GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Τι μας έτυχε

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιό 12-07-2013, 16:43
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: Γνωρίζει κανείς τον TSA?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ilias vara Εμφάνιση μηνυμάτων
σου αρεσει η φασαρια .,.,.,.,ετσι???
Ενα γυρο σουβλακι γρηγορα παρακαλω

εφτασεεεεεεεεεεε
Reply With Quote
  #62  
Παλιό 12-07-2013, 16:54
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Γνωρίζει κανείς τον TSA?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jmar Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν θα το'λεγα

TSA
Member
Τελευταία δραστηριότητα: 22-06-2013 23:57

Παντως αρχικα κι εγω πιστευω να κανεις τετοιες κινησεις...αλλα αν δεν βγαλεις ακρη ουτε ετσι τοτε μετα θελει...
Mπορει να εχει και δευτερο λογαριασμο ¨η να μπαινει μεσω αλλου φιλου του και συμφουρμιτη

Ο ανθρωπος που σκεφτεται σαν τον ΤΣΑ, τουλαχιστον βαση οσων διαβαζουμε εδω αφου δεν τον ξερουμε προσωπικα, εχει μεσα του την πονηρια. Ετσι δεν μπορει να μην τον τρωει η περιεργεια για το τι συζητειται μετα την ''εξαφανιση'' του, ποσώ μαλιστα εφοσον ξερει οτι και ονομα υπαρχει και επωνυμο και Δ/ση και γνωριμιες τοπικες που τον ξερουνε κ.λ.π.
Εγω εκτιμω οτι προετοιμαζει αντιδραση και την τελευταια στιγμη καποια εμφανιση θα κανει......
Εκτος κι αν ακομα και οι δικοι του (οικογενεια) τον εχουν ξεγραψει......

Τι να πω ρε παιδι μου.....

Παντως ακομα και αν το χειροτερο συμβει η χειροδικια δεν ειναι λυση....ουτε καν λυση ''για να μην με νομιζει λαλακα'' δεν πρεπει να ειναι.....

Last edited by GeorgeP; 12-07-2013 at 16:55.
Reply With Quote
  #63  
Παλιό 12-07-2013, 23:57
gandreas Ο/Η gandreas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Αμπελόκηποι
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 3,874
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Mπορει να εχει και δευτερο λογαριασμο ¨η να μπαινει μεσω αλλου φιλου του και συμφουρμιτη

Ο ανθρωπος που σκεφτεται σαν τον ΤΣΑ, τουλαχιστον βαση οσων διαβαζουμε εδω αφου δεν τον ξερουμε προσωπικα, εχει μεσα του την πονηρια. Ετσι δεν μπορει να μην τον τρωει η περιεργεια για το τι συζητειται μετα την ''εξαφανιση'' του, ποσώ μαλιστα εφοσον ξερει οτι και ονομα υπαρχει και επωνυμο και Δ/ση και γνωριμιες τοπικες που τον ξερουνε κ.λ.π.
Εγω εκτιμω οτι προετοιμαζει αντιδραση και την τελευταια στιγμη καποια εμφανιση θα κανει......
Εκτος κι αν ακομα και οι δικοι του (οικογενεια) τον εχουν ξεγραψει......

Τι να πω ρε παιδι μου.....

Παντως ακομα και αν το χειροτερο συμβει η χειροδικια δεν ειναι λυση....ουτε καν λυση ''για να μην με νομιζει λαλακα'' δεν πρεπει να ειναι.....
Και ποια ειναι η λυση για να μην σε λεει ή εισαι λαλακας;

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου
Reply With Quote
  #64  
Παλιό 13-07-2013, 07:00
peterv Ο/Η peterv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 1,668
Προεπιλογή Απάντηση: Γνωρίζει κανείς τον TSA?

Λαλακας δεν γίνεσαι επειδή σε λέει ο άλλος, παρά μόνο αν το πιστεύεις εσύ ο ίδιος για τον εαυτό σου.

Οι αντιδράσεις αυτές που δεν έχουν βία αλλα έκθεση του προβλήματος τις θεωρω και εγω πιο ενδεδειγμένες , από την άλλη για να καθορίσει κανείς ακριβώς την αντίδραση του πρέπει να γνωρίζει καλά το πρόβλημα.

Θεωρώ λοιπόν ότι μια συνάντηση - ραντεβού όπου θα τεθεί σοβαρά το θέμα των χρημάτων και θα ακουστούν και οι δύο πλευρές, (όχι δικαιολογίες, αλλά η πραγματικότητα και των δύο μερών - αν ειναι ικανός να το κάνει ....) θα ήταν αρκετα επικοδομητική και θα οδηγούσε σε πιο ακριβή συμπεράσματα ως προς τον τρόπο διευθέτησης του προβλήματος.


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Reply With Quote
  #65  
Παλιό 13-07-2013, 07:58
vaska Ο/Η vaska βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: YAMAHA IT 490 SUZUKI DR 650 SE BMW R1200GS
Μηνύματα: 1,289
Προεπιλογή Απάντηση: Γνωρίζει κανείς τον TSA?

Νομίζω πολύ το λιβανίζουμε, τα πράγματα είναι απλά: ο ένας πουλάει ακριβό κινητό και ζητάει προκαταβολή για να το στείλει, ο δεύτερος πέφτει στην παγίδα και στέλνει προκαταβολή. Έκτοτε ο πρώτος κάνει την πάπια και τηρεί σιωπή ασυρμάτου.
Ο φουκαράς που έδωσε τα ωραία του 250 ευρώ, τι πρέπει να κάνει???? Δεν πρέπει να τα διεκδικήσει και να τα πάρει πίσω???

Πάντως αν ήμουν εγώ θα είχα ήδη πάει στο σπίτι του και θα είχα πάρει τα χρήματά μου πίσω με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο.
Reply With Quote
  #66  
Παλιό 13-07-2013, 08:15
brasidas12 Ο/Η brasidas12 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2011
Περιοχή: petroupoli
Μoto: kawasaki versys 08
Μηνύματα: 237
Προεπιλογή Απάντηση: Γνωρίζει κανείς τον TSA?

Έτσι όπως τα λέει ο vaska.με βρίσκει απόλυτα σωστό.όσο δεν κάνει τίποτα το κάθε θύμα του του δίνουν τροφή για να συνεχίσει να το κάνει.αν βρεθεί κάποιος που να τον βάλει στην θέση του πιστεύω θα το σκεφτεί πολύ για να το ξανακάνει.εκτός κ αν είναι μεγάλο λαμογιο κ δεν χαμπαριαζει...

στάλθηκε από το galaxy s2 μου
Reply With Quote
  #67  
Παλιό 13-07-2013, 08:33
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Γνωρίζει κανείς τον TSA?

Να κάνω κι εγώ τον δικηγόρο του διαβόλου. Μήπως η προκαταβολή ήταν δεσμευτική για την αγορά του προιόντος και μετά για χ, ψ λόγους αναίρεσε ο αγοραστής;
Reply With Quote
  #68  
Παλιό 13-07-2013, 09:09
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Γνωρίζει κανείς τον TSA?

Αν και ξεφεύγει λίγο από το θέμα....γενικά πρέπει να είμαστε προσεκτικοί. Η ιδιότητα του μέλους του φόρουμ δε σημαίνει οπωσδήποτε καλός καγαθός. Εύχομαι ο φίλος να πάρει πίσω τα χρήματα του

_________________________
...εκσυγχρονίστηκα......τρομάρα μου!
Reply With Quote
  #69  
Παλιό 13-07-2013, 10:29
diomiles Ο/Η diomiles βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Αιγαλεω Αθηνα
Μoto: f650gs
Μηνύματα: 912
Προεπιλογή Απάντηση: Γνωρίζει κανείς τον TSA?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vaska Εμφάνιση μηνυμάτων

Πάντως αν ήμουν εγώ θα είχα ήδη πάει στο σπίτι του και θα είχα πάρει τα χρήματά μου πίσω με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο.
Δηλαδή
Reply With Quote
  #70  
Παλιό 13-07-2013, 10:33
Albatros Ο/Η Albatros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: YAMAHA FJR 1300 F650GS KYMCO 400 Exiting
Μηνύματα: 4,502
Προεπιλογή Απάντηση: Γνωρίζει κανείς τον TSA?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από aeriko Εμφάνιση μηνυμάτων
Να κάνω κι εγώ τον δικηγόρο του διαβόλου. Μήπως η προκαταβολή ήταν δεσμευτική για την αγορά του προιόντος και μετά για χ, ψ λόγους αναίρεσε ο αγοραστής;
Η προκαταβολή για αγορά μεταχειρισμένου προϊόντος όπως και η κατάθεση σε λογαριασμό τραπέζης όλου του ποσού εγκυμονεί κινδύνους απάτης αν δεν γνωρίζεις τον πωλητή. Η αντικαταβολή η το χέρι με χέρι η μέσω αντιπροσώπου είναι οι καλύτερες συναλλαγές.
Επειδή είχα επαφή με τον ΤΣΑ κατάλαβα οτι δεν πρέπει να κάνω συναλλαγή και δεν έκανα.
Όπως κανένας σχεδόν πωλητής δεν σου στέλνει το προϊόν χωρίς χρήματα και μετα να το πληρώσεις, έτσι και ο αγοραστής δεν πρέπει να στέλνει χρήματα χωρίς να δει το προϊόν.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 05:28.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!