GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Νέα μοντέλα BMW

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιό 06-12-2010, 17:03
paschalis Ο/Η paschalis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: thessaloniki
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 7,234
Προεπιλογή Απάντηση: Νέα έκδοση BMW R1200GS Triple Black

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Sakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Μαρκετίστικα κολπάκια, βάλανε ένα ανάγλυφο logo στη σέλα βάψανε και 2-3 σημεία μαύρα και καλά triple black

sakis παμε να παρουμε κανενα triple chocolate παγωτο καλυτερα!
λιγο ιαπωνια γιναμε..
Περιμενω την ανοιξη που θα δινουν δωρο και triple black τριπλετα...

Last edited by paschalis; 06-12-2010 at 17:07.
Reply With Quote
  #62  
Παλιό 06-12-2010, 22:39
ikarian Ο/Η ikarian βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: ΙΚΑΡΙΑ
Μoto: BMW F800GT
Μηνύματα: 151
Προεπιλογή Απάντηση: Νέα έκδοση BMW R1200GS Triple Black

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από paschalis Εμφάνιση μηνυμάτων
sakis παμε να παρουμε κανενα triple chocolate παγωτο καλυτερα!
λιγο ιαπωνια γιναμε..
Περιμενω την ανοιξη που θα δινουν δωρο και triple black τριπλετα...

Reply With Quote
  #63  
Παλιό 15-01-2011, 15:21
Didos81 Ο/Η Didos81 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Ιωαννινα
Μoto: BMW GSA 1200 '08
Μηνύματα: 84
Προεπιλογή Απάντηση: Νέα έκδοση BMW R1200GS Triple Black

Λογικα τωρα θα σκασει και το Easter edition με εξατμιση τυπου σουβλα και αναρτηση κοκορετσακι(μοιαζει κιολας..)...θα μας τρελανουν,οποιος θελει παει και το βαφει οπως γουσταρει παιζουν καλες βαφες πλεον!μαρκετινγκ στο φουλ ειναι ολα αυτα και οποιος τσιμπησει!!
Reply With Quote
  #64  
Παλιό 15-01-2011, 20:18
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: Νέα έκδοση BMW R1200GS Triple Black

Θα πάρει κανείς καινούρια μηχανή και θα πάει να την βάψει ??? Πόσο κόστος έχει αυτό ??? Εάν θέλει να βάψει και τα μηχανικά , αντίστοιχα της συγκεκριμένης έκδοσης ,(κινητήρας ,ψαλίδι κ.α.) πόσο θέλει μόνο το συνεργείο για να λύσει και δέσει όλη τη μηχανή ??? και όλα αυτά σε καινούρια μηχανή ???
..... Να καταργήσουν καλύτερα τα εργοστάσια (μότο-αυτό) τα βαφεία ,να πουλούν άβαφα πλαστικά και λαμαρίνες και να τα βάφουν εκ των υστέρων οι πελάτες ??? Πειράζει κανέναν να υπάρχει ποικιλία χρωμάτων σε ένα όχημα ??? Θα πρέπει να είναι όλα ίδια ???

Εάν πάρει κάποιος την συγκεκριμένη έκδοση σημαίνει ότι τσίμπησε (σαν κουτός) λόγο μάρκετινγκ ,ενώ δεν ήθελε να αγοράσει R1200GS ???

Τώρα … ποιος τρελαίνει ποιον …???
Reply With Quote
  #65  
Παλιό 15-01-2011, 23:44
Didos81 Ο/Η Didos81 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Ιωαννινα
Μoto: BMW GSA 1200 '08
Μηνύματα: 84
Προεπιλογή Απάντηση: Νέα έκδοση BMW R1200GS Triple Black

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από TEOSS Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα πάρει κανείς καινούρια μηχανή και θα πάει να την βάψει ??? Πόσο κόστος έχει αυτό ??? Εάν θέλει να βάψει και τα μηχανικά , αντίστοιχα της συγκεκριμένης έκδοσης ,(κινητήρας ,ψαλίδι κ.α.) πόσο θέλει μόνο το συνεργείο για να λύσει και δέσει όλη τη μηχανή ??? και όλα αυτά σε καινούρια μηχανή ???
..... Να καταργήσουν καλύτερα τα εργοστάσια (μότο-αυτό) τα βαφεία ,να πουλούν άβαφα πλαστικά και λαμαρίνες και να τα βάφουν εκ των υστέρων οι πελάτες ??? Πειράζει κανέναν να υπάρχει ποικιλία χρωμάτων σε ένα όχημα ??? Θα πρέπει να είναι όλα ίδια ???

Εάν πάρει κάποιος την συγκεκριμένη έκδοση σημαίνει ότι τσίμπησε (σαν κουτός) λόγο μάρκετινγκ ,ενώ δεν ήθελε να αγοράσει R1200GS ???

Τώρα … ποιος τρελαίνει ποιον …???
Καταρχας χαλαρωσε φιλαρακι γιατι σε βλεπω λιγο τσιτωμενο,υπαρχουν τεχνικες βαφων οπως το powder coating που αμφιβαλω εαν το ξερεις και βαφες πλαστικων που μπαινουν στο φουρνο και ειναι καλυτερες και απο της μαμας.οσον αφορα τα μηχανικα μερη οπως λες εννοειται πως δεν βαφονται αλλα εαν εσυ θα πουλαγες ενα GS του '09 π.χ που ειχες επειδη πηγαν και σου βαλαν καποια μερη της μηχανης μαυρα για το triple black και δεν το θεωρεις μαρκετινγκ και τρυπακι για να τα σκασεις τι να σου πω..τελοσπαντων εμενα αυτη ειναι η γνωμη μου κ θα επρεπε να σου ειναι σεβαστη κ οχι να κανεις σαν τρελλος επειδη εξεφρασα την γνωμη μου..μπες και σε κανα ξενο φορουμ για μηχανες για να μαθεις πως γινονται οι συζητησεις και πως εκφραζει ο καθενας την γνωμη του..γι'αυτο στην ελλαδα ειμαστε για φαπες γιατι κατακρινουμε τους παντες!
Reply With Quote
  #66  
Παλιό 16-01-2011, 03:54
LakisGS Ο/Η LakisGS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Λάρισα
Μoto: BMW R 1200 GS adventure '10
Μηνύματα: 4,323
Προεπιλογή Απάντηση: Νέα έκδοση BMW R1200GS Triple Black

Κατά τη γνώμη μου η GS είναι από τις λίγες μηχανές, ίσως η μοναδική, που δεν της πάει το πολύ μαύρο. Αλλά περι ορέξεως.....κολοκυθόπιτα..
Reply With Quote
  #67  
Παλιό 16-01-2011, 05:31
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: Νέα έκδοση BMW R1200GS Triple Black

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Didos81 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καταρχας χαλαρωσε φιλαρακι γιατι σε βλεπω λιγο τσιτωμενο,υπαρχουν τεχνικες βαφων οπως το powder coating που αμφιβαλω εαν το ξερεις και βαφες πλαστικων που μπαινουν στο φουρνο και ειναι καλυτερες και απο της μαμας.οσον αφορα τα μηχανικα μερη οπως λες εννοειται πως δεν βαφονται αλλα εαν εσυ θα πουλαγες ενα GS του '09 π.χ που ειχες επειδη πηγαν και σου βαλαν καποια μερη της μηχανης μαυρα για το triple black και δεν το θεωρεις μαρκετινγκ και τρυπακι για να τα σκασεις τι να σου πω..τελοσπαντων εμενα αυτη ειναι η γνωμη μου κ θα επρεπε να σου ειναι σεβαστη κ οχι να κανεις σαν τρελλος επειδη εξεφρασα την γνωμη μου..μπες και σε κανα ξενο φορουμ για μηχανες για να μαθεις πως γινονται οι συζητησεις και πως εκφραζει ο καθενας την γνωμη του..γι'αυτο στην ελλαδα ειμαστε για φαπες γιατι κατακρινουμε τους παντες!
Το θέμα είναι η παρουσίαση μιας νέας χρωματικής έκδοσης . Σε άλλους αρέσει , σε άλλους όχι .Γούστα είναι , Εγώ είμαι υπέρ της ποικιλίας και όσο περισσότερες επιλογές τόσο καλύτερα (ισχύει για όλα τα οχήματα). Με ποια λογική θα πρέπει οι χρωματικές επιλογές να μείνουν περιορισμένες στο π.χ. κίτρινο –κόκκινο του 2004. Κακώς βγήκε το λευκό? Δηλαδή θα αγοράσω κίτρινο και μετά θα λύσω και θα βάψω λευκό ?
Μιλάμε για καινούρια μότο. Το τι θα κάνει ο ήδη κάτοχος GS με την μηχανή του , είναι προσωπικό θέμα και δεν σημαίνει ότι <<τσίμπησε>> σαν χαζό ψάρι εάν πάρει μια νέα έκδοση (είτε χρωματική ,είτε μηχανική –γιατί από το μοντ.09 που αναφέρεις έχει και μηχανικές διαφορές) . Κοιτά τι γράφεις πριν μιλήσεις για <<τσιτωμένο τρελό που δεν ξέρει από βαφές (!καλά εδώ έπεσες διάνα!).
Υ.Γ. επειδή ρωτάς , προσωπικά δεν αλλάζω τα green + black 1100GS ούτε το green R51/3 ούτε το blue CB μου… το green saxo (1100 κι αυτό) …παίζει…!
Reply With Quote
  #68  
Παλιό 16-01-2011, 12:49
Ακιs Ο/Η Ακιs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: 1200 ADV μαυρη και χοντρη.... HONDA C90 84'
Μηνύματα: 6,038
Προεπιλογή Απάντηση: Νέα έκδοση BMW R1200GS Triple Black

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από TEOSS Εμφάνιση μηνυμάτων
Το θέμα είναι η παρουσίαση μιας νέας χρωματικής έκδοσης . Σε άλλους αρέσει , σε άλλους όχι .Γούστα είναι , Εγώ είμαι υπέρ της ποικιλίας και όσο περισσότερες επιλογές τόσο καλύτερα (ισχύει για όλα τα οχήματα). Με ποια λογική θα πρέπει οι χρωματικές επιλογές να μείνουν περιορισμένες στο π.χ. κίτρινο –κόκκινο του 2004. Κακώς βγήκε το λευκό? Δηλαδή θα αγοράσω κίτρινο και μετά θα λύσω και θα βάψω λευκό ?
Μιλάμε για καινούρια μότο. Το τι θα κάνει ο ήδη κάτοχος GS με την μηχανή του , είναι προσωπικό θέμα και δεν σημαίνει ότι <<τσίμπησε>> σαν χαζό ψάρι εάν πάρει μια νέα έκδοση (είτε χρωματική ,είτε μηχανική –γιατί από το μοντ.09 που αναφέρεις έχει και μηχανικές διαφορές) . Κοιτά τι γράφεις πριν μιλήσεις για <<τσιτωμένο τρελό που δεν ξέρει από βαφές (!καλά εδώ έπεσες διάνα!).
Υ.Γ. επειδή ρωτάς , προσωπικά δεν αλλάζω τα green + black 1100GS ούτε το green R51/3 ούτε το blue CB μου… το green saxo (1100 κι αυτό) …παίζει…!
Να πω κι εγω κατι........αυτην την στιγμη που βρισκομαι σε διαδικασια αγορας,οι επιλογες μου ειναι μονο 2:το κιτρινο adv και το ανθρακι,χρωματα τα οποια εμενα προσωπικα δεν με ικανοποιουν.Αρα τι μενει;Η βαφη,και ακριβως αυτο προτιθεμαι να κανω.Αν μη τι αλλο,αυτο που αγοραζω πρεπει να το βλεπω και να μου αρεσει.
Ακριβως το ιδιο εκανα και με το τελευταιο varadero μου,που αγοραστηκε tricolore και κατεληξε ετσι....

Reply With Quote
  #69  
Παλιό 16-01-2011, 12:56
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή Απάντηση: Νέα έκδοση BMW R1200GS Triple Black

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από LakisGS Εμφάνιση μηνυμάτων
Κατά τη γνώμη μου η GS είναι από τις λίγες μηχανές, ίσως η μοναδική, που δεν της πάει το πολύ μαύρο. Αλλά περι ορέξεως.....κολοκυθόπιτα..
το ιδιο πιστευω κι εγω.
ομως υπομονη.θα βγει και το four colour edition
Reply With Quote
  #70  
Παλιό 16-01-2011, 16:53
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: Νέα έκδοση BMW R1200GS Triple Black

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από varaderistas Εμφάνιση μηνυμάτων
Να πω κι εγω κατι........αυτην την στιγμη που βρισκομαι σε διαδικασια αγορας,οι επιλογες μου ειναι μονο 2:το κιτρινο adv και το ανθρακι,χρωματα τα οποια εμενα προσωπικα δεν με ικανοποιουν.Αρα τι μενει;Η βαφη,και ακριβως αυτο προτιθεμαι να κανω.Αν μη τι αλλο,αυτο που αγοραζω πρεπει να το βλεπω και να μου αρεσει.
Ακριβως το ιδιο εκανα και με το τελευταιο varadero μου,που αγοραστηκε tricolore και κατεληξε ετσι....
Ακριβώς αυτό λέω .Κακώς βγαίνουν 2-3 χρώματα και αναγκάζουν σε επιπλέον έξοδα τον αγοραστή , πρέπει να υπάρχουν όσο το δυνατόν περισσότερες επιλογές για να καλύπτουν όλα τα γούστα .!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
2011 TRIUMPH SPEED TRIPLE tsompanis Άλλες εταιρίες 10 13-10-2010 11:36
Leonardo Di Cabrio σε μελαχροινή έκδοση ΜΑΚΑΡΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Ανέκδοτα 12 10-07-2010 18:37
ΝΕΑ ΕΠΕΤΕΙΑΚΗ έκδοση του Ευρώ MARK Ελλάδα 12 01-02-2010 17:10
Νέα BMW R1200GS/RT!!!!!!!!! riko46 Νέα μοντέλα BMW 21 17-11-2009 01:53
Αν οι άντρες ήταν σε γυναικεία έκδοση!! Alext Χιούμορ 10 08-09-2009 15:52


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:04.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!