GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Κόσμος

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 02-03-2011, 00:18
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Το πετυχημενο πειραμα του ΔΝΤ Για τους μεγιστανες Το λαο ποιος τον γ...ι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
εσυ μαλλον το Indymedia διαβαζεις ¨η κανενα άλλο αριστεροαναρχοαυτονομο μπλοκ!!!! Δεν το διαβάζω μόνο. Το συντάσσω κιόλας. Το καλοκαιράκι πάνω από την βάρκα μου μεταξύ Σπετσών και Ύδρας, με ένα martini στο χέρι.
Δεν εξηγουνται αλλιως τοσα εγγαστριμυθικα νεα!!!

Και μια απορια ρε Χρηστο, τον ΓΑΠ τον αντιπαθεις λογω ΔΝΤ "η ετσι....εξ απανεκαθεν??
Γιώργο δεν αντιπαθώ τον ΓΑΠ τυχαία. Αυτός έβαλε και το κερασάκι στην τούρτα της καταστροφής. Ο χοντρός τουλάχιστον έφυγε με ελαφρά όταν άκουσε αυτά, που ήθελαν να του επιβάλουν.


Αντιπαθώ όλους τους πολιτικούς. ΌΛΟΙ είναι τσόλια. Κανείς σοβαρός, αξιοπρεπής, ηθικός και ότι άλλο θέλεις βάλε, δεν πάει να γίνει πολιτικός. Όλοι τους είναι αποτυχημένοι δικηγόροι, μηχανικοί, γιατροί ή… πετυχημένοι δημοσιογράφοι, καναλάνθρωποι, συνδικαλιστές ή… πετυχημένοι απόγονοι των ανωτέρω πολιτικών οικογενειών. Όλοι αυτοί, όλα αυτά τα μεταπολιτευτικά χρόνια, έχουν δουλέψει με κριτήριο την τσέπη τους και πολύ μετά για το κοινό συμφέρον. Το συμφέρον της χώρας. Το συμφέρον των ανθρώπων, που τους ψηφίζουν. Και βέβαια δεν έχουν δουλέψει ποτέ. Και αυτοί που έχουν δουλέψει και είχαν το ψώνιο να μπουν στην βουλή, Λυκουρέζος – Ασκητής, έφυγαν βράδυ. Ακόμη και ο Λυκουρέζος δηλαδή. Με ψηφισμένους νόμους περί ασυλίας και ανευθυνότητος υπουργών. Όλοι αλήτες.

Μακάρι να ήξερες… ή να μπορούσες να ακούσεις.

Last edited by ckk; 02-03-2011 at 00:20.
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 02-03-2011, 00:55
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Το πετυχημενο πειραμα του ΔΝΤ Για τους μεγιστανες Το λαο ποιος τον γ...ι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckk Εμφάνιση μηνυμάτων
...................................................
Μακάρι να ήξερες… ή να μπορούσες να ακούσεις.
ΚΑΙ ξερω ΚΑΙ μπορω να ακουσω ΚΑΙ ακουω!!!

Του συνεχους επικηδειους και την συνεχη καταστροφολγια δεν μπορω ΚΑΙ δεν αντεχω!!

Οσο για την αντιπαθεια σου σε ολους τους πολιτικους, ενταξει να την δεχτω, δεν εισαι εξάλλου ο μονος αλλα, σε καθε κοινωνια μικρη ¨η μεγαλη (οικογενεια, σχολειο, κατασκηνωση κ.λ.π.) ΠΡΕΠΕΙ να υπαρχει ενας Στρατηγος με τους λοχαγους του. Στην οικογενεια ειναι ο πατερας ο στρατηγος και λοχαγος η μανα, στο σχολειο ο δ/της ειναι ο στρατηγος και οι δασκαλοι οι λοχαγοι κ.λ.π.
Κανεις δεν ειναι τελειος απο αυτους και ολοι τους θα κανουν λαθη, καποιοι μαλιστα θα βουτηξουν και το δαχτυλακι στο μελι...αυτο ομως δεν ειναι κριτηριο για ολους τους υπολοιπους!!!!!!!
Το συμαντικοτερο ειανι να αναγνωρισουμε τις προθεσεις του καθε στρατηγου πρωτον και να τον κρινουμε εκ του αποτελεσματος των ενεργειων του κατα δευτερον. Προεξωφλησεις αποτελεσματων ειναι απλα παιδικες αφελιες!
Δηλωσεις και υπονουμενα οτι επιτηδες μας εβαλαν στο ΔΝΤ για να μας εξαθλιωσουν αναγονται στην σφαιρα της φαντασιας αλλα και μιας προσδοκομενης αναρχιας που βολευει αυτους που τα ξεστομιζουν!

Στο κατω κατω Χρηστο δεν θα ζησουμε ποτε χωρις εναν ΓΑΠ, χωρις εναν ''χοντρο'' χωρις καποιον τελος παντων που να μας κυβερναει, και ειμαι σιγουρος οτι οποιος και να ειναι αυτος, ικανος ¨η ανικανος (στα ματια μας κι επι του παροντος, γιατι η πραγματικοτητα θα απεχει αφου θα κριθει απο το αποτελεσμα), γνωστος ¨η αγνωστος, απο παλια πολιτικη οικογενεια ¨η οχι παλι δεν θα ειμαστε ευχαριστημενοι με οτι και να κανει!!!
Ξερεις γιατι? διοτι ολοι τους θα ειναι απαξιωμενοι απο εμας (οχι εμενα παντως) απλα και μονον διοτι εγιναν πολιτικοι αφου σε ολα τα άλλα απετυχαν...... κατ'εσε και οποιον αλλον το πιστευει αυτο!!

Αρα δεν θα ειμαστε ποτε και με κανεναν πολιτικο ικανοποιημενοι, παρα μονον αν αυτοι οι απαξιωμενοι πολιτικοι μας δωσουν ενα σακι με λεφτα το οποιο και φυσικά δεν θα ρωτησουμε που το βρηκαν να μας το δωσουν...οπως γινοταν τοσο καιρο.... παλι φυσικα!
Και μετα θα φταιει ο επαισχυντος του μέλλοντος Στρατηγος (ΓΑΠ, ΜΑΠ οποιος και να ειναι) που θα μας ξαναβαλει στο ΔΝΤ!!!

Το σκεπτικο αυτο μαλλον στο ''δεν ξερω τι θελω'' μου κανει!!

Last edited by GeorgeP; 02-03-2011 at 01:03.
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 02-03-2011, 01:02
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Το πετυχημενο πειραμα του ΔΝΤ Για τους μεγιστανες Το λαο ποιος τον γ...ι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΑΙ ξερω ΚΑΙ μπορω να ακουσω ΚΑΙ ακουω!!!

Του συνεχους επικηδειους και την συνεχη καταστροφολγια δεν μπορω ΚΑΙ δεν αντεχω!!

Οσο για την αντιπαθεια σου σε ολους τους πολιτικους, ενταξει να την δεχτω, δεν εισαι εξάλλου ο μονος αλλα, σε καθε κοινωνια μικρη ¨η μεγαλη (οικογενεια, σχολειο, κατασκηνωση κ.λ.π.) ΠΡΕΠΕΙ να υπαρχει ενας Στρατηγος με τους λοχαγους του. Στην οικογενεια ειναι ο πατερας ο στρατηγος και λοχαγος η μανα, στο σχολειο ο δ/της ειναι ο στρατηγος και οι δασκαλοι οι λοχαγοι κ.λ.π.
Κανεις δεν ειναι τελειος απο αυτους και ολοι τους θα κανουν λαθη, καποιοι μαλιστα θα βουτηξουν και το δαχτυλακι στο μελι...αυτο ομως δεν ειναι κριτηριο για ολους τους υπολοιπους!!!!!!!
Το συμαντικοτερο ειανι να αναγνωρισουμε τις προθεσεις του καθε στρατηγου πρωτον και να τον κρινουμε εκ του αποτελεσματος των ενεργειων του κατα δευτερον. Προεξωφλησεις αποτελεσματων ειναι απλα παιδικες αφελιες!

Στο κατω κατω Χρηστο δεν θα ζησουμε ποτε χωρις εναν ΓΑΠ, χωρις εναν ''χοντρο'' χωρις καποιον τελος παντων που να μας κυβερναει, και ειμαι σιγουρος οτι οποιος και να ειναι αυτος, ικανος ¨η ανικανος (στα ματια μας κι επι του παροντος, γιατι η πραγματικοτητα θα απεχει αφου θα κριθει απο το αποτελεσμα), γνωστος ¨η αγνωστος, απο παλια πολιτικη οικογενεια ¨η οχι παλι δεν θα ειμαστε ευχαριστημενοι με οτι και να κανει!!!
Ξερεις γιατι? διοτι ολοι τους θα ειναι απαξιωμενοι απο εμας (οχι εμενα παντως) απλα και μονον διοτι εγιναν πολιτικοι αφου σε ολα τα άλλα απετυχαν...... κατ'εσε και οποιον αλλον το πιστευει αυτο!!

Αρα δεν θα ειμαστε ποτε και με κανεναν πολιτικο ικανοποιημενοι, παρα μονον αν αυτοι οι απαξιωμενοι πολιτικοι μας δωσουν ενα σακι με λεφτα το οποιο και φυσικά δεν θα ρωτησουμε που το βρηκαν να μας το δωσουν...οπως γινοταν τοσο καιρο.... παλι φυσικα!
Και μετα θα φταιει ο επαισχυντος του μέλλοντος Στρατηγος (ΓΑΠ, ΜΑΠ οποιος και να ειναι) που θα μας ξαναβαλει στο ΔΝΤ!!!

Το σκεπτικο αυτο μαλλον στο ''δεν ξερω τι θελω'' μου κανει!!

Reply With Quote
  #14  
Παλιό 02-03-2011, 01:09
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Το πετυχημενο πειραμα του ΔΝΤ Για τους μεγιστανες Το λαο ποιος τον γ...ι

Να αποδεσμεύσει την Τουρκία από τη θηλιά του ΔΝΤ αποφάσισε η κυβέρνηση Ερντογάν, διακόπτοντας τις συνομιλίες για πιθανή χορήγηση δανείου με ταυτόχρονη συμφωνία εποπτείας του «ευαγούς ιδρύματος» στα δημοσιονομικά της χώρας.


Σύμφωνα με τη «Ζαμάν», κύκλοι του υπουργείου Οικονομικών δήλωναν ιδιαίτερα ενοχλημένοι από τις «ανελαστικές προτάσεις σκληρής δημοσιονομικής και κοινωνικής λιτότητας», που τους παρουσίασαν την τελευταία στιγμή αξιωματούχοι του ΔΝΤ.
Φαίνεται πως ακόμη και ο επιχειρηματικός κόσμος της Τουρκίας μεταστρέφεται υπέρ της κυβέρνησης, χαλαρώνοντας την πίεση για ενεργό ανάμιξη του ΔΝΤ στη χάραξη πολιτικής. Οπως ανακοίνωσαν κυβερνητικοί κύκλοι, ο διεθνής οργανισμός θα έχει πλέον μόνο «συμβουλευτικό ρόλο».
Η Τουρκία είχε προσφύγει στο ΔΝΤ μετά την οικονομική κατάρρευση του 2001, αλλά ο Ερντογάν αναθέρμανε την οικονομία χωρίς να καταφύγει στις σκληρές μεθόδους του.

12/03/2010

���� ��� ���, ���� � ������� | �������� , ������ | v4.ethnos.gr
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 02-03-2011, 01:40
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Το πετυχημενο πειραμα του ΔΝΤ Για τους μεγιστανες Το λαο ποιος τον γ...ι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΑΙ ξερω ΚΑΙ μπορω να ακουσω ΚΑΙ ακουω!!!

Του συνεχους επικηδειους και την συνεχη καταστροφολγια δεν μπορω ΚΑΙ δεν αντεχω!!

Οσο για την αντιπαθεια σου σε ολους τους πολιτικους, ενταξει να την δεχτω, δεν εισαι εξάλλου ο μονος αλλα, σε καθε κοινωνια μικρη ¨η μεγαλη (οικογενεια, σχολειο, κατασκηνωση κ.λ.π.) ΠΡΕΠΕΙ να υπαρχει ενας Στρατηγος με τους λοχαγους του. Στην οικογενεια ειναι ο πατερας(1) ο στρατηγος και λοχαγος η μανα, στο σχολειο ο δ/της ειναι ο στρατηγος και οι δασκαλοι οι λοχαγοι κ.λ.π.
Κανεις δεν ειναι τελειος απο αυτους και ολοι τους θα κανουν λαθη, καποιοι μαλιστα θα βουτηξουν και το δαχτυλακι στο μελι...αυτο ομως δεν ειναι κριτηριο για ολους τους υπολοιπους!!!!!!!
Το συμαντικοτερο ειανι να αναγνωρισουμε τις προθεσεις του καθε στρατηγου πρωτον και να τον κρινουμε εκ του αποτελεσματος των ενεργειων του κατα δευτερον. Προεξωφλησεις αποτελεσματων ειναι απλα παιδικες αφελιες!
Δηλωσεις και υπονουμενα οτι επιτηδες μας εβαλαν στο ΔΝΤ για να μας εξαθλιωσουν αναγονται στην σφαιρα της φαντασιας αλλα και μιας προσδοκομενης αναρχιας που βολευει(2) αυτους που τα ξεστομιζουν!

Στο κατω κατω Χρηστο δεν θα ζησουμε ποτε χωρις εναν ΓΑΠ, χωρις εναν ''χοντρο'' χωρις καποιον(3) τελος παντων που να μας κυβερναει, και ειμαι σιγουρος οτι οποιος και να ειναι αυτος, ικανος ¨η ανικανος (στα ματια μας κι επι του παροντος, γιατι η πραγματικοτητα θα απεχει αφου θα κριθει απο το αποτελεσμα), γνωστος ¨η αγνωστος, απο παλια πολιτικη οικογενεια ¨η οχι παλι δεν θα ειμαστε ευχαριστημενοι με οτι και να κανει!!!
Ξερεις γιατι? διοτι ολοι τους θα ειναι απαξιωμενοι απο εμας (οχι εμενα παντως) απλα και μονον διοτι εγιναν πολιτικοι αφου σε ολα τα άλλα απετυχαν...... κατ'εσε και οποιον αλλον το πιστευει αυτο!!

Αρα δεν θα ειμαστε ποτε και με κανεναν πολιτικο ικανοποιημενοι, παρα μονον αν αυτοι οι απαξιωμενοι πολιτικοι μας δωσουν(4) ενα σακι με λεφτα το οποιο και φυσικά δεν θα ρωτησουμε που το βρηκαν να μας το δωσουν...οπως γινοταν τοσο καιρο.... παλι φυσικα!
Και μετα θα φταιει ο επαισχυντος του μέλλοντος Στρατηγος (ΓΑΠ, ΜΑΠ οποιος και να ειναι) που θα μας ξαναβαλει(5) στο ΔΝΤ!!!

Το σκεπτικο αυτο μαλλον στο ''δεν ξερω τι θελω'' μου κανει!!


1. Εάν λοιπόν ο
πατέρας, ξενο###### ή κλέβει ή σκοτώνει, τι σεβασμό θα έχει από την οικογένεια?
2. Εμένα αυτά, πού με
βολεύουν?
3. Πολιτικός να μην είναι. Ή αν είναι, να είναι Έλληνας πρώτα από όλα. Με ότι αυτό συνεπάγεται.
4. Για αυτό σου λέω δεν ακούς. Δεν θέλω να μου δώσουν ένα
σακί με λεφτά. Το βγάζω μόνος μου, επιχειρηματίας είμαι. Γεννάει το μυαλό μου. Και τώρα, που οι δουλειές μου είναι στον πάτο, έχω τρόπο και ζω μια χαρά πάλι. Δεν θέλω ΑΥΤΟΙ να κλέβουν το σακί και να μην τους πειράζει κανείς. Ατιμώρητοι – άσυλοι - ανεύθυνοι.
5. Εάν οι φίλοι σου δεν έκλεβαν τόσα χρόνια και δεν τα έτρωγαν μεταξύ τους, κανένα τσόλι Γιωργάκης δεν θα μπορούσε να με
βάλει στο ΔΝΤ.

Το σκεπτικο αυτο μαλλον στο ''δεν ξερω τι θελω'' μου κανει!!!
Οπότε ψιλομαλακάκος ο ckk. Ας πάει ασχολίαστο αυτό. Και εγώ για ύπνο.
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 02-03-2011, 01:59
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Το πετυχημενο πειραμα του ΔΝΤ Για τους μεγιστανες Το λαο ποιος τον γ...ι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Να αποδεσμεύσει την Τουρκία από τη θηλιά του ΔΝΤ αποφάσισε η κυβέρνηση Ερντογάν, διακόπτοντας τις συνομιλίες για πιθανή χορήγηση δανείου με ταυτόχρονη συμφωνία εποπτείας του «ευαγούς ιδρύματος» στα δημοσιονομικά της χώρας.

………………………………………………………..2001, αλλά ο Ερντογάν αναθέρμανε την οικονομία χωρίς να καταφύγει στις σκληρές μεθόδους του.

................................ | v4.ethnos.gr

Μα εδώ δεν έχουμε απλά σκληρές μεθόδους, που θα άντεχα αν ήταν για το καλό της χώρας. Εδώ έχουμε σκληρές – αναποτελεσματικές μεθόδους. Συνέχεια και πιο βαθιά στα #####. Οι τόκοι μόνοι τους είναι δυσβάστακτοι. Πόσο μάλλον και το κεφάλαιο. Κάποιοι βγήκαν και είπαν ‘αν τα δάνεια ήταν σωστά’, δηλαδή οι υπογεγραμμένες συμβάσεις. Επίσης αν υπογράφηκαν από εξαγορασμένους – δωροδοκηθέντες – διεφθαρμένους λειτουργούς, υπουργούς – πρωθυπουργούς κλπ τσόλια. Τότε η χώρα έχει δικαίωμα να μην πληρώσει. Κάτι μου θυμίζει από διόδια στους αυτοκινητόδρομους. Και μου ζητάνε να πληρώνω ακόμη. Να βγάλουνε τις συμβάσεις στην φόρα. Όπως και το μνημόνιο. Για να τα δει ο κόσμος. Και αν έχουν δίκιο, θα πληρώσω. Μέχρι τότε θα ακούω τα σειρηνάκια τους, εγώ ο 'τζαμπατζής'.





Επίσης φαντάζεστε να είχε βγει σκάνδαλο με στρατιωτικούς ή υπουργούς στην Τουρκία με μίζες? Ισλάμ κόψει χέρι. Και όχι μόνο… Εδώ πάνε σπίτι τους. και σε τι σπίτια οι αλήτες. Και μετά βλέπουν τηλεόραση και γελάνε με εμάς, τον λαό, που σκοτωνόμαστε, πεινάμε, δεν έχουμε εργασίες και ξαναγελάνε τα ρεμάλια.




Reply With Quote
  #17  
Παλιό 02-03-2011, 10:46
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Το πετυχημενο πειραμα του ΔΝΤ Για τους μεγιστανες Το λαο ποιος τον γ...ι

Εβαλα παρακολούθηση θέματος, συνεχίστε καλά πάει το θέμα, γιατί από την συζήτηση

και τον προβληματισμένο διάλογο βγαίνει κάποιο συμπέρασμα.

Λάθος είναι να το βάζεται επί προσωπικού ποιός θα ταπώσει τον άλλο...
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 02-03-2011, 11:09
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Το πετυχημενο πειραμα του ΔΝΤ Για τους μεγιστανες Το λαο ποιος τον γ...ι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Να αποδεσμεύσει την Τουρκία από τη θηλιά του ΔΝΤ αποφάσισε η κυβέρνηση Ερντογάν, διακόπτοντας τις συνομιλίες για πιθανή χορήγηση δανείου με ταυτόχρονη συμφωνία εποπτείας του «ευαγούς ιδρύματος» στα δημοσιονομικά της χώρας.


Σύμφωνα με τη «Ζαμάν», κύκλοι του υπουργείου Οικονομικών δήλωναν ιδιαίτερα ενοχλημένοι από τις «ανελαστικές προτάσεις σκληρής δημοσιονομικής και κοινωνικής λιτότητας», που τους παρουσίασαν την τελευταία στιγμή αξιωματούχοι του ΔΝΤ.
Φαίνεται πως ακόμη και ο επιχειρηματικός κόσμος της Τουρκίας μεταστρέφεται υπέρ της κυβέρνησης, χαλαρώνοντας την πίεση για ενεργό ανάμιξη του ΔΝΤ στη χάραξη πολιτικής. Οπως ανακοίνωσαν κυβερνητικοί κύκλοι, ο διεθνής οργανισμός θα έχει πλέον μόνο «συμβουλευτικό ρόλο».
Η Τουρκία είχε προσφύγει στο ΔΝΤ μετά την οικονομική κατάρρευση του 2001, αλλά ο Ερντογάν αναθέρμανε την οικονομία χωρίς να καταφύγει στις σκληρές μεθόδους του.

12/03/2010

���� ��� ���, ���� � ������� | �������� , ������ | v4.ethnos.gr
Ναι, αλλα αφου πηρε τα 20δις δολλαρια τα οποια και ξεχρεωνει΄σημερα, και αυριο και μεθαυριο και του χρονου και για τα υπολοιπα 5-6 χρονια!!!!!
Ναι, αλλα αφου εφτασε την ανεργια σημερα στο 11,5% απο το 14% το 2009 (με το ΔΝΤ εκτος χωρας) http://www.capital.gr/News.asp?id=1143969 κι ας εχει αναπτυξη 8,9% εν μεσω κρισης http://www.insideinfo.gr/article/4323/sto-89-e-anaptuxe-sten-tourkia-sto-g%CE%84-trimeno!
Ναι, αλλα αφου αυξηθηκε η φτωχεια στην Τουρκια (με το ΔΝΤ εκτος χωρας) παρα την τερατωδη αναπτυξη της Αυξάνεται η απόλυτη φτώχεια στην Τουρκία | Telegramm.gr | η Eναλλακτική Eνημέρωση

Ετσι για να μην με/μας τρελανεις!!!
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 02-03-2011, 11:42
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Το πετυχημενο πειραμα του ΔΝΤ Για τους μεγιστανες Το λαο ποιος τον γ...ι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckk Εμφάνιση μηνυμάτων

1. Εάν λοιπόν ο πατέρας, ξενο###### ή κλέβει ή σκοτώνει, τι σεβασμό θα έχει από την οικογένεια?.


Μεχρι να αποδειχθουν τα παραπανω, αν αποδειχθουν, τον απολυτο σεβασμο θα εχει!!!!
Αλλο να λες οτι ξενοπηδαει κι αλλο να το αποδεικνυεις!! Αλλο να ξερεις οτι κλεβει κι αλλο να το αποδεικνυεις!!!
Εξάλλου πολλες οικογενειες υπομενουν μια τετοια αποδεδειγμενη κατασταση που περιγραφεις απλα και μονον διοτι δεν υπαρχει τιποτε καλυτερο στον οριζοντα!!
Ολοι ξερουμε και ολοι λεμε για τους ταδε πολιτικους...αν μπορουσαμε να τα αποδειξουμε κι ολας τοτε ναι θα ημουν μαζι σας!!!
Δεν εθελοτυφλω, ξερω κι εγω κι εχω πειστει, αλλα ακομα δεν εχω στοιχεια για να τους δερνω στον δρομο!!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckk Εμφάνιση μηνυμάτων
2. Εμένα αυτά, πού με βολεύουν?.

Δεν αναφερομουν προσωπικα σε εσενα!!!!!!
Αφορμη ηταν το δικο σου ποστ για να πω την αποψη μου γενικως!!!!
Για κανεναν δεν αναφερομαι προσωπικα, αφορμες παιρνω απο τα γραφομενα τους για να πω την αποψη μου, αυτο και μονον!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckk Εμφάνιση μηνυμάτων
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckk Εμφάνιση μηνυμάτων
3. Πολιτικός να μην είναι. Ή αν είναι, να είναι Έλληνας πρώτα από όλα. Με ότι αυτό συνεπάγεται.

Λυπαμαι, και αυτο απευθυνεται σε εσενα προσωπικα, βγαζεις ρατσισμο προς τους Ελληνες τις διασπορας οι οποιοι κρατουν ψηλα την σημαια της Ελλαδας οπου κι αν βρισκονται. Δεν θελω να πω τιποτε άλλο πανω σε αυτο!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckk Εμφάνιση μηνυμάτων
4. Για αυτό σου λέω δεν ακούς. Δεν θέλω να μου δώσουν ένα σακί με λεφτά. Το βγάζω μόνος μου, επιχειρηματίας είμαι. Γεννάει το μυαλό μου. Και τώρα, που οι δουλειές μου είναι στον πάτο, έχω τρόπο και ζω μια χαρά πάλι. Δεν θέλω ΑΥΤΟΙ να κλέβουν το σακί και να μην τους πειράζει κανείς. Ατιμώρητοι – άσυλοι - ανεύθυνοι.


Εσυ μπορει οχι, αλλα 1,000,000 ΔΥ και συνδικαλιστες ΝΑΙ!!!!!!
8,000,000 ελληνες (κι εγω μεσα) που αμοιβονταν με μαυρα, που δεν επαιρναν αποδειξεις, που δεν εκοβαν αποδειξεις.....ΝΑΙ!!!!
Αλλο 1,000,000 επιχειρηματιες (εσυ ΟΧΙ) με εικονικα τιμολογια και διπλα βιβλια.......ΝΑΙ.
Αλλες 500,000 γιατροι, δικηγοροι κ.α.....ΝΑΙ!!!
Φταιει το κρατος? ΝΑΙ, φταιει ΚΑΙ το κρατος και οχι ΜΟΝΟΝ το κρατος!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckk Εμφάνιση μηνυμάτων
5. Εάν οι φίλοι σου δεν έκλεβαν τόσα χρόνια και δεν τα έτρωγαν μεταξύ τους, κανένα τσόλι Γιωργάκης δεν θα μπορούσε να με βάλει στο ΔΝΤ.

Σου απαντω στη αμεσως προηγουμενη παραγραφο!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckk Εμφάνιση μηνυμάτων

Το σκεπτικο αυτο μαλλον στο ''δεν ξερω τι θελω'' μου κανει!!! Οπότε ψιλομαλακάκος ο ckk. Ας πάει ασχολίαστο αυτό. Και εγώ για ύπνο.
Εχεις την μυγα και μυγιαζεσαι μου φαινεται!!!
Δεν ειχα ουτε εχω καμια τετοια προθεση, σε θεωρω σοβαρο ανθρωπο και επιχειρηματια κι οχι ετσι οπως ''αυτοχαρακτηριζεσαι''.
Το ''δεν ξερω τι θελω'' (και οχι δεν ξερεις τι θελεις) ηταν εντελως φιλικο, οπως θα το ελεγα (και το λεω πολλακις) στην κορη μου!!
Απευθυνοταν δε σε ολους οσους εχουν τις ιδιες αποψεις μαζι σου και οχι προσωπικα σε εσενα!
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 02-03-2011, 13:43
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Το πετυχημενο πειραμα του ΔΝΤ Για τους μεγιστανες Το λαο ποιος τον γ...ι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων

[/SIZE] Μεχρι να αποδειχθουν τα παραπανω, αν αποδειχθουν, τον απολυτο σεβασμο θα εχει!!!!
Αλλο να λες οτι ξενοπηδαει κι αλλο να το αποδεικνυεις!! Αλλο να ξερεις οτι κλεβει κι αλλο να το αποδεικνυεις!!!
Όπως εσύ έχεις τις δικές σου πηγές, έτσι διαβάζω και εγώ τις δικές μου. Δεν μπορώ να έχω ιδία γνώμη, διότι πολύ απλά δεν είμαι εκεί κατά την διάρκεια του αδικήματος. Είσαι μήπως εσύ και ΞΕΡΕΙΣ ότι δεν έκλεψαν? Και όταν τα γράφουν, δεν τους μηνύει κανείς. Γιατί?

Όσο για την δική σου λογική, είχε πάει κάποτε ένας την γυναίκα του στον γυναικολόγο και όταν αυτή καθυστερούσε να βγεί, μπήκε στο εξεταστήριο και τον είδε από πάνω της αφού την είχε αλείψει με γιαούρτι . Το έλεγε στον φίλο του, που είχε κορώσει από το γεγονός αλλά ο ίδιος δεν μπορούσε να το πιστέψει ότι τον απατά, γιατί τον... μπέρδευε η γιαούρτη.
Εξάλλου πολλες οικογενειες υπομενουν μια τετοια αποδεδειγμενη κατασταση που περιγραφεις απλα και μονον διοτι δεν υπαρχει τιποτε καλυτερο στον οριζοντα!!!
Αλοίμονο. Και αν αυτοί κάνουν λάθος, θα πρέπει να τους ακολουθήσω και γω?
Ολοι ξερουμε και ολοι λεμε για τους ταδε πολιτικους...αν μπορουσαμε να τα αποδειξουμε κι ολας τοτε ναι θα ημουν μαζι σας!!!

Δεν εθελοτυφλω, ξερω κι εγω κι εχω πειστει, αλλα ακομα δεν εχω στοιχεια για να τους δερνω στον δρομο!!!!!
Μην τους δείρεις… αποδέξου την ιδέα να το κάνουν κάποιοι άλλοι. Εγώ βγήκα να τους δείρω? Το αποδέχομαι και το επαυξάνω. Άλλωστε εγώ και όταν βγουν τα εναντίον τους πορίσματα, δεν θα τους δείρω. Θα πρέπει να πάνε όμως φυλακή, αφού γυρίσουν πίσω τα κλεμμένα. Λυπάμαι αν επαναλαμβάνομαι και γίνομαι κουραστικός.


Δεν αναφερομουν προσωπικα σε εσενα!!!!!! [/SIZE] Αυτό έχει καταντήσει καραμέλα όμως…
Αφορμη ηταν το δικο σου ποστ για να πω την αποψη μου γενικως!!!!

Για κανεναν δεν αναφερομαι προσωπικα, αφορμες παιρνω απο τα γραφομενα τους για να πω την αποψη μου, αυτο και μονον!!!


[COLOR=red][FONT=&quot]
[COLOR=black]
Λυπαμαι, και αυτο απευθυνεται σε εσενα προσωπικα, βγαζεις ρατσισμο προς τους Ελληνες τις διασπορας οι οποιοι κρατουν ψηλα την σημαια της Ελλαδας οπου κι αν βρισκονται. Δεν θελω να πω τιποτε άλλο πανω σε αυτο!!!

Μην τσιμπάς για τον Γιωργάκη σου. Δεν έχω κάτι με τους Έλληνες της διασποράς και μην λαϊκίζεις. Εδώ δεν πάμε για ψήφους. Εκτός αν πας και συ για χαλίφης οπότε άρχισε να ποστάρεις και συ καραγκιοζάκια και να χαριεντίζεσαι δεξιά και αριστερά. Δεν σε έχω όμως για τέτοιο άνθρωπο. Όταν λέω Έλληνες εννοώ ανθρώπους, που ενδιαφέρονται για την χώρα. Ούτε εθνικιστές. Με ενδιαφέρον αλλά και γνώση για το πώς θα μας βγάλουν από αυτήν την τραγική κατάσταση, που μας έφεραν αποκλειστικά οι δικοί σου.



Εσυ μπορει οχι, αλλα 1,000,000 ΔΥ και συνδικαλιστες ΝΑΙ!!!!!!

8,000,000 ελληνες (κι εγω μεσα) που αμοιβονταν με μαυρα, που δεν επαιρναν αποδειξεις, που δεν εκοβαν αποδειξεις.....ΝΑΙ!!!!

Αλλο 1,000,000 επιχειρηματιες (εσυ ΟΧΙ) με εικονικα τιμολογια και διπλα βιβλια.......ΝΑΙ.

Αλλες 500,000 γιατροι, δικηγοροι κ.α.....ΝΑΙ!!!

Φταιει το κρατος? ΝΑΙ, φταιει ΚΑΙ το κρατος και οχι ΜΟΝΟΝ το κρατος!
Τα έχουμε ξαναπεί, αλλά η επανάληψη σώζει. Οι πολίτες δεν νομοθετούν. Μόνον οι πολιτικοί. Αυτοί διορίζουν και τους δικαστές. Η ‘εταιρεία’ αυτή έκλεβε και ΚΛΕΒΕΙ τον κόσμο, ατιμωριτί. Φταίνε λοιπόν αυτοί 99% και κάποιοι πολίτες 1%. Η δική μου λογική δεν λέει να μην τιμωρηθεί το 1%. Λέει όμως να τιμωρηθεί το 99% αναλογικά και ίσως και βαρύτερα επειδή αυτά τα ρεμάλια θα έπρεπε να δίνουν το καλό παράδειγμα. Και όχι να εφευρίσκουν νόμους για να την γλυτώνουν. Και να γινόμαστε και πανευρωπαϊκά ρεζίλι. Αυτή είναι η γνώμη μου, που δεν θέλω να σου επιβάλω. Αλλά θα μου επιτρέπεις να την έχω και να την δημοσιεύω. Πίσσα και πούπουλα λοιπόν στους αλήτες σου.

[/SIZE]
Σου απαντω στη αμεσως προηγουμενη παραγραφο!




Εχεις την μυγα και μυγιαζεσαι μου φαινεται!!!

Δεν ειχα ουτε εχω καμια τετοια προθεση, σε θεωρω σοβαρο ανθρωπο και επιχειρηματια κι οχι ετσι οπως ''αυτοχαρακτηριζεσαι''.

Το ''δεν ξερω τι θελω'' (και οχι δεν ξερ
εις τι θελεις) ηταν εντελως φιλικο, οπως θα το ελεγα (και το λεω πολλακις) στην κορη μου!![IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/user/LOCALS%7E1/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.gif[/IMG]
Απευθυνοταν δε σε ολους οσους εχουν τις ιδιες αποψεις μαζι σου και οχι προσωπικα σε εσενα!
Άρα και σε μένα. Ή οι παρόντες εξαιρούνται?

Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Το Android Smartphone του, τον γλίτωσε από το πρόστιμο nieri Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games 13 01-03-2011 17:56
το πειραμα με τον βιολιστή στο μετρό kerasomallousa Πολιτισμός 9 13-08-2010 15:45
Το 20% του πληθυσμού στην Ελλάδα βρίσκεται αντιμέτωπο με τον κίνδυνο της φτώχειας με MARK Επικαιρότητα 11 11-07-2010 03:12
Για τους εραστές του ποδοσφαίρου... Γκολάρες !!! frits Διάφορα 8 15-03-2010 18:12
Για τους θαυμαστές του Bruce Lee !!!!! frits Διάφορα 8 02-03-2010 20:38


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:44.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!