GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιό 11-03-2010, 22:28
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: Πρέπει να μας το πουν οι ξένοι για να το καταλάβουμε...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από S.T Εμφάνιση μηνυμάτων
52.000 ευρώ μας στοιχίζουν οι κύριοι βουλευτές μαζί με τα παρελκόμενα τον μήνα.16 οι μισθοί παραμένουν στους υπαλ.της Βουλής και δεν μπορούν να βάλουν χέρι διότι πρέπει να γίνει αναθεώρηση του Συντάγματος .Στα φρύδια μου ας γίνει ότι θέλει και να τους τα πάρουν στεγνά όπως στεγνά τα παίρνει από εμένα χωρίς να λογαριάζει τρία παιδιά .Λες και τα έκλεψα εγώ αυτά που τους λείπουν από τα ταμεία τους .
Φίλε Γιώργο τα παρακάτω στα γράφω διαβάζοντας το ποστ 7:
Εκεί στην Ιπποκράτους ξέχασαν την διακήρυξη της 3ης Σεπτεμβρίου?? (θα τρίζουν τα κόκαλα του Ανδρέα). Καλά κάνεις που μου θυμάσαι τους ανασφάλιστους, τους έχοντες πισίνα προς Καπανδρίτι μεριά ,τους Βατοπαιδινούς σου προσθέτω αλλά σε παρακαλώ μην ξεχνάς εκείνο τον τύπο με τις θρούμπες ή καλαμών ήταν δεν θυμάμαι καλά που εξαφάνισε τα λεφτά του κοσμάκη στο Χρηματηστήριο .Καλά μας κάνουν όλοι τους αφού συνεχίζουμε να τους ανεχόμαστε .

Κοίτα, Σπύρο για την ψυχική σου υγεία,

αυτά (των 300) ΔΕΝ αλλάζουνε ........ΤΕΛΟΣ !!!!

Ας βρούμε κάτι άλλο να κάνουμε ....μήπωωωωως κ κάτι διορθωθεί από μέρους μας .....
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
  #32  
Παλιό 12-03-2010, 00:04
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: Πρέπει να μας το πουν οι ξένοι για να το καταλάβουμε...

Αμαρτίες γονέων, παιδεύουσιν τέκνα...

(Αντρέας...Γιωργάκης...)
Reply With Quote
  #33  
Παλιό 12-03-2010, 09:50
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Πρέπει να μας το πουν οι ξένοι για να το καταλάβουμε...

μου φαίνεται ότι έχουμε κολλήσει στο.....
" το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι"...
και ξεχνάμε ότι αργά αλλά σίγουρα βρωμίζει και το σώμα....
εγώ επιμένω, βραχυπρόθεσμα πρέπει να βοηθήσουμε ο λαός ο ένας τον άλλο καο μακροπρόθεσμα να αλλάξουμε χούγια!
δε μπορεί να φοροδιαφεύγουμε και να ζητάμε καλές υπηρεσίες,
δε μπορεί να εισφοροδιαφεύγουμε και να απαιτούμε καλή δημόσια υγεία και συντάξεις.
γιατί σπρώχνουμε λεφτά κάτω το τραπέζι για να κάνουμε μιά δουλειά;
γιατί δίνουμε φακελάκι στο γιατρό στο δημόσιο νοσοκομείο;
γιατί δίνουμε φιλιδώρημα στη μαία όταν μας ανακοινώνει τη γέννηση του παιδιούν μας;

όλα αυτά είναι η δουλειά τους, πληρώνονται! έχουμε μάθει να λέμε....
ντροπή να παίρνει ο γιατρός τόσα λίγα, αυτό είναι φούμαρο!
παίρνει αρκετά για να ζήσει αξιοπρεπώς. αν θέλει περισσότερα, η αγορά είναι εκεί έξω και τον περιμένει! ο γιατρός ξέρει ότι όντας στο νοσοκομείο, δε δικαιούται να κόψει απόδειξη παροχής υπηρεσιών, τα φράγκα όμως τα τσεπώνει.

οι δημόσιοι υπάλληλοι.... και πάλι είναι συγκεκριμένοι αυτοί που τα πιάνουν.
έχουμε δώσει ποτέ στον ταμεία σε κάποιο γκισέ;
τα δίνεις σε αυτόν που μπορεί να επηρρεάσει κάποια προμήθεια στο δημόσιο, σε εφοριακό κλπ.

το μέρος που εργάζονται λέγεται δημόσια υπηρεσία. κι εμείς πρώτοι δεν το αντιλαμβανόμαστε!

δε θέλω να δώσω πολιτική χροιά σε αυτά που γράφω. δεν περιμένω να αλλάξει σύντομα κάτι, αλλά ας τους δώσουμε μία τελευταία ευκαιρία. κι ας κάνουμε αυτό που μας αναλογεί!

η κάθε συντεχνία σκέφτεται μόνο τα του οίκου της.
κοινωνική συνείδηση δεν υπάρχει.
θα πω κάτι για παράδειγμα κι ίσως φάω πέτρες....

οι συνταξιούχοι, τους ρωτάς στο δρόμο και χαίρονται που αποφασίστηκαν περικοπές στους μισθούς των δημοσίων. κι αρνούνται να περικοπούν συντάξεις. κι όμως αυτοί οι δημόσιοι είναι παιδιά τους, και κόπτονται για τα παιδιά τους.

δεν είδα κανένα να πει, ας περικόψουν τη σύνταξη μου, αλλά να μπορούν τα παιδιά μου να μεγαλώσουν τα εγγόνια μου!
και φυσικά δε μιλώ για αυτούς που παίρνουν 500-600 ευρώ!
έχω γνωστή της μητέρας μου, πάιρνει σύνταξη εδώ και σχεδόν 40 χρόνια (δεκαπενταετία), χήρα εδώ και δέκα χρόνια, παίρνει συνολικά 2.300 ευρώ. με εξάρι διαμέρισμα κύριας κατοικίας κι εξοχικό. και προφανώς δεν είναι η μόνη.

άλλο;! ο επίτιμος, πόσες παίρνει; 4 ή 5 συντάξεις; κι άλλες κατηγορίες, οι βουλευτές, όταν τελειώσει η θητεία τους δημιουργείται προσωποπαγής θέση γενικού διευθυντή με ότι αυτό συνεπάγεται....
Reply With Quote
  #34  
Παλιό 12-03-2010, 12:07
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Πρέπει να μας το πουν οι ξένοι για να το καταλάβουμε...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
μου φαίνεται ότι έχουμε κολλήσει στο.....
" το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι"...
και ξεχνάμε ότι αργά αλλά σίγουρα βρωμίζει και το σώμα....
εγώ επιμένω, βραχυπρόθεσμα πρέπει να βοηθήσουμε ο λαός ο ένας τον άλλο καο μακροπρόθεσμα να αλλάξουμε χούγια!
δε μπορεί να φοροδιαφεύγουμε και να ζητάμε καλές υπηρεσίες,
δε μπορεί να εισφοροδιαφεύγουμε και να απαιτούμε καλή δημόσια υγεία και συντάξεις.
γιατί σπρώχνουμε λεφτά κάτω το τραπέζι για να κάνουμε μιά δουλειά;
γιατί δίνουμε φακελάκι στο γιατρό στο δημόσιο νοσοκομείο;
γιατί δίνουμε φιλιδώρημα στη μαία όταν μας ανακοινώνει τη γέννηση του παιδιούν μας;

όλα αυτά είναι η δουλειά τους, πληρώνονται! έχουμε μάθει να λέμε....
ντροπή να παίρνει ο γιατρός τόσα λίγα, αυτό είναι φούμαρο!
παίρνει αρκετά για να ζήσει αξιοπρεπώς. αν θέλει περισσότερα, η αγορά είναι εκεί έξω και τον περιμένει! ο γιατρός ξέρει ότι όντας στο νοσοκομείο, δε δικαιούται να κόψει απόδειξη παροχής υπηρεσιών, τα φράγκα όμως τα τσεπώνει.

οι δημόσιοι υπάλληλοι.... και πάλι είναι συγκεκριμένοι αυτοί που τα πιάνουν.
έχουμε δώσει ποτέ στον ταμεία σε κάποιο γκισέ;
τα δίνεις σε αυτόν που μπορεί να επηρρεάσει κάποια προμήθεια στο δημόσιο, σε εφοριακό κλπ.

το μέρος που εργάζονται λέγεται δημόσια υπηρεσία. κι εμείς πρώτοι δεν το αντιλαμβανόμαστε!

δε θέλω να δώσω πολιτική χροιά σε αυτά που γράφω. δεν περιμένω να αλλάξει σύντομα κάτι, αλλά ας τους δώσουμε μία τελευταία ευκαιρία. κι ας κάνουμε αυτό που μας αναλογεί!

η κάθε συντεχνία σκέφτεται μόνο τα του οίκου της.
κοινωνική συνείδηση δεν υπάρχει.
θα πω κάτι για παράδειγμα κι ίσως φάω πέτρες....

οι συνταξιούχοι, τους ρωτάς στο δρόμο και χαίρονται που αποφασίστηκαν περικοπές στους μισθούς των δημοσίων. κι αρνούνται να περικοπούν συντάξεις. κι όμως αυτοί οι δημόσιοι είναι παιδιά τους, και κόπτονται για τα παιδιά τους.

δεν είδα κανένα να πει, ας περικόψουν τη σύνταξη μου, αλλά να μπορούν τα παιδιά μου να μεγαλώσουν τα εγγόνια μου!
και φυσικά δε μιλώ για αυτούς που παίρνουν 500-600 ευρώ!
έχω γνωστή της μητέρας μου, πάιρνει σύνταξη εδώ και σχεδόν 40 χρόνια (δεκαπενταετία), χήρα εδώ και δέκα χρόνια, παίρνει συνολικά 2.300 ευρώ. με εξάρι διαμέρισμα κύριας κατοικίας κι εξοχικό. και προφανώς δεν είναι η μόνη.

άλλο;! ο επίτιμος, πόσες παίρνει; 4 ή 5 συντάξεις; κι άλλες κατηγορίες, οι βουλευτές, όταν τελειώσει η θητεία τους δημιουργείται προσωποπαγής θέση γενικού διευθυντή με ότι αυτό συνεπάγεται....
ανθρωπε μου τι ωραια που μιλας!!!!!! Ελπιζω να σε ακουσουν καποιοι!!! Εγω μαζι σου 1000%!!
Εισαι η λαμπρη εξαιρεση ολων αυτων που βριζουμε και καταριομαστε ολοι εμεις εδω μεσα!!! Και οι οποιοι, για όλους εμάς, ειναι υπευθυνοι για όλα τα δεινα αυτης της χωρας εκτος.............ημων!!!!!!!!
Ας δουμε επιτελους καταματα την αληθεια και ας σταματησουμε να βγαζουμε την ουρα μας εξω σε καθε δυσκολη στιγμη! Ας σταματησουν να φταινε ολοι οι άλλοι πλην ημων!!! Διότι οπως λεει και Κωστα ο Χατζης ''........αν δεν υπηρχαμε εμεις πως θα υπηρχανε οι άλλοι?????''
Reply With Quote
  #35  
Παλιό 12-03-2010, 12:40
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: Πρέπει να μας το πουν οι ξένοι για να το καταλάβουμε...

Αυτό που βλέπω είναι οτι τα χειρότερα έπονται.......
Reply With Quote
  #36  
Παλιό 12-03-2010, 18:21
Mexicanos Ο/Η Mexicanos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Ξυλόκαστρο-Πάτρα
Μoto: BMW R 1150 GS ADV-KAWASAKI KLR 600
Μηνύματα: 622
Προεπιλογή Απάντηση: Πρέπει να μας το πουν οι ξένοι για να το καταλάβουμε...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
ανθρωπε μου τι ωραια που μιλας!!!!!! Ελπιζω να σε ακουσουν καποιοι!!! Εγω μαζι σου 1000%!!
Εισαι η λαμπρη εξαιρεση ολων αυτων που βριζουμε και καταριομαστε ολοι εμεις εδω μεσα!!! Και οι οποιοι, για όλους εμάς, ειναι υπευθυνοι για όλα τα δεινα αυτης της χωρας εκτος.............ημων!!!!!!!!
Ας δουμε επιτελους καταματα την αληθεια και ας σταματησουμε να βγαζουμε την ουρα μας εξω σε καθε δυσκολη στιγμη! Ας σταματησουν να φταινε ολοι οι άλλοι πλην ημων!!! Διότι οπως λεει και Κωστα ο Χατζης ''........αν δεν υπηρχαμε εμεις πως θα υπηρχανε οι άλλοι?????''
Μου αρέσει που τοποθετείστε λες και ο λαός δεν έχει σφίξει καθόλου το ζωνάρι ποτέ, και καλείται τώρα να το κάνει για να βγει από το αδιέξοδο η Ελλάδα.
Κύριοι επί σειρά ετών αυτό κάνει ο λαός,προσπαθεί να βγάλει από το αδιέξοδο τις πα@αριές των πολιτικών.Εσείς τώρα ανακαλύψατε τον τροχό????
Γιώργο ποια αρχή έκαναν οι πολιτικοί???Έχουν βγάλει τα κέρατά τους μέχρι τώρα από τη δική μου και τη δική σου τσέπη,έχουν φροντίσει για τη σύνταξή τους και μου κοπανάς τα 800 ευρώ που δήθεν έκοψαν??Πιστεύεις ότι δεν θα τα πάρουν από αλλού????
Αλλά να μου πεις θα το δούμε στο τέλος του χρόνου που θα κάνουν φορολογική δήλωση με λιγότερο εισόδημα και θα επικαλούνται το παραπάνω παραμύθι..............

Τελικά το τραβάει ο οργανισμός μας............
Reply With Quote
  #37  
Παλιό 12-03-2010, 19:12
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: Πρέπει να μας το πουν οι ξένοι για να το καταλάβουμε...

Μεξικάνε άρχισε από την Δευτέρα να πληρώνεις το πανωτίμι στον ΦΠΑ και μείνε ήσυχος. Όλα θα διορθωθούν. Εφόσον και οι πολιτικοί μας δίνουν το καλό παράδειγμα μειώνοντας την αποζημίωσή τους και εφόσον συζητούν να κόψουν και τον 16ο μισθό τους (καθιερωμένο από την δεκαετία του ΄20, όπως διάβασα παραπάνω) όλα θα φτιάξουν...

Υ.Γ. Ο καθένας ας προσθέσει όποιο "smile" του αρέσει στα παραπάνω.
Reply With Quote
  #38  
Παλιό 15-03-2010, 15:45
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Πρέπει να μας το πουν οι ξένοι για να το καταλάβουμε...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Mexicanos Εμφάνιση μηνυμάτων
Μου αρέσει που τοποθετείστε λες και ο λαός δεν έχει σφίξει καθόλου το ζωνάρι ποτέ, και καλείται τώρα να το κάνει για να βγει από το αδιέξοδο η Ελλάδα.
απο το 1975 εφαρμοζεται η ''λιτοτητα'' στην Ελλαδα αλλα σε ηπιες μορφες!! Περασαν απαρατηρητα σχεδον αυτα τα χρόνια λογω του οτι η ''λιτοτης'' ηταν της ταξης ''δεν θα φας Κε GeorgeP 5 πιατα φαι σημερα αλλα 3!!''

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Mexicanos Εμφάνιση μηνυμάτων
Κύριοι επί σειρά ετών αυτό κάνει ο λαός,προσπαθεί να βγάλει από το αδιέξοδο τις πα@αριές των πολιτικών.Εσείς τώρα ανακαλύψατε τον τροχό????
Εεεε, τωρα τα παραλες!!! το 1981 ο Κωνσταντινος Καραμανλης παρεδωσε στον Α. Παπανδρεου πλεονασματικα ταμεια παρα την Χουντα του 1967-1973!! Η χωρα χρωσταγε το 25% του ΑΕΠ της!!Δηλαδη ειχε πραγματικο ελλειμα μολις 2,5%!! Το 1990 ο Α. Παπανδρεου παρεδωσε στον καντεμη Μητσοτακη πλεονασματικα και παλι ταμεια αλλα τωρα η χωρα χρωστουσε το 50% του ΑΕΠ της δηλαδη 5% ελλειμα!
Ο γκαντεμης παρεδωσε στον Α. Παπανδρεου το 1993 με 98% του ΑΕΠ δημοσιο χρεος!!!!!
Το 2004 ο Σημιτης παρεδωσε στον Κ. Καραμανλη τον νεωτερο με χρεος 75% του ΑΕΠ (7,5% ελλειμα), αν θυμαστε και τοτε λιτοτητα ειχαμε αυξηση ΦΠΑ και εμμεσων φορων!!!
μεχρις εδω τι φταινε οι Πολιτικοι για την κατασταση εξαιρουμενου του γκαντέμη βεβαια!!!!!??????
Ναι τρωγανε οπως παντα εξαλλου αλλα συγκρατημενα!!!!!!

Το 2009 το χρεος ειχε φτασει το 130% του ΑΕΠ δηλαδη 13% ελλειμα!!


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Mexicanos Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιώργο ποια αρχή έκαναν οι πολιτικοί???Έχουν βγάλει τα κέρατά τους μέχρι τώρα από τη δική μου και τη δική σου τσέπη,έχουν φροντίσει για τη σύνταξή τους και μου κοπανάς τα 800 ευρώ που δήθεν έκοψαν??Πιστεύεις ότι δεν θα τα πάρουν από αλλού????
Αλλά να μου πεις θα το δούμε στο τέλος του χρόνου που θα κάνουν φορολογική δήλωση με λιγότερο εισόδημα και θα επικαλούνται το παραπάνω παραμύθι..............

Τελικά το τραβάει ο οργανισμός μας............
-800ε απο την βουλευτικη αποζημιωση
-12% απο ολα τα επιδοματα μεχρι 1000ε και
-17% απο ολα τα επιδοματα απο 1001 και πανω!!!

Οταν λες θα τα παρουν απο την δικια μας τσεπη τι εννοεις? οτι δηλαδη αυξανουν τους φορους (εμμεσους και μη) κι ενα ποσοστο αυτων με καποιο μαγικο τρόπο καταληγει στις τσεπες των 300?????
Ελπιζω πως οχι δεν το νομιζεις αυτό!!!


Και πρωτου κλεισω το ποστ αυτο, εφοσον για ολα φταινε οι Πολιτικοι και το κεφαλαιο και ολοι οι άλλοι αλλα κανενας απο εμας, για να μας πουν τα μελη αυτου του φορουμ που ειναι ελευθεροι επαγγελματιες απο σουβλατζηδες μεχρι ασφαλιστες, απο εμπορους αυτοκινητων μεχρι βεζιναδες, απο γιατρους μεχρι υδραυλικους κ.λ.π. τι γινεται στον κλαδο τους και ποσοι κοβουν αποδειξεις σε καθε συναλλαγη, ποσοι επιλλεκτικα και ποσοι απο ΠΟΤΕ μεχρι καποιες φορες!!!!

Αντε να σας δω!!!

Σημ. Ηθελα να 'ξερα οταν παω στο βενζιναδικο και βαζω βενζινη στο αυτοκινητο της εταιρειας και κοβω τιμολογιο γιατι με ρωτάει ο καθε βενζινας ''τι ποσό θελεις να σου βαλω?'' εννοωντας παντα παραπανω?? απο που βγαινουν αυτα τα παραπανισια 20,30ε???? Για πεστε μου!!!!!!

Last edited by GeorgeP; 15-03-2010 at 15:50.
Reply With Quote
  #39  
Παλιό 15-03-2010, 19:12
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Πρέπει να μας το πουν οι ξένοι για να το καταλάβουμε...

γιωργη....εχασες το δικιο σου,γιατι το πολιτικοποιησεςπολυ το θεμα
και οταν βαζεις χρωμασε ενα τετοιο ευαισθητο θεμα,στραβωνει το πραμα
γνωμη μου και μπορει να κανω λαθος.......
Reply With Quote
  #40  
Παλιό 15-03-2010, 19:36
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Πρέπει να μας το πουν οι ξένοι για να το καταλάβουμε...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
γιωργη....εχασες το δικιο σου,γιατι το πολιτικοποιησεςπολυ το θεμα
και οταν βαζεις χρωμασε ενα τετοιο ευαισθητο θεμα,στραβωνει το πραμα
γνωμη μου και μπορει να κανω λαθος.......
Tο δικιο του καθενος φιλε Κωστα ειναι ενα τελειως υποκειμενικο θεμα που στην συζητηση επανω μπορει να μετατραπει σε αντικειμενικό κι αυτο υπό τους ορους των μερων που συζητανε!!!
Το δευτερον ειναι το χρωμα, δεν εβαλα εγω κανενα χρωμα, ονόματα ειπα απο αυτους που στο μετρο που τους αναλογει εφεραν την Ελλαδα εδω που ειναι σημερα!!! Ετσι για να απαντησω σε ολους αυτους που λενε οτι ευθυνονται ΟΛΟΙ οι Πολιτικοι και κανεις απο εμας!! ΕΤσι το επιασα το θεμα απο την αρχη για να εχουμε μια σφαιρικη αποψη ολοι μας του τι συμβαινει και απο ποτε αρχισε!! Ιστορικο ηταν το θεμα και οχι χρωματικό!!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Τι άλλο θα κάνουν οι διαφημιστές για να μας τραβήξουν την προσοχή ;;;; ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Αστεία Video 94 25-02-2010 17:22
Αντε να περνουμε τα πανω μας οι 800ρηδες!! Kwstas_kef Φωτογραφίες - Video (μόνο για τις δικές μας μοτό) 20 06-10-2009 04:44
Πως να κάνετε το ταιρι σας να πέσει απ'το κρεβάτι! georgekostas Χιούμορ 10 28-09-2009 20:45
Όλα όσα πρέπει να ξέρουμε για το λάδι της μοτοσυκλέτας μας.!!! riko46 Τεχνικά θέματα διάφορα 9 24-05-2009 05:45
Τι είπαν οι ξένοι για την γλώσσα μας syan Πολιτισμός 16 02-05-2009 01:43


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 06:40.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!