GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 29-07-2013, 13:52
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απόλυση «κοπανατζή» υπαλλήλου της Βουλής

Γεγονός αποτελεί η πρώτη απόλυση υπαλλήλου της Βουλής. Σύμφωνα με το Έθνος της Κυριακής, ο συγκεκριμένος υπάλληλος εργαζόταν στο κεντρικό κτίριο του Κοινοβουλίου και είχε να εμφανιστεί πάνω από έξι μήνες.

Τέσσερις μήνες μετά την αρχική... εξαφάνισή του, παραπέμφθηκε στο πειθαρχικό συμβούλιο της Βουλής το οποίο και αποφάσισε την αργία του (διακοπή μισθού και υπερωριών) μέχρι νεοτέρας.

Ο υπάλληλος φέρεται να εμφανίστηκε στο λογιστήριο, προκαλώντας φασαρία για τη διακοπή του μισθού του. Το αποτέλεσμα ήταν να παραπεμφθεί εκ νέου στο πειθαρχικό με το ερώτημα της οριστικής απόλυσης, κάτι που τελικά συνέβη.

Πηγή: Απόλυση «κοπανατζή» υπαλλήλου της Βουλής — ΣΚΑΪ (www.skai.gr)

Πριν λιγο καιρο εγραφα οτι κατι αρχιζει να κινειται σε αυτην την χωρα, τωρα, και σε συνδυασμο με την http://www.gsforum.gr/f42/%CE%A0%CE%...31/#post928695, θεωρω οτι κατι αρχιζει να τρεχει σε αυτην την χωρα..........δεν ειναι μικρο πραγμα η απολυση υπαλληλου της βουλης!!! Ποιος διανοειτο κατι τετοιο ακομα και γιαυτον τον εξωφθαλμο λογο μεχρι χθες!!!!!

Last edited by GeorgeP; 29-07-2013 at 13:58.
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 29-07-2013, 13:55
dimitrisgsx1400 Ο/Η dimitrisgsx1400 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2011
Περιοχή: ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
Μoto: SUZUKI GSX 1400
Μηνύματα: 489
Προεπιλογή Απάντηση: Απόλυση «κοπανατζή» υπαλλήλου της Βουλής

μακαρι....
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 29-07-2013, 14:03
Corvo Ο/Η Corvo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2012
Περιοχή: Τρικαλα
Μoto: africa 650
Μηνύματα: 131
Προεπιλογή Απάντηση: Απόλυση «κοπανατζή» υπαλλήλου της Βουλής

μπραβο που κινουνται τοσο γρηγορα και προλαβαινουν το κακο στη ριζα του.

Ευτυχως τον απολυουν τωρα, μολις στους 6 μηνες απουσιας του!Συγχαρητηρια στη κυβερνηση για την ταχυτητα των αποφασεων
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 29-07-2013, 14:23
Gemat Ο/Η Gemat βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Μυτιληνη
Μoto: Honda XL1000VA Varadero 2007
Μηνύματα: 1,006
Προεπιλογή Απάντηση: Απόλυση «κοπανατζή» υπαλλήλου της Βουλής

απολυθηκε καποιος που εχει να πατησει στη δουλεια 6 μηνες....
και λεμε οτι κατι κινειται σε αυτη τη χωρα???

Ξερει περιπτωση ιδιωτικου υπαλληλου που ελλειψε αδικαιολογητα απο τη δουλεια πανω απο 2-3 συνεχομενες ημερες και δεν απολυθηκε??

Συνειδητοποιουμε οτι συζηταμε για ΕΝΑΝ που δεν πηγαινε στη δουλεια και απολυθηκε ΕΞΙ μηνες αργοτερα???

Εχουμε 1 εκατομμυριο ΔΥ απο τους οποιους συμφωνα με δικη μου εκτιμηση οι 50.000 πανε μια στο τοσο στη δουλεια, 100.000 που πανε στη δουλεια και ξυνουν τα @@@@@ τους μεχρι να περασει το 8ωρο και 300.000 που "δουλευουν" στο 8ωρο οσο ενας ΙΥ στο 3ωρο και οι υπολοιποι οσο ενας ΙΥ στο 6ωρο....

Δεν ξερω ποσοι εδω θα παρεξηγηθειτε αλλα η αποψη μου ειναι οτι επι 30ετιας οι ΔΥ ηταν (και ειναι) αδικαιολογητα προνομιουχοι ....
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 29-07-2013, 14:51
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: Απόλυση «κοπανατζή» υπαλλήλου της Βουλής

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Gemat Εμφάνιση μηνυμάτων
απολυθηκε καποιος που εχει να πατησει στη δουλεια 6 μηνες....
και λεμε οτι κατι κινειται σε αυτη τη χωρα???

Ξερει περιπτωση ιδιωτικου υπαλληλου που ελλειψε αδικαιολογητα απο τη δουλεια πανω απο 2-3 συνεχομενες ημερες και δεν απολυθηκε??

Συνειδητοποιουμε οτι συζηταμε για ΕΝΑΝ που δεν πηγαινε στη δουλεια και απολυθηκε ΕΞΙ μηνες αργοτερα???

Και για να την έχει κάνει 6 μήνες, κάποιος τον ``βοηθά``. Κάποιος τον καλύπτει. Εγώ πάντως όχι.....
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 29-07-2013, 15:13
REK Ο/Η REK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: ΚΑΝΤΖΑ ΑΤΤΙΚΗΣ
Μoto: BMW GS1200 ADV
Μηνύματα: 3,923
Προεπιλογή Απάντηση: Απόλυση «κοπανατζή» υπαλλήλου της Βουλής

έχουμε την τάση να τα ισοπεδώνουμε όλα,ρε παίδες..

είναι μια αρχή και αυτό...δεν νομίζω οτι το αμφισβητεί κάποιος αυτό..

το έχουμε ξανακούσει ή δεί να γίνετε ποτέ αυτό τα τελευταία 30 χρόνια...

ας γίνουμε λίγο πιο δεκτικοί,γίνονται προσπάθειες έστω και με το πιστόλι στον κρόταφο,αλλά γίνονται..

Reply With Quote
  #7  
Παλιό 29-07-2013, 15:22
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Απόλυση «κοπανατζή» υπαλλήλου της Βουλής

Εισαστε με τα καλα σας? Συγκρινετε το Ελληνικο δημοσιο με τον ιδιωτικο τομεα? Εδω για μια συνταξη περιμενεις μηνες-χρονια και θελετε η απολυση του Δ.Υ να γινει μεσα σε ωρες? Συνελθετεεεεεεεεε........

Αναλογιστειτε οτι η αρχη εγινε και προχωραει....... σε λιγο χρονικο διαστημα αυτα θα ειναι αυτονοητα και θα πραγματοποιουνται γρηγοροτερα.......

Και φυσικα καποιοι τον/τους βοηθουν.......ναι πολιτικοι!!!!Αλλα και αυτοι απο οτι φαινεται με την παρουσα ειδηση παρακαμπτονται...ΠΙΑ!!!!!!!!!

Γιατι δηλαδη πρεπει να βλεπουμε μονον τα κακα και να μην βλεπιουμε και τα βηματα προς τα εμπρος τα οποια ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΤΑ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΣΤΑΝ ΕΠΙ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ? ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΑΠΑΞΙΟΥΜΕ?
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 29-07-2013, 15:30
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Απόλυση «κοπανατζή» υπαλλήλου της Βουλής

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kostas_366 Εμφάνιση μηνυμάτων

Και για να την έχει κάνει 6 μήνες, κάποιος τον ``βοηθά``. Κάποιος τον καλύπτει. Εγώ πάντως όχι.....
Θελεις να μου πεις οτι σε παρομοιες περιπτωσεις στο Υπουργειο που υπηρετεις ησουν ο πρωτος που κατηγγελκες παρομοια περιστατικα ωστε να τιμωρηθουν οι υπαιτιοι παραδειγματικως αν και εφοσον γινοταν κατι τετοιο? ¨η επειδη δεν θα γινοταν τιποτε σιωπουσες οπως ολοι μας? Ποσους εχεις καλυψει ετσι.....συναδελφικα?
Η ιστορια με τον συγκεκριμενο του πρωτου ποστ παντως ηρθε απο καταγγελια εργαζομενου μεσα απο την βουλη.........

υ.γ. απευθυνομαι σε εσενα αλλα δεν εννοω προσωπικα εσενα...εννοω ολους μας και απαντω στο ''εγω παντως οχι...''
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 29-07-2013, 16:27
vaska Ο/Η vaska βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: YAMAHA IT 490 SUZUKI DR 650 SE BMW R1200GS
Μηνύματα: 1,289
Προεπιλογή Απάντηση: Απόλυση «κοπανατζή» υπαλλήλου της Βουλής

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Gemat Εμφάνιση μηνυμάτων
απολυθηκε καποιος που εχει να πατησει στη δουλεια 6 μηνες....
και λεμε οτι κατι κινειται σε αυτη τη χωρα???

Ξερει περιπτωση ιδιωτικου υπαλληλου που ελλειψε αδικαιολογητα απο τη δουλεια πανω απο 2-3 συνεχομενες ημερες και δεν απολυθηκε??

Συνειδητοποιουμε οτι συζηταμε για ΕΝΑΝ που δεν πηγαινε στη δουλεια και απολυθηκε ΕΞΙ μηνες αργοτερα???

Εχουμε 1 εκατομμυριο ΔΥ απο τους οποιους συμφωνα με δικη μου εκτιμηση οι 50.000 πανε μια στο τοσο στη δουλεια, 100.000 που πανε στη δουλεια και ξυνουν τα @@@@@ τους μεχρι να περασει το 8ωρο και 300.000 που "δουλευουν" στο 8ωρο οσο ενας ΙΥ στο 3ωρο και οι υπολοιποι οσο ενας ΙΥ στο 6ωρο....

Δεν ξερω ποσοι εδω θα παρεξηγηθειτε αλλα η αποψη μου ειναι οτι επι 30ετιας οι ΔΥ ηταν (και ειναι) αδικαιολογητα προνομιουχοι ....
+1200. Συμφωνούμε απολύτως!
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 29-07-2013, 19:31
Corvo Ο/Η Corvo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2012
Περιοχή: Τρικαλα
Μoto: africa 650
Μηνύματα: 131
Προεπιλογή Απάντηση: Απόλυση «κοπανατζή» υπαλλήλου της Βουλής

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Εισαστε με τα καλα σας? Συγκρινετε το Ελληνικο δημοσιο με τον ιδιωτικο τομεα? Εδω για μια συνταξη περιμενεις μηνες-χρονια και θελετε η απολυση του Δ.Υ να γινει μεσα σε ωρες? Συνελθετεεεεεεεεε........

Αναλογιστειτε οτι η αρχη εγινε και προχωραει....... σε λιγο χρονικο διαστημα αυτα θα ειναι αυτονοητα και θα πραγματοποιουνται γρηγοροτερα.......

Και φυσικα καποιοι τον/τους βοηθουν.......ναι πολιτικοι!!!!Αλλα και αυτοι απο οτι φαινεται με την παρουσα ειδηση παρακαμπτονται...ΠΙΑ!!!!!!!!!

Γιατι δηλαδη πρεπει να βλεπουμε μονον τα κακα και να μην βλεπιουμε και τα βηματα προς τα εμπρος τα οποια ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΤΑ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΣΤΑΝ ΕΠΙ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ? ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΑΠΑΞΙΟΥΜΕ?

συνηθως δεν απανταω σε τετοια πολιτικου ειδους θεματα γιατι ξεκιναει μια αλυσιδα που βαριεμαι!

Δηλαδη επειδη η συνταξη θελει μηνες χρονια(κατι που δεν επιτρεπεται φυσικα γιατι αφηνεις ξεκρεμαστο εναν ανθρωπο που μπορει να εχει να ταισει μια οικογενεια απο πισω) πρεπει να χαρω που απολυθηκε καποιος που ΔΕΝ πηγαινε για μισο ΧΡΟΝΟ στη δουλεια του και πληρωνοταν με ΔΙΚΑ ΜΑΣ λεφτα; Πληρωνοταν με δικα μας λεφτα να ΜΗΝ παει στη δουλεια του.


Οχι φιλε μου τοτε δεν ειμαι με τα καλα μου οπως λες. Και ποτε δεν θα γινω.

Η αρχη εγινε με εναν απο τους χιλιαδες; Και θα συνεχισει να γινεται ισως με πολλους ακομα που καποιοι ΙΣΩΣ κανουν την δουλεια τους. Εκεινοι που εχουν δοντι μεσα δεν θα φυγουν ποτε.

Αλλα μαλλον ειμαι αρνητικος και βλεπω μονο τα κακα. Κριμα!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 05:44.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!