GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Χιούμορ > Ανέκδοτα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 31-10-2009, 02:19
Alext Ο/Η Alext βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Βριλησσια
Μoto: BMW R1200R
Μηνύματα: 1,033
Προεπιλογή ο συνθέτης...

Εϊναι ένας παγκόσμιος superstar, που έχει σαρώσει με τους δίσκους τις πωλήσεις... έχουν περάσει δύο χρόνια από τον τελευταίο του δίσκο και πλέον δισκογραφικές, μάνατζερ, ο κόσμος όλος απαιτεί να βγάλει νέο δίσκο... τι να κάνει κι αυτός με τόση πίεση, παίρνει τηλέφωνο τον συνθέτη του και στιχουργό και του λέει:


- Τι θα γίνει ρε φίλε? ο κόσμος όλος περιμένει νέα τραγούδια...
- Ε και τι να κάνω εγώ? δεν έχω έμπνευση...
- Ναι αλλά κάτι πρέπει να κάνουμε... η δισκογραφική με πιέζει τρομερά, έχουμε συμβόλαιο και δεν έχουμε ακόμα ούτε ένα νέο κομμάτι ηχογραφήσει!!
- Τι να σου κάνω αφού δεν έχω έμπνευση... Με το ζόρι?
- Λοιπόν το βρήκα! νομίζω ότι σου έχω τη λύση... θα σε στείλω στο εξοχικό μου που είναι μέσα στο δάσος μ'ένα καταπράσινο λιβάδι, έχει απόλυτη ηρεμία και παρέχει όλα τα comfort... θα μείνεις εκεί 15 μέρες και δεν μπορεί... θα ξαναβρεις τη χαμένη σου έμπνευση...
- Λες ε?
- Ε ναι! άντε ετοιμάσου και φύγαμε... έρχομαι να σε πάρω...


Πράγματι φεύγουν, πάνε στο μέρος και τον αφήνει στο σπίτι...

περνάει μια μέρα, δύο, τρεις... δεν έχει γράψει τίποτα...

βγαίνει στο μπαλκόνι την τέταρτη μέρα και βλέπει μπροστά του στο λιβάδι να βοσκάνε καμιά 100αριά πρόβατα... πάει στην κουζίνα, παίρνει ένα μαχαίρι και βγαίνει στο λιβάδι... πιάνει ένα πρόβατο κι αρχίζει να το σφάζει και να το κομματιάζει με το μαχαίρι αφού τελειώνει μπαίνει μέσα στο σπίτι...

την επόμενη μέρα πάλι βγαίνει στο μπαλκόνι, βλέπει το κοπάδι με τα πρόβατα, πηγαίνει στην κουζίνα, παίρνει το μαχαίρι, βγαίνει στο λιβάδι, πιάνει ένα πρόβατο κι αρχίζει να το κάνει κομματάκια...

την επόμενη τα ίδια μόνο που παίρνει τηλέφωνο ο superstar στο σπίτι και δεν το σηκώνει ο συνθέτης... σκέφτεται ''τόσες μέρες δεν μπορεί... κάτι θα έχει γράψει... αλλά που είναι? δεν έχει δώσει σημεία ζωής από τότε που τον άφησα εκεί... θα πάω να τον βρω...''

πράγματι πηγαίνει την επόμενη μέρα, μπαίνει μέσα στο σπίτι, δεν βρίσκει κανέναν... βγαίνει έξω στο μπαλκόνι, βλέπει στο λιβάδι τον άλλο να έχει πάρει ένα μαχαίρι και να κομματιάζει ένα πρόβατο!! πάει εκεί κοντά του και του λέει:

- Καλά τι έγινε? σε έπαιρνα τηλ και δεν απαντούσες... τι κάνεις εκεί πέρα με το μαχαίρι ρε?



- Ε τι θες να κάνω? ΚΑΝΩ ΠΡΟΒΑΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 01-11-2009, 10:11
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: ο συνθέτης...

Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:23.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!