GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Καλημέρες - Ευχολόγια > Κοινωνική ευαισθησία

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 06-01-2010, 13:48
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή ΣΕΒΑΣΜΟΣ

θελω να θιξω ενα θεμα το οποιο πιστευω απασχολει ενα αρκετα μεγαλο ποσοστο των συμφορουμιτων μας!το θεμα του καπνισματος σε κλειστους χωρους!
σε ολες τις εκδρομες ως τωρα οι μη καπνιστες υποφερουμε απο τη ατμοσφαιρα που δημιουργειται στις καφετεριες και στα εστιατορια στα οποια μαζευομαστε!ατμοσφαιρα που ενοχλει ακομη και αρκετους καπνιστες!
αυτη η κατασταση περα απο το οτι ενοχλει οσους παριστανται εκει,αποτρεπει πολλους συμφορουμιτες απο το να ακολουθουν στις συναντησεις και στις εκδρομες η και πολλους αλλους απο το να φερνουν τα παιδια τους μαζι!
θεωρω οτι η απαγορευση του καπνισματος σε κλειστους χωρους ειναι δειγμα πολιτισμου και συνεπως θα πρεπει να δημιουργουμε αξιοπρεπεις συνθηκες διαμονης στους χωρους τους οποιους μαζευομαστε!
σκεφτομαι εδω και αρκετο καιρο να αναφερθω σε αυτο το θεμα και το κανω τωρα με αφορμη την κοπη της πιτας στην οποια θελω να πιστευω οτι ολοι θελουμε οσο περισσοτερα παιδια στην παρεα μας και ενα περιβαλλον καθαρο για ολους μας!
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 06-01-2010, 16:15
georgekostas Ο/Η georgekostas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ιωαννινα
Μoto: BMW R1200 GSA
Μηνύματα: 5,680
Προεπιλογή Απάντηση: ΣΕΒΑΣΜΟΣ

Συμφωνω Κωστα!
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 06-01-2010, 17:41
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: ΣΕΒΑΣΜΟΣ

Θα φέρεις το γιό στο Ναύπλιο....;;

Πέρα από την πλάκα, θα συμφωνήσω με το Κώστα, προσωπικά δεν με ενοχλεί, αλλά όταν είναι τα παιδιά μαζί ....

Πρέπει πάντως να πούμε ότι η πλειοψηφία των καπνιζόντων φίλων βγαίνει συνήθως έξω από το μαγαζί.
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 06-01-2010, 17:56
Adamis Ο/Η Adamis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ATHINA
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 41
Προεπιλογή Απάντηση: ΣΕΒΑΣΜΟΣ

Δεν είμαι καπνιστής αλλά να μη φτάσουμε και στο ρατσισμό εναντιον των καπνιστών.Έτσι δεν είναι;;;;;;
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 06-01-2010, 18:12
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: ΣΕΒΑΣΜΟΣ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Adamis Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν είμαι καπνιστής αλλά να μη φτάσουμε και στο ρατσισμό εναντιον των καπνιστών.Έτσι δεν είναι;;;;;;
Φίλε η λέξη "ρατσισμός" είναι βαριά, απλά πρέπει να αλλάξουν πρακτικές και συνήθειες ετών, και να ξεκαθαρίσουμε τι είναι πιό σημαντικό. Η ικανοποίηση μιας "ανάγκης" ενός ατόμου ή υγεία κάποιου άλλου.
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 06-01-2010, 19:56
skippybi Ο/Η skippybi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: BMW R 850 Roadster ή απλά ''Σουρτούκω''
Μηνύματα: 14,081
Προεπιλογή Απάντηση: ΣΕΒΑΣΜΟΣ

συμφωνώ απόλυτα με τον Κώστα!!!
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 06-01-2010, 20:11
Dionisis Ο/Η Dionisis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ
Μoto: gsa 1150
Μηνύματα: 1,957
Προεπιλογή Απάντηση: ΣΕΒΑΣΜΟΣ

ξερω εγω βρε παιδια εχει ψιλομπερδευτει το θεμα δεν ειμαι απο τους φαν του τσιγαρου αλλα οταν βρεθω εξω μου αρεσει να καπνιζω για να καταλαβετε τα τσιγαρα που κανω ειναι Σαββατο πρωι με τον καφε εξω με φιλαρακια και οταν ειμαι με παρεα φαγητο ποτο κτλ ποτε δεν καπνιζα πολυ ομως οταν βρεθεις με παρεουλα για φαγητο ποτο τραβιετε το ατιμο συμφωνω με τον Κωστα οπως δεν μου αρεσει να καπνιζω μπροστα στα παιδια μου ετσι δεν θα ηθελα και οταν ειναι καποιοι που τους ενοχλει εγω παντος την επομενη φορα θα βγαινω εξω .
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 07-01-2010, 00:24
xenos Ο/Η xenos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα-Κολονος
Μoto: gs 1200-06
Μηνύματα: 1,852
Προεπιλογή Απάντηση: ΣΕΒΑΣΜΟΣ

μπραβο ρε Κωστα!!...κ εγω μαζι σου!!
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 07-01-2010, 00:32
ΝΙΚΟΣ ΣΤΑΘΑΤΟΣ Ο/Η ΝΙΚΟΣ ΣΤΑΘΑΤΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ
Μoto: VARADERO MK2
Μηνύματα: 76
Προεπιλογή Απάντηση: ΣΕΒΑΣΜΟΣ

Σεβασμο στους μη καπνιζοντες το τσιγαρο βλαπτει την υγεια . απολαυστε το τσιγαρο σας
στη φυση.ΕΞΩ ΟΧΙ ΜΕΣΑ.
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 07-01-2010, 00:55
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: ΣΕΒΑΣΜΟΣ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
θελω να θιξω ενα θεμα το οποιο πιστευω απασχολει ενα αρκετα μεγαλο ποσοστο των συμφορουμιτων μας!το θεμα του καπνισματος σε κλειστους χωρους!
σε ολες τις εκδρομες ως τωρα οι μη καπνιστες υποφερουμε απο τη ατμοσφαιρα που δημιουργειται στις καφετεριες και στα εστιατορια στα οποια μαζευομαστε!ατμοσφαιρα που ενοχλει ακομη και αρκετους καπνιστες!
αυτη η κατασταση περα απο το οτι ενοχλει οσους παριστανται εκει,αποτρεπει πολλους συμφορουμιτες απο το να ακολουθουν στις συναντησεις και στις εκδρομες η και πολλους αλλους απο το να φερνουν τα παιδια τους μαζι!
θεωρω οτι η απαγορευση του καπνισματος σε κλειστους χωρους ειναι δειγμα πολιτισμου και συνεπως θα πρεπει να δημιουργουμε αξιοπρεπεις συνθηκες διαμονης στους χωρους τους οποιους μαζευομαστε!
σκεφτομαι εδω και αρκετο καιρο να αναφερθω σε αυτο το θεμα και το κανω τωρα με αφορμη την κοπη της πιτας στην οποια θελω να πιστευω οτι ολοι θελουμε οσο περισσοτερα παιδια στην παρεα μας και ενα περιβαλλον καθαρο για ολους μας!
Κώστα χαίρομαι που θίγεις το θέμα. Μας έχει αποτρέψει από κάμποσες συγκεντρώσεις του φόρουμ και στα Καλάβρυτα και στη Γραβιά και ούτε καν διανοηθήκαμε πλέον να δηλώσουμε συμμετοχή στο Karaoke.

Θυμάσαι στην τελευταία ταβέρνα στα Καλάβρυτα τι "αγώνα" κάναμε να πείσουμε τους αξιότιμους συνταξιδιώτες μας ότι μας ενοχλεί το τσιγάρο τους και εφόσον εμείς δεν τους ενοχλούσαμε με κανέναν τρόπο, καλό θα ήταν και οι ίδιοι να μας σέβονταν το ίδιο. Αντιθέτως προσπαθούσαν να μας πείσουν ότι δεν μυρίζει το τσιγάρο τους και ότι το τζάκι θα ρουφούσε τον καπνό! Και ασφαλώς αδιαφόρησαν για την παράκλησή μας να μην υποβληθούμε στο μαρτύριο της δυσοσμίας τους και της βλάβης της υγείας μας.

Δυστυχώς είναι κι αυτό ένα ανατολίτικο κατάλοιπο που έχουμε σαν λαός , δεν εξηγείται αλλιώς το πως το έχουν λύσει τόσοι άλλοι "βάρβαροι" Ευρωπαίοι και Αμερικάνοι.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:41.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!