GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Κόσμος

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 17-10-2011, 14:37
arman Ο/Η arman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 84
Προεπιλογή Έλληνες πράξετε κατά συνείδηση!

Παρασκευή 14 Οκτωβρίου 2011
Έλληνες πράξετε κατά συνείδηση!


Ρίξτε απλά μια ματια στους πίνακες και θα καταλάβετε το μέγεθος της προδοσίας της πολιτικής ηγεσίας.





















Ειναι η Ελλάδα η πιο υπερχρεωμένη χώρα στην Ευρώπη η στον κόσμο ανάλογα
με το μέγεθός της όπως προσπαθούν μας πείσουν εδώ και δυο χρόνια; Φυσικά όχι!
Είναι στις πρώτες θέσεις στον ιδιωτικό δανεισμό (που δεν αφορά στον δανεισμό των νοικοκυριών αλλά των ιδ. επιχειρήσεων); Προς θεού όχι!
Είναι η Ελλάδα η πιο προβληματική οικονομία της Ευρωζώνης;
Δεν είναι, όπως και να το διαβάσεις!




















Είμαστε πρωταθλητες σε δημόσιες δαπάνες; δαπάνες μισθών στο δημόσιο;
κοινωνικές δαπάνες;δημόσιες δαπάνες για αγαθά και υπηρεσίες;
Σε καμμία περίπτωση!
Έχουμε τους περισσότερους δημόσιους υπάλληλους στην Ευρώπη, ένα τερατώδες, όπως μας λένε, δημόσιο δηλαδή;
Ριξτε άλλη μια ματιά (τα στοιχεία από International Labor Organization/Public Sector Employment)
Σουηδία (2006): 33.8%
Δανία (2008): 32.3%
Γαλλία (2006): 29%
Ολλανδία (2007): 27%
Φινλανδία (2006): 26.8%
ΕΛΛΑΔΑ (2008): 22.3%
Μ. Βρετανία (2006): 20.2%
Καναδάς (2008): 20%
Αμερική (2008): 16.4%
Ισπανία (2008): 14.6%
Ιταλία (2007): 14.4%,
Γερμανία (2007): 14.3%
Είμαστε από τις χώρες με τους ψηλότερους μισθούς στον ιδ.τομέα;;; Η
ερώτηση μόνο γέλιο προκαλεί. Είμασταν 15οι στην παλιά Ευρώπη με την
Πορτογαλία μόνο κάτω από μας!
Μήπως είμαστε όμως η χώρα με τα ακριβότερα καταναλωτικά προιόντα πρώτης ανάγκης(τρόφιμα κλπ.);
Δυστυχώς ναι!!! Παρ’ όλα αυτα κάποιοι
ακόμα εξακολουθούν να ρίχνουν τα βάρη και τις ευθύνες σε αυτούς που
πληρώνουν την κρίση και όχι σε αυτούς που κερδίζουν από αυτήν.
Έχουμε μπεί σε βαθειά ύφεση; Δυστυχώς ναι εξ αιτίας κυρίως των μέτρων
σωτηρίας από κυβέρνηση-ΕΕ-ΔΝΤ. Ο τρόπος που επιλέχτηκε για την
αντιμετώπιση της ύφεσης ήταν η βαθύτερη ύφεση!
Πως λοιπόν βρέθηκε η Ελλάδα πρώτη-πρώτη στο στόχαστρο κι έγινε το πειραματόζωο της δυναστείας των αγορών;
Τι στο καλό αθλιότητα, γκεμπελισμός, μανία ψεύδους και αισχρής
προπαγάνδας εναντίον του λαού και των εργαζόμενων είναι αυτό που
συμβαίνει; Και μάλιστα από αυτούς που εκλέχτηκαν για να μας «σώσουν»!
Πόσα αισχρά ψέμματα, ανακρίβειες, διαστροφές της αλήθειας χωρίς στοιχεία κλπ θα δεχτούμε ακόμα;
Πότε θα γίνει πεντακάθαρο πως δεν φταίμε εμείς;
ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΤΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ 120 ΤΟΥ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΣ
‘Αρθρο 120 – (Ακροτελεύτια διάταξη) παραγρ.4 . H τήρηση του Συντάγματος
επαφίεται στον πατριωτισμό των Eλλήνων, που δικαιούνται και
υποχρεούνται να αντιστέκονται με κάθε μέσο εναντίον οποιουδήποτε
επιχειρεί να το καταλύσει με τη βία.»
ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΝΕΡΓΗΣΑΤΕ ΚΑΤΑ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ!!!!!





Reply With Quote
  #2  
Παλιό 17-10-2011, 15:09
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Έλληνες πράξετε κατά συνείδηση!

Την έβαψες αδερφέ! Τα έχεις διασταυρώσει τα στοιχεία; Αν όχι, μαύρο φίδι που σ'έφαγε!!!!
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 17-10-2011, 15:52
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Έλληνες πράξετε κατά συνείδηση!

Πρέπει να οργανωθούμε. Μας τρώνε λάχανο.
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 17-10-2011, 15:57
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Έλληνες πράξετε κατά συνείδηση!

Γιατί παραθέτετε τέτοια ανακριβή στοιχεία? Μισό λεπτό να μάθω πού μένετε για να έρθω να σας κάψω το σπίτι.

Τί κι αν με θέλετε για γείτονα...

Εγώ θέλω να σας το κάψω


Και μετά να παίζω βιολί πάνω από τα καμμένα.
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 17-10-2011, 16:01
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Έλληνες πράξετε κατά συνείδηση!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
Πρέπει να οργανωθούμε. Μας τρώνε λάχανο.

Μας κλάνουν τ' @ρχίδια.

Μάθετε, για να οργανωθείτε έναντι του οργανωμένου εγκλήματος.


Είδατε... και πάλι δεν έγραψα την ακατονόμαστη λέξη.
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 17-10-2011, 16:17
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Έλληνες πράξετε κατά συνείδηση!

Φίλε μου, είμαι 100 κιλά. Ήμουν καταδρομέας αλεξιπτωτιστής. Έκανα TaeKwon-Do από έφηβος και για αρκετά χρόνια.

Όμως δεν αισθάνομαι τη σιγουριά σου. Δεν ξέρω από που πηγάζει. Τη... ζηλεύω ίσως.

Μας τρώνε λάχανο ΗΔΗ εδώ και μήνες ή χρόνια. Απόδειξη, είναι επάνω και εμείς απλώς γράφουμε σε ένα φόρουμ τη γκρίνια μας για αυτό που συμβαίνει. Αυτό που συμβαίνει που έχει ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ τις ζωές μας ΗΔΗ και αλλάζει και των παιδιών μας.

Πως λοιπόν μας τα... κλάνουν;

Συμφωνούμε στο θέμα οργάνωση. Δύσκολο όμως. Η μάζα δεν θέλει "κεφάλι" να την οδηγήσει γιατί το παρελθόν έχει φοβίσει ΑΚΡΙΒΩΣ για το τι σημαίνει κεφάλι! Ξεχνάμε ότι μας ###### η... γενιά που υποτιθέμενα μας έσωσε; ("η γενιά του Πολυτεχνείου") Ξεχνάμε από επανάστασης '21 τι μας κάνουν οι σωτήρες μας;

Δύσκολο το βλέπω και αυτοί που μας κάνουν το παρά φύσιν το ξέρουν και συνεχίζουν.
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 17-10-2011, 16:35
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Έλληνες πράξετε κατά συνείδηση!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από arman Εμφάνιση μηνυμάτων
Παρασκευή 14 Οκτωβρίου 2011
Έλληνες πράξετε κατά συνείδηση!


...........................................................................................
ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΤΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ 120 ΤΟΥ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΣ
‘Αρθρο 120 – (Ακροτελεύτια διάταξη) παραγρ.4 . H τήρηση του Συντάγματος
επαφίεται στον πατριωτισμό των Eλλήνων, που δικαιούνται και
υποχρεούνται να αντιστέκονται με κάθε μέσο εναντίον οποιουδήποτε
επιχειρεί να το καταλύσει με τη βία.»
ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΝΕΡΓΗΣΑΤΕ ΚΑΤΑ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ!!!!!









το ιδιο θεμα ''ρεχει'' κι εδω http://www.gsforum.gr/%CE%95%CF%80%C...1%CE%B9-24714/

Μενω ομως στο τελευταιο που αφορα την τελευταια παραγραφο του ελληνικου συνταγματος (αρθρο 120 παραγραφος 4) και λεω, στο τροκτικο, οτι το Συνταγμα δεν λεει μονον αυτο λεει και κατι άλλο,
1. Σε περίπτωση πoλέµoυ, επιστράτευσης εξαιτίας εξωτερικών κινδύνων ή άµεσης απειλής της εθνικής ασφάλειας, καθώς και αν εκδηλωθεί ένoπλo κίνηµα για την ανατρoπή τoυ δηµoκρατικoύ πoλιτεύµατoς, η Boυλή, µε απόφασή της, πoυ λαµβάνεται ύστερα από πρόταση της Kυβέρνησης, θέτει σε εφαρµoγή, σε oλόκληρη την Eπικράτεια ή σε τµήµα της, τo νόµo για την κατάσταση πoλιoρκίας, συνιστά εξαιρετικά δικαστήρια και αναστέλλει την ισχύ τoυ συνόλoυ ή µέρoυς των διατάξεων των άρθρων 5 παράγραφoς 4,6,8,9,11,12 παράγραφoι 1
έως και 4, 14, 19, 22 παράγραφoς 3, 23, 96 παράγραφoς 4 και 97. O Πρόεδρoς της *ηµoκρατίας δηµoσιεύει την απόφαση της Boυλής.
Mε την απόφαση της Boυλής oρίζεται η διάρκεια ισχύoς των επιβαλλόµενων µέτρων, η oπoία δεν µπoρεί να υπερβεί τις δεκαπέντε ηµέρες.''

Αυτο γιαυτους τους ηλιθιους που αρθρογραφουν στο ''τρομακτικο'' και μπολιαζουν τον κοσμο για επανασταση.

Επισης λεω στο ''τρομακτικο'' αλλα και σε οσουν το διαβαζουν κι ασπαζονται τα γραφομενα του, αν εχουν τα ουμπαλα ας πανε τους ψηφισμενους νομους, αυτους που μας εχουν μαμησει, στο ΣτΕ να δουμε αν θα τους βγαλει αντισυνταγματικους. Αλλα δεν το κανουν διοτι πολυ απλα ξερουν οτι θα χασουν, κι ετσι αφηνουν την βρωμικη δουλοεια σε ολους τους πολιτες φιτιλιαζοντας τους!!!
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 17-10-2011, 16:39
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Έλληνες πράξετε κατά συνείδηση!

Δηλαδή ο κόσμος έχει φυτιλιαστεί από κάποιους;

I rest my case. Τι να λέμε.
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 17-10-2011, 17:04
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Έλληνες πράξετε κατά συνείδηση!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε μου, είμαι 100 κιλά. Ήμουν καταδρομέας αλεξιπτωτιστής. Έκανα TaeKwon-Do από έφηβος και για αρκετά χρόνια.


Και εγώ έφτασα τα 98, αλλά έκανα δίαιτα και πέφτω σιγά – σιγά στα 92. Εγώ πάλι ένας απλός σμηνίας στην 111ΠΜ στην Αγχίαλο. Έχω τρία νταν και είμαι έφηβος ακόμα. Και όποιος θέλει τσαμπουκά, εγώ εδώ είμαι. Γνώσεων - ήθους - αλητείας...


Όμως δεν αισθάνομαι τη σιγουριά σου. Δεν ξέρω από που πηγάζει. Τη... ζηλεύω ίσως.

Γνώση. Ξέρω τί σκέφτονται. Μετά και το τρίτο πανεπιστήμιο, σε χρηματοοικονομικά, με προσέλαβαν σε μια πολύ μεγάλη χρηματιστηριακή εταιρεία στο Λονδίνο. Μετά από καιρό και πολύ εξειδικευμένες σπουδές επάνω σε financial ethics, έφυγα. Πήγα μεγαλοϋπάλληλος σε διάφορες πολυεθνικές στο εξωτερικό αλλά και στην Ελλάδα.

Ενσυνείδητα πήρα διαζύγιο από αυτούς. Μεγάλη η ιστορία, λόγω και μεγάλης ηλικίας. Ήξερα τί θα μπορούσαν να μου κάνουν, αν δεν πήγαινα με τα βρώμικα νερά τους, και φυλάχτηκα. Έως τώρα, δείχνει να έχω φυλαχτεί καλά.

Γνώση λοιπόν. Άνοιγμα αυτιών – συλλογή πληροφοριών – επεξεργασία και αν δεν ξέρω κάτι, ερώτηση. Όχι σαν καραγκιόζης να την λέω στον άλλον, αν δεν ξέρω το αντικείμενο. Διότι μια – δύο, θα με κλάσει ο άνετος και θα συνεχίσει να είναι άνετος και εγώ πειναλέος γάτος.


Μας τρώνε λάχανο ΗΔΗ εδώ και μήνες ή χρόνια. Απόδειξη, είναι επάνω και εμείς απλώς γράφουμε σε ένα φόρουμ τη γκρίνια μας για αυτό που συμβαίνει. Αυτό που συμβαίνει που έχει ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ τις ζωές μας ΗΔΗ και αλλάζει και των παιδιών μας.

Πως λοιπόν μας τα... κλάνουν;

Συμφωνούμε στο θέμα οργάνωση. Δύσκολο όμως. ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΑΔΥΝΑΤΟ, στο έχω ξαναγράψει. . Η μάζα δεν θέλει "κεφάλι" να την οδηγήσει γιατί το παρελθόν έχει φοβίσει ΑΚΡΙΒΩΣ για το τι σημαίνει κεφάλι! Ξεχνάμε ότι μας ###### η... γενιά που υποτιθέμενα μας έσωσε; ("η γενιά του Πολυτεχνείου") Ξεχνάμε από επανάστασης '21 τι μας κάνουν οι σωτήρες μας;


Λάθος, ακέφαλος όχλος, δεν έχει αποτελέσματα. Δες τους δικούς μας 'αγανακτισμένους'. Εγώ τους είδα, από κοντά επανειλημμένως, τους μίλησα... δεν κάνουν. Εξυπηρετούν έναν σκοπό, προς μια κατεύθυνση, αλλά έως εκεί. Μετά θέλει κεφαλές. Με γνώση και θάρρος να μπουν στον αγώνα, εναντίον των πολιτικών - τραπεζών κλπ. Για φαντάσου αν το ’21 δεν είχαν εξεγερθεί κάποιοι πατριώτες. Ο λαός δεν μπορεί να ηγηθεί καταστάσεων. Δεν έχει επίγνωση. Δεν ξέρει. Υπάρχουν άνθρωποι για αυτή τη δουλειά και τους αναγνωρίζεις αμέσως. Αν είσαι σωστός, τους ακολουθείς. Αν όχι, είσαι άξιος της μοίρας σου.

Εγώ λοιπόν δεν θέλω να είμαι άξιος της μοίρας μου. Θέλω να την καθορίζω εγώ. Και αυτό προσπαθώ.



Δύσκολο το βλέπω και αυτοί που μας κάνουν το παρά φύσιν το ξέρουν και συνεχίζουν.

Όπου περνάει... Μερικοί που προσπαθούν να μου το κάνουν, προς το παρόν μου το κάνουν… με τον ####.

Όποιος άλλος νομίζει ότι έχω δίκιο, ακολουθεί. Και τους το κάνουμε με τ' ........... (λέξη ακατανόμαστη, που δεν μου επιτρέπεται.)

Last edited by ckk; 17-10-2011 at 17:09.
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 17-10-2011, 17:15
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Έλληνες πράξετε κατά συνείδηση!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
Δηλαδή ο κόσμος έχει φυτιλιαστεί από κάποιους;

I rest my case. Τι να λέμε.
You're rather resting IN your case........τι να λεμε.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Wikileaks: “Έλληνες. Οι καλύτεροι συνεργάτες των Αμερικάνων που δ ckalfas Επικαιρότητα 3 13-04-2011 20:00
Ήξερα ότι το νερό είναι σημαντικό MARK Υγεία 13 26-11-2010 23:48
Φροντίδα για την οξείδωση στα ανοξείδωτα - τι ειρωνεία ..... Major_Goose Φροντίδα 17 31-05-2010 21:45
Άρχισαν οι Πανελλαδικές Εξετάσεις... frits Επικαιρότητα 10 15-05-2010 20:14
Μοναδικό (πανευραπαϊκά) “Ενεργειακό Σπίτι” στο Ηράκλειο.. ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ελλάδα 3 17-12-2009 11:39


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:20.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!