GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 11-03-2010, 13:09
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Πρέπει να μας το πουν οι ξένοι για να το καταλάβουμε...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Mexicanos Εμφάνιση μηνυμάτων
Πρώτα απ'όλα είναι πολύ νωρίς για να κρίνεις πόσοι θα κόψουν ή θα ελλατώσουν το τσιγάρο και πόσοι θα επηρεαστούν από τις αλλαγές.Ο νόμος του εμπορίου Γιώργο λέει ότι η κατανάλωση φέρνει το κέρδος...άλλο να πάρεις 2 τεμάχια των 200 ευρώ και άλλο 20 τεμάχια των 50 ευρώ...
Νωρις ξενωρίς τα ξενοδοχεια στην Ορεινη Κορινθια ειναι φισκα, στην ορεινη Ναυπακτια το ιδιο και κατω απο 80ε (στην καλλυτερη) δεν βρισκεις δωματιο!!!! Ακομα οι Ταβερνες και τα μπουζουκια τα Π/Σ/Κ ειναι τιγκα!!!! Τωρα αν το ''Notos Galeries & to The Mall ¨η ακομα και τα μικρομαγαζα στην αθηνα - που ομως εχουν για να πληρωνουν τα υπερογκα νοικια - εχουν προβλημα πωλησεων τους συνιστω να κατεβασουν την τιμη του Levi's 501 απο τα 90-110ε στα 28 που το αγοραζω απο την αμερικη, ¨η στα 38 που το αγοραζω απο την Γαλλια ¨η στα 40 που το αγοραζω μαζι με τα εξοδα αποστολης απο το ιντερνετ!!!!
ακομα τα μπλουζακια Polo απο τα 100+ στα 40ε ως και τα Levi's!! Το ιδιο να γινει και σε ολα τα άλλα ειδη και τοτε να δεις κινηση ακομα και σε αυτες τις ημερες!!!!
Ας μειωσουν οι καφετεριες την τιμη του καφε (ακου 5ε!!) να δεις τι κινηση αγοραστικη θα υπαρξει!! μα θα μου πεις τα Δημοτικα τελη..........ναι συμφωνω αν ομως στην Πλατεια Ν.Σμυρνης κλεισουν 10 καφετεριες να δεις που θα πανε τα Δ.Τελη!!!! Ετσι αποκταμε καταναλωτικη συνειδηση και ο ανταγωνισμος δουλευει ανεξαρτητως καρτελ, μαρτελ και δεν ξερω κι εγω τι άλλο!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Mexicanos Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεύτερον αν θέλεις να το χαρακτηρίσεις Γιώργο εκδίκηση,χαρακτηρισέ το.Δεν μπορεί βρε φίλε τόόόόόσα χρόνια να με γδέρνουν για την τσέπη τους και μετά να έχουν την απαίτηση να πληρώσω εγώ πάλι την εξασφάλιση της ζωής τους,της σύνταξής τους και των εγγονιών τους.Δεν σε βλέπω να διαμαρτύρεσαι που τον εαυτό τους τον έχουν βγάλει απ'έξω,έχουν φτιάξει ΤΙΣ περιουσίες που μας τις κοπανάνε και στα μέσα μαζικής ενημέρωσης και καμαρώνουμε.Ήμαρτον δηλαδή που ξαφνικά πρέπει να νιώσουμε πατριώτες για να σώσουμε την Ελλαδάρα μας.Πάλι εμείς???Αυτοί τίποτα???
Εδώ Γιώργο κολλάει η παραπάνω φράση σου ''καλά να πάθουμε''...
Γιατι θεωρεις οτι αφησανε τους εαυτους τους οι Πολιτικοι απέξω??? και μειωσεις αποδοχων κανανε και περικοπες στα γραφεια τους αλλα και στην ιδια την βουλη κανανε!! Τι άλλο επρεπε να κανουν δηλαδη??? Δεν θυμαμαι τι δουλεια κανεις Γιωργο αλλα αν εισαι επαγγελματιας σκεψους ποσες φορες δεν εκοψες αποδειξη κι αν εισαι υπάλληλος σαν κι εμενα σκεψου ποσες φορες δεν πηρες αποδειξη!! Αρα μην κατηγορεις μονον αυτους που γινανε Πολιτικοι και φαγανε φαγανε αλλα και τον εαυτον σου που του επετρεψες να συμβαλλει στην σημερινη κατασταση στο ποσοστο που του ανηκει!!Οι Πολιτικοι εχουν το μεριδιο ευθυνης τους οπως το εχεις κι εσυ κι εγω!! Αρα ποιον εκδικουμαστε? τον εαυτο μας? Μαααλον!!!


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Mexicanos Εμφάνιση μηνυμάτων
Τρίτον Γιώργο κάνε μια βόλτα για να δεις ότι και στο ζήτημα των αποδείξεων,όλα τα θαύματα κρατούν 3 ημέρες............
Δεν νομιζω, δεν νομιζω!!! Αν για να πιασεις το αφορολογητο πρέπει να μαζεψεις το 30% του εισοδηματος σου μειον τα 6000 για τα οποια δεν απαιτουνται αποδειξεις τοτε μεχρι τον δεκεμβριο ολοι μας θα τρεχουμε για αποδειξεις!! Πως να μαζεψω 12000ε σε αποδειξεις (τοσα χρειαζομαι για να τυχο του αφορολογητου) αν δεν παιρνω αποδειξη και για τα 0,50 λεπτα της τσιχλας???
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 11-03-2010, 14:29
tsompanis Ο/Η tsompanis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ioannina
Μηνύματα: 3,084
Προεπιλογή Απάντηση: Πρέπει να μας το πουν οι ξένοι για να το καταλάβουμε...

george στην ερώτηση σου τι προτείνω,είναι ...
να γίνουν όλα αυτά που λές!
να τσιμπήσουν όλους αυτούς που επί χρόνια τα άρπαζαν,να πληρώσουν ΑΥΤΟΙ την πρώτη δόση και μετα εμείς.
όλους τους πολιτικούς κατα πρώτον και μετά όλους τους πολίτες.
δηλώνεις 100 αγελάδες και έχεις 40 ? φέρτα πίσω τα φράγκα ,δόσε και άλλα τόσα.
δηλώνεις ελιές 50 στρέματα και έχεις 10 ρίζες,φέρτα πίσω και πρόστιμο!
σε όλους τους τομείς.ΑΥΤΟΙ βαριούνται ρε να κάνουνε το αυτονοητο.
να βγουν και να κάνουν ελένχους!
Και πάνε να με πιάσουν πάλι στο φιλότιμο? πάλι???????
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 11-03-2010, 17:52
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Πρέπει να μας το πουν οι ξένοι για να το καταλάβουμε...

Ρε παιδιά, όλοι έχουμε κακή νοοτροπία.
Θα μιλήσω για τα του επαγγέλματος μου.
έρχονται ασθενείς, συνήθως παιδιά με τους γονείς τους.
τα εξετάζω, κάνω διάγνωση, προτείνω τη θεραπεία και λέω κόστος.
οι περισσότεροι με ρωτούν....χωρίς απόδειξη; λιγότερα;
κι όταν απαντώ ότι το πόσο εκτιμώ τη δουλειά μου δεν εξαρτάται από την απόδειξη κι ότι θα την κόψω και να την κάνουν ότι θέλουν, με κοιτούν λες και με είμαι βλάκας!
φυσικά και ξέρω πως θα πληρώσω εφορία, φυσικά και ξέρω ότι στην ελλάδα η φορολόγηση δεν έχει ανταποδοτικό χαρακτήρα, αλλά θέλω να είμαι εντάξει, με τον εαυτό μου και τους πελάτες-ασθενείς μου.
και δυστυχώς αυτό επικρατεί παντού. όταν έκανα ανακαίνιση ο ηλεκτρολόγος, σημειωτέον και παλιός γνωστός μου, μου είπε, Γιάννη αν θες τιμολόγιο η τιμή είναι μεγαλύτερη συν το ΦΠΑ. λόγω στενότητος συναίνεσα. εν τέλει λάθος!

οι τιμές.....πρέπει να πέσουν, σε είδη καθημερινής ανάγκης, ιατρικές υπηρεσίες. ο ένας με τον άλλο να βοηθηθούμε φίλοι. οι τράπεζες φυσικά δεν πρόκειται να ρίξουν επιτόκια ούτε σε καινούρια ούτε στα υφιστάμενα δάνεια, αλλά ας προσέχαμε! και σε τελική, ουκ αν λάβεις παρά του μή έχοντος! δε θα χαλάσουμε και τα στομάχια μας.

ας κάνουμε όλοι κάτι! εγώ θα τον φάω το ΦΠΑ στα υλικά της δουλειάς μου, μείωσα το κόστος μιάς θεραπείας, ακόμη και σε αυτούς που είναι ήδη σε θεραπεία κάνω μείωση.
Ας το κάνουμε όλοι μας και θα δούμε αν τη βγάζουμε ή όχι! εγώ πστεύω ότι μεσοπρόθεσμα θα είμαστε κερδισμένοι. δεν είμαι οικονομολόγος, τρύπιες τσέπες έχω, αλλά η μπακαλολογική μου δεν νομίζω ότι είναι λάθος.

αν ναι, ακούω οποιαδήποτε συμβουλή!
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 11-03-2010, 20:37
Mexicanos Ο/Η Mexicanos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Ξυλόκαστρο-Πάτρα
Μoto: BMW R 1150 GS ADV-KAWASAKI KLR 600
Μηνύματα: 622
Προεπιλογή Απάντηση: Πρέπει να μας το πουν οι ξένοι για να το καταλάβουμε...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Νωρις ξενωρίς τα ξενοδοχεια στην Ορεινη Κορινθια ειναι φισκα, στην ορεινη Ναυπακτια το ιδιο και κατω απο 80ε (στην καλλυτερη) δεν βρισκεις δωματιο!!!! Ακομα οι Ταβερνες και τα μπουζουκια τα Π/Σ/Κ ειναι τιγκα!!!! Τωρα αν το ''Notos Galeries & to The Mall ¨η ακομα και τα μικρομαγαζα στην αθηνα - που ομως εχουν για να πληρωνουν τα υπερογκα νοικια - εχουν προβλημα πωλησεων τους συνιστω να κατεβασουν την τιμη του Levi's 501 απο τα 90-110ε στα 28 που το αγοραζω απο την αμερικη, ¨η στα 38 που το αγοραζω απο την Γαλλια ¨η στα 40 που το αγοραζω μαζι με τα εξοδα αποστολης απο το ιντερνετ!!!!
ακομα τα μπλουζακια Polo απο τα 100+ στα 40ε ως και τα Levi's!! Το ιδιο να γινει και σε ολα τα άλλα ειδη και τοτε να δεις κινηση ακομα και σε αυτες τις ημερες!!!!
Ας μειωσουν οι καφετεριες την τιμη του καφε (ακου 5ε!!) να δεις τι κινηση αγοραστικη θα υπαρξει!! μα θα μου πεις τα Δημοτικα τελη..........ναι συμφωνω αν ομως στην Πλατεια Ν.Σμυρνης κλεισουν 10 καφετεριες να δεις που θα πανε τα Δ.Τελη!!!! Ετσι αποκταμε καταναλωτικη συνειδηση και ο ανταγωνισμος δουλευει ανεξαρτητως καρτελ, μαρτελ και δεν ξερω κι εγω τι άλλο!!!!



Γιατι θεωρεις οτι αφησανε τους εαυτους τους οι Πολιτικοι απέξω??? και μειωσεις αποδοχων κανανε και περικοπες στα γραφεια τους αλλα και στην ιδια την βουλη κανανε!! Τι άλλο επρεπε να κανουν δηλαδη??? Δεν θυμαμαι τι δουλεια κανεις Γιωργο αλλα αν εισαι επαγγελματιας σκεψους ποσες φορες δεν εκοψες αποδειξη κι αν εισαι υπάλληλος σαν κι εμενα σκεψου ποσες φορες δεν πηρες αποδειξη!! Αρα μην κατηγορεις μονον αυτους που γινανε Πολιτικοι και φαγανε φαγανε αλλα και τον εαυτον σου που του επετρεψες να συμβαλλει στην σημερινη κατασταση στο ποσοστο που του ανηκει!!Οι Πολιτικοι εχουν το μεριδιο ευθυνης τους οπως το εχεις κι εσυ κι εγω!! Αρα ποιον εκδικουμαστε? τον εαυτο μας? Μαααλον!!!




Δεν νομιζω, δεν νομιζω!!! Αν για να πιασεις το αφορολογητο πρέπει να μαζεψεις το 30% του εισοδηματος σου μειον τα 6000 για τα οποια δεν απαιτουνται αποδειξεις τοτε μεχρι τον δεκεμβριο ολοι μας θα τρεχουμε για αποδειξεις!! Πως να μαζεψω 12000ε σε αποδειξεις (τοσα χρειαζομαι για να τυχο του αφορολογητου) αν δεν παιρνω αποδειξη και για τα 0,50 λεπτα της τσιχλας???

Γιώργο αν θεωρείς ότι το μερίδιο ευθύνης που φέρουν οι πολιτικοί το φέρει και ο λαός,τότε τι να σου πω βρε φίλε.............είναι αυτό που έχω ξαναγράψει,μας κλέβουν μας κοροιδεύουν και χαιρόμαστε από πάνω γιατί ή δεν είμαστε εδώ ή περιμένουμε ρουσφέτι.
Πες μου τι κόψανε στη βουλή και στα προσωπικά τους έξοδα???
Όσο για τις αποδείξεις που θα μαζέψεις,έλα να μου πεις στην επόμενη φορολογική δήλωση που θα κάνεις, τι αλλαγές θα έχουν γίνει σ'αυτό αν δεν έχει καταργηθεί εντελώς αφού θα έχουν πιάσει τους φοροφυγάδες που του λες εσύ και όλος ο λαός,μένοντας στο απυρόβλητο όλοι οι καρεκλοκένταυροι.
Βλέπουμε μου φαίνεται το τυρί και δεν βλέπουμε τη φάκα..........

Last edited by Mexicanos; 11-03-2010 at 20:40.
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 11-03-2010, 21:46
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Πρέπει να μας το πουν οι ξένοι για να το καταλάβουμε...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Mexicanos Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιώργο αν θεωρείς ότι το μερίδιο ευθύνης που φέρουν οι πολιτικοί το φέρει και ο λαός,τότε τι να σου πω βρε φίλε.............είναι αυτό που έχω ξαναγράψει,μας κλέβουν μας κοροιδεύουν και χαιρόμαστε από πάνω γιατί ή δεν είμαστε εδώ ή περιμένουμε ρουσφέτι.
Πες μου τι κόψανε στη βουλή και στα προσωπικά τους έξοδα???
Όσο για τις αποδείξεις που θα μαζέψεις,έλα να μου πεις στην επόμενη φορολογική δήλωση που θα κάνεις, τι αλλαγές θα έχουν γίνει σ'αυτό αν δεν έχει καταργηθεί εντελώς αφού θα έχουν πιάσει τους φοροφυγάδες που του λες εσύ και όλος ο λαός,μένοντας στο απυρόβλητο όλοι οι καρεκλοκένταυροι.
Βλέπουμε μου φαίνεται το τυρί και δεν βλέπουμε τη φάκα..........
γιατι βλεπεις/τε παντου φακες?? γιατι δεν κανεις/τε κατι για το καλο ολων μας? και δεν μιλαω για τωρα αλλα από παντα!!!

Ειπα εγω ποτε οτι ''θεωρώ ότι το μερίδιο ευθύνης που φέρουν οι πολιτικοί το φέρει και ο λαός...''? οχι ποτε!! Αυτο που ειπα ηταν το μεριδιο που αναλογει στον καθενα μας!!!!! Εχει διαφορα!!! Βαρεθηκα να κατηφορουνται παντα οι αλλοι και ποτε εμεις!!!!

Αν δεν εχεις διαβασει/τε την ανακοινωση της βουλης να στην πω εγω, οι βουλευτες της βουλης μειωσανε τον μισθό τους κατά 800ε και τα εξοδα παραστασεως τους κατα 40%!!! κι εφαρμοζεται ηδη!!! συζητηται ακομη και περικοπή του 16ου μισθου τους που ισχυει απο το 1925!!!!

Γιατι δεν λαμβανεις/τε υποψιν το παραπανω ποσταρισμα του ''ortho''? γιατρος ειναι και βλεπεις/τε τι λεει!!! αυτος ο ανθρωπος τι ειναι....ηλιθιος ή ήρωας? πραγματιστής ή ιδεολογος???
Γιατι να μην σκεφτομαστε ή εστω να αρχισουμε να σκεφτομαστε σαν κι αυτόν????

Ξερεις/τε κατι... το αποτελεσμα δεν λεει παντα την αληθεια αν δεν ψαξεις να βρεις την αιτια του!!! Ετσι σε ενα καλο αποτέλεσμα μαθαινεις την αιτια που το προκαλεσε για να συνεχισεις να εχεις καλα αποτελεσματα, αντιθετα σε ενα κακο αποτελεσμα παλι ψαχνεις να βρεις την αιτια για να μην ξαναεχεις κακο αποτέλεσμα και να διορθωσεις τα κακως κείμενα!!
Δεν ξεκινας, στην δευτερη περιπτωση, να διορθωσεις το αποτέλεσμα χωρις να βρεις την αιτια γιατι..... θα την ξαναπατησεις!!! Αυτο γινεται και τωρα στην Ελλαδα, δεν θα ξαναδουμε πασης φυσεως δανεια με την ταυτοτητα μας, δεν θα ξαναγορασουμε αγαθα ανεξαρτητως τιμης τους και απει λεγοντας!! Ετσι επρεπε να ζουμε χρονια τωρα (οπως δηλαδη ζουσαν οι γονεις μας) και επειδη δεν το καναμε αυτο ειναι το μεριδιο που πρέπει να πληρωσουμε ΠΡΩΤΟΙ!! οι αλλοι (Πολιτικοι) εκαναν την αρχη, εστω αυτην την μικρη για καποιους!!! Διότι αν περιμενουμε αυτοι και το κεφαλαιο (βιομηχανοι κ.λ.π.) να πληρωσουν την νυφη πολυ απλα οι μεν δευτεροι θα την κανουν για την βουλγαρια και οι πρωτοι θα μας βαλουν στο ΔΝΤ και τοτε δεν θα μας μεινει βρακι να καβαλαμε τις μηχανες μας, αν τις εχουμε ακομη!!!


Οποιος δεν θελει να τα καταλαβει αυτα.............. ας λεει τα δικα του και ας τα πιστευει ο ιδιος!!! (δεν αναφερομαι σε εσενα ειδικα Γιωργο)

Last edited by GeorgeP; 11-03-2010 at 22:07.
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 11-03-2010, 21:50
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Πρέπει να μας το πουν οι ξένοι για να το καταλάβουμε...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsompanis Εμφάνιση μηνυμάτων
george στην ερώτηση σου τι προτείνω,είναι ...
να γίνουν όλα αυτά που λές!
να τσιμπήσουν όλους αυτούς που επί χρόνια τα άρπαζαν,να πληρώσουν ΑΥΤΟΙ την πρώτη δόση και μετα εμείς.
όλους τους πολιτικούς κατα πρώτον και μετά όλους τους πολίτες.
δηλώνεις 100 αγελάδες και έχεις 40 ? φέρτα πίσω τα φράγκα ,δόσε και άλλα τόσα.
δηλώνεις ελιές 50 στρέματα και έχεις 10 ρίζες,φέρτα πίσω και πρόστιμο!
σε όλους τους τομείς.ΑΥΤΟΙ βαριούνται ρε να κάνουνε το αυτονοητο.
να βγουν και να κάνουν ελένχους!
Και πάνε να με πιάσουν πάλι στο φιλότιμο? πάλι???????
ολα αυτα........ last year!!! ελπιζω not this year!!
δεν σημαινει οτι επειδη ειμασταν ετσι 35 χρόνια (γιατι δεν ειμασταν ετσι πριν το 1974) θα συνεχισουμε κι ετσι!!!!!!!! ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ!!!
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 11-03-2010, 22:00
tsompanis Ο/Η tsompanis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ioannina
Μηνύματα: 3,084
Προεπιλογή Απάντηση: Πρέπει να μας το πουν οι ξένοι για να το καταλάβουμε...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
εγώ πστεύω ότι μεσοπρόθεσμα θα είμαστε κερδισμένοι. δεν είμαι οικονομολόγος, τρύπιες τσέπες έχω, αλλά η μπακαλολογική μου δεν νομίζω ότι είναι λάθος.

αν ναι, ακούω οποιαδήποτε συμβουλή!
Χίλια δίκια έχεις και δεν χρειάζεται συμβουλή ortho (δεν ξέρω και το όνομα σου)
απο την στιγμή που δεν αλλάζουμε νοοτροπία ως λαός,ας κάνουνε τουλάχιστον τα αυτονόητα οι κυρίοι της κυβέρνησης,τα αυτονόητα ρε παιδιά...
ας γίνουν αυτοί ευρωπαίοι να μπουν τα πράγματα σε μια σειρά,ας κάνουνε τους νόμους να τηρούνται,όχι 1-2 εβδομάδες και μετά ..κλάιν μάιν
ας κάνουν τους ελένχους,να χώσουν μέσα έστω και ένα λαμόγιο και ας προσπαθήσουν να εξαλείψουν αυτην την νοοτροπία.

εδώ ένας απλός νόμος περί τσιγάρου και είδατε τι έγινε.το ποστ πήγε κατευθείαν στα ανέκδοτα.έλεος!

πως θα πάρεις εσύ το θάρος ότι καλά κάνει και κόβεις την απόδειξη και ο άλλος που θα την πάρει να σου χαμογελάσει και να φύγει ικανοποιημένος,
αν δεν υπάρχει σύστημα...αν αδιαφορεί το κράτος και έχει βουτήξει σε αυτά τα μαύρα χάλια τους πολίτες του .
κάποτε, ακόμη και μια γαλική επανάσταση είχε στρατηγική
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 11-03-2010, 22:11
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Πρέπει να μας το πουν οι ξένοι για να το καταλάβουμε...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsompanis Εμφάνιση μηνυμάτων
Χίλια δίκια έχεις και δεν χρειάζεται συμβουλή ortho (δεν ξέρω και το όνομα σου)
απο την στιγμή που δεν αλλάζουμε νοοτροπία ως λαός,ας κάνουνε τουλάχιστον τα αυτονόητα οι κυρίοι της κυβέρνησης,τα αυτονόητα ρε παιδιά...
ας γίνουν αυτοί ευρωπαίοι να μπουν τα πράγματα σε μια σειρά,ας κάνουνε τους νόμους να τηρούνται,όχι 1-2 εβδομάδες και μετά ..κλάιν μάιν
ας κάνουν τους ελένχους,να χώσουν μέσα έστω και ένα λαμόγιο και ας προσπαθήσουν να εξαλείψουν αυτην την νοοτροπία.

εδώ ένας απλός νόμος περί τσιγάρου και είδατε τι έγινε.το ποστ πήγε κατευθείαν στα ανέκδοτα.έλεος!

πως θα πάρεις εσύ το θάρος ότι καλά κάνει και κόβεις την απόδειξη και ο άλλος που θα την πάρει να σου χαμογελάσει και να φύγει ικανοποιημένος,
αν δεν υπάρχει σύστημα...αν αδιαφορεί το κράτος και έχει βουτήξει σε αυτά τα μαύρα χάλια τους πολίτες του .
κάποτε, ακόμη και μια γαλική επανάσταση είχε στρατηγική
τωρα ειμαι μαζι σου...πολυ μαζι σου!!!! Δωσε μια ευκαιρια στους καινουριους!! Θα μου πεις οτι ηταν και πριν επανω ετουτοι εδω.......αληθεια ηταν επανω οι ιδιοι? Μηπως, λεω μηπως ισως κατι να αλλαξει απο εδω και στο εξης??? ας δωσουμε μια ευκαιρια!! παντως βηματα, εστω μικρα, γινονται!! αλοιμονο αν πηγαινες με μεγαλα βηματα να αλλαξεις 40 χρονων κατεστημενο, θα γινοταν επανασταση!!!! Και οταν και αν ορθοποδησει αυτη η χωρα θα ερθει και η αναοτυξη, θα ξαναξοδεψουμε εμεις οι ''πελατες'' αλλα ποτε οπως πριν, δηλαδη.... δανειζομενοι και μη εχοντες να αποπληρωσουμε!!
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 11-03-2010, 22:20
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: Πρέπει να μας το πουν οι ξένοι για να το καταλάβουμε...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsompanis Εμφάνιση μηνυμάτων
Χίλια δίκια έχεις και δεν χρειάζεται συμβουλή ortho (δεν ξέρω και το όνομα σου)
απο την στιγμή που δεν αλλάζουμε νοοτροπία ως λαός,ας κάνουνε τουλάχιστον τα αυτονόητα οι κυρίοι της κυβέρνησης,τα αυτονόητα ρε παιδιά...
ας γίνουν αυτοί ευρωπαίοι να μπουν τα πράγματα σε μια σειρά,ας κάνουνε τους νόμους να τηρούνται,όχι 1-2 εβδομάδες και μετά ..κλάιν μάιν
ας κάνουν τους ελένχους,να χώσουν μέσα έστω και ένα λαμόγιο και ας προσπαθήσουν να εξαλείψουν αυτην την νοοτροπία.

εδώ ένας απλός νόμος περί τσιγάρου και είδατε τι έγινε.το ποστ πήγε κατευθείαν στα ανέκδοτα.έλεος!

πως θα πάρεις εσύ το θάρος ότι καλά κάνει και κόβεις την απόδειξη και ο άλλος που θα την πάρει να σου χαμογελάσει και να φύγει ικανοποιημένος,
αν δεν υπάρχει σύστημα...αν αδιαφορεί το κράτος και έχει βουτήξει σε αυτά τα μαύρα χάλια τους πολίτες του .
κάποτε, ακόμη και μια γαλική επανάσταση είχε στρατηγική


tsompanis αγόρι μου,

είσαι πολύ μακριά - στο βουνό ..... και ΔΕΝ ακούγεσαι ....




Όχι πως κι αυτοί που είναι κοντά ακούγονται .....

Όλα αυτά (τα σωστά) που λέμε εσύ, εγώ, ο τρίτος είναι ..... "φωνή βοώντος εν τη ερήμω" ....

Ax ρε Κώστα .... με τούτα κ με τ' άλλα, σε κάνανε να γίνεις μετανάστης στην Αλβανία ....
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 11-03-2010, 22:23
S.T Ο/Η S.T βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: A
Μηνύματα: 820
Προεπιλογή Απάντηση: Πρέπει να μας το πουν οι ξένοι για να το καταλάβουμε...

52.000 ευρώ μας στοιχίζουν οι κύριοι βουλευτές μαζί με τα παρελκόμενα τον μήνα.16 οι μισθοί παραμένουν στους υπαλ.της Βουλής και δεν μπορούν να βάλουν χέρι διότι πρέπει να γίνει αναθεώρηση του Συντάγματος .Στα φρύδια μου ας γίνει ότι θέλει και να τους τα πάρουν στεγνά όπως στεγνά τα παίρνει από εμένα χωρίς να λογαριάζει τρία παιδιά .Λες και τα έκλεψα εγώ αυτά που τους λείπουν από τα ταμεία τους .
Φίλε Γιώργο τα παρακάτω στα γράφω διαβάζοντας το ποστ 7:
Εκεί στην Ιπποκράτους ξέχασαν την διακήρυξη της 3ης Σεπτεμβρίου?? (θα τρίζουν τα κόκαλα του Ανδρέα). Καλά κάνεις που μου θυμάσαι τους ανασφάλιστους, τους έχοντες πισίνα προς Καπανδρίτι μεριά ,τους Βατοπαιδινούς σου προσθέτω αλλά σε παρακαλώ μην ξεχνάς εκείνο τον τύπο με τις θρούμπες ή καλαμών ήταν δεν θυμάμαι καλά που εξαφάνισε τα λεφτά του κοσμάκη στο Χρηματηστήριο .Καλά μας κάνουν όλοι τους αφού συνεχίζουμε να τους ανεχόμαστε .
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Τι άλλο θα κάνουν οι διαφημιστές για να μας τραβήξουν την προσοχή ;;;; ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Αστεία Video 94 25-02-2010 17:22
Αντε να περνουμε τα πανω μας οι 800ρηδες!! Kwstas_kef Φωτογραφίες - Video (μόνο για τις δικές μας μοτό) 20 06-10-2009 04:44
Πως να κάνετε το ταιρι σας να πέσει απ'το κρεβάτι! georgekostas Χιούμορ 10 28-09-2009 20:45
Όλα όσα πρέπει να ξέρουμε για το λάδι της μοτοσυκλέτας μας.!!! riko46 Τεχνικά θέματα διάφορα 9 24-05-2009 05:45
Τι είπαν οι ξένοι για την γλώσσα μας syan Πολιτισμός 16 02-05-2009 01:43


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:17.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!