GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Αγγελίες > Πωλήσεις γενικώς

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Κλειστό θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #91  
Παλιό 01-10-2012, 20:32
PACO Ο/Η PACO βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: kareas
Μoto: GS1150ADV
Μηνύματα: 1,087
Προεπιλογή Απάντηση: εργαλειοφορος trolley KRAFT MAN GERMANY με πολλα εργαλεια εν

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vaska Εμφάνιση μηνυμάτων
Από 180/τεμ που το ξεκίνησες έφτασες στα 130/τεμ. Τελικά τα εργαλεία έχουν τόσο μεγάλα περιθώρια κέρδους ή μιλάμε για διαφορετικό προϊόν????

Αν κάποιο από τα εργαλεία χαλάσει, υπάρχει εγγύηση και από ποιόν, από τον κατασκευαστή ή από εσένα??

Απόδειξη αγοράς δίνεις ???

Σόρυ για τις ερωτήσεις, ενδιαφέρομαι για μένα και για έναν φίλο ίσως και για τρίτον, αλλά τα L7 βγαίνουν πια δύσκολα και δεν είναι καιρός για ρίσκα.
σωστες ερωτησεις..δεν ειναι να ζητας συγνωμη.
  #92  
Παλιό 02-10-2012, 03:42
spyadve Ο/Η spyadve βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2011
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R1200GS ADVENTURE κ.α..
Μηνύματα: 127
Προεπιλογή Απάντηση: εργαλειοφορος trolley KRAFT MAN GERMANY με πολλα εργαλεια εν

ειναι απο εισαγωγη που εκανε γνωστος μου και θελει να ''ξεφορτωθει'' τα στοκ που του εμειναν για να ξαναπαραγειλει! αποδειξη δεν υπαρχει... οπως ουτε και εγγυηση..
εγω εχω την ιδια συλλογη εδω και 14μηνες και δεν εχει χαλασει τιποτα παντως..
σε επομενες παραγγελιες η τιμη μπορει να μην ειναι η ιδια.......
  #93  
Παλιό 02-10-2012, 03:43
spyadve Ο/Η spyadve βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2011
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R1200GS ADVENTURE κ.α..
Μηνύματα: 127
Προεπιλογή Απάντηση: εργαλειοφορος trolley KRAFT MAN GERMANY με πολλα εργαλεια εν

ειναι απο εισαγωγη που εκανε γνωστος μου και θελει να ''ξεφορτωθει'' τα στοκ που του εμειναν για να ξαναπαραγειλει! αποδειξη δεν υπαρχει... οπως ουτε και εγγυηση..
εγω εχω την ιδια συλλογη εδω και 14μηνες και δεν εχει χαλασει τιποτα παντως..
σε επομενες παραγγελιες η τιμη μπορει να μην ειναι η ιδια.......
  #94  
Παλιό 02-10-2012, 08:17
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: εργαλειοφορος trolley KRAFT MAN GERMANY με πολλα εργαλεια εν

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από spyadve Εμφάνιση μηνυμάτων
νεα τιμη 130 ευρω το κομματι αμεσα διαθεσιμες!!!
Υπάρχει περίπτωση να μειωθεί η τιμή εφόσον "κολλήσω" με τους παραπάνω ?
  #95  
Παλιό 02-10-2012, 09:24
vaska Ο/Η vaska βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: YAMAHA IT 490 SUZUKI DR 650 SE BMW R1200GS
Μηνύματα: 1,289
Προεπιλογή Απάντηση: εργαλειοφορος trolley KRAFT MAN GERMANY με πολλα εργαλεια εν

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από spyadve Εμφάνιση μηνυμάτων
ειναι απο εισαγωγη που εκανε γνωστος μου και θελει να ''ξεφορτωθει'' τα στοκ που του εμειναν για να ξαναπαραγειλει! αποδειξη δεν υπαρχει... οπως ουτε και εγγυηση..
εγω εχω την ιδια συλλογη εδω και 14μηνες και δεν εχει χαλασει τιποτα παντως..
σε επομενες παραγγελιες η τιμη μπορει να μην ειναι η ιδια.......
Φίλε μου δεν σε ξέρω προσωπικά και δεν έχω λόγω ν' αντιπαρατεθώ μαζί σου αλλά είναι κάπως όλη αυτή η ιστορία. Κάνεις λοιπόν μαζί με τον φίλο σου εμπορία κανονική (ειναι απο εισαγωγη που εκανε γνωστος μου και θελει να ''ξεφορτωθει'' τα στοκ που του εμειναν για να ξαναπαραγειλει! )μα όχι και τόσο ξεκάθαρη από την αρχή του νήματος. Εμένα προσωπικά με χαλάει το γεγονός ότι δεν ήσουν απολύτως ξεκάθαρος από την αρχή όπως και η τεράστια διαφορά τιμής. Αν ήσουν εσύ ένας από τους πρώτους που αγόρασαν 180 και τώρα η ίδια συλλογή πωλείται 50 ευρώ κάτω, από τον ίδιο πωλητή και μέσα στην ίδια κοινότητα (λέγε με gsforum) δεν θα ένιωθες απείρως αδικημένος και ριγμένος??? Οι πρώτοι λοιπόν ήσαν οι μ@λάκες που αγόρασαν ακριβά και τώρα που είδατε ότι δεν πωλούνται εύκολα, ρίξατε την τιμή πολύ κάτω.
Επίσης έτσι παρακάμπτεις τον επαγγελματία έμπορο εργαλείου με αθέμιτα μέσα, ο οποίος και απόδειξη αλλά και εγγύηση δίνει. Οι περισσότεροι που γράφουμε εδώ είμαστε επιτηδευματίες, αλλά δεν είδα κανέναν να βγει και να ψαρεύει πελάτες με πλάγιους τρόπους.
Με χαλάει πολύ ο πλάγιος τρόπος προσέγγισης πελατείας και αν και η τιμή είναι άκρως δελεαστική, για όλους τους παραπάνω λόγους εγώ πλέον δεν ενδιαφέρομαι, θα προτιμήσω να πάρω από κατάστημα ή θα κάνω αυτό που έκανε και ο φίλος σου, θα ψωνίσω ιντερνετικά.
  #96  
Παλιό 02-10-2012, 09:53
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: εργαλειοφορος trolley KRAFT MAN GERMANY με πολλα εργαλεια εν

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από spyadve Εμφάνιση μηνυμάτων
σε επομενες παραγγελιες η τιμη μπορει να μην ειναι η ιδια.......
Αυτο μαλλον το λες επειδη μπορει να την ξανανεβασεις οποτε να τρεξουμε τωρα ολοι τωρα να παρουμε??
  #97  
Παλιό 03-10-2012, 06:26
spyadve Ο/Η spyadve βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2011
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R1200GS ADVENTURE κ.α..
Μηνύματα: 127
Προεπιλογή Απάντηση: εργαλειοφορος trolley KRAFT MAN GERMANY με πολλα εργαλεια εν

αν δεν με ξερεις προσωπικα και δεν εχεις λογο να αντιπαρατεθεις μαζι μου τοτε παρ ολα αυτα βρηκες λογο να το κανεις! δεν υποχρεωνει κανενας κανεναν να αγορασει οτιδηποτε!!! η προσφορα ειναι αυτη για πολλους λογους που δεν χρειαζεται να μαθεις! οστοσο ισχυει για καποιες που εχουν απομεινει και δεν ειναι δικο μου stock!!!
επισης αν καποιος νομιζει οτι πρεπει να τρεξει να προλαβει...τοτε ας μεριμνησει με οποια αναγκη εχει.......
επισης οσον αφορα τους παλιους αγοραστες πιστευω δεν χρειαζονται δικηγορο!!!! οι εκαστοτε προσφορες ειναι για αυτους που ενδιαφερονται και ΟΧΙ για αυτους που καθονται στην οθονη του pc τους και εχουν γνωμη για ολα λογω της σχετικης ανωνυμιας τους...
  #98  
Παλιό 03-10-2012, 09:28
commander Ο/Η commander βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: κηφισια
Μoto: GS 115Ο ADV DESIERTO 3
Μηνύματα: 12,382
Προεπιλογή Απάντηση: εργαλειοφορος trolley KRAFT MAN GERMANY με πολλα εργαλεια εν

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από spyadve Εμφάνιση μηνυμάτων
αν δεν με ξερεις προσωπικα και δεν εχεις λογο να αντιπαρατεθεις μαζι μου τοτε παρ ολα αυτα βρηκες λογο να το κανεις! δεν υποχρεωνει κανενας κανεναν να αγορασει οτιδηποτε!!! η προσφορα ειναι αυτη για πολλους λογους που δεν χρειαζεται να μαθεις! οστοσο ισχυει για καποιες που εχουν απομεινει και δεν ειναι δικο μου stock!!!
επισης αν καποιος νομιζει οτι πρεπει να τρεξει να προλαβει...τοτε ας μεριμνησει με οποια αναγκη εχει.......
επισης οσον αφορα τους παλιους αγοραστες πιστευω δεν χρειαζονται δικηγορο!!!! οι εκαστοτε προσφορες ειναι για αυτους που ενδιαφερονται και ΟΧΙ για αυτους που καθονται στην οθονη του pc τους και εχουν γνωμη για ολα λογω της σχετικης ανωνυμιας τους...
Έχεις άδικο.........Σε όλο το σεντονι..........εγώ που δεν ψώνισα εργαλεία και με το που είδα την τιμη από την αρχή τις μέχρι και εδώ χαλαστικα......
  #99  
Παλιό 03-10-2012, 10:20
vaska Ο/Η vaska βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: YAMAHA IT 490 SUZUKI DR 650 SE BMW R1200GS
Μηνύματα: 1,289
Προεπιλογή Απάντηση: εργαλειοφορος trolley KRAFT MAN GERMANY με πολλα εργαλεια εν

Άντε πάμε μία να προσπαθήσω να εξηγήσω,

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από spyadve Εμφάνιση μηνυμάτων
αν δεν με ξερεις προσωπικα και δεν εχεις λογο να αντιπαρατεθεις μαζι μου τοτε παρ ολα αυτα βρηκες λογο να το κανεις!

Προσωπικά δεν δε ξέρω και αυτό δεν είναι αντιπαράθεση. Απορίες είχα και ενστάσεις και τις παρέθεσα.

δεν υποχρεωνει κανενας κανεναν να αγορασει οτιδηποτε!!!

Σωστό αλλά δεν απαγορεύει και τις ερωτήσεις επ' αυτού

η προσφορα ειναι αυτη για πολλους λογους που δεν χρειαζεται να μαθεις! οστοσο ισχυει για καποιες που εχουν απομεινει και δεν ειναι δικο μου stock!!!

Σωστό κι αυτό αλλά εσύ επέλεξες να εμπλακείς οπότε μην χρησιμοποιείς την φράση "είναι δικό του στοκ". Εσύ μας σύστησες τον κυριούλη με τους εργαλειοφόρους.

επισης αν καποιος νομιζει οτι πρεπει να τρεξει να προλαβει...τοτε ας μεριμνησει με οποια αναγκη εχει.......

Ασχολίαστο

επισης οσον αφορα τους παλιους αγοραστες πιστευω δεν χρειαζονται δικηγορο!!!!

Εδώ κάνεις μέγα λάθος. Είμαστε μια κοινότητα και ως μέλος αυτής της κοινότητας δημοσίευσες τις "προσφορές" στοχεύοντας σε μέλη της κοινότητας. Ως μέλος λοιπόν της κοινότητας κι εγώ, έχω όλο το δικαίωμα να σχολιάζω θετικά ή αρνητικά αυτά που διαβάζω και πίστεψέ με στα μάτια μου μιά προσφορά αρχικά 180 ευρώ και αργότερα 150, πιό πολύ με μούφα προσφορά μου κάνει παρά με προσφορά.

οι εκαστοτε προσφορες ειναι για αυτους που ενδιαφερονται

και πάλι λάθος, λόγω της σχετικά χαμηλής τιμής της και του γεγονότος ότι την πούλαγε φίλος - μέλος της κοινότητας που προανέφερα, ενδιαφερόμουν, έστω για δεύτερη στο σπίτι για τις όποιες εργασίες προκύπτουν εκεί.
Γιατί φίλε μου για πρώτες συλλογές κι εργαλεία έχω μόνον facom, usag knipex hazet Vurth και πρόσφατα gedore. Οπότε και δικαιούμαι να έχω άποψη, μπορώ αν θες να σου βάλω μερικές φωτό από τα εργαλεία μου αλλά θα σε πιάσουν τα κλάματα κι εσένα και τον φίλο σου και τον Kraft man.

και ΟΧΙ για αυτους που καθονται στην οθονη του pc τους και εχουν γνωμη για ολα λογω της σχετικης ανωνυμιας τους...
Μια χαρά επώνυμα σου έγραψα ότι σου έγραψα. Vaska = Βασίλης Ορφανός εν Πάτραις (μια απλή ματιά στο προφίλ μου αρκούσε).





Καλημέρα και σε σένα.
  #100  
Παλιό 03-10-2012, 21:23
PACO Ο/Η PACO βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: kareas
Μoto: GS1150ADV
Μηνύματα: 1,087
Προεπιλογή Απάντηση: εργαλειοφορος trolley KRAFT MAN GERMANY με πολλα εργαλεια εν

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από PACO Εμφάνιση μηνυμάτων
για πες μου τροπο ...θελω μια ..παραμενει το πολυγωνο με καστανια ε?
αποσυρω το ενδιαφερον μου για την εργαλιοθηκη
Κλειστό θέμα


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Βαλιτσες πλαϊνες - Kappa TK720 με trolley system - €90 marioman Πωλήσεις αξεσουάρ/ανταλλακτικών μοτοσυκλετών 6 31-05-2011 08:25
Σε τι διαφέρεις από το αφεντικό σου !!!!! saligns Κόσμος 7 04-05-2011 18:51
Γεια πείτε εντυπώσεις !!!!!! adventure Διάφορα 21 15-04-2011 18:59
χωματερο σχολειο,με δασκαλο εναν.....βρωμιαρη gsmaniac Χωμάτινες εξορμήσεις 43 16-03-2010 09:03
Laptop που λειτουργεί με ηλιακή ενέργεια.. ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games 5 19-01-2010 09:43


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:36.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!