GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 16-11-2012, 04:02
gianniwths Ο/Η gianniwths βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2012
Περιοχή: Γιάννενα
Μηνύματα: 27
Προεπιλογή Απάντηση: δημοκρατια εχουμε ;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Παω για δουλεια τωρα, η απεργια των ταξι ελειξε εχθες αλλα εγω γυρισα στις 00:30 μετα απο 1150km στην επαρχια (μεσα σε 11,5 ωρες) οπου ταξιδευα για λογαριασμο ναυτιλιακης εταιρειας (απεργοσπαστης αν το καταλαβες) κι ετσι θα ξεκινησω λιγο αργουτσικα σημερα.[Και πρωτου με κρινεις-τε για το ''απεργοσπαστης'', προτεραιοτητα για μενα εχει το καθημερινο τσουκαλι το φαι απο το καθε μνημονιο και την καθε απεργια οσο δικαιη/αδικη κι αν ειναι.
Συγγνώμη, αλλά σε σχετικά πρόσφατο ποστ σας του 2012 και κατά τα λεγόμενά σας εκμεταλλευόμενος την κρίση και την ανεργία, σορτάρατε καθημερινά σε μετοχές εξασφαλίζοντας άνετα απ την καρέκλα του γραφείου σας για πλάκα το πεντοχίλιαρο ως αμοιβή για τον κάματο της συναλλαγής.

Αντιπαλευόμενος με τον τρόπο σας πανέξυπνα τα επιβληθέντα σε μας τους λοιπούς κουτούς μνημόνια, ως γνήσιος ακραιφνής οπαδός του Σημητικού Χρηματιστηριακού Φιλελευθερισμού, δεν σας κρύβω ότι αποτελέσατε τον σύγχρονο Capain America στα όνειρα της ταραγμένης μου υπόστασης.

Αποτελούσε για ορισμένους από μας φωτεινό ορόσημο η ιδιοφυΐα και επιδεξιότητα μέσω της οποίας ορισμένοι σύγχρονοι Έλληνες εκμεταλλεύονται το συστημικό κατεστημένο και δημιουργούν πλούτο απ την καταστροφή.

Συνέβη κάτι μη αναστρέψιμο, εγώ έχω χάσει επεισόδια, απλώς επαίρεσθε, η μας......... δουλεύετε;

Reply With Quote
  #22  
Παλιό 16-11-2012, 04:19
gianniwths Ο/Η gianniwths βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2012
Περιοχή: Γιάννενα
Μηνύματα: 27
Προεπιλογή Απάντηση: δημοκρατια εχουμε ;

Τώρα με αυτό το λόγω εποχής πιασάρικο "τσουκάλι" και την επίρρωση της πάλαι ποτέ taboo ιδιότητας του "απεργοσπάστη" σε ποιά θέση θέλετε να σας καταχωρήσει το υποσυνείδητό μας ώστε να διατηρήσετε τον τίτλο του ήρωα και πάλι εκμεταλλευόμενος τα νέα δεδομένα της εποχής;

Είμαι σίγουρος ότι η διορατικότητά σας σας έχει επιτρέψει να ιδεαστείτε τα δεδομένα που θα προκύψουν στη μεταμοντέρνα εποχή και ήδη λαμβάνετε θέση όπως κάνατε εμπνευσμένα απ την εποχή των Παγετώνων και αρκούντως έγκαιρα προσκολλούμενος στο ΠΑΣΟΚ, ώστε να εκμεταλλευτείτε και πάλι τις καταστάσεις που θα προκύψουν μετά τη συντέλεια και να διατηρήσετε την ιδιότητα του ήρωα που φωτίζει τα όνειρά μου.

Reply With Quote
  #23  
Παλιό 18-11-2012, 01:34
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: δημοκρατια εχουμε ;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gianniwths Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγγνώμη, αλλά σε σχετικά πρόσφατο ποστ σας του 2012 και κατά τα λεγόμενά σας εκμεταλλευόμενος την κρίση και την ανεργία, σορτάρατε καθημερινά σε μετοχές εξασφαλίζοντας άνετα απ την καρέκλα του γραφείου σας για πλάκα το πεντοχίλιαρο ως αμοιβή για τον κάματο της συναλλαγής.

Αντιπαλευόμενος με τον τρόπο σας πανέξυπνα τα επιβληθέντα σε μας τους λοιπούς κουτούς μνημόνια, ως γνήσιος ακραιφνής οπαδός του Σημητικού Χρηματιστηριακού Φιλελευθερισμού, δεν σας κρύβω ότι αποτελέσατε τον σύγχρονο Capain America στα όνειρα της ταραγμένης μου υπόστασης.

Αποτελούσε για ορισμένους από μας φωτεινό ορόσημο η ιδιοφυΐα και επιδεξιότητα μέσω της οποίας ορισμένοι σύγχρονοι Έλληνες εκμεταλλεύονται το συστημικό κατεστημένο και δημιουργούν πλούτο απ την καταστροφή.

Συνέβη κάτι μη αναστρέψιμο, εγώ έχω χάσει επεισόδια, απλώς επαίρεσθε, η μας......... δουλεύετε;

Οτι πειτε κυριε................
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 18-11-2012, 01:36
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: δημοκρατια εχουμε ;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gianniwths Εμφάνιση μηνυμάτων
Τώρα με αυτό το λόγω εποχής πιασάρικο "τσουκάλι" και την επίρρωση της πάλαι ποτέ taboo ιδιότητας του "απεργοσπάστη" σε ποιά θέση θέλετε να σας καταχωρήσει το υποσυνείδητό μας ώστε να διατηρήσετε τον τίτλο του ήρωα και πάλι εκμεταλλευόμενος τα νέα δεδομένα της εποχής;

Είμαι σίγουρος ότι η διορατικότητά σας σας έχει επιτρέψει να ιδεαστείτε τα δεδομένα που θα προκύψουν στη μεταμοντέρνα εποχή και ήδη λαμβάνετε θέση όπως κάνατε εμπνευσμένα απ την εποχή των Παγετώνων και αρκούντως έγκαιρα προσκολλούμενος στο ΠΑΣΟΚ, ώστε να εκμεταλλευτείτε και πάλι τις καταστάσεις που θα προκύψουν μετά τη συντέλεια και να διατηρήσετε την ιδιότητα του ήρωα που φωτίζει τα όνειρά μου.

Επίσης οτι πειτε................

Προς το παρον μολις μπηκα μετα απο 14ωρη βαρδια με κερδος μονον 28 ευρο και 250κμ.

υπογραφή
Ο απεργοσπαστης........
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 18-11-2012, 01:37
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: δημοκρατια εχουμε ;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Οτι πειτε κυριε................

Καλησπέρα Γιώργο. Έτσι απλά τρείς λέξεις...............
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 27-11-2012, 23:33
xolva Ο/Η xolva βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: athina
Μoto: gs1200
Μηνύματα: 28
Προεπιλογή Απάντηση: δημοκρατια εχουμε ;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από konstantinos Εμφάνιση μηνυμάτων
Από ποιον πρωθυπουργό της Ελλάδος έγιναν τα παρακάτω ;






1 Καθιερώνεται το 8ωρο και η πληρωμή των υπερωριών.





2 Καθιερώνεται η υποχρεωτική αργία της Κυριακής.





3 Απαγορεύεται αυστηρά η παιδική εργασία.





4 Καθορίζονται κατώτατα όρια μισθών και ημερομισθίων - το λεγόμενο «ελάχιστο εγγυημένο εισόδημα» και υπογράφονται οι πρώτες συλλογικές συμβάσεις εργασίας.





5 Ιδρύεται το ΙΚΑ.





6 Ιδρύεται η Εργατική Εστία.





7 Καθιερώνεται η υποχρεωτική διαιτησία μεταξύ κεφαλαίου και εργαζομένων.





8 Καθιερώνεται η Πρωτομαγιά ως επίσημη εθνική εργατική εορτή.





9 Καθιερώνεται η άδεια μετ' αποδοχών.





10 Χαρίζονται τα αγροτικά δάνεια.





11 Ιδρύονται κρατικοί παιδικοί σταθμοί.





12 Η ανεργία εξαφανίζεται.





13 Για πρώτη φορά στην ιστορία του ελληνικού κράτους, ο προϋπολογισμός γίνεται πλεονασματικός.





14 Γίνεται ευρεία διανομή της γης, πλήθος αποξηράνσεων και αρδευτικών έργων, με αποτέλεσμα την κατακόρυφη αύξηση της γεωργικής παραγωγής και του εισοδήματος των αγροτών.





15 Ξεκινούν, οι πρώτες γεωτρήσεις για άντληση πετρελαίου στο Κατάκολο Ηλείας.




Και όλα αυτά έγιναν μέσα σε μια τετραετία !!!






Επί δικτατορίας Ιω. Μεταξά !


Τελικά , είναι να λυπάται κανείς για την "Δημοκρατία" μας εν έτει 2012, για την κατάντια του πολιτικού μας συστήματος και αυτών που το υπηρετούν ...





Ο Ιω. Μεταξάς αναφέρεται στην ιστορία σαν δικτάτορας.




Τελικά, εχει σημασία το ταμπελάκι ή το αποτέλεσμα ;









ΥΓ. Και βέβαια κάπου εδώ κρίνω σκόπιμο να υπενθυμίσω κάτι που όλοι ξέρετε.




Ο Ιω. Μεταξάς ήταν ο Πρωθυπουργός που αρνήθηκε να πληρώσει δάνειο την Ελλάδος στην Βελγική Societe Commerciale de Belgique, με το επιχείρημα ότι δεν μπορεί να θέσει σε κίνδυνο την κατάσταση του λαού και της χώρας και Η Ελλάδα δικαιώθηκε από το Διεθνές Δικαστήριο δημιουργώντας νομικό προηγούμενο, στο οποίο μάλιστα το 2003 στηρίχθηκε η Αργεντινή για την μονομερή διαγραφή του μεγαλύτερου μέρους του δημοσίου χρέους της !

Μου το εστειλαν και σας το παραθετω , τα σχολια δικα σας , δεν εψαξα ακομα για να δω εαν ειναι αληθεια .
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:48.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!