GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Εκδρομές εντός Ελλάδος

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #671  
Παλιό 10-09-2013, 10:05
gser Ο/Η gser βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: igoumenitsa
Μoto: RI200GS
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή Απάντηση: Ασφαλτινα Ελληνικα Βουνα 2. 6-7-8/9/13!!

οι στριφτερές και βουνίσιες φωτο με τους ρυθμούς του βοσκοπάρτυ θα μας ταξιδευουν για πολύ πολύ καιρό.
και πάλι μπράβο στους συντελεστές και στους συμμετέχοντες.

υγ1 Θοδωρή σ ευχαριστούμε που μας έσυρες στον χορό
υγ2 Η λιλή δρομολογεί την εγγραφή της στο φόρουμ
υγ3 η μουχρίτσα με το RT το χει ρίξει στο ψάρεμα, αλλά που θα πάει....
Reply With Quote
  #672  
Παλιό 10-09-2013, 10:29
lili Ο/Η lili βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2013
Περιοχή: Ηγουμενίτσα
Μoto: F650GS(TWIN)
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή Απάντηση: Ασφαλτινα Ελληνικα Βουνα 2. 6-7-8/9/13!!

συγχαρητήρια σε όλους και από εμένα
Να στε πάντα καλά
Reply With Quote
  #673  
Παλιό 10-09-2013, 11:44
giannisg Ο/Η giannisg βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2011
Περιοχή: lukobrush
Μηνύματα: 11
Προεπιλογή Απάντηση: Ασφαλτινα Ελληνικα Βουνα 2. 6-7-8/9/13!!

Θα ηθελα κι εγω να πω ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ στους διοργανωτες της εκδρομης. Αν και οχι και τοσο μεγαλος fun των forum, με προτροπη του κολλητου μου ''ΜΙΧΑΛΗ 1988'' ειπα κι εγω να ερθω ωστε να δω τι γινετε εκει που μου λεει οτι περναμε τοσο ωραια. Τελικα ειχε ενα μεγαλο δικιο. Ηταν ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ , η παρεα , ο δρομος , τα τοπια, ολα....! Χαρηκα πολυ για τις νεες γνωριμιες που εκανα (γιατι δεν ειχα καμια παλιοτερα ως νεος στη παρεα). Περιμενω και τις επομενες με αγωνια!!!!!!!
Reply With Quote
  #674  
Παλιό 10-09-2013, 12:48
Sakis Ο/Η Sakis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: Gs1200 η λευκή του 09!!
Μηνύματα: 7,888
Προεπιλογή Απάντηση: Ασφαλτινα Ελληνικα Βουνα 2. 6-7-8/9/13!!

Αδερφέ Πασχάλη σου αξίζουν πολλά συγχαρητήρια για την άριστη σχεδίαση και εκτέλεση της εξόρμησης...

Την επιτυχία έφερε όλη η παρέα μαζί, που παρά τα πολλά βουνίσια χλμ κατάφερε να συνδιάσει, χαλαρότητα, χιούμορ, τάξη και ασφάλεια μαζί.....

Ένα τεράστιο μπράβο σε όλους τους συντελεστές

Να είμαστε γεροί και του χρόνου
Reply With Quote
  #675  
Παλιό 10-09-2013, 13:00
vtheo Ο/Η vtheo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Π.Φάληρο,Αττικής
Μoto: R1200 GSA
Μηνύματα: 1,343
Προεπιλογή Απάντηση: Ασφαλτινα Ελληνικα Βουνα 2. 6-7-8/9/13!!

Μπράβο στους διοργανωτές και συμμετέχοντες!
Γεμίσε το θέμα με φωτογραφίες από χαμόγελα!Αυτό τα λέει όλα...
Reply With Quote
  #676  
Παλιό 10-09-2013, 14:13
Sakis Ο/Η Sakis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: Gs1200 η λευκή του 09!!
Μηνύματα: 7,888
Προεπιλογή Απάντηση: Ασφαλτινα Ελληνικα Βουνα 2. 6-7-8/9/13!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από paschalis Εμφάνιση μηνυμάτων
Σχεδον το υποσχεθηκα στο τραπεζι του τερματισμου.
Τα Ασφαλτινα Ελληνικα Βουνα 3
μιας και δεν μπορουν να ανηφορισουν αλλο,
θα κατεβουν ως την Πελοποννησο!!
Ετοιμασου να κανουμε -και- μαζι
τα χιλιομετρα που χρωστας απο το 1 και το 2!!
Σχεδιαζοντας και ξεναγωντας την παρεα
σε μια αξεχαστη γυροβολια που θα ενωσει Βουνα κι Ανθρωπους



Γιατί πάνω απ΄όλα είμαστε μοτοσυκλετιστές!!!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #677  
Παλιό 10-09-2013, 14:37
Uriah Heep Ο/Η Uriah Heep βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1,219
Προεπιλογή Απάντηση: Ασφαλτινα Ελληνικα Βουνα 2. 6-7-8/9/13!!

Αποφώνησις.

Άλλο ένα βοσκοπάρτυ τελείωσε!
Μετά τον καφέ, οι bable-μπαβαρέζες απομακρύνονταν -εν ακράπαις στη διαπασών- από την πλατεία της Γρανίτσας ενώ ο κλασσικός γέρων με τη γκλίτσα κατέβαινε από τα σκαλιά της εκκλησίας στο δρόμο.
Σταματάει μπροστά στη Dommie, μΕ κοιτάζει, την κοιτάζει με κουτοπόνηρο μάτι μπαγιάτικης σαρδέλας, μΕ ξανακοιτάζει με φρύδι περισπωμένη και μΕ πετάει:
"τώρα εσύ πας να φτάσεις τους άλλους?" και πριν προλάβω ν' απαντήσω, συμπληρώνει...
"κααααλά!"

Πέρασα ένα πολύ όμορφο τριήμερο -στον προνομιακό μου βιότοπο θα 'λεγα- κι έζησα την προετοιμασία μ' ένα κράμα βαρύτατα ρομαντικών κι ευρηματικών ανθρώπων... που για μια ιδέα και μια αυθεντική παρεϊστικη στιγμή, δεν φείδονται χρόνου και ιδρώτα...
Το concept? ...ευρέως φάσματος κι αυτό. Από Γούντστοκ μέχρι Σαλαμπάση πρόπερσι, σε afro ρυθμούς της Bahia από πολυμελές συγκρότημα κρουστών φέτος ...που μας "την έκανε" τελικά μπαμπέσικα...
Μετάνοιωσα που δεν έφερα 2 ευτραφείς φίλες Σαλονικιές, με τσέλο και φλάουτο για καβάντζα, να "χτυπήσουν" μερικές σονάτες του Ντβόρζακ, Μέντελσον και Σοστακόβιτς μέσα στο βουκολικό περιβάλλον, πριν το Purple Haze του Χέντριξ από τα ντέκ... Καλά θα 'ταν ...έστω κι αν θα 'χανε κάποια προβληματάκια με την άνωση, κολυμπώντας στον Τύρια...
Oh boy, τώρα που το ξανασκέφτομαι, άμα απήγγειλα συγχρόνως και μερικά βουκολικά ποιήματα του Βιργίλιου ...πιστεύω ότι θα 'ταν ακραιφνώς σουρεάλ φάση!

Από το απόγευμα της Παρασκευής που βαρούσε πιράκια η εμφάνιση των "κρουστών", άρχισα να έχω μερικές αρκετά έντονες ενοράσεις, που περιστρέφονταν γύρω από κάτι αχλαδόσχημες εχέμυθες χορεύτριες του κλασσικού μπαλέτου με χειροπέδες, από αφίσα σε τοπικό βενζινάδικο, για να καλύψουν το καλλιτεχνικό κενό. Σκέφτηκα όμως τη δυσχέρεια να πείσω τις γυναίκες ...περί ερευνητικού-επιστημονικού καλλιτεχνικού προγράμματος, καθώς και την δυσκολία των χορευτριών να χορέψουν στις άκρες των δακτύλων...
Του χρόνου το "hand made" της όλης φάσης, θα καλύψει και τη μουσική... Μια blues band ή θα δώσει ένα ατμοσφαιρίκ κουλέρ '70ς στη μάζωξη ή ...θα εδραιώσει τον υπογράφοντα σε υψηλή θέση στους κύκλους της εμπορίας εσπεριδοειδών, με τα λεμόνια που θα δεχτεί από τους παρευρισκομένους...
Όνειρα, όνειρα, σκέψεις... ακόμα δεν τελειώσαμε με το Voskoparty '13 και με τον tsompani συζητάμε για το επόμενο, όσο πορεύεται η καθημερινή μας ύπαρξη...

Voskoparty '13, λοιπόν. Τρείς γεννήτριες, κούρεμα με την "ψιλή" σε 3 όμορα χωράφια, dj ντεκ, ενισχυτές 1000W, ηχεία, πλατφόρμες, υδροφόρα, προβολείς, φωτισμός, ντεκορασιόν με σανά και φρεσκοκομμένα τραπεζάκια από κορμό δέντρου, μαριναρισμένα σουβλάκια σε αλεσμένο κρεμμύδι, παραγγελία λουκάνικα, προβατίνα, μπύρες, αναψυκτικά, ψητά καλαμπόκια, πάγος, χωμάτινα σκαλοπάτια και σχοινένια χειρολαβή για να κατέβεις στον Τύρια, εναέρια φωτο-βιντεοκάλυψη...
Είναι μάταιο να προσπαθήσω να περιγράψω την 4ήμερη προσπάθεια του Κώστα για την προετοιμασία ενός friend gathering 110-120 ατόμων.
Φορ δε λάβ οφ Τζίζας! Ακυρώσεις χωρίς ενημέρωση...
Όχι, δεν θα σχολιάσω! Κοτσάρω μπεταντίν και αρκούμαι στα σταράτα λόγια του Βarthelot, που λέει: “μην ασχολείστε με τα άλυτα προβλήματα, τα υπόλοιπα θα λυθούν μόνα τους”...

Κι έτσι φτάνουμε στα ...κεφτεδάκια!
Πάνω από 10 κιλά κρέατα, μη εψυγμένα, με πιστοποιητικό γενεαλογικού δένδρου, αλητόβιων μόσχων της περιοχής και μπλιόρας με ονοματεπώνυμο, μΕ παραδόθησαν το Σάββατο το μεσημέρι. Τα μετέφερα στην ταβέρνα στην πλατεία και με τη βοήθεια της ταβερνιάρισας τα άλεσα σε κιμά. Αμέσως μετά, η Σέμη άρχισε ένα μαραθώνιο τηγάνισμα... Μια λεπτομέρεια που αποκαλύπτει όλο το μεράκι του Κώστα, ενώ οι προσφορές για πεντανόστημα σουτζουκάκια Γκοτζίλα ήταν άκρως δελεαστικές...

Χάρηκα που γνώρισα νέους φίλους. Συγγνώμη άμα δεν θυμάμαι ορισμένους παλιούς... Μη μΕ παρεξηγείτε! Χειμώνα καλοκαίρι το ίδιο μυαλό... Είναι και το Aλτσχάιμερ... Για παράδειγμα ξανασυστήθηκα για 3η φορά με τον Αντώνη (moby gr)... Ελπίζω του χρόνου να μην πιστεύω ότι εγώ είμαι ο moby gr κι αυτός ο Uriah Heep και να μην χασκογελάω όταν συμπληρώνω την φορολογική μου δήλωση, φορώντας σακίδιο και μεξικάνικο σομπρέρο...

Όου Σουλτάν! Oι Λέλοι ...μια κατηγορία μόνοι τους!Στην επόμενη θέλω αισθησιακά T-shirts από τον Γιάννη Γαλάτη και τιγρέ shorts...
Last but not least ...Πασχάλης. Γκράν σέφ των μοτοσυκλετιστικών συνταγών. Μετά την αναβολή του Ιουλίου, άρπαξε την ιδέα σαν καρχαρίας που αρπάζει ροδομάγουλο σέρφερ και έδεσε τα 2 events με αριστοτεχνικό τρόπο! Πολλά μπράβο! Φυσιολογικά πράγματα, μια και συμπεριλαμβάνεται στην παραπάνω κατηγορία των "βαρύτατα ρομαντικών, ευρηματικών, ναϊφ μηχανόβιων κλπ κλπ" Διαφορετικά, πως θα κάναμε καλό γκεζί?
Χαίρομαι που συμμετείχα σ' ένα μικρό ρόλο κομπάρσου σ' αυτή την παραγωγή!
Δεν έχω πρόχειρες τις βελόνες του πλεξίματος, για να πλέξω το εγκώμιο του Κώστα και όλης της οικογένειας. Xρειάζεται πολύς χρόνος και χώρος στον σέρβερ...
.
...κι έχω και παπαρδέλες στην κατσαρόλα!

 
Άφεριμ guys and girls που συμμετείχατε!
 
Στα επόμενα που 'ρχονται!
 
Cheeeeers!
Attached Images
File Type: jpg IMG_6443.jpg (81.0 KB, 49 views)

Last edited by Uriah Heep; 10-09-2013 at 15:02.
Reply With Quote
  #678  
Παλιό 10-09-2013, 14:44
aleckan Ο/Η aleckan βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2011
Περιοχή: Αθηνα-Γαλατσι
Μoto: R1200GS Adv. (2010) VSTROM 650 (2005) VESPA PE 200 (1981)
Μηνύματα: 1,369
Προεπιλογή Απάντηση: Ασφαλτινα Ελληνικα Βουνα 2. 6-7-8/9/13!!

Kαθυστερημενες αλλα ειλικρινεις ευχαριστιες κι απο εμενα στους φιλους που οργανωσαν τη εξορμηση, φροντισαν τα παντα κατα τη διαρκεια του ταξιδιου αλλα και στις διανυκτερευσεις κανοντας το καλυτερο δυνατο για ενα τσουρμο τρελαμενους αναβατες.
Κωστα-Σεμη,Βασιλη,Πασχαλη αλλα και στους υπολοιπους που δεν γνωριζω τα ονοματα τους, αλλα σιγουρα υπαρχουν και κουραστηκαν ναστε παντα καλα και καλη ανταμωση συντομα!
(μερικες φωτο...γενικες)!
μετα οι ...ειδικοτερες:
\























Reply With Quote
  #679  
Παλιό 10-09-2013, 15:16
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: Ασφαλτινα Ελληνικα Βουνα 2. 6-7-8/9/13!!

Πολλα μπραβο σε οσους ετρεξαν γι'αυτην την εκδηλωση!! Περασατε υπεροχα και φαινεται!
Στο επομενο ελπιζω να ειμαι παρων!
Reply With Quote
  #680  
Παλιό 10-09-2013, 15:30
ckalfas Ο/Η ckalfas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: Yamaha Virago XV250 BMW R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 1,982
Προεπιλογή Απάντηση: Ασφαλτινα Ελληνικα Βουνα 2. 6-7-8/9/13!!

Γιάννη... επιβάλλεται!!!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:33.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!