GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Χωμάτινες εξορμήσεις

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιό 29-03-2012, 12:20
bogart Ο/Η bogart βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Άλιμος
Μoto: F800 GS
Μηνύματα: 1,256
Προεπιλογή Απάντηση: Απορια σχετικα με τα στιγματα των gps

Για να ελαφρύνω λίγο το κλίμα εγώ θα σας πω ότι βρήκα πως σβήστηκαν τα στίγματα παίδες.

Η απάντηση είναι εδώ!


Reply With Quote
  #52  
Παλιό 29-03-2012, 12:23
emix Ο/Η emix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: ΚΤΜ 950 Super Enduro
Μηνύματα: 1,794
Προεπιλογή Απάντηση: Απορια σχετικα με τα στιγματα των gps

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από bogart Εμφάνιση μηνυμάτων
Για να ελαφρύνω λίγο το κλίμα εγώ θα σας πω ότι βρήκα πως σβήστηκαν τα στίγματα παίδες.

Η απάντηση είναι εδώ!


Reply With Quote
  #53  
Παλιό 29-03-2012, 12:25
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Απορια σχετικα με τα στιγματα των gps

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από emix Εμφάνιση μηνυμάτων
Ορίστε !!!

Είδες που ήρθε η επίσημη απάντηση??
Reply With Quote
  #54  
Παλιό 29-03-2012, 12:27
Airman67 Ο/Η Airman67 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2012
Περιοχή: Καλαμάτα
Μoto: R 1150GS 1999
Μηνύματα: 70
Προεπιλογή Απάντηση: Απορια σχετικα με τα στιγματα των gps

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από emix Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατι οχι απο δω; Τι παρανομο κανω;Δινω τα στιγματα που χαραξα εγω και τα οποια συμπιπτουν με την διαδρομη της βολτας που διοργανωσε καποιος επαγγελματιας.Οταν πηγα στην βολτα υπεγραψα τιποτα;
Το θεμα παντως ειναι οτι τα στιγματα σβηστηκαν χωρις καμια εξηγηση.Αυτο μου κανει καπως

Sent from my E10i
Μια ιδέα...
κάνε ανάποδα την διαδρομή και βάλε αυτά τα στίγματα
για να μην έχουν πρόβλημα οι επαγγελματίες

αν πάρω απο το Googleearth την διαδρομή ως την Αμερική λες να μου κάνει μύνηση ο Χριστόφορος Κολόμβος ?????
Reply With Quote
  #55  
Παλιό 29-03-2012, 12:32
emix Ο/Η emix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: ΚΤΜ 950 Super Enduro
Μηνύματα: 1,794
Προεπιλογή Απάντηση: Απορια σχετικα με τα στιγματα των gps

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Airman67 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μια ιδέα...
κάνε ανάποδα την διαδρομή και βάλε αυτά τα στίγματα
για να μην έχουν πρόβλημα οι επαγγελματίες

αν πάρω απο το Googleearth την διαδρομή ως την Αμερική λες να μου κάνει μύνηση ο Χριστόφορος Κολόμβος ?????
Φιλε μου, ασφαλως και το λες χιουμοριστικα, αλλα οι επαγγελματιες ειμαι σιγουρος οτι δεν εχουν θεμα. Δεν εχουν αναγκη.
Reply With Quote
  #56  
Παλιό 29-03-2012, 12:39
Airman67 Ο/Η Airman67 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2012
Περιοχή: Καλαμάτα
Μoto: R 1150GS 1999
Μηνύματα: 70
Προεπιλογή Απάντηση: Απορια σχετικα με τα στιγματα των gps

Φάνηκε να έχουν ...
ας είναι
είναι σημεία των καιρών , σε λίγο τίποτα δεν θα είναι δωρεάν ...
Reply With Quote
  #57  
Παλιό 29-03-2012, 12:42
emix Ο/Η emix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: ΚΤΜ 950 Super Enduro
Μηνύματα: 1,794
Προεπιλογή Απάντηση: Απορια σχετικα με τα στιγματα των gps

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Airman67 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φάνηκε να έχουν ...
ας είναι
είναι σημεία των καιρών , σε λίγο τίποτα δεν θα είναι δωρεάν ...
Οχι, δεν εχουν οι συγκεκριμενοι. Μιλησα προσωπικα με καποιον απ αυτους και δεν εχουν. Εφοσον η διαδρομη γραφτηκε και δημιουργηθηκε απο εμας και απο την στιγμη που οι ιδιοι δεν εδωσαν κανενα αρχειο διαδρομης για gps δεν εχουν προβλημα.
Reply With Quote
  #58  
Παλιό 29-03-2012, 13:38
nibo Ο/Η nibo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: BMW 800GS
Μηνύματα: 408
Προεπιλογή Απάντηση: Απορια σχετικα με τα στιγματα των gps

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από emix Εμφάνιση μηνυμάτων

Και οσο αναφορα τα trailride, θα ηθελα την γνωμη του nibo εδω περα. Στους αγωνες που συμμετεχει, τον εχουν υποχρεωσει με την μορφη εγγραφης δεσμευσης οτι δεν θα κανει αναρτηση πουθενα στο ιντερνετ τα στιγματα απο τους αγωνες;


Ηλια οσο αφορα τα trail ride που ρωτησες, να σου πω οτι εμενα τουλαχιστον οσο καιρο τρεχω στους αγωνες δεν μου απογορευσε κανεις ουτε με εγγραφη ουτε με προφορικη δεσμευση να μην δινω τις διαδρομες των αγωνων
Σε δημοσιες βολτες ομως που ποσταρω δεν ανεβαζω στο ιντερνετ διαδρομες των αγωνων, οχι γιατι μου το εχουν απαγορευσει αλλα γιατι μ'αρεσει τις διαδρομες που κανω σε δημοσιες βολτες να τις βγαζω εγω και να μπορουν να τις ακολουθησουν ολοι
Σε βολτες ομως που παω με την παρεα μου και δεν ειναι δημοσιες, κανω πολλες φορες τις διαδρομες των αγωνων για προπονηση, και δινω τα ιχνη του GPS των αγωνων στους φιλους που παμε παρεα
Για τα trail ride επισης να πω οτι ο κυριως λογος που η διοργανωση μας δινει την διαδρομη την τελευταια στιγμη πριν τον αγωνα και πρωσοπικα, και οχι πιο νωρις, ειναι για να μην εχουμε προλαβει να κανουμε την διαδρομη πριν τον αγωνα, γιατι η διαδρομη στον αγωνα πρεπει να ειναι αγνωστη σε ολους
στα φιλικα trail ride ομως που γινονται καθε χρονο, και δεν υπαρχει καταταξη, εκει τα ιχνη των διαδρομων του GPS ειναι διαθεσιμα απο την διοργανωση στο ιντερνετ και οποιος θελει μπορει να τα κατεβασει
Reply With Quote
  #59  
Παλιό 29-03-2012, 13:49
emix Ο/Η emix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: ΚΤΜ 950 Super Enduro
Μηνύματα: 1,794
Προεπιλογή Απάντηση: Απορια σχετικα με τα στιγματα των gps

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από nibo Εμφάνιση μηνυμάτων
Ηλια οσο αφορα τα trail ride που ρωτησες, να σου πω οτι εμενα τουλαχιστον οσο καιρο τρεχω στους αγωνες δεν μου απογορευσε κανεις ουτε με εγγραφη ουτε με προφορικη δεσμευση να μην δινω τις διαδρομες των αγωνων
Σε δημοσιες βολτες ομως που ποσταρω δεν ανεβαζω στο ιντερνετ διαδρομες των αγωνων, οχι γιατι μου το εχουν απαγορευσει αλλα γιατι μ'αρεσει τις διαδρομες που κανω σε δημοσιες βολτες να τις βγαζω εγω και να μπορουν να τις ακολουθησουν ολοι
Σε βολτες ομως που παω με την παρεα μου και δεν ειναι δημοσιες, κανω πολλες φορες τις διαδρομες των αγωνων για προπονηση, και δινω τα ιχνη του GPS των αγωνων στους φιλους που παμε παρεα
Για τα trail ride επισης να πω οτι ο κυριως λογος που η διοργανωση μας δινει την διαδρομη την τελευταια στιγμη πριν τον αγωνα και πρωσοπικα, και οχι πιο νωρις, ειναι για να μην εχουμε προλαβει να κανουμε την διαδρομη πριν τον αγωνα, γιατι η διαδρομη στον αγωνα πρεπει να ειναι αγνωστη σε ολους
στα φιλικα trail ride ομως που γινονται καθε χρονο, και δεν υπαρχει καταταξη, εκει τα ιχνη των διαδρομων του GPS ειναι διαθεσιμα απο την διοργανωση στο ιντερνετ και οποιος θελει μπορει να τα κατεβασει

Σ ευχαριστω Νικο.
Reply With Quote
  #60  
Παλιό 29-03-2012, 14:10
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Απορια σχετικα με τα στιγματα των gps

Ως συνεργάτης του διοργανωτή των Trail Ride & Rally Raid , ενημερώνω ότι δεν υπάρχει θέμα δημοσίευσης των tracks της οποιασδήποτε διαδρομής. Αυτό όσον αφορά στο διοργανωτή . Το φόρουμ και τι δημοσιεύεται μέσα από αυτό , είναι άλλη ιστορία. Δεν εμπλέκομαι καθόλου σε τέτοιου είδους απάντηση.
Απλά είναι αδύνατο να κρατηθεί "μυστικό" το οποιοδήποτε ίχνος!!!!
Μπορεί κάποιος να το κάνει μόνος του, ανάποδα, ότι και όπως θέλει. Όμως κάποιες δύσκολες διαδρομές, του χρόνου ας πούμε "δεν παίζουν" γιατί αλλάζει η μορφολογία του εδάφους. Οπότε και η αξία τους έχει περιορισμένη σημασία, χρονικά....
Σε κάθε περίπτωση , δεν υπάρχει τρόπος να αποφευχθεί η αναπαραγωγή και η δημόσια διακίνηση τέτοιων αρχείων. Οπότε δεν παίζει και η οποιαδήποτε απαγόρευση.
Πάντως η ομορφιά είναι να ψάχνεις και να βρίσκεις μόνος και με την παρεούλα σου! Τα χασίματα και το παίδεμα, έχουν την ομορφιά τους
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Στη σωστη στιγμη panagiotis.farmer Διάφορα 7 31-10-2011 19:53
Τριγμος στον αξονα John1150 Τεχνικά θέματα διάφορα 5 23-06-2011 18:59
εστω και την τελευταια στιγμή z_atomic Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες 15 21-06-2011 11:19
Την Αττική Οδό "φωτογραφίζουν" οι κινήσεις πολιτών για το άνοιγμα των διοδίων MARK Διάφορα 22 30-01-2011 20:09
Ανέκδοτο της στιγμής Gazi Ανέκδοτα 8 21-07-2009 20:00


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:10.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!