GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Απαραίτητα έγγραφα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιό 07-04-2010, 12:01
dimitris the doors Ο/Η dimitris the doors βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: kalamaria
Μηνύματα: 45
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική ασφάλιση Μοτοσυκλέτας (κ όχι μόνον)

times atikhs 250cc147 pano apo 520 cc276 synmperilanbanete nomikh prostasia

Last edited by dimitris the doors; 07-04-2010 at 12:07.
Reply With Quote
  #62  
Παλιό 07-04-2010, 16:19
dimitris the doors Ο/Η dimitris the doors βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: kalamaria
Μηνύματα: 45
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική ασφάλιση Μοτοσυκλέτας (κ όχι μόνον)

Εκεινοι που ψαχνουν το φτηνο ασφαλιστρο φιλε Δημητρη ... δεν θα ασφαλιζαν το σπιτι τους , δεν θα εκαναν μικτη , ή κλοπης - πυρος (εκτος και αν ηταν υποχρεωμενοι , ενυποθηκο , δανειο κτλ) ,

για τουσ παραπανω λογους εγραψα το παρακατω δηλαδη για να παρη εκτπτωση στο αυτοκινητο του δεν θα πηγαινε να ασφαλιση το σπιτι του


αυτεσ η εκπτοσεισ ειναι μηδαμινεσ και τισ περισοτερεσ φορεσ δεν ειναι εφικτεσ και εκτοσ αυτου δεν μπορουν να εφαρμοστουν στα μελη του φορουμ σαν ομαδικη ασφαλιση που λεγαμε ειναι ατομικεσ εκπτωσεισ
Reply With Quote
  #63  
Παλιό 08-04-2010, 12:34
nibo Ο/Η nibo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: BMW 800GS
Μηνύματα: 408
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική ασφάλιση Μοτοσυκλέτας (κ όχι μόνον)

ΓΙΑ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ

Φιλοι συμφορουμιτες, προσφατα εκανα ερευνα αγορας στις ασφαλειες, γιατι ηθελα να ασφαλισω το GS και το αυτοκινητο μου. Θα σας πω την καλυτερη λυση που βρηκα εγω πρωσοπικα. Τα ασφαλισα στο www.anytimeonline.gr το τηλεφωνο τους ειναι 210 9462740. Η ασφαλεια ειναι της interamerican, και εχει 3 θετικα
1) ειναι μεγαλη εταιρια η interamerican (και δεν λεει να ασφαλιζεστε σε μικρες εταιριες γιατι σιγα σιγα κλεινουν ολες οι μικρες, και θα μεινουν μονο οι μεγαλες π.χ. interamerican, εθνικη κ.τ.λ. η πιτα θα μεινει μονο στους μεγαλους που εχουν χρημα για να καλυπτουν τις αποζημειωσεις, και αν εισαστε σε μικρη εταιρια ανα πασα στιγμη μπορει να κλεισει)
2) εχει φθηνο ασφαλιστρο. Πιο φθηνο και απο τις μικρες εταιριες, ειδικα στα αυτοκινητα. Και ο λογος που ειναι φθηνο το ασφαλιστρο ειναι γιατι η interamerican με το site και το τηλεφωνικο κεντρο που εγραψα παραπανω, ουσιαστικα παρακαμτει τους πρακτορες και τους ασφαλιστες και πουλαει τις ασφαλειες χωρις μεσαζοντες. Αυτο εχει σαν αποτελεσμα την προμηθεια του ασφαλιστη να την κερδιζει ο καταναλωτης με την μειωση της τιμης.
3) ειναι τιμια ασφαλεια. δηλαδη δεν εχει καθολου απαλλαγες. Απαλλαγη για οσους δεν ξερουν ειναι οτι σε περιπτωση ζημιας η ασφαλιστικη δεν θα σου δωσει ολοκληρο το ποσο που ειναι να παρεις. Στην ερευνα αγορας που εκανα οι περισσοτερες μικρες ασφαλιστικες ειχαν κρυφες απαλλαγες, ειχαν λιγοτερες καλυψεις, και τα ποσα που διαθεταν για καποιες συγκεκριμενες καλυψεις ηταν πιο μικρα π.χ. για νομικη προστασια.
Και οι ασφαλιστες που εχω πετυχει δεν λενε ποτε ολη την αληθεια, π.χ. δεν λενε αν δεν τους ρωτησεις, οτι εχει την ταδε απαλλαγη, ή τους λες θελω να μου βαλεις τις ιδιες καλυψεις με την προηγουμενη εταιρια που ημουν ασφαλισμενος και σου βαζουν λιγοτερες ή σου μειωνουν το κεφαλαιο καλυψης κατω απο το κανονικο για να σου φανουν πιο φθηνοι, εκμεταλευονται δηλαδη την αγνοια του περισοτερου κοσμου. Για αυτο πρεπει να κοιτατε παντα το συμβολαιο και να ρωτατε τι ειναι το καθε τι.
Αυτα τα εγραψα παιδια γιατι την εχω παθει, και την εχω πατησει χοντρα και σε ασφαλεια ζωης γιατι ο ασφαλιστης δεν μου ειπε ολη την αληθεια σε κατι, αλλα αυτο
ειναι αλλη ιστορια. Δεν λεω οτι ειναι ολοι οι ασφαλιστες ετσι, πιθανος θα υπαρχουν και σωστοι ασφαλιστες. Απλα λεω οτι οσους εχω πετυχει εγω, ο μονος σκοπος τους ειναι πως θα σε πεισουν να κανεις την ασφαλεια με οποιοδηποτε μεσο και χωρις να σου λενε παντα ολη την αληθεια.
Και τελος για να μην παρεξηγηθω, να πω οτι την εταιρια που ασφαλιστικα εγω δεν την εγραψα ουτε για να κανω διαφημηση ουτε για να σας την προτεινω. Εγω εγραψα απλα την εμπειρια μου, και απο εκει και περα εννοειτε οτι ο καθενας περνει την αποφαση του, και βγαζει τα συμπερασματα του. Και αν δω κατι στραβο στην εταιρια που ασφαλιστικα ή ξενερωσω με κατι, παλι θα το γραψω.
Reply With Quote
  #64  
Παλιό 08-04-2010, 15:48
dimitris the doors Ο/Η dimitris the doors βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: kalamaria
Μηνύματα: 45
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική ασφάλιση Μοτοσυκλέτας (κ όχι μόνον)

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από nibo Εμφάνιση μηνυμάτων
ΓΙΑ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ

Φιλοι συμφορουμιτες, προσφατα εκανα ερευνα αγορας στις ασφαλειες, γιατι ηθελα να ασφαλισω το GS και το αυτοκινητο μου. Θα σας πω την καλυτερη λυση που βρηκα εγω πρωσοπικα. Τα ασφαλισα στο www.anytimeonline.gr το τηλεφωνο τους ειναι 210 9462740. Η ασφαλεια ειναι της interamerican, και εχει 3 θετικα
1) ειναι μεγαλη εταιρια η interamerican (και δεν λεει να ασφαλιζεστε σε μικρες εταιριες γιατι σιγα σιγα κλεινουν ολες οι μικρες, και θα μεινουν μονο οι μεγαλες π.χ. interamerican, εθνικη κ.τ.λ. η πιτα θα μεινει μονο στους μεγαλους που εχουν χρημα για να καλυπτουν τις αποζημειωσεις, και αν εισαστε σε μικρη εταιρια ανα πασα στιγμη μπορει να κλεισει)
2) εχει φθηνο ασφαλιστρο. Πιο φθηνο και απο τις μικρες εταιριες, ειδικα στα αυτοκινητα. Και ο λογος που ειναι φθηνο το ασφαλιστρο ειναι γιατι η interamerican με το site και το τηλεφωνικο κεντρο που εγραψα παραπανω, ουσιαστικα παρακαμτει τους πρακτορες και τους ασφαλιστες και πουλαει τις ασφαλειες χωρις μεσαζοντες. Αυτο εχει σαν αποτελεσμα την προμηθεια του ασφαλιστη να την κερδιζει ο καταναλωτης με την μειωση της τιμης.
3) ειναι τιμια ασφαλεια. δηλαδη δεν εχει καθολου απαλλαγες. Απαλλαγη για οσους δεν ξερουν ειναι οτι σε περιπτωση ζημιας η ασφαλιστικη δεν θα σου δωσει ολοκληρο το ποσο που ειναι να παρεις. Στην ερευνα αγορας που εκανα οι περισσοτερες μικρες ασφαλιστικες ειχαν κρυφες απαλλαγες, ειχαν λιγοτερες καλυψεις, και τα ποσα που διαθεταν για καποιες συγκεκριμενες καλυψεις ηταν πιο μικρα π.χ. για νομικη προστασια.
Και οι ασφαλιστες που εχω πετυχει δεν λενε ποτε ολη την αληθεια, π.χ. δεν λενε αν δεν τους ρωτησεις, οτι εχει την ταδε απαλλαγη, ή τους λες θελω να μου βαλεις τις ιδιες καλυψεις με την προηγουμενη εταιρια που ημουν ασφαλισμενος και σου βαζουν λιγοτερες ή σου μειωνουν το κεφαλαιο καλυψης κατω απο το κανονικο για να σου φανουν πιο φθηνοι, εκμεταλευονται δηλαδη την αγνοια του περισοτερου κοσμου. Για αυτο πρεπει να κοιτατε παντα το συμβολαιο και να ρωτατε τι ειναι το καθε τι.
Αυτα τα εγραψα παιδια γιατι την εχω παθει, και την εχω πατησει χοντρα και σε ασφαλεια ζωης γιατι ο ασφαλιστης δεν μου ειπε ολη την αληθεια σε κατι, αλλα αυτο
ειναι αλλη ιστορια. Δεν λεω οτι ειναι ολοι οι ασφαλιστες ετσι, πιθανος θα υπαρχουν και σωστοι ασφαλιστες. Απλα λεω οτι οσους εχω πετυχει εγω, ο μονος σκοπος τους ειναι πως θα σε πεισουν να κανεις την ασφαλεια με οποιοδηποτε μεσο και χωρις να σου λενε παντα ολη την αληθεια.
Και τελος για να μην παρεξηγηθω, να πω οτι την εταιρια που ασφαλιστικα εγω δεν την εγραψα ουτε για να κανω διαφημηση ουτε για να σας την προτεινω. Εγω εγραψα απλα την εμπειρια μου, και απο εκει και περα εννοειτε οτι ο καθενας περνει την αποφαση του, και βγαζει τα συμπερασματα του. Και αν δω κατι στραβο στην εταιρια που ασφαλιστικα ή ξενερωσω με κατι, παλι θα το γραψω.

να πω τισ διαφωνθεσ μου λοιπον.αν γινη ενα συνβαν ποιοσ θα σε βοηθησει να καλυφτεισ σωστα?η ιντεραμερικαν η ιδια?οχι εκεινη θα κοιταχει το συνφερον τησ.,
παμε παρακατω

Και οι ασφαλιστες που εχω πετυχει δεν λενε ποτε ολη την αληθεια, π.χ. δεν λενε αν δεν τους ρωτησεις, οτι εχει την ταδε απαλλαγη, ή τους λες θελω να μου βαλεις τις ιδιες καλυψεις με την προηγουμενη εταιρια που ημουν ασφαλισμενος και σου βαζουν λιγοτερες ή σου μειωνουν το κεφαλαιο καλυψης κατω απο το κανονικο για να σου φανουν πιο φθηνοι, εκμεταλευονται δηλαδη την αγνοια του περισοτερου κοσμου. Για αυτο πρεπει να κοιτατε παντα το συμβολαιο και να ρωτατε τι ειναι το καθε τι.

στο παραπανω συνφωνω απολυτοσ εχω χασει πολλουσ πελατεσ απο τετιουσ αφαλιστεσ.δεν λεο οτι δεν με πειραχε αλλα δεν απογοητευτικα κιολασ τετιοι πελατεσ δεν με ενδιαφερουνειμαι τησ αποψησ ασφαλιστησ και ασφαλιζομενοσ ειναι συνεργατεσ διοτι η ασφαλεια καθαυτου ηνε συνεργασια.εκτοσ αυτο εχει ο καιροσ γυρισματα και αυτοι που εχασα τηα ερτουν και θα μου φερουν και αλλουσ πελατεσ.αυτο υσχιει για ολουσ τουσ ασφαλιστεσ με την ιδια λογικη οι αρπακολεσ σε 2-3 χρονια τηα σβησουν απο το επαγγελμα .αυτα προσ το παρον αλλεσ διαψονιεσ σε αλλο ποστ.
Reply With Quote
  #65  
Παλιό 08-04-2010, 22:36
dimitris the doors Ο/Η dimitris the doors βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: kalamaria
Μηνύματα: 45
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική ασφάλιση Μοτοσυκλέτας (κ όχι μόνον)

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από dimitris the doors Εμφάνιση μηνυμάτων
και επειδη εχουμε κανει το θεμα ενδοκομματικη διαμαχη

καταρχην την κουβεντα που κανουμε δεν την θεορω διαμαχη αλλα ανταλαγη αποψεον και μεσο διαλογου οσο για τιμη η φθηνοτερη τιμη που μπορω να κανω σε αχιοπιστη εταιρεια ειναιτιμεσ θεσσαλονικησ

και ειναι 250cc=141 ετησιο και πανω απο 600 cc 254 ετησιο. συνπεριλαμβανετε νομικη προστασια

μονο που οπωσ ειπα απο την αρχη μπορο και θελο να ασφαλισω μονο ατομα απο θεσσαλονικη διοτι ειμαι τησ αποψησ προσωπικησ γνωριμιασ και οχι δια αλληλογραφιασ

να συνμππληροσο σε ορισμενεσ περιπτωσεισ στη τιμη τον 600 κυβικον και πανο συμπεριλανβανετε και οδικη βοηθεια
Reply With Quote
  #66  
Παλιό 09-04-2010, 13:59
MudRat Ο/Η MudRat βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: XR 600R 1200 GSA 06
Μηνύματα: 212
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική ασφάλιση Μοτοσυκλέτας (κ όχι μόνον)

Jimmy sorry,
Δεν έχω πιάσει όλοι την συζήτηση
Η τιμές αυτές για πια εταιρία είναι.. ?
Reply With Quote
  #67  
Παλιό 09-04-2010, 14:19
dimitris the doors Ο/Η dimitris the doors βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: kalamaria
Μηνύματα: 45
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική ασφάλιση Μοτοσυκλέτας (κ όχι μόνον)

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από MudRat Εμφάνιση μηνυμάτων
Jimmy sorry,
Δεν έχω πιάσει όλοι την συζήτηση
Η τιμές αυτές για πια εταιρία είναι.. ?
τι σημαινη αυτο που εγραψεσ?δεν το καταλαβα αν θεσ εξηγησε το.
Reply With Quote
  #68  
Παλιό 09-04-2010, 14:45
MudRat Ο/Η MudRat βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: XR 600R 1200 GSA 06
Μηνύματα: 212
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική ασφάλιση Μοτοσυκλέτας (κ όχι μόνον)

και ειναι 250cc=141 ετησιο και πανω απο 600 cc 254 ετησιο. συνπεριλαμβανετε νομικη προστασια

Η τιμές αυτές, ποίας εταιρίας είναι...?
Reply With Quote
  #69  
Παλιό 09-04-2010, 14:52
novo Ο/Η novo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Δροσια
Μoto: TRIUMPH TIGER 1050
Μηνύματα: 101
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική ασφάλιση Μοτοσυκλέτας (κ όχι μόνον)

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από dimitris the doors Εμφάνιση μηνυμάτων
να πω τισ διαφωνθεσ μου λοιπον.αν γινη ενα συνβαν ποιοσ θα σε βοηθησει να καλυφτεισ σωστα?η ιντεραμερικαν η ιδια?οχι εκεινη θα κοιταχει το συνφερον τησ.,
παμε παρακατω

Και οι ασφαλιστες που εχω πετυχει δεν λενε ποτε ολη την αληθεια, π.χ. δεν λενε αν δεν τους ρωτησεις, οτι εχει την ταδε απαλλαγη, ή τους λες θελω να μου βαλεις τις ιδιες καλυψεις με την προηγουμενη εταιρια που ημουν ασφαλισμενος και σου βαζουν λιγοτερες ή σου μειωνουν το κεφαλαιο καλυψης κατω απο το κανονικο για να σου φανουν πιο φθηνοι, εκμεταλευονται δηλαδη την αγνοια του περισοτερου κοσμου. Για αυτο πρεπει να κοιτατε παντα το συμβολαιο και να ρωτατε τι ειναι το καθε τι.

στο παραπανω συνφωνω απολυτοσ εχω χασει πολλουσ πελατεσ απο τετιουσ αφαλιστεσ.δεν λεο οτι δεν με πειραχε αλλα δεν απογοητευτικα κιολασ τετιοι πελατεσ δεν με ενδιαφερουνειμαι τησ αποψησ ασφαλιστησ και ασφαλιζομενοσ ειναι συνεργατεσ διοτι η ασφαλεια καθαυτου ηνε συνεργασια.εκτοσ αυτο εχει ο καιροσ γυρισματα και αυτοι που εχασα τηα ερτουν και θα μου φερουν και αλλουσ πελατεσ.αυτο υσχιει για ολουσ τουσ ασφαλιστεσ με την ιδια λογικη οι αρπακολεσ σε 2-3 χρονια τηα σβησουν απο το επαγγελμα .αυτα προσ το παρον αλλεσ διαψονιεσ σε αλλο ποστ.


Συγνωμη αλλα δεν καταλαβαινω τι εννοεις οταν λες στην αρχη οτι αν γινει ενα συμβαν ποιος θα ενδιαφερθει να σε καλυψει και οτι η ασφαλιστικη εταιρια δεν θα ενδιαφερθει.
Οχι οτι αυτο δεν μπορει να γινει, εξ αλλου η καθε εταιρια θα κοιταξει το συμφερον της, απλα δεν καταλαβαινω γιατι διαφωνεις με την επιλογη του φιλου πιο πανω να ψαξει σε διαφορα site και να ασφαλιστει εν' τελει σε μια εταιρια που δεν προκειται να κλεισει αυριο, και σε τιμη πιο συμφερουσα απ' οτι αν αφαλιζε το οχημα του στην ιδια ασφαλιστικη εταιρια αλλα σε μεσω καποιου ασφαλιστικου πρακτορειου φερ' ειπειν.

Μπορεις να μου εξηγησεις τι διαφορα εχει καποιο site που εχει στησει μια εταιρια και πουλαει ασφαλειες σε οποιον ενδιαφερεται, απο καποιον ασφαλιστη ο οποιος γινεται μελος σ' ενα φορουμ με ιδιοκτητες χιλιαδων οχηματων (δηλαδη καργα πελατεια) και ο οποιος απο την αρχη ξεκαθαριζει πως ουτε μοτοσυκλετα εχει και πως γραφτηκε μονο για επαγγελματικους λογους?
Ποιος ο λογος να εμπιστευθουμε παραπανω καποιον ουτως ή αλλως αγνωστο απο ενα εξ ισου αγνωστο ιντερνετικο πρακτορειο?
Αυτη τη στιγμη το μονο ενδιαφερον σου για το φορουμ πηγαζει λογω επαγγελματος, πραγμα που δεν το θεωρω υγιες να υπαρχει εδω μεσα.
Το ιδιο συμβαινει πιθανον και με αλλους επαγγελματιες, απλα δεν το λενε ευθεως κατα την γνωμη μου οτι σχεδον αποκλειστικος σκοπος τους ειναι να πουλησουν τα προϊοντα τους και παριστανουν τα μελη (τουλαχιστον αυτο σε τιμαει το οτι εσυ ξεκαθαρισες τις προθεσεις σου απο την αρχη)

Απο την στιγμη ομως που οι ανθρωποι που εστησαν εδω το φορουμ δεν εχουν τις ιδιες αντιρρησεις με μενα και δεχονται να συμβαινουν τετοια πραγματα, εμενα δεν μου πεφτει λογος. Δικο τους ειναι το φορουμ και οπως θελουν το διαχειριζονται και οποιον θελουν τον αφηνουν να διαφημιζεται. Απλα εκφραζω την διαφωνια μου και παλι φιλοι ειμαστε

Last edited by novo; 09-04-2010 at 14:54.
Reply With Quote
  #70  
Παλιό 09-04-2010, 15:44
dimitris the doors Ο/Η dimitris the doors βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: kalamaria
Μηνύματα: 45
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική ασφάλιση Μοτοσυκλέτας (κ όχι μόνον)

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από novo Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγνωμη αλλα δεν καταλαβαινω τι εννοεις οταν λες στην αρχη οτι αν γινει ενα συμβαν ποιος θα ενδιαφερθει να σε καλυψει και οτι η ασφαλιστικη εταιρια δεν θα ενδιαφερθει.
Οχι οτι αυτο δεν μπορει να γινει, εξ αλλου η καθε εταιρια θα κοιταξει το συμφερον της, απλα δεν καταλαβαινω γιατι διαφωνεις με την επιλογη του φιλου πιο πανω να ψαξει σε διαφορα site και να ασφαλιστει εν' τελει σε μια εταιρια που δεν προκειται να κλεισει αυριο, και σε τιμη πιο συμφερουσα απ' οτι αν αφαλιζε το οχημα του στην ιδια ασφαλιστικη εταιρια αλλα σε μεσω καποιου ασφαλιστικου πρακτορειου φερ' ειπειν.

Μπορεις να μου εξηγησεις τι διαφορα εχει καποιο site που εχει στησει μια εταιρια και πουλαει ασφαλειες σε οποιον ενδιαφερεται, απο καποιον ασφαλιστη ο οποιος γινεται μελος σ' ενα φορουμ με ιδιοκτητες χιλιαδων οχηματων (δηλαδη καργα πελατεια) και ο οποιος απο την αρχη ξεκαθαριζει πως ουτε μοτοσυκλετα εχει και πως γραφτηκε μονο για επαγγελματικους λογους?
Ποιος ο λογος να εμπιστευθουμε παραπανω καποιον ουτως ή αλλως αγνωστο απο ενα εξ ισου αγνωστο ιντερνετικο πρακτορειο?
Αυτη τη στιγμη το μονο ενδιαφερον σου για το φορουμ πηγαζει λογω επαγγελματος, πραγμα που δεν το θεωρω υγιες να υπαρχει εδω μεσα.
Το ιδιο συμβαινει πιθανον και με αλλους επαγγελματιες, απλα δεν το λενε ευθεως κατα την γνωμη μου οτι σχεδον αποκλειστικος σκοπος τους ειναι να πουλησουν τα προϊοντα τους και παριστανουν τα μελη (τουλαχιστον αυτο σε τιμαει το οτι εσυ ξεκαθαρισες τις προθεσεις σου απο την αρχη)

Απο την στιγμη ομως που οι ανθρωποι που εστησαν εδω το φορουμ δεν εχουν τις ιδιες αντιρρησεις με μενα και δεχονται να συμβαινουν τετοια πραγματα, εμενα δεν μου πεφτει λογος. Δικο τους ειναι το φορουμ και οπως θελουν το διαχειριζονται και οποιον θελουν τον αφηνουν να διαφημιζεται. Απλα εκφραζω την διαφωνια μου και παλι φιλοι ειμαστε
Ποιος ο λογος να εμπιστευθουμε παραπανω καποιον ουτως ή αλλως αγνωστο απο ενα εξ ισου αγνωστο ιντερνετικο πρακτορειο?

απαντηση=σωστη η τοποθετηση σου αλλα διαφωνησα οσ προσ αφαλιστη με ασφαλιστικη εταιρεια δεν ειπα σονυ και καλα να εμπιστευτειτε εμενα αλλα να εμπιστευτητε εναν ασφαλιστη ο οποιοσ ο ασφαλιστησ το συφερον του ειναι να κοιταχη το δικο σου το συνφερον και οχι το συνφερον τησ ασφαλιστικησ.τορα τηα μου πησ πωσ να εμπιστευτησ ενα ασφαλιστη?απο πολλα πραγματα πχ αποτο ποσο σωστοσ ειναι ι οσ προσ την ενημεροση που σου παρεχει και η ενημεροση να ειναι βαση αυτων που γραφει το συνβολαιο που λεη τισ καλυψεισ.πχ σου λεη οτι εχει νομικη προστασια να αναγραφει στο συνβολαιο νομικη προστασια και αν θελησ να σου δειχει τουσ ορουσ τισ νομικησ προστασιασ. επισησ μπορεισ να τον κρινεισ και απο την γενικη του συνπεριφορα σαν ανθροποσ..

επισησ παρολο που μου την λεσ χαιρομαι που μου την λεσ γιατι ετσι μου δινησ την ευκαιρια να αναπτυχο τισ αποψεισ μου και τισ γνωσεισ μου σε οτι σασ απασχολη γενικα με τισ ασφαλειεσ οποω ειπα και σε αλλα ποστ θελο να ασφαλισω ατομα τα οποια μενουν στην περιοχη μου και να εχουμε προσοπικη επαφη και οχι δια αλληλογραφιασ οποτε δεν εχο συνφεριντα πολλα μιασ και τα περισοτερα μελη ειναι εκτοσ θεσαλονικησ υστερογραφο γενικα με αρεσουν οι ανθροποι με ευθυτητα και αναπτυσουν τισ διαφονιεσ του
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Ομαδική αγορά ελαστικών στην Αθήνα !!! ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ομαδικές Αγορές 1235 27-12-2013 00:05
Ομαδική Αγορά ;;; Schuberth C3. Arkas Κράνη 23 12-04-2010 00:25
Διεθνές Σαλόνι Μοτοσυκλέτας και Scooter Παρισιού: Αναβλήθηκε για το 2010!!!!!!!! riko46 Επικαιρότητα 5 12-06-2009 14:31
Ομαδική Αγορά! Arkas Ιδέες και σχόλια. 7 08-06-2009 13:27


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:07.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!