GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Τεχνικά θέματα διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 22-01-2010, 00:37
antonis1150GSA Ο/Η antonis1150GSA βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Μαγουλα Αττικης-Πατρα
Μηνύματα: 643
Προεπιλογή Απάντηση: Λαμπες xenon για προβολακια adv 09

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Jego Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ φιλαράκι τα φοράω 2 χρόνια σχεδόν και έχω δει το φως μουΣτα ταξιδάκια είναι τέλεια αλλά και μέσα στη πόλη πολύ καλά.Τα έχω λίγο χαμηλωμένα για να μην στραβώνουν τον μπροστινο γιατί είναι πολύ δυνατά!!!!!!!!!Κάνουν τη νύχτα μέραααααααααα

Και σε περιπτωση που τους χρειαστεις σε ομιχλη (οπως λεει και ο φιλος ο Pepax) τι θα κανεις αφου θα εχεις κανει ολα σου τα φωτα xenon?? Ναι δεν λεω οτντος κανουν την νυχτα μερα οπως λες αλλα την ομιχλη πως την κανουν????
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 22-01-2010, 12:40
ace_gln Ο/Η ace_gln βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: chalkida
Μoto: gs 1200 r 2007
Μηνύματα: 730
Προεπιλογή Απάντηση: Λαμπες xenon για προβολακια adv 09

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vagouras120 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σιγουρα για το μικρο καλωδιο μιλας(σταθμευσης) --θα το δοκιμασω το Σ/Κ--
Μην κοψω λαθος;;;;;;;;;;;;

ναι γι'αυτο ... αναμεσα σε λαμπα και καλωδιο (καπου ενδιαμεσα που μπορει να κρυφτει ) ... χρησιμοποιεις θερμοσυστελομενο για τις ενωσεις ... καλυπτεις και ομορφα την αντισταση ... και τελος ...
(υπαρχει και θεμα με φωτογραφιες το λεοντοκαρδου αν το ψαξεις λιγο ...)
τουλαχιστον ετσι μου το εκανε επαγγελματιας ηλεκτρολογος και ειμαι ευχαριστημενος ...
τωρα οσο για την εγγυηση .. εφοσων εχεις xenon λογικα την εχεις χασει οσων αφορα την μπαταρια...επομενως δεν εχεις και πολλα να χασεις ...
αν καπου κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος...πριν το σ/κ που ο θα προσπαθησει ο συμφορουμιτης να κανει την εγχειρηση ...

καλη επιτυχια ...
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 28-01-2010, 15:49
vagouras120 Ο/Η vagouras120 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Pagrati
Μoto: GS ADV 2010
Μηνύματα: 43
Προεπιλογή Απάντηση: Λαμπες xenon για προβολακια adv 09

ΠΕΡΑ απο το led τησ σταθμευσης οκ αποκασταθηκε με led 5watt thanks to varsofa reply.
Ενα αλλο προβλημα που εχω τωρα μετα την εγκατασταση των xenon ,καθε 2 μερες σχεδον,το ρολοι του computer παει μονο του 30 λεπτά πίσω , το ρυθμίζω και παλι τα ίδια ,απο το καταστημα μου ειπαν να βαλω το balast pio μακρυα απο τα οργανα .
Εχει τύχει σε κανεναν????????
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 28-01-2010, 17:10
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: Λαμπες xenon για προβολακια adv 09

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vagouras120 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΠΕΡΑ απο το led τησ σταθμευσης οκ αποκασταθηκε με led 5watt thanks to varsofa reply.
Ενα αλλο προβλημα που εχω τωρα μετα την εγκατασταση των xenon ,καθε 2 μερες σχεδον,το ρολοι του computer παει μονο του 30 λεπτά πίσω , το ρυθμίζω και παλι τα ίδια ,απο το καταστημα μου ειπαν να βαλω το balast pio μακρυα απο τα οργανα .
Εχει τύχει σε κανεναν????????
Για αυτο τον λογο ειμαστε εδω φιλε μου...

Μηπως βαλανε και πουτθενα αλλου χερακι και τι σχεση μπορει να εχει το ballast και η απομακρυνση του

Προσωπικη μου αποψη-πηγαινε το σε επισημο αντιπροσωπο να τη βισματωσει...να δειτε αν βγαινουν λαθη στον εγκεφαλο και πιοα ειναι αυτα.....ειναι λιγο....ΙΔΙΟΜΟΡΦΗ αυτη η βλαβη φιλε μου....
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Λαμπες R 1200 GS? killer Εξοπλισμός μοτοσικλέτας 47 02-02-2010 12:51
Λαμπες PIAA H7 Xtreme White Plus georgekostas Εξοπλισμός μοτοσικλέτας 12 30-11-2009 17:29
προβολακια blue...-led φλασακια(2)-tank pad (της bmw)για f650gs και dakar Stefi Orf Πωλήσεις αξεσουάρ/ανταλλακτικών μοτοσυκλετών 15 26-10-2009 13:07
προβολακια HELLA jbiltls Εξοπλισμός μοτοσικλέτας 7 04-10-2009 19:42
Xenon lights on GSs vpentza Τεχνικά θέματα διάφορα 10 03-09-2009 15:04


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:02.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!