GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 10-03-2010, 16:34
Mexicanos Ο/Η Mexicanos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Ξυλόκαστρο-Πάτρα
Μoto: BMW R 1150 GS ADV-KAWASAKI KLR 600
Μηνύματα: 622
Προεπιλογή Απάντηση: Πρέπει να μας το πουν οι ξένοι για να το καταλάβουμε...

Συμφωνώ με το ΦΠΑ............άλλωστε η κατανάλωση φέρνει το κέρδος αλλά που να το καταλάβουν τα καθίκια που βγάζει ο λαός.
Η φοροδιφυγή είναι άλλο κομμάτι........δεν θα νιώθω άσχημα γιατί δέχομαι να πάρω κάτι πιο φθηνά επειδή δεν μου κόβει απόδειξη,για τον απλό λόγο ότι για τους μεγάλους που φοροδιαφεύγουν κάνουμε τουμπεκί ψιλοκομμένο και οι μικροί καταφεύγουν εκεί γιατί το κράτος τους έχει φτάσει εκεί με τα μέτρα που παίρνει........................στο φινάλε ας ζητούσαν από τον κάθε Έλληνα πολίτη 50 ευρώ και θα μάζευαν πολύ περισσότερα......
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 10-03-2010, 17:20
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: Πρέπει να μας το πουν οι ξένοι για να το καταλάβουμε...

Γιώργο μου (GeorgeP), αυτό που μάλλον εγώ δεν διατυπώνω σωστά είναι πως όταν στερέψει η αγορά, οι καταναλωτές, οι πολίτες, οι αγοραστές, και να διπλασιάσεις, τριπλασιάσεις κ.ο.κ τον φόρο, στην ουσία τον πολλαπλασιάζεις με το 0 (μηδέν).

Εάν και αυτή την φορά δεν κατάφερα να γίνω καταννοητός,
I give up!
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 10-03-2010, 17:21
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: Πρέπει να μας το πουν οι ξένοι για να το καταλάβουμε...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Mexicanos Εμφάνιση μηνυμάτων
Συμφωνώ με το ΦΠΑ............άλλωστε η κατανάλωση φέρνει το κέρδος αλλά που να το καταλάβουν τα καθίκια που βγάζει ο λαός.
Η φοροδιφυγή είναι άλλο κομμάτι........δεν θα νιώθω άσχημα γιατί δέχομαι να πάρω κάτι πιο φθηνά επειδή δεν μου κόβει απόδειξη,για τον απλό λόγο ότι για τους μεγάλους που φοροδιαφεύγουν κάνουμε τουμπεκί ψιλοκομμένο και οι μικροί καταφεύγουν εκεί γιατί το κράτος τους έχει φτάσει εκεί με τα μέτρα που παίρνει........................στο φινάλε ας ζητούσαν από τον κάθε Έλληνα πολίτη 50 ευρώ και θα μάζευαν πολύ περισσότερα......
Πικρή αλήθεια...
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 10-03-2010, 17:37
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Πρέπει να μας το πουν οι ξένοι για να το καταλάβουμε...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Arkas Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιώργο μου (GeorgeP), αυτό που μάλλον εγώ δεν διατυπώνω σωστά είναι πως όταν στερέψει η αγορά, οι καταναλωτές, οι πολίτες, οι αγοραστές, και να διπλασιάσεις, τριπλασιάσεις κ.ο.κ τον φόρο, στην ουσία τον πολλαπλασιάζεις με το 0 (μηδέν).

Εάν και αυτή την φορά δεν κατάφερα να γίνω καταννοητός,
I give up!
Βρε δεν χρειαζοτανε η επεξηγηση, εχω καταλαβει επ'ακριβως τι θελεις να πεις!!
Δεν διαφωνησα ως προς την σκεψη σου και την ορθοτητα αυτης!! Μαλιστα δεν διαφωνω σε τιποτα απο αυτα που γραφεις, αντιθετως συμφωνω!!!!
Ομως εδω, στην Ελλαδα και την παρουσα εποχη δεν μπορουσε να γινει αυτο που λες!!
Θεωρω οτι αυτο που παει να γινει ειναι, να μαζευτουν καποια λεφτα ωστε να αποπληρωθουν καποια δανεια και μετα να αρχισουν να δινονται χρηματα για αναπτυξη!!! Αν το παει αναποδα επαιξε κι εχασε!!!
Τωρα αν θα το πετυχει αυτο με την αυξηση του ΦΠΑ, του ΕΦΚ και όλων των εμμεσων φορων που ναι ειναι αγκαθια στην τσεπη ολων μας, μονον ο καιρός θα δειξει!!! Αν ο καιρός δεν δειξει ετοιμασου για εποχες '50-60!!!!!!

Last edited by GeorgeP; 10-03-2010 at 17:39.
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 10-03-2010, 17:55
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Πρέπει να μας το πουν οι ξένοι για να το καταλάβουμε...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Mexicanos Εμφάνιση μηνυμάτων
Συμφωνώ με το ΦΠΑ............άλλωστε η κατανάλωση φέρνει το κέρδος αλλά που να το καταλάβουν τα καθίκια που βγάζει ο λαός.
Χμ και ναι και οχι!! Αν υποθεσουμε οτι το ΦΠΑ ανεβαινε 50% ποσοι απο τους καταναλωτες που χαλουσαν 10,000ε τον χρόνο για ρουχα, παπουτσια, ηλεκτρονικα, σουπερ Μαρκετ θα σταματουσαν να ψωνιζουν ¨η θα ελαττωναν τις αγορες τους? Το 10%? το, 20?, το 30%? Παλι κερδος εχει το κρατος και μαλιστα αυξημενο σε σχεση με πριν! Εσυ, εγω θα σταματησουμε το Σουπερ Μαρκετ? Οχι!! = κερδος για το κρατος
Ποσοι εκοψαν το τσιγαρο? απο κανεις μεχρι 1% παλι κερδος το κρατος!
Ποσοι σταματησαν να βγαινουν εξω τα βραδυα εν σχεση με περυσι και να μην πινουν? ελαχιστοι παλι κερδος το κρατος!!!
Ξερεις ποιοι πληγωνοται απο την αυξηση του ΦΠΑ? οι Εμποροι ρουχων, παπουτσιων κ.λ.π. και μονον αυτοι! Διοτι αυτοι δεν μπορουν να καπελωσουν τα προιοντα τους γιατι δεν θα αγοραστουν (που ετσι κι αλλιως πεσμενοι ειναι-αλλα εβγαζαν τις υπολοιπες χρονιες μην τρελλαθουμε) κι ετσι πουλανε τα ιδια πραγματα στις ιδιες τιμες+τον νεο ΦΠΑ αλλα σε λιγοτερους καταναλωτες!!!

Το ζητουμενο ομως ΤΩΡΑ δεν ειναι ποιοι και ποσοι θα πληγωθουν/πεθανουν αλλα ποσα λεφτα θα μπουν στο ταμειο και μετα θα δουμε για πληγωμενους και θυματα του πολεμου!!! Πρωτα πρέπει να βγουμε νικητες και να μην μας περιλαβει κανενα ΔΝΤ και μετα να δουμε το μελλον!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Mexicanos Εμφάνιση μηνυμάτων
Η φοροδιφυγή είναι άλλο κομμάτι........δεν θα νιώθω άσχημα γιατί δέχομαι να πάρω κάτι πιο φθηνά επειδή δεν μου κόβει απόδειξη,για τον απλό λόγο ότι για τους μεγάλους που φοροδιαφεύγουν κάνουμε τουμπεκί ψιλοκομμένο
δηλαδη απο εκδικηση που το κρατος δεν κυνηγαει πρωτα αυτους τους λιγους και μετα να πιασει εμας??? ε τοτε καλα να παθουμε!!!!!!!!!
Η φοροδιαφυγη ειναι αναποσπαστο κομματι ολων αυτων που συζηταμε!! αν δεν υπηρχε αυτη τοτε ουτε η Ελλαδα θα ειχε φτασει εδω ουτε ο ΦΠΑ θα αυξανοτανε!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Mexicanos Εμφάνιση μηνυμάτων
............... και οι μικροί καταφεύγουν εκεί γιατί το κράτος τους έχει φτάσει εκεί με τα μέτρα που παίρνει........................
Ελα μου ομως τωρα που το κρατος με τα μετρα που παιρνει δεν υπαρχει ανθρωπος που να ψωνιζει τσιχλες και να μην ζηταει απόδειξη!!!!! Γαιτι τωρα και οχι πριν? Περνει αυτος ο καταναλωτης καμια εκπτωση? οχι βεβαια!!!!!! Κι αυτο δειχνει οτι οι μικροι δεν κατεφυγαν εκει (στο να μην ζητανε αποδειξη) αλλα ειχαν συστημα το ''εκει'' ανεξαρτητως οικονομικης καταστασης των ιδιων και της χωρας!!!! Τωρα που και μισθοι περικοπτονται, τωρα που οι ΔΕΚΟ αυξανονται, τωρα που ολα ειναι πανακριβα....ΤΩΡΑ ΟΛΟΙ ζητανε αποδειξη!!!!

Μηπως θελουμε ξυλιες στον ####???

Last edited by GeorgeP; 10-03-2010 at 18:03.
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 10-03-2010, 22:03
tsompanis Ο/Η tsompanis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ioannina
Μηνύματα: 3,084
Προεπιλογή Απάντηση: Πρέπει να μας το πουν οι ξένοι για να το καταλάβουμε...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων


Μην ζηταμε και τα ρεστα τωρα!!!! Τωρα θα πρέπει ΟΛΟΙ μας να σκυψουμε το κεφάλι να πουμε ενα ΜΕΓΑΑΑΑΑΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ στον διπλανο μας και να πεσουμε με τα μουτρα στην δουλεια για να βγουμε απο αυτο το χαος!!!!!!!!

και αυτοί που μέχρι τώρα ήταν με τα μούτρα στην δουλειά?τι θα κάνουνε δηλαδή,θα εξαυλωθούν??ή μήπως νομίζεις ότι όλοι μας κοιμόμαστε και τεμπελιάζουμε?

για μένα με μερικούς υπολογισμούς,ή άνοδος 2% του φ.π.α,αν μετακυλιστεί στα τιμολόγια αγορών απο τους μεγαλοπρομηθευτές,εργοστάσια ζωοτροφών,λιπασμάτων,ενέργεια,πετρέλαια κ.λ.π θα με επιβαρύνει με ένα κόστος της τάξης των 5.000 ευρώ! ετησίως.
και είμαι στον πρωτογενή τομέα!

αλλά δεν πειράζει!πίσω έχει η αχλάδα την ώρα...
και για το τι ακριβώς εννοώ,σε θέμα που ανεβαίνει σε λίγο.
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 10-03-2010, 23:11
vasilisvlahakis Ο/Η vasilisvlahakis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: athens
Μηνύματα: 73
Προεπιλογή Απάντηση: Πρέπει να μας το πουν οι ξένοι για να το καταλάβουμε...

μας φτυνουν και νομιζουμε οτι βρεχει.οτι και αν λεμε τωρα ειμαστε αξιοι των επιλογων μας.ολοι εχουμε το μεριδιο της ευθυνης που μας αναλογει.απλα πραγματα.
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 10-03-2010, 23:41
Mexicanos Ο/Η Mexicanos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Ξυλόκαστρο-Πάτρα
Μoto: BMW R 1150 GS ADV-KAWASAKI KLR 600
Μηνύματα: 622
Προεπιλογή Απάντηση: Πρέπει να μας το πουν οι ξένοι για να το καταλάβουμε...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Χμ και ναι και οχι!! Αν υποθεσουμε οτι το ΦΠΑ ανεβαινε 50% ποσοι απο τους καταναλωτες που χαλουσαν 10,000ε τον χρόνο για ρουχα, παπουτσια, ηλεκτρονικα, σουπερ Μαρκετ θα σταματουσαν να ψωνιζουν ¨η θα ελαττωναν τις αγορες τους? Το 10%? το, 20?, το 30%? Παλι κερδος εχει το κρατος και μαλιστα αυξημενο σε σχεση με πριν! Εσυ, εγω θα σταματησουμε το Σουπερ Μαρκετ? Οχι!! = κερδος για το κρατος
Ποσοι εκοψαν το τσιγαρο? απο κανεις μεχρι 1% παλι κερδος το κρατος!
Ποσοι σταματησαν να βγαινουν εξω τα βραδυα εν σχεση με περυσι και να μην πινουν? ελαχιστοι παλι κερδος το κρατος!!!
Ξερεις ποιοι πληγωνοται απο την αυξηση του ΦΠΑ? οι Εμποροι ρουχων, παπουτσιων κ.λ.π. και μονον αυτοι! Διοτι αυτοι δεν μπορουν να καπελωσουν τα προιοντα τους γιατι δεν θα αγοραστουν (που ετσι κι αλλιως πεσμενοι ειναι-αλλα εβγαζαν τις υπολοιπες χρονιες μην τρελλαθουμε) κι ετσι πουλανε τα ιδια πραγματα στις ιδιες τιμες+τον νεο ΦΠΑ αλλα σε λιγοτερους καταναλωτες!!!

Το ζητουμενο ομως ΤΩΡΑ δεν ειναι ποιοι και ποσοι θα πληγωθουν/πεθανουν αλλα ποσα λεφτα θα μπουν στο ταμειο και μετα θα δουμε για πληγωμενους και θυματα του πολεμου!!! Πρωτα πρέπει να βγουμε νικητες και να μην μας περιλαβει κανενα ΔΝΤ και μετα να δουμε το μελλον!!!



δηλαδη απο εκδικηση που το κρατος δεν κυνηγαει πρωτα αυτους τους λιγους και μετα να πιασει εμας??? ε τοτε καλα να παθουμε!!!!!!!!!
Η φοροδιαφυγη ειναι αναποσπαστο κομματι ολων αυτων που συζηταμε!! αν δεν υπηρχε αυτη τοτε ουτε η Ελλαδα θα ειχε φτασει εδω ουτε ο ΦΠΑ θα αυξανοτανε!!



Ελα μου ομως τωρα που το κρατος με τα μετρα που παιρνει δεν υπαρχει ανθρωπος που να ψωνιζει τσιχλες και να μην ζηταει απόδειξη!!!!! Γαιτι τωρα και οχι πριν? Περνει αυτος ο καταναλωτης καμια εκπτωση? οχι βεβαια!!!!!! Κι αυτο δειχνει οτι οι μικροι δεν κατεφυγαν εκει (στο να μην ζητανε αποδειξη) αλλα ειχαν συστημα το ''εκει'' ανεξαρτητως οικονομικης καταστασης των ιδιων και της χωρας!!!! Τωρα που και μισθοι περικοπτονται, τωρα που οι ΔΕΚΟ αυξανονται, τωρα που ολα ειναι πανακριβα....ΤΩΡΑ ΟΛΟΙ ζητανε αποδειξη!!!!

Μηπως θελουμε ξυλιες στον ####???

Πρώτα απ'όλα είναι πολύ νωρίς για να κρίνεις πόσοι θα κόψουν ή θα ελλατώσουν το τσιγάρο και πόσοι θα επηρεαστούν από τις αλλαγές.Ο νόμος του εμπορίου Γιώργο λέει ότι η κατανάλωση φέρνει το κέρδος...άλλο να πάρεις 2 τεμάχια των 200 ευρώ και άλλο 20 τεμάχια των 50 ευρώ...

Δεύτερον αν θέλεις να το χαρακτηρίσεις Γιώργο εκδίκηση,χαρακτηρισέ το.Δεν μπορεί βρε φίλε τόόόόόσα χρόνια να με γδέρνουν για την τσέπη τους και μετά να έχουν την απαίτηση να πληρώσω εγώ πάλι την εξασφάλιση της ζωής τους,της σύνταξής τους και των εγγονιών τους.Δεν σε βλέπω να διαμαρτύρεσαι που τον εαυτό τους τον έχουν βγάλει απ'έξω,έχουν φτιάξει ΤΙΣ περιουσίες που μας τις κοπανάνε και στα μέσα μαζικής ενημέρωσης και καμαρώνουμε.Ήμαρτον δηλαδή που ξαφνικά πρέπει να νιώσουμε πατριώτες για να σώσουμε την Ελλαδάρα μας.Πάλι εμείς???Αυτοί τίποτα???
Εδώ Γιώργο κολλάει η παραπάνω φράση σου ''καλά να πάθουμε''...

Τρίτον Γιώργο κάνε μια βόλτα για να δεις ότι και στο ζήτημα των αποδείξεων,όλα τα θαύματα κρατούν 3 ημέρες............
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 11-03-2010, 12:13
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: Πρέπει να μας το πουν οι ξένοι για να το καταλάβουμε...

Aπ αυτά που είδα και χθες στην τηλεόραση κατάλαβα ότι ο ΦΠΑ αυξήθηκε από πιέσεις της Ε.Ε. για τον δανεισμό.
Δεν θα διαφωνήσω με τα γραφόμενα του Δημήτρη. Είναι σωστά κατά την γνώμη μου. Χθες άκουσα ότι οι αυξήσεις δεν θα αποδώσουν, γιατί τώρα πάλι είναι ακριβώς τα ίδια έσοδα, γιατί το παραπάνω επιτόκιο στον δανεισμό, έρχετε μια η άλλη μετις αυξήσεις.
Είναι μεγάλα τα παιχνίδια που παίζονται και δυστηχώς κάποιοι επενδύουν στο ``σπίτι`` σου που θα καεί. Και κερδίζουν.
Εύχομαι να μας βγει σε καλό, γιατί έχω την εντύπωση ότι θα δούμε και ακόμαπερισσότερα πράγματα άσχημα.
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 11-03-2010, 12:49
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Πρέπει να μας το πουν οι ξένοι για να το καταλάβουμε...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsompanis Εμφάνιση μηνυμάτων
και αυτοί που μέχρι τώρα ήταν με τα μούτρα στην δουλειά?τι θα κάνουνε δηλαδή,θα εξαυλωθούν??ή μήπως νομίζεις ότι όλοι μας κοιμόμαστε και τεμπελιάζουμε?

για μένα με μερικούς υπολογισμούς,ή άνοδος 2% του φ.π.α,αν μετακυλιστεί στα τιμολόγια αγορών απο τους μεγαλοπρομηθευτές,εργοστάσια ζωοτροφών,λιπασμάτων,ενέργεια,πετρέλαια κ.λ.π θα με επιβαρύνει με ένα κόστος της τάξης των 5.000 ευρώ! ετησίως.
και είμαι στον πρωτογενή τομέα!

αλλά δεν πειράζει!πίσω έχει η αχλάδα την ώρα...
και για το τι ακριβώς εννοώ,σε θέμα που ανεβαίνει σε λίγο.
Ναι εντάξει, και τι πρέπει να γινει δεν μου λες??? Εμενα ξερεις ποσο θα μου στοιχισει το 2% στον οικογενιακο μου προυπολογισμο? Με τις αγορες σε ειδη πρωτης αναγκης και με βαση το ετος 2009, ασφαλειες, σχολεια, πετρελαια, βενζινες ενα 1000-1500!!! Σε εσοδα 47000ε καθαρα και μετά φορων το 2% ειναι 940ε βαλε κατι απο εδω απο εκει να το παραπανω ποσο!! Ξερεις τι ειναι για μια οικογενεια 1000+ε παραπανω τον χρόνο? δηλαδη το 1/5 του δικου σου επαγγελματικου ΦΠΑ το οποιο εχεις και την δυνατοτητα συμψηφισμου και λογιστικης επιστροφης του!! Εγω τι δυνατοτητα εχω????? Αλλα και τι θες να κανω? λυση δεν εχω να προτινω, το να καθομαι και να γκρινιαζω, να απεργω και δεν ξερω κι εγω τι άλλο κακο θα μου/μας κανω κι οχι καλο!!!
Εσυ εχεις και την ψυχοφθόρο δυνατότητα να πας την επιχειρηση σου αλλου και να ζησεις καλυτερα, εγω????????

Μην βλεπουμε τι μας στοιχιζει εμας ΜΟΝΟΝ αλλα και τι στοιχιζουμε εμεις στους άλλους!!!! Το να εξακολουθουμε να κοιταζουμε ΜΟΝΟΝ την παρτη μας χωρις να νοιαζομαστε για το τι γινεται γυρω μας ηταν αυτο που μας οδηγησε εδω!!! Και ΟΛΟΙ συμβαλαμε σε αυτο, κι εγω με το να μην παιρνω αποδειξεις, κι εσυ τσοπανη (οχι εσενα προσωπικα) με το να εχεις 50 ζωα και να δηλωνεις 80 με την συνενοχη του κρατικου ελεγκτη για να περνεις τις επιδοτησεις, κι εσυ αγρότη που τα 1000στρ. τα εκανες 5000 παλι με την συμετοχη του Κρατικου ελεγκτη
για να περνειςκι εσυ τις επιδοτησεις , κι εσυ, κι εσυ, κι εσυ..........

Και τωρα κλαιμε γιατι ενω μαζευαμε τοσο καιρο μας τα παιρνουν πισω!!!!! ξαναλεω.......ντροπη μας!!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Τι άλλο θα κάνουν οι διαφημιστές για να μας τραβήξουν την προσοχή ;;;; ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Αστεία Video 94 25-02-2010 17:22
Αντε να περνουμε τα πανω μας οι 800ρηδες!! Kwstas_kef Φωτογραφίες - Video (μόνο για τις δικές μας μοτό) 20 06-10-2009 04:44
Πως να κάνετε το ταιρι σας να πέσει απ'το κρεβάτι! georgekostas Χιούμορ 10 28-09-2009 20:45
Όλα όσα πρέπει να ξέρουμε για το λάδι της μοτοσυκλέτας μας.!!! riko46 Τεχνικά θέματα διάφορα 9 24-05-2009 05:45
Τι είπαν οι ξένοι για την γλώσσα μας syan Πολιτισμός 16 02-05-2009 01:43


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:15.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!