GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Τεχνικά θέματα διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 29-01-2011, 21:55
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Τι μου συνέβη αυτές τις μέρες...

Όπως ξέρετε δεν γράφω εδώ, εδώ και πολύ καιρό (για τους λόγους μου), δεν σκοπεύω να αρχίσω, αλλά αυτό που έγινε πρέπει να το μοιραστώ και το καλύτερο (και σχετικότερο) μέρος είναι αυτό.

Ελπίζω να σας βρίσκω όλους καλά όπως σας άφησα.
Αν οι admins νομίζουν ότι τα ονόματα πρέπει να κρυφτούν ας με κάνουν edit, εγώ δεν έχω να κρύψω τίποτα, ούτε κανένα συμφέρον. Κατά τη γνώμη μου τα ονόματα πρέπει να μείνουν.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
Από εδώ και κάτω περιγράφω (ΔΕΝ ΘΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΚΑΘΟΛΟΥ - δεν θέλω μηνύσεις για συκοφαντική δυσφήμιση, η περιγραφή είναι σχόλιο από μόνη της) απλά τι έγινε:


.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Last edited by NLS; 29-01-2011 at 21:58.
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 29-01-2011, 22:31
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: Τι μου συνέβη αυτές τις μέρες...

Αγαπητέ NLS,

θα ήθελα να σου υπενθυμίσω ότι,

καταγγελίες έναντι φυσικών ή νομικών προσώπων στο GS Forum, γίνονται αποδεκτές,

μόνο όταν συνοδεύονται από ονοματεπώνυμο ΚΑΙ επαληθεύσιμο τηλέφωνο.
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 29-01-2011, 23:01
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Τι μου συνέβη αυτές τις μέρες...

νομίζω τα έχετε ε
αν τα (ξανα)γράψω θα επιστρέψει το post μου;
στις τελευταίες γραμμές που έσβησες έγραφε και "το ονοματεπώνυμο μου στη διάθεση σας"... γιατί έσβησες και αυτές τις γραμμές;

επίσης δεν βλέπω πουθενά καμία καταγγελία... εγώ είπα τι συνέβη, δεν κατήγγειλα κάτι, ούτε καν σχολίασα

αν τα γράψω τα στοιχεία μου (δεν έχω πρόβλημα), θα επιστρέψει το post μου;
κουράστηκα να το γράψω και δεν πρόλαβα να το πάρω και backup

ακόμα και αν τα έχεις και δεν σκοπεύεις για κάποιο λόγο που δεν ξέρω (και δεν έχω και όρεξη να μάθω) να τα ξαναεμφανίσεις, θα σε παρακαλούσα να μου τα στείλεις με ένα PM για να μην τα ξαναγράφω από την αρχή στο blog μου - ευχαριστώ

Last edited by NLS; 29-01-2011 at 23:05.
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 30-01-2011, 00:25
Capitain Ο/Η Capitain βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Πειραιάς
Μoto: 2005 R1200RT
Μηνύματα: 1,335
Προεπιλογή Απάντηση: Τι μου συνέβη αυτές τις μέρες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
νομίζω τα έχετε ε
αν τα (ξανα)γράψω θα επιστρέψει το post μου;
στις τελευταίες γραμμές που έσβησες έγραφε και "το ονοματεπώνυμο μου στη διάθεση σας"... γιατί έσβησες και αυτές τις γραμμές;

επίσης δεν βλέπω πουθενά καμία καταγγελία... εγώ είπα τι συνέβη, δεν κατήγγειλα κάτι, ούτε καν σχολίασα

αν τα γράψω τα στοιχεία μου (δεν έχω πρόβλημα), θα επιστρέψει το post μου;
κουράστηκα να το γράψω και δεν πρόλαβα να το πάρω και backup

ακόμα και αν τα έχεις και δεν σκοπεύεις για κάποιο λόγο που δεν ξέρω (και δεν έχω και όρεξη να μάθω) να τα ξαναεμφανίσεις, θα σε παρακαλούσα να μου τα στείλεις με ένα PM για να μην τα ξαναγράφω από την αρχή στο blog μου - ευχαριστώ
Η δική μου γνώμη είναι ότι αν αισθάνεσαι ότι σου παίρνουν πολλά για εργατικά μπορείς να πας σε άλλο συνεργείο να πάρεις προσφορά, η αν πιάνουν τα χέρια σου (που δεν πιάνουν απ'ότι κατάλαβα) άλλαξε τα μόνος σου τα πίσω τακάκια.... Δεν είναι δα και το Challenger...
Και στο κάτω κάτω κλέφτες θα γίνουν αυτοί που πληρώνουν νοίκι και μάστορες?
Και επειδή πρόλαβα και διάβασα το ποστάρισμά σου, δεν είδα να περιγράφεις και καμμιά απάτη... Το πιθανότερο είναι εσύ να μην κατάλαβες τι σου είπε ο μάστορας...
Λοιπόν πριν αρχίσετε να κατηγορείτε ανθρώπους που βγάζουν ψωμί και ταΐζουν τα παιδιά τους από αυτό καλύτερα να σκέφτεστε 10 φορές γιατί ως γνωστόν Scripta manent verba volant....

Last edited by Capitain; 30-01-2011 at 00:27.
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 30-01-2011, 00:34
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Τι μου συνέβη αυτές τις μέρες...

Στο πρώτο μισό συμφωνώ μαζί σου. Ήδη φίλος προσφέρθηκε. Βασικά και εγώ ξέρω τι να κάνω, απλά δεν με εμπιστεύομαι σε τέτοιο βαθμό για θέμα που έχει σχέση με την ασφάλεια (κάποιος κάποτε - νομίζω εδώ υπάρχει το post μου από παλιά - μου άλλαξε απλώς λάστιχα και μάλιστα αυτή ήταν η δουλειά του, να βάζει λάστιχα σε μηχανές και κατάφερε να βάλει κάτι ανάποδα στο φρένο -δεν έπιανε το πίσω μετά- και να μου κόψει και το μισό καλώδιο του ABS... δεν ήταν δα και το Challenger).

Στο δεύτερο μισό δεν κατάλαβα... Τα δικά μου λεφτά δεν πρέπει να θρέψουν τα δικά μου παιδιά (ένα έχω btw); Πρέπει κάποιος με πλάγιο τρόπο να προσπαθήσει να πάρει κάτι που ΔΕΝ πρέπει να πάρει και είμαστε οκ; Αν έπιανε έπιασε, αφού δεν έπιασε δεν πειράζει; Σούπερ.

Σκέφτομαι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ότι γράφω και μάλλον αυτό ήταν το πρόβλημα και όταν σταμάτησα να γράφω εδώ. Μάλλον δεν πρέπει να χαλάμε καρδιές...

Αφού το λες, αν θες να ξέρεις ναι εγώ απάτη είδα (αφού το κείμενο μου δεν υπάρχει μπορώ να το πω - θα υπάρχει στο blog μου αργότερα).

Κρίμα που δεν μου απάντησε και ο συνονόματος Νίκος αν και ήταν on-line για πολύ ώρα μετά που έγραψα την απάντηση μου. Ίσως δεν το είδε. Ότι βέβαια του ζητάω, ισχύει.

Last edited by NLS; 30-01-2011 at 00:36.
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 30-01-2011, 00:46
Capitain Ο/Η Capitain βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Πειραιάς
Μoto: 2005 R1200RT
Μηνύματα: 1,335
Προεπιλογή Απάντηση: Τι μου συνέβη αυτές τις μέρες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο πρώτο μισό συμφωνώ μαζί σου. Ήδη φίλος προσφέρθηκε. Βασικά και εγώ ξέρω τι να κάνω, απλά δεν με εμπιστεύομαι σε τέτοιο βαθμό για θέμα που έχει σχέση με την ασφάλεια (κάποιος κάποτε - νομίζω εδώ υπάρχει το post μου από παλιά - μου άλλαξε απλώς λάστιχα και μάλιστα αυτή ήταν η δουλειά του, να βάζει λάστιχα σε μηχανές και κατάφερε να βάλει κάτι ανάποδα στο φρένο -δεν έπιανε το πίσω μετά- και να μου κόψει και το μισό καλώδιο του ABS... δεν ήταν δα και το Challenger).

Στο δεύτερο μισό δεν κατάλαβα... Τα δικά μου λεφτά δεν πρέπει να θρέψουν τα δικά μου παιδιά (ένα έχω btw); Πρέπει κάποιος με πλάγιο τρόπο να προσπαθήσει να πάρει κάτι που ΔΕΝ πρέπει να πάρει και είμαστε οκ; Αν έπιανε έπιασε, αφού δεν έπιασε δεν πειράζει; Σούπερ.

Σκέφτομαι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ότι γράφω και μάλλον αυτό ήταν το πρόβλημα και όταν σταμάτησα να γράφω εδώ. Μάλλον δεν πρέπει να χαλάμε καρδιές...

Αφού το λες, αν θες να ξέρεις ναι εγώ απάτη είδα (αφού το κείμενο μου δεν υπάρχει μπορώ να το πω - θα υπάρχει στο blog μου αργότερα).

Κρίμα που δεν μου απάντησε και ο συνονόματος Νίκος αν και ήταν on-line για πολύ ώρα μετά που έγραψα την απάντηση μου. Ίσως δεν το είδε. Ότι βέβαια του ζητάω, ισχύει.
Βασικά στο προφίλ σου δεν είδα τηλέφωνο, αλλά για το Νίκο εγώ δεν έχω ουδεμία αμφιβολία ή υπόνοια ότι μπορεί να προστατεύει συμφέροντα (αν αυτό υποννοείς)...
Απάτη εγώ θεωρώ το να σου πουν κάνει 5 δραχμές πριν στο φτιάξουν κι όταν στο φτιάξουν να σου ζητήσουν 10...
Αν πάς εκεί και σου πουν κάνει 10, παίρνεις το ματρακά σου και φεύγεις φίλε..
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 30-01-2011, 01:00
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Τι μου συνέβη αυτές τις μέρες...

Ο Νίκος έχει το τηλ. μου αλλά ίσως με το καιρό το έχει χάσει. Όπως είπα ήμουν (και είμαι) διατεθειμένος να το δώσω.

Εγώ δεν είπα πουθενά ότι ο Νίκος προστατεύει συμφέροντα. Δεν έχω κάποια τέτοια ένδειξη.

Έχει διαφορά στο τι θεωρούμε απάτη.
Εγώ θεωρώ απάτη να εκμεταλλεύεσαι την άγνοια κάποιου (και τελικά δεν την είχα κιόλας) και να λες ότι θες. Δηλ. αν πας το ρολόι σου (μη μου πεις ότι είσαι ρολογάς) και ενώ ήθελε ένα ελατηριάκι σου πει "α θέλει αλλαγή ο μηχανισμός όλος" (και δεν ξέρεις φυσικά αν ισχύει) και σε βαρέσει στο κεφάλι είναι όλα οκ;

Ή μήπως μου λες ότι για ένα σέρβις πρέπει να κάνουμε γύρω τριγύρω για να δούμε ποιος δεν θα μας κοροϊδέψει (ή θα μας κοροϊδέψει λιγότερο); Και τελικά ΑΝ το κάνουμε, μετά δεν πρέπει να πούμε αν κατάλαβα καλά δηλαδή, ότι ο τάδε πήγε να με κοροϊδέψει;

Λίγο περίεργη... λογική έχετε ρε παιδιά τι να πω.

Τρίτη φορά θα πω ότι ότι είπα στο Νίκο ισχύει και τρίτη φορά θα πω (επειδή μάλλον τίποτα δεν θα γίνει όπως το κόβω) ότι θα ξαναγράψω τι έγινε στο blog μου (είναι στην υπογραφή μου).
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 30-01-2011, 01:10
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Τι μου συνέβη αυτές τις μέρες...

Παιδιά επειδή το κουράσαμε για κάτι που θεωρώ πάνω από αυτονόητο.
Δεν ζητώ τίποτα. Κάντε ότι νομίζετε.
Είδα ότι δεν ήθελα να δω.
Στην άλλη στάση ξανακατεβαίνω.
Να 'στε καλά.

Α κάτι που ξέχασα. Τα τηλέφωνα τα πήρα από τη δουλειά. Όλες οι κλήσεις καταγράφονται. Δεν στέκεται στο δικαστήριο το γνωρίζω, αλλά αν κάποιος πιστεύει ότι άλλα έγραψα και άλλα έγιναν, ευχαρίστως να στείλω τις καταγραφές.

Last edited by NLS; 30-01-2011 at 01:12.
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 30-01-2011, 01:13
Capitain Ο/Η Capitain βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Πειραιάς
Μoto: 2005 R1200RT
Μηνύματα: 1,335
Προεπιλογή Απάντηση: Τι μου συνέβη αυτές τις μέρες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο Νίκος έχει το τηλ. μου αλλά ίσως με το καιρό το έχει χάσει. Όπως είπα ήμουν (και είμαι) διατεθειμένος να το δώσω.

Εγώ δεν είπα πουθενά ότι ο Νίκος προστατεύει συμφέροντα. Δεν έχω κάποια τέτοια ένδειξη.

Έχει διαφορά στο τι θεωρούμε απάτη.
Εγώ θεωρώ απάτη να εκμεταλλεύεσαι την άγνοια κάποιου (και τελικά δεν την είχα κιόλας) και να λες ότι θες. Δηλ. αν πας το ρολόι σου (μη μου πεις ότι είσαι ρολογάς) και ενώ ήθελε ένα ελατηριάκι σου πει "α θέλει αλλαγή ο μηχανισμός όλος" (και δεν ξέρεις φυσικά αν ισχύει) και σε βαρέσει στο κεφάλι είναι όλα οκ;

Ή μήπως μου λες ότι για ένα σέρβις πρέπει να κάνουμε γύρω τριγύρω για να δούμε ποιος δεν θα μας κοροϊδέψει (ή θα μας κοροϊδέψει λιγότερο); Και τελικά ΑΝ το κάνουμε, μετά δεν πρέπει να πούμε αν κατάλαβα καλά δηλαδή, ότι ο τάδε πήγε να με κοροϊδέψει;

Λίγο περίεργη... λογική έχετε ρε παιδιά τι να πω.

Τρίτη φορά θα πω ότι ότι είπα στο Νίκο ισχύει και τρίτη φορά θα πω (επειδή μάλλον τίποτα δεν θα γίνει όπως το κόβω) ότι θα ξαναγράψω τι έγινε στο blog μου (είναι στην υπογραφή μου).
Λοιπόν επειδή είμαι πολύ υπομονετικός άνθρωπος μέχρι να βρω άνθρωπο που να μην λαμβάνει υπ'οψιν αυτά που του λέω θα σου πω κι αυτά και δεν ξαναμιλάω....
Αν πιστεύεις ότι υπάρχει συνεργείο που θα σου ζητήσει 68 ευρώ για αλλαγή πίσω τακκάκια είσαι το λιγότερο αδαής.... Τα συνεργεία προσέχουν περισσότερο τον κ@λο τους από σένα και υπάρχει και τιμοκατάλογος εργασιών βάσει νόμου.... (Εδω και χρόνια)
Πιστεύω ότι και να το γράψεις στο μπλογκ σου ποσώς ενδιαφέρει κι εμάς και το συνεργείο....
Και στο κάτω κάτω προσβάλλεις κι εμάς που εμπιστευόμαστε το εν λόγω συνεργείο και θα ακούσεις και τίποτα βαρύτερο εν τη ρύμη του λόγου...
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 30-01-2011, 01:24
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Τι μου συνέβη αυτές τις μέρες...

Εκπληκτικό ποστ. Με απειλείς ότι θα με βρίσεις δηλαδή. ΟΚ.

Όπως είπα τις κλήσεις τις έχω αν σε ενδιαφέρουν δώσε μου email.

Από εκεί και πέρα δεν έχω να πω κάτι άλλο.

EDIT: Το post στο blog θα καθυστερήσει (για Δευτέρα απόγευμα), γιατί την Δευτέρα θα κάτσω να ακούσω την καταγραφή του πρώτου συνεργείου για να σιγουρευτώ ότι δεν έκανα λάθος, γιατί ως φαίνεται είμαι... τρελός. Αν δω ότι παράκουσα σας το λέω ειλικρινά, θα το γράψω εδώ.

Last edited by NLS; 30-01-2011 at 01:37.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Τι να τις κάνουμε τις χάντρες;! επίδομα χαμηλοσυνταξιούχων ortho Επικαιρότητα 5 22-10-2010 20:10
Τι γλώσσα μου έδωσαν; Ελληνική; MARK Κόσμος 8 06-10-2010 11:07
Quiz......Βρήτε μου τις διαφορές... vasorfa Γενικά - Μοτοσυκλέτα 20 06-07-2010 16:03
Σεξουαλικές φαντασιώσεις: Τι τις προκαλεί; skippybi Υγεία 10 16-10-2009 11:02
Τι μου έτυχε??? PortoLeone Τι μας έτυχε 17 05-02-2009 12:55


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 10:28.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!