υποτιμιτικος και ο ρητορικής και ο σαμαρικος λόγος

Last edited by AKIS_21; 01-08-2013 at 17:56.
Reply With Quote
  #70  
Παλιό 02-08-2013, 11:41
Thomas Ptwmas Ο/Η Thomas Ptwmas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Athina
Μoto: BMW R1200GS (2010)
Μηνύματα: 203
Προεπιλογή Απάντηση: Απόλυση «κοπανατζή» υπαλλήλου της Βουλής

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα σκουπίδια, η βρώμα, η έλλειψη καλής συμπεριφοράς, η αναρχία στους δρόμους, η πονηριά, όλα αυτά που υπάρχουν στην καθημερινότητά μας ή έλλειψη παιδείας συνολικά, δεν μπορεί παρά να έχει να παρόμοια αποτελέσματα και στην επιλογή των αρχόντων.

Στην χώρα που όταν ένας πολίτης καταγγείλει μία "ελαφρά" παρανομία χαρακτηρίζεται ρουφιάνος, στην χωρά που είχε βγάλει το γνωμικό ότι στην "Ελλάδα δουλεύουν τα ρολόγια και τα κορόϊδα" στην χώρα που είχε γίνει ανέκδοτο ο "αλβανός τουρίστας" μην βάζεις τέτοιες ερωτήσεις είναι αργά πιά για δάκρυα...
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:08.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!