GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Info ταξιδιών εσωτερικού > Info για Ηπειρωτική Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 21-10-2010, 12:14
z_atomic Ο/Η z_atomic βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2010
Περιοχή: athens - volos
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 584
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!ΕΞΟΔΟΣ ΚΟΜΒΟΥ "ΒΕΛΕΣΤΙΝΟ" ΠΡΟΣ ΒΟΛΟ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από nivam Εμφάνιση μηνυμάτων
Για να μην παρεξηγηθώ, χρησιμοποίησα τον όρο "φήμη" γιατί ακούγεται όλα αυτά τα χρόνια από στόμα σε στόμα πότε όμως δεν το χει τεκμηριώσει κάποιος γνωστός μου τουλάχιστον. Μην καταντήσει κ αυτό αστικός μύθος σαν το στοιχειωμένο σπίτι στα Λεχώνια. Φιλικά πάντα
Σιγά φίλε μου μην σε παρεξηγήσει κανείς. Απλα ήθελα να σου τεκμηριώσω τη φήμη. Δεν δικαιολογείται αλλιώς αυτή η καθίζηση. Και άμμο να έβαζες σαν βάση έτσι δεν θα καθόταν ο δρόμος. Όπως επίσης είναι γνωστό το πρόβλημα απόθεσης των υπολειμάτων της χαλυβουργιας. Αυτοί όμως δεν φταίνε κάνουν τη δουλειά τους. Από τη στιγμή που ενέκρινε ο επιβλέπων του δημοσίου αυτοί είναι νόμιμοι. Ο επιβλέπων είναι ο εγκληματίας...
Όσο για το σπίτι στα Λεχώνια είναι πολύ κρίμα. Πολύ όμορφο σπίτι με φοβερή θέα. Κρίμα που τέτοιες φήμες αποτρέπουν κάποιον να το αγοράσει κ να το κάνει στολίδι.

Last edited by z_atomic; 21-10-2010 at 12:16.
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 21-10-2010, 12:22
z_atomic Ο/Η z_atomic βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2010
Περιοχή: athens - volos
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 584
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!ΕΞΟΔΟΣ ΚΟΜΒΟΥ "ΒΕΛΕΣΤΙΝΟ" ΠΡΟΣ ΒΟΛΟ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Michael Chatzilias Εμφάνιση μηνυμάτων
Τρομερά σημαντική η πληροφορία που μας δίνεις!
Την τελευταία φορά επέλεξα να βγω από την έξοδο προς Βελεστίνο, για Βόλο, και απογοητεύτικα από το οδόστρομα - επίσης ΔΕΝ ήταν συντομότερα, όπως και περίμενα. Πραγματικά, παρόλο που ο δρόμος περνάει μέσα από χωριά, είναι καλύτερη η επιλογή από την πρώτη έξοδο για Βόλο, ερχόμενοι από Αθήνα.
Έχεις δίκιο φίλε μου και είναι και πιο όμορφη διαδρομή. Όμως δυστυχώς γίνονται πάρα πολλά θανατηφόρα ατυχήματα εκεί, παρόλο που τα τελευταία χρόνια έγιναν κάποιες παρεμβάσεις. Αν ακολουθήσεις αυτό το δρόμο θα πρέπει να προσέχεις διπλά. Εγώ προσωπικά ερχόμενος από Αθήνα μπαίνω πάντα από Βελεστίνο. Κάνω λίγο υπομονή πηγαίνοντας σιγά αλλά τουλάχιστον δεν έχω να ανυσηχώ για άλλες καταστάσεις. επίσης αν μπεις από Βελεστίνο μετά είναι πολύ γρήγορα η πρόσβαση κ στο Πήλιο μέσω περιφερειακού, χωρίς να χρειαστεί να διασχίσεις το κέντρο.
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 21-10-2010, 13:46
ARGI Ο/Η ARGI βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: KARDITSA
Μoto: R 850 GS (Red Fat Lady!!!)
Μηνύματα: 9,816
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!ΕΞΟΔΟΣ ΚΟΜΒΟΥ "ΒΕΛΕΣΤΙΝΟ" ΠΡΟΣ ΒΟΛΟ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από z_atomic Εμφάνιση μηνυμάτων
Όσο για το σπίτι στα Λεχώνια είναι πολύ κρίμα. Πολύ όμορφο σπίτι με φοβερή θέα. Κρίμα που τέτοιες φήμες αποτρέπουν κάποιον να το αγοράσει κ να το κάνει στολίδι.
Ακούγετε ότι το αγοράσανε δύο φορές κάποιες οικόγενειες, αλλά λακήσανε συντόμος!!!

Οσο για τον δρόμο, εγώ που πάω κάθε Σ.Κ σχεδόν Βόλο, προτιμάω από Μικροθήβες, που έχει και ωραία διαδρομή και "κτυπάω" παραλιακός καμιά περιποιημένη τυροπιτούλα!!!!
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 21-10-2010, 13:55
z_atomic Ο/Η z_atomic βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2010
Περιοχή: athens - volos
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 584
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!ΕΞΟΔΟΣ ΚΟΜΒΟΥ "ΒΕΛΕΣΤΙΝΟ" ΠΡΟΣ ΒΟΛΟ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ARGI Εμφάνιση μηνυμάτων
Ακούγετε ότι το αγοράσανε δύο φορές κάποιες οικόγενειες, αλλά λακήσανε συντόμος!!!

Οσο για τον δρόμο, εγώ που πάω κάθε Σ.Κ σχεδόν Βόλο, προτιμάω από Μικροθήβες, που έχει και ωραία διαδρομή και "κτυπάω" παραλιακός καμιά περιποιημένη τυροπιτούλα!!!!
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 21-10-2010, 15:22
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!ΕΞΟΔΟΣ ΚΟΜΒΟΥ "ΒΕΛΕΣΤΙΝΟ" ΠΡΟΣ ΒΟΛΟ

Εμένα φίλοι μου που μου το έχει τεκμηριώσει κάποιος γνωστός μου, όταν κάποιο έργο οδοποιίας είναι έτοιμο προς παράδοση και πάει ο ελεγκτής που θα το παραλάβει, οι αλήτες που το έχουν φτιάξει - αλλά και ο ελεγκτής - "ελέγχουν" ένα μήκος του δρόμου 100μ πχ που έχει φτιαχτεί σύμφωνα με τις προδιαγραφές και στα υπόλοιπα χιλιόμετρα τα υλικά έχουν μπει με "οικονομία". Γλυτώνει εκατ. ευρώ ο εργολάβος, τσεπώνει και κάμποσες χιλιάδες ο ελεγκτής για να φτιάξει το σπιτάκι του και αυτός πληρώνουμε εμείς διόδια ή όχι και μετά σκοτώνονται οι συνάνθρωποί μας. Για την Ελλάδα μιλάμε πάντα.
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 21-10-2010, 16:12
saitman Ο/Η saitman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: GS 1200 2004
Μηνύματα: 4,238
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!ΕΞΟΔΟΣ ΚΟΜΒΟΥ "ΒΕΛΕΣΤΙΝΟ" ΠΡΟΣ ΒΟΛΟ

Reply With Quote
  #27  
Παλιό 21-10-2010, 16:18
z_atomic Ο/Η z_atomic βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2010
Περιοχή: athens - volos
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 584
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!ΕΞΟΔΟΣ ΚΟΜΒΟΥ "ΒΕΛΕΣΤΙΝΟ" ΠΡΟΣ ΒΟΛΟ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gemara Εμφάνιση μηνυμάτων
Εμένα φίλοι μου που μου το έχει τεκμηριώσει κάποιος γνωστός μου, όταν κάποιο έργο οδοποιίας είναι έτοιμο προς παράδοση και πάει ο ελεγκτής που θα το παραλάβει, οι αλήτες που το έχουν φτιάξει - αλλά και ο ελεγκτής - "ελέγχουν" ένα μήκος του δρόμου 100μ πχ που έχει φτιαχτεί σύμφωνα με τις προδιαγραφές και στα υπόλοιπα χιλιόμετρα τα υλικά έχουν μπει με "οικονομία". Γλυτώνει εκατ. ευρώ ο εργολάβος, τσεπώνει και κάμποσες χιλιάδες ο ελεγκτής για να φτιάξει το σπιτάκι του και αυτός πληρώνουμε εμείς διόδια ή όχι και μετά σκοτώνονται οι συνάνθρωποί μας. Για την Ελλάδα μιλάμε πάντα.
Χαίρομαι λοιπόν που δεν είμαι κατασκευαστής κ είμαι μελετητής. Ευτυχώς στις μελέτες όλα πρέπει να τα κάνεις, αλλά και να φαίνονται σωστά. Μετά οι μελέτες πάνε προς κατασκευή και μας γράφουν κανονικά, κάνουν ότι αυτοί νομίζουν με τον τρόπο που περιέγραψες φίλε και πολλές φορές κ με πιο προκλητικό. Δυστυχώς μένουμε σε μια χώρα που αυτό θεωρείται μαγκιά αλλά κ τρόπος πλουτισμού (των 2 μερών). Οι υπόλοιποι με το σταυρο στο χέρι και μετά με το π@@λι στο χέρι.
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 21-10-2010, 16:20
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!ΕΞΟΔΟΣ ΚΟΜΒΟΥ "ΒΕΛΕΣΤΙΝΟ" ΠΡΟΣ ΒΟΛΟ

Να είσαι καλά Αδερφέ.............
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 23-10-2010, 14:26
basilis76 Ο/Η basilis76 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2010
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: BMW R1150GS
Μηνύματα: 2,021
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!ΕΞΟΔΟΣ ΚΟΜΒΟΥ "ΒΕΛΕΣΤΙΝΟ" ΠΡΟΣ ΒΟΛΟ

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΔΡΟΜΟΣ
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 23-10-2010, 15:47
nivam Ο/Η nivam βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Βόλος
Μoto: R1200GS 07 ΚawasakiTOP48(χορτοκοπτικό)
Μηνύματα: 3,193
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!ΕΞΟΔΟΣ ΚΟΜΒΟΥ "ΒΕΛΕΣΤΙΝΟ" ΠΡΟΣ ΒΟΛΟ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από basilis76 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΔΡΟΜΟΣ
Απαράδεκτος αλλά περισσότερο ασφαλής από αυτόν του Αλμυρού λόγω της διαχωριστικής νησίδας
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Τι σημαίνει "κόλαση" και τι "Παράδεισος" .... ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Διάφορα 11 07-07-2010 23:56
Στην "αγκαλιά" της Τζούλιας το "αυγό του φιδιού" MARK Επικαιρότητα 0 13-03-2010 12:45
"Αγίου Βαλεντίνου" - Τί δώρο θα κάνετε στην "καλή" σας ??? ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Διάφορα 21 14-02-2010 23:55
"El Caminito del Rey" "Το δρομάκι του βασιλιά " georgekostas Διάφορα 14 22-08-2009 00:08
Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου" nek21 Γενικά - Αναβάτης 126 19-07-2009 00:53


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 04:30.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!