GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Νέα μοντέλα BMW

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 04-03-2010, 00:03
plinakos Ο/Η plinakos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Melissia
Μoto: BMW F 650 GS, 9/2004
Μηνύματα: 13
Προεπιλογή Τελικα τα F650 & 800 GS εχουν προβλήματα?

Σκεπτομαι να αλλάξω το F 650 F του 2004 με ενα απο τα παραπανω μοντελα.
ωστοσο ακουω για αρκετες ανακλησεις.

Εχει κανεις εμπειρια με τα συγκεκριμενα?

Το 650 F δεν μου εβγαλε τιποτα περα απο ενα προβλημα με το συναγερμο, τον αποσυνδεσα και ησυχασα!

Εννοειται οτι δεν θελω να βαλω μπελαδες στο κεφαλι μου και να τρεχω με κανουργια μηχανη στα συνεργεια!

Απο την αλλη τις ζαχαρωνω και λιωνω....και θελω να προλαβω την αυξηση του ΦΠΑ!
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 04-03-2010, 00:21
geolag Ο/Η geolag βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: ELLINIKO
Μηνύματα: 1,316
Προεπιλογή Απάντηση: Τελικα τα F650 & 800 GS εχουν προβλήματα?

Επειδή και εγώ θορυβήθηκα με τα λεγόμενα περί βλαβών πήρα σε 2 συνεργεία και μου είπαν ότι δεν υπάρχει κάποια ανάκληση για το F650GS δικύλινδρο που αγόρασα τον Οκτώβριο του 2009.Μάλλον από ότι κατάλαβα από εκεί και ύστερα δεν έχουν βγάλει κάτι.Εμένα δεν έβγαλε κάποιο πρόβλημα εκτός απο το ότι το κομμάτι που έχει τη μίζα και τον διακόπτη έκτακτης ανάγκης ήταν βιδωμένο πολύ κονά στο grip του γκαζιού και όταν άναβα τα grip το γκάζι δεν ε΄χε επαναφορά.
Απο τη μηχανή είμαι γενικά ευχαριστημένος.Εχει αρκετή δύναμη παντού και μέση κατανάλωση 5,1.Εχω 1500 κμ.
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 04-03-2010, 00:51
stavrouliasp Ο/Η stavrouliasp βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Καβάλα
Μηνύματα: 451
Προεπιλογή Απάντηση: Τελικα τα F650 & 800 GS εχουν προβλήματα?

Για ρίξε μια προσεκτική μελέτη σε όλα τα σχετικά BMWδοforum και πίστεψέ με θα βρείς αμέσως την απάντηση στο ερώτημα σου αν βγάζουν προβλήματα...
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 04-03-2010, 01:41
plinakos Ο/Η plinakos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Melissia
Μoto: BMW F 650 GS, 9/2004
Μηνύματα: 13
Προεπιλογή Απάντηση: Τελικα τα F650 & 800 GS εχουν προβλήματα?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από stavrouliasp Εμφάνιση μηνυμάτων
Για ρίξε μια προσεκτική μελέτη σε όλα τα σχετικά BMWδοforum και πίστεψέ με θα βρείς αμέσως την απάντηση στο ερώτημα σου αν βγάζουν προβλήματα...
Ειδα αρκετα (ακομα και αμερικανιkα forum) αλλα εχω μπερδευτει, Τα προβληματα ισχυουν μονο στα μοντελλα 2008 - 2009 ή και στα 2010?

Tα νεα προβληματα του 2010 (σβησιματα) υπαρχουν και στα ευρωπαικα?

Last edited by plinakos; 04-03-2010 at 01:57.
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 04-03-2010, 01:04
plinakos Ο/Η plinakos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Melissia
Μoto: BMW F 650 GS, 9/2004
Μηνύματα: 13
Προεπιλογή Απάντηση: Τελικα τα F650 & 800 GS εχουν προβλήματα?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από geolag Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδή και εγώ θορυβήθηκα με τα λεγόμενα περί βλαβών πήρα σε 2 συνεργεία και μου είπαν ότι δεν υπάρχει κάποια ανάκληση για το F650GS δικύλινδρο που αγόρασα τον Οκτώβριο του 2009.Μάλλον από ότι κατάλαβα από εκεί και ύστερα δεν έχουν βγάλει κάτι.Εμένα δεν έβγαλε κάποιο πρόβλημα εκτός απο το ότι το κομμάτι που έχει τη μίζα και τον διακόπτη έκτακτης ανάγκης ήταν βιδωμένο πολύ κονά στο grip του γκαζιού και όταν άναβα τα grip το γκάζι δεν ε΄χε επαναφορά.
Απο τη μηχανή είμαι γενικά ευχαριστημένος.Εχει αρκετή δύναμη παντού και μέση κατανάλωση 5,1.Εχω 1500 κμ.
Ευχαριστω,

αυτο με την επαναφορα του γκαζιου λυθηκε?
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 04-03-2010, 10:30
geolag Ο/Η geolag βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: ELLINIKO
Μηνύματα: 1,316
Προεπιλογή Απάντηση: Τελικα τα F650 & 800 GS εχουν προβλήματα?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από plinakos Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστω,

αυτο με την επαναφορα του γκαζιου λυθηκε?
ναι λύθηκε. Μετατόπισαν απλά τους διακόπτες λίγο και δεν ακουμπάνε στο γκάζι.Το απαράδεκτο είναι ότι στην αντιπροσωπεία που την αγόρασα δεν το κατάλαβαν οταν πήγα για άλλο θεμα και την οδηγησε ο υπευθυνος του συνεργείου.Εκεί που μου το έφτιαξαν μου είπαν ότι το πρόβλημα υπήρχε και χωρίς να θερμανθούν τα grip.
Μόνο μας βάζουν χαρτιά να υπογράψουμε με την αγορά ότι δήθεν έγινε ο έλεγχος καλής λειτουργίας της μηχανής.
Μπορεί να είναι αντιπρόσωποι γερμανικής εταιρίας αλλά την ελληνική νοοτροπία δεν την αποβάλουν.Μάλιστα όταν στην αντιπροσωπεία που την αγόρασα μετά τους είπα ότι είναι απαράδεκτο να παραδίδουν έτσι καινούρια μηχανή ο ιδιοκτήτης μου έκανε τον έξυπνο ότι αποκλείεται να είναι έτσι γιατί ο υπεύθυνος του είναι άριστος.
Η γνώμη μου είναι ότι ειδικά σε τέτοιες δύσκολες εποχές πρέπει να απομονώνουμε τους κακούς αντιπροσώπους γιατί σαν αγοραστές έχουμε αυτό το δικαίωμα και πρέπει να το εκμεταλλευόμαστε.Για άλλη μια φορά ένας κακός αντιπρόσωπος μπορεί να χαλάσει το καλό όνομα μιας σοβαρής εταιρίας.
Επειδή όπως αναφέρθηκε και από άλλον στο forum η μηχανή όπως και το αυτοκίνητο είναι και θέμα τύχης αν σου βγάλει πολλά προβλήματα ή όχι.Το θέμα όμως είναι να μπορούν να τα φτιάξουν
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 04-03-2010, 10:03
platon Ο/Η platon βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Αγρίνιο
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 325
Προεπιλογή Απάντηση: Τελικα τα F650 & 800 GS εχουν προβλήματα?

Είναι 2-3 χαζά προβλήματα αυτά που παρουσιάζονται. Αν πάρεις καινούργιο θα τα έχει λυμένα, αν πάρεις μεταχειρισμένο ρώτησε αν έχει περάσει τις ανακλήσεις, διαφορετικά με μια επίσκεψη σε κάποιο εξουσιοδοτημένο, τις κάνεις σε μία ημέρα.
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 04-03-2010, 15:13
stavrouliasp Ο/Η stavrouliasp βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Καβάλα
Μηνύματα: 451
Προεπιλογή Απάντηση: Τελικα τα F650 & 800 GS εχουν προβλήματα?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από platon Εμφάνιση μηνυμάτων
Είναι 2-3 χαζά προβλήματα αυτά που παρουσιάζονται...

Ναι. Όντως. Χαζά.....(εκτός και αν σου έχει σβήσει πάνω σε στροφή και δεν είσαι μαζί μας αυτή τη στιγμή...)
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 04-03-2010, 10:38
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Τελικα τα F650 & 800 GS εχουν προβλήματα?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από plinakos Εμφάνιση μηνυμάτων
Σκεπτομαι να αλλάξω το F 650 F του 2004 με ενα απο τα παραπανω μοντελα.
ωστοσο ακουω για αρκετες ανακλησεις.

Εχει κανεις εμπειρια με τα συγκεκριμενα?

Το 650 F δεν μου εβγαλε τιποτα περα απο ενα προβλημα με το συναγερμο, τον αποσυνδεσα και ησυχασα!

Εννοειται οτι δεν θελω να βαλω μπελαδες στο κεφαλι μου και να τρεχω με κανουργια μηχανη στα συνεργεια!

Απο την αλλη τις ζαχαρωνω και λιωνω....και θελω να προλαβω την αυξηση του ΦΠΑ!


Στά παρακατω λινκς θα βρεις αυτο που χρειαζεσαι μονος σου. Ειναι επισημοι αναγνωρισμενοι απο την ΕΕ οργανισμοι, ο ενας στην Αγγλια και ο άλλος πανευρωπαικος, στους οποιους υποχρεωτικα η καθε εταιρεια αναγγέλει τις ανακλησεις των μοντελων ΠΡΙΝ καλεσει τους ιδιοκτητες αυτων για επισκευες!!! Αφορουν αυτοκινητα και μοτοσυκλετες!

Σημ. το οτι το 650 σου δεν σου εβγαλε προβληματα δεν σημαινει οτι σαν μοντελο δεν ειχε κι ανακλησεις!!! Οπερ και σημαινει οτι μπορεις να βρεις ενα καρο ανακλησεις για καποιο μοντελο και στα χερια σου να μην παρουσιασει τιποτε ¨η να παρουσιασει τις ανακλησεις που θα δεις και το αφορουν Χ 5!!!!!!

VOSA - Vehicle Recalls

ODI - Office of Defects Investigation

Last edited by GeorgeP; 04-03-2010 at 10:40.
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 04-03-2010, 15:31
bill 800gs Ο/Η bill 800gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΛΟΥΤΡΑΚΙ
Μoto: BMW F800GS - YAMAPA WR 250
Μηνύματα: 664
Προεπιλογή Απάντηση: Τελικα τα F650 & 800 GS εχουν προβλήματα?

F 800 GS 8/08 εχω κανει 7500χλμ, μια μπαταρια αλλαξα στην εγγυηση,κανενα αλλο προβλημα φτου φτου φτου
και ειμαι πολυ ευχαριστημενος
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
R1200GS 5 ετών χωρίς προβλήματα!!!! ThanDim Τεχνικά θέματα διάφορα 36 12-04-2010 13:19
Τελικα ποιοι τροχοι θελουν ζυγοσταθμιση? vasorfa Τεχνικά θέματα διάφορα 4 31-10-2009 01:42
f650 branakos Πωλήσεις μοτοσυκλετών 13 27-09-2009 18:02
GS F650 teoglock1976 Καλώς ήλθατε 18 15-09-2009 17:07
Για F650 GS ΜΑΚΑΡΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Πωλήσεις μοτοσυκλετών 0 27-04-2009 11:47


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:07.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!