GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Πλοήγηση - Hardware και Software

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 06-01-2011, 18:04
mrdaellis Ο/Η mrdaellis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Βυρωνας
Μoto: F800GS
Μηνύματα: 281
Question αλλαγη απο λατινικα σε ελληνικα?

καλημερα και χρονια πολλα στην παρεα! μολις πριν απο καμμια εβδομαδα αγορασα το zumo 550 απο εναν συμφορουμιτη, το οποιο φοραει τον χαρτη της ελλαδος και τον europe NT, ομως ειναι στα λατινικα! και ρωταω εγω τωρα, μπορω να αλλαξω τον χαρτη της ελλαδος να βαλω τον ελληνικο, και ο ευρωπαικος να ειναι στα λατινικα? πρεπει να απευθυνθω στην garmin, η το κανω και μονος?
και κατι αλλο επειδη δεν εχω καταλαβει,διαβαζω καποια θεματα και αναφερονται στον χαρτη (αναβαση)? τι ακριβως εχει αυτος ο χαρτης? τον εχω εγω η πρεπει να πλερω εξτρα?
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 08-01-2011, 10:05
basilis76 Ο/Η basilis76 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2010
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: BMW R1150GS
Μηνύματα: 2,021
Προεπιλογή Απάντηση: αλλαγη απο λατινικα σε ελληνικα?

ΤΟΝ ΧΑΡΤΗ ΑΝΑΒΑΣΗ ΤΟΝ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΝΕΤ.ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 08-01-2011, 10:51
syan Ο/Η syan βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R12RT
Μηνύματα: 7,143
Προεπιλογή Απάντηση: αλλαγη απο λατινικα σε ελληνικα?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mrdaellis Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα και χρονια πολλα στην παρεα! μολις πριν απο καμμια εβδομαδα αγορασα το zumo 550 απο εναν συμφορουμιτη, το οποιο φοραει τον χαρτη της ελλαδος και τον europe NT, ομως ειναι στα λατινικα! και ρωταω εγω τωρα, μπορω να αλλαξω τον χαρτη της ελλαδος να βαλω τον ελληνικο, και ο ευρωπαικος να ειναι στα λατινικα? πρεπει να απευθυνθω στην garmin, η το κανω και μονος?
και κατι αλλο επειδη δεν εχω καταλαβει,διαβαζω καποια θεματα και αναφερονται στον χαρτη (αναβαση)? τι ακριβως εχει αυτος ο χαρτης? τον εχω εγω η πρεπει να πλερω εξτρα?
Το Zumo 550 δεν υποστηρίζει ελληνικούς χαρακτήρες...αναγκαστικά θα έχεις τους χάρτες μόνον με λατινικούς χαρακτήρες..
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 09-01-2011, 15:10
Strats Ο/Η Strats βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2010
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: R 1200 GS Adv '10
Μηνύματα: 1,240
Προεπιλογή Απάντηση: αλλαγη απο λατινικα σε ελληνικα?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mrdaellis Εμφάνιση μηνυμάτων
...και κατι αλλο επειδη δεν εχω καταλαβει,διαβαζω καποια θεματα και αναφερονται στον χαρτη (αναβαση)? τι ακριβως εχει αυτος ο χαρτης? τον εχω εγω η πρεπει να πλερω εξτρα?
Οι χάρτες της ανάβασης είναι καταπληκτικοί σε ότι αφορά στις ορεινές – off road διαδρομές, με μεγαλύτερη λεπτομέρεια και περισσότερες επιλογές στις πορείες. Δεν είναι εγκατεστημένοι από default στο garmin και μπορείς να τους αγοράσεις από το site της ανάβασης.
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 10-01-2011, 13:25
mrdaellis Ο/Η mrdaellis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Βυρωνας
Μoto: F800GS
Μηνύματα: 281
Προεπιλογή Απάντηση: αλλαγη απο λατινικα σε ελληνικα?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από syan Εμφάνιση μηνυμάτων
Το Zumo 550 δεν υποστηρίζει ελληνικούς χαρακτήρες...αναγκαστικά θα έχεις τους χάρτες μόνον με λατινικούς χαρακτήρες..
εχει δικιο ο φιλος!!!!! πηρα και σκορδιλη και μου ειπε οτι δεν υποστιριζει η συγκεκριμενη συσκευη!!! πικρα!!!!!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
...αλλαγή βαλβολινες κιβωτίου ταχυτήτων σε R1200GS '04 ΙoannisPanagiotidis Τεχνικά θέματα - DIY 60 05-01-2013 12:07
...αλλαγή λαδακι/φιλτρο σε R1200GS ΙoannisPanagiotidis Τεχνικά θέματα - DIY 44 05-01-2013 12:04
...αλλαγή τακάκια φρένων πίσω τροχού σε R1200GS ΙoannisPanagiotidis Τεχνικά θέματα - DIY 44 03-01-2013 02:58
...αλλαγή βαλβολινων άξονα μετάδοσης σε R1200GS (04-07) ΙoannisPanagiotidis Τεχνικά θέματα - DIY 119 15-06-2012 01:30
...προετοιμασία για αλλαγη λαστιχα σε R1200GS ΙoannisPanagiotidis Τεχνικά θέματα - DIY 3 29-04-2010 21:38


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 05:55.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!