GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Αυτοκίνητο

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Previous Post   Next Post Next
  #1  
Παλιό 08-03-2011, 17:35
Slane Ο/Η Slane βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: BMW F 650 GS TWIN 2010
Μηνύματα: 841
Προεπιλογή Πρόβλημα για δυνατούς λύτες : Με αφήνει κάθε εβδομάδα από μπαταρία

Φίλοι συμφρουμίτες γεια σας,

Τις τελευταίες εβδομάδες αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα που αδυνατώ να δώσω λύση. Είμαι ιδιοκτήτης ενός VW Golf plus 2007 το οποίο αγόρασα από την Αθήνα. Πρίν ένα μήνα περίπου η μαμίσια μπαταρία την έκλασε (το κινώ ελάχιστα). Μίλησα με την αντιπροσωπεία & μου είπαν είναι φυσιολογική ή φθορά μιας μπαταρίας 3,5 ετών (!!!) και η αντικατάστασή της φυσικό επακόλουθο. Ήρθα σε επαφή με κάποιο γνωστό ηλεκτρολόγο ο οποίος ήρθε σπίτι & αλλάξαμε τη μπαταρια βάζοντας μια 55αρα (αρκετά μεγαλύτερη).
Μέσα στην εβδομάδα το αμάξι με άφησε ξανά. Το ξαναέβαλα μπροστά με καλώδια & το πήγα στον ηλεκτρολόγο όπου το άφησα για να το τσεκάρουν για ένα τριήμερο. Με διαβεβαίωσαν πως διαρροή δεν υπάρχει.
Περνάνε 4-5 μέρες ( όλες αυτές τις εβδομάδες το αμάξι το κινώ 2 φορές την εβδομάδα) και με αφήνει ξανά. Μιλάω τηλεφωνικά με Αθήνα & μου λένε πως η νέα μπαταρία δεν είναι συμβατή & να πάω στην αντιπροσωπεία της VW εδώ στο Ηράκλειο. Το αφήνω εκεί το αμάξι για 3 μέρες περιγράφοντας τους το πρόβλημα. Με ειδοποιούν να το πάρω λέγοντας μου πως και το δυναμό δουλεύει κανονικά και πως καμία διαρροή δεν υπάρχει αλλά μάλλον η ολοκαίνουργια μπαταρία ήταν αφόρτιστη (!!!) ή ήταν καιρό στο ράφι του ηλεκτρολογείου. Φέυγω με την ελπίδα πως η κατάσταση είναι λήξασα...Αμ δε...
Σήμέρα το πρωί με το χιονιά πάω να το πάρω & να πάω στο γραφείο. Τα ίδια σκ@τ*... Άναβαν οι ενδείξεις του ταμπλώ αλλά γυρίζοντας το διακόπτη δεν ακούγονταν τίποτα. Βγαίνοντας έξω ήταν τόσο ψόφια η κατάσταση που δεν δούλευε το κεντρικό κλείδωμα οπότε το κλείδωσα με το κλειδί.
Τελευταία φορά το πήρα το Σάββατο κι έκανα 30-40 km δίχως να παρατηρήσω κάτι. Σήμερα -να πεις πως τα ξεχασα;- ούτε φώτα βρήκα αναμμένα ούτε μπλαφονιέρα. Το ξαναβάζω μπροστά με καλώδια (4η φορά !!!) και βλέπω πως δεν έχω ξεχάσει φλάς ή τα alarm ή το ραδιοcd...
Πάει πουθενά το μυαλό σας ; Το ευχέλαιο δε βοηθάει πάντως..
Σημειωτέον πως δεν έχει συναγερμό.




Reply With Quote
 


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Χωρίς ΟΣΕ και Προαστιακό από τη Δευτέρα και σχεδόν όλη την εβδομάδα riko46 Ελλάδα 3 26-10-2010 02:13
Πρόβλημα εσωτερικού μηχανισμού για topcase vario από r1200gs tattoopanther Τεχνικά θέματα διάφορα 24 25-10-2010 15:52
Πρόβλημα με τη μπαταρία ?? linex Τεχνικά θέματα διάφορα 5 25-04-2010 13:11
Πάνω από 1,3 εκατομμύρια νέων πεθαίνουν στους δρόμους κάθε χρόνο!!!!!!!! riko46 Επικαιρότητα 2 02-12-2009 23:55
Με κάθε επιφύλαξη για την αυθεντικότητα του φαινομένου ... ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Διάφορα 5 10-03-2009 00:29


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:47.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!