GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 22-09-2011, 21:51
tsatsos Ο/Η tsatsos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: ΠΑΓΚΡΑΤΙ-ΓΑΒΑΛΟΥ
Μoto: BMW R 1200 RT
Μηνύματα: 1,147
Προεπιλογή Απάντηση: Η ιστορία του facebook σε αριθμούς

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gemara Εμφάνιση μηνυμάτων
Όταν πρωτοπήρα κινητό το 1993, εκεί να δεις χλεύη από τους φίλους μου και πόσο "ντροπή" το θεωρούσαν να έχουν ένα. Οι οποίοι λίγα χρόνια αργότερα είχαν και έχουν δυο κινητά ο καθένας τους! Με το καλό το προφίλ στο facebook Νίκο!
Eγω εχω ενα θειο αποστρατο μπατσο που τοτε ηταν διοικητης σε μεγαλο τμημα στο κεντρο και οταν με ειδε με κινητο μου λεει:Μην σε ξαναδω με κινητο.Κινητο εχουν μονο αυτοι που ερχονται και δινουν το παρον καθε πρωτη και δεκαπεντε του μηνα στο τμημα..
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 22-09-2011, 22:00
Slane Ο/Η Slane βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: BMW F 650 GS TWIN 2010
Μηνύματα: 841
Προεπιλογή Απάντηση: Η ιστορία του facebook σε αριθμούς

Κάποτε εψαχναν να βρούν τα προσωπικά δεδομένα μας.
Τώρα τα δηλώνουμε μόνοι μας.
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 22-09-2011, 22:03
black_hawk Ο/Η black_hawk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Κερκυρα
Μoto: GS 1200
Μηνύματα: 3,382
Προεπιλογή Απάντηση: Η ιστορία του facebook σε αριθμούς

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Slane Εμφάνιση μηνυμάτων
Κάποτε εψαχναν να βρούν τα προσωπικά δεδομένα μας.
Τώρα τα δηλώνουμε μόνοι μας.
ΔΕΝ! σε υποχρεωνει κανείς!

(Αλλο που, τα "βλακομετρα" εχουν μπει απο μονα τους, στη διαδικασια.. )
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 23-09-2011, 01:26
yns Ο/Η yns βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: F800GS (απ'τα χωμάτινα), DR250R
Μηνύματα: 4,854
Προεπιλογή Απάντηση: Η ιστορία του facebook σε αριθμούς

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Παρ' όλα ταύτα,

εγώ αρνούμαι να έχω προφίλ στο faceBook ...
.
Μαζί σου, παρόλο που κάποιες φορές μπαίνω στον πειρασμό να φτιάξω...
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 23-09-2011, 03:52
BOXER Ο/Η BOXER βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Μοσχατο
Μoto: R1200gs
Μηνύματα: 2,806
Προεπιλογή Απάντηση: Η ιστορία του facebook σε αριθμούς

Ουτε εγω εχω ασχοληθει με το facebook, και δεν θα το κανω κιολας!!!

Δεν ξερω, αλλα γενικα μου την "βαραει" σαν ιδεα και μονο !!!
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 23-09-2011, 03:58
BOXER Ο/Η BOXER βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Μοσχατο
Μoto: R1200gs
Μηνύματα: 2,806
Προεπιλογή Απάντηση: Η ιστορία του facebook σε αριθμούς

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Slane Εμφάνιση μηνυμάτων
Κάποτε εψαχναν να βρούν τα προσωπικά δεδομένα μας.
Τώρα τα δηλώνουμε μόνοι μας.
Η αληθεια ειναι οτι, στις μερες μας, δεν ειναι πολυ χρονοβορο να βρουν τα στοιχεια του καθενος!

Θα συμφωνισω ομως μαζι σου, στο οτι...

"Τους το κανουμε ακομα πιο ευκολο. Μαλιστα, τους βαζουμε και φωτογραφιες κιολας, απο καθε πτυχη της ζωης μας......"!!!

Ετσι, για να μην βαριουνται βρε αδελφε, και να "ψαχνουν" πιο ευχαριστα......
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 23-09-2011, 08:24
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: Η ιστορία του facebook σε αριθμούς

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από BOXER Εμφάνιση μηνυμάτων
Ουτε εγω εχω ασχοληθει με το facebook, και δεν θα το κανω κιολας!!!

Δεν ξερω, αλλα γενικα μου την "βαραει" σαν ιδεα και μονο !!!




κάποιος μου φαίνετε μας ....δουλέυει

για δες εδω,,,κ.BOXER


Spam on....

Ωραία φωτό
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 23-09-2011, 08:39
adventure Ο/Η adventure βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Ζάκυνθος
Μoto: BMW 1150GS Adventure Βασιλομήτωρ των ADV
Μηνύματα: 20,938
Προεπιλογή Απάντηση: Η ιστορία του facebook σε αριθμούς

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vasorfa Εμφάνιση μηνυμάτων



κάποιος μου φαίνετε μας ....δουλέυει

για δες εδω,,,κ.BOXER


Spam on....

Ωραία φωτό

Reply With Quote
  #19  
Παλιό 23-09-2011, 13:15
Mak1s Ο/Η Mak1s βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2010
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: G 650 GS
Μηνύματα: 32
Προεπιλογή Απάντηση: Η ιστορία του facebook σε αριθμούς

Και εγώ σαν αυτοφακέλωμα το βλέπω (άσχετα αν κάποιος έχει να κρύψει κάτι ή όχι) και περί αυτού έχουν ειπωθεί διάφορες ιστορίες. Μέχρι και για συνεργασία με την CIA είχαν αναφέρει πριν από λίγους μήνες σε ειδήσεις. Το τι αληθεύει και πιστεύει κανείς απ’ολα αυτά είναι άλλο θέμα...

Οι περισσότεροι φίλοι και γνωστοί μου έχουν λογαριασμό και προσπαθούν με πείσουν με σοβαρά επιχειρήματα πολλές φορές. Νομίζω πως σαν το κάθε τι, θα έχει και το facebook τα καλά του. Τις περισσότερες φορές αυτό που αγιοποιεί ή δαίμονοποιεί ένα μέσο είναι η χρήση που επιλέγει ο καθένας να κάνει (επιλογή που εξαρτάται από ένα σορό παράγοντες που συνθέτουν την προσωπικότητα του) Ισχύει π.χ. με το διαδίκτυο γενικότερα και με την τηλεόραση. Και το GSforum είναι μια ωραία προσπάθεια με πολλές πληροφορίες και ευκαιρίες για αληθινή κοινωνικοποίηση, αλλά κάποιος που είναι μέσα σε αυτό από το πρωί ως το βράδυ θαυμάζοντας ταξίδια άλλων μέσα από τους τέσσερις τοίχους του σπιτιού του, προφανώς και το χρησιμοποιεί λάθος. Ξέρω αξιόλογα (για τα δικά μου πάντα μέτρα) άτομα που ασχολούνται με το facebook και γελοίους που δεν ασχολούνται. Οπότε η ενασχόληση με αυτή την ιστορία δεν προσδιορίζει κάποιον και όποιος το υποστηρίζει έχει παρωπίδες σαν και αυτές που φοράει αυτός που λεει “όποιος έχει tattoo είναι αλήτης ή ασόβαρος” κλπ κλπ

Δουλεύοντας σε γραφείο βλέπω συναδέλφους γονείς που μέσα στην αγωνία τους να έχουν το έλεγχο των έφηβων παιδιών τους μπαίνουν στο προφίλ τους χρησιμοποιώντας κωδικούς που έχουν ψαρέψει από «φίλους» των παιδιών τους. Και μαθαίνουν από εκεί πράγματα που τους φρικάρουν. Που τα περισσότερα εγώ τα βλέπω σαν φυσιολογικά μέσα στην επαναστατικότητα της ηλικίας τους. Και δεν ξέρω ποιον και τι να κατηγορήσω και αν αυτή είναι η ουσία. Δεν είμαι γονιός για να νιώσω την αγωνία που δικαίως έχουν, μόνο να φανταστώ μπορώ( αλλά δεν πρόκειται να με πείσει κανένας ότι αυτός είναι ο φυσιολογικός τρόπος να προσέχεις/μεγαλωνεις το παιδί σου. Προφανώς και έχω άλλες παραστάσεις από την δική μου παιδική - εφηβική ζωή που εννίοτε την νοσταλγώ. Αλλά η ζωή προχωρεί με άλλα μέτρα και σταθμά. Και η οπισθοδρόμηση ένα προχώρημα είναι.

Προσωπικά, για όσο μπορώ θα απέχω συνειδητά από αυτήν την «κοινωνική δικτύωση» όπου κάθε άλλο παρά κοινωνικοποίηση προσφέρει έτσι όπως αντιλαμβάνομαι εγώ τον όρο.
Κοινωνικοποιούμε όταν έχω πρόσωπα απέναντι μου σε μια ταβέρνα, σε μια συναυλία, σε ένα μπαράκι, σε μια εκδρομή ή και σπίτι μου. Δεν αντιλαμβάνομαι ως υγιή τρόπο συναναστροφής να στέκομαι μπροστά από μια οθόνη με δεκάδες «φίλους» που ονομάζονται έτσι απλά επειδή μοιράζονται μαζί μου φωτογραφίες και έξυπνα βίντεο.

Και αν πραγματικά θέλεις να βρεθείς με κάποιον, θα γίνει ακόμα και αν τα έχετε πει μόνο για μια ώρα πριν καιρό. Όπως έγινε με συμφορουμίτη όπου μπορεί να είχαμε να μιλήσουμε 10 μήνες, αλλά με ένα τηλέφωνο μιλήσαμε και θα βρεθούμε σύντομα πίνοντας μπύρες αντί να πατάμε κουμπάκια...
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 23-09-2011, 13:49
varil Ο/Η varil βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: athina
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 13
Προεπιλογή Απάντηση: Η ιστορία του facebook σε αριθμούς

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Mak1s Εμφάνιση μηνυμάτων
Και εγώ σαν αυτοφακέλωμα το βλέπω (άσχετα αν κάποιος έχει να κρύψει κάτι ή όχι) και περί αυτού έχουν ειπωθεί διάφορες ιστορίες. Μέχρι και για συνεργασία με την CIA είχαν αναφέρει πριν από λίγους μήνες σε ειδήσεις. Το τι αληθεύει και πιστεύει κανείς απ’ολα αυτά είναι άλλο θέμα...

Οι περισσότεροι φίλοι και γνωστοί μου έχουν λογαριασμό και προσπαθούν με πείσουν με σοβαρά επιχειρήματα πολλές φορές. Νομίζω πως σαν το κάθε τι, θα έχει και το facebook τα καλά του. Τις περισσότερες φορές αυτό που αγιοποιεί ή δαίμονοποιεί ένα μέσο είναι η χρήση που επιλέγει ο καθένας να κάνει (επιλογή που εξαρτάται από ένα σορό παράγοντες που συνθέτουν την προσωπικότητα του) Ισχύει π.χ. με το διαδίκτυο γενικότερα και με την τηλεόραση. Και το GSforum είναι μια ωραία προσπάθεια με πολλές πληροφορίες και ευκαιρίες για αληθινή κοινωνικοποίηση, αλλά κάποιος που είναι μέσα σε αυτό από το πρωί ως το βράδυ θαυμάζοντας ταξίδια άλλων μέσα από τους τέσσερις τοίχους του σπιτιού του, προφανώς και το χρησιμοποιεί λάθος. Ξέρω αξιόλογα (για τα δικά μου πάντα μέτρα) άτομα που ασχολούνται με το facebook και γελοίους που δεν ασχολούνται. Οπότε η ενασχόληση με αυτή την ιστορία δεν προσδιορίζει κάποιον και όποιος το υποστηρίζει έχει παρωπίδες σαν και αυτές που φοράει αυτός που λεει “όποιος έχει tattoo είναι αλήτης ή ασόβαρος” κλπ κλπ

Δουλεύοντας σε γραφείο βλέπω συναδέλφους γονείς που μέσα στην αγωνία τους να έχουν το έλεγχο των έφηβων παιδιών τους μπαίνουν στο προφίλ τους χρησιμοποιώντας κωδικούς που έχουν ψαρέψει από «φίλους» των παιδιών τους. Και μαθαίνουν από εκεί πράγματα που τους φρικάρουν. Που τα περισσότερα εγώ τα βλέπω σαν φυσιολογικά μέσα στην επαναστατικότητα της ηλικίας τους. Και δεν ξέρω ποιον και τι να κατηγορήσω και αν αυτή είναι η ουσία. Δεν είμαι γονιός για να νιώσω την αγωνία που δικαίως έχουν, μόνο να φανταστώ μπορώ( αλλά δεν πρόκειται να με πείσει κανένας ότι αυτός είναι ο φυσιολογικός τρόπος να προσέχεις/μεγαλωνεις το παιδί σου. Προφανώς και έχω άλλες παραστάσεις από την δική μου παιδική - εφηβική ζωή που εννίοτε την νοσταλγώ. Αλλά η ζωή προχωρεί με άλλα μέτρα και σταθμά. Και η οπισθοδρόμηση ένα προχώρημα είναι.

Προσωπικά, για όσο μπορώ θα απέχω συνειδητά από αυτήν την «κοινωνική δικτύωση» όπου κάθε άλλο παρά κοινωνικοποίηση προσφέρει έτσι όπως αντιλαμβάνομαι εγώ τον όρο.
Κοινωνικοποιούμε όταν έχω πρόσωπα απέναντι μου σε μια ταβέρνα, σε μια συναυλία, σε ένα μπαράκι, σε μια εκδρομή ή και σπίτι μου. Δεν αντιλαμβάνομαι ως υγιή τρόπο συναναστροφής να στέκομαι μπροστά από μια οθόνη με δεκάδες «φίλους» που ονομάζονται έτσι απλά επειδή μοιράζονται μαζί μου φωτογραφίες και έξυπνα βίντεο.

Και αν πραγματικά θέλεις να βρεθείς με κάποιον, θα γίνει ακόμα και αν τα έχετε πει μόνο για μια ώρα πριν καιρό. Όπως έγινε με συμφορουμίτη όπου μπορεί να είχαμε να μιλήσουμε 10 μήνες, αλλά με ένα τηλέφωνο μιλήσαμε και θα βρεθούμε σύντομα πίνοντας μπύρες αντί να πατάμε κουμπάκια...

+1200 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Άπιστες οι γυναίκες σε θέσεις ισχύος ahileb Υγεία 4 18-05-2011 02:27
αναστροφη σε ανηφορα 30% κλιση maragk Τι μας έτυχε 11 26-04-2010 03:05
Καναδή έχασε επίδομα για κατάθλιψη εξαιτίας φωτογραφιών στο Facebook wolferin Κόσμος 4 24-11-2009 09:59
Η ιστορία της ανθρωπότητας σε φωτογραφίες skippybi Κόσμος 4 19-11-2009 07:01
Μοτοσικλετιστής πυροβόλησε όχημα που τον προσπέρασε... skippybi Επικαιρότητα 10 07-11-2009 14:47


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:24.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!