GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Το Gs Forum > Σχετικά με τον διαδικτυακό τόπο > Ιδέες και σχόλια.

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιό 12-10-2013, 15:18
SenseiG Ο/Η SenseiG βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΠΕΝΤΕΛΗ ΑΘΗΝΑ
Μoto: HONDA VARADERO MK2 1000 ABS
Μηνύματα: 22,711
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν είναι έτσι Γιώργο, το φόρουμ έχει μία ταυτότητα που χαρακτηρίζει όσους είμαστε μέλη του, αν αυτή δεν μας ταιριάζει πρέπει να παλέψουμε για να την φέρουμε εκεί που θέλουμε ή να γυρίσουμε την πλάτη όπως δυστυχώς έχουν κάνει πάρα πολλά παιδιά.

Σταυρο πλεον εχουμε γινει παρα πολλοι λογικο σε καποιους εδω μεσα να αρεσουν διαφορετικα θεματα απο οτι σε καποιους αλλους .
Εαν υπαρχουν κανονες πρεπει να ακολουθονται εαν οχι καποιος πρεπει να παρει θεση και να βαλει τις βασεις για το τι θεματα θα ανεβαινουν.
Εγω προσωπικα διαβαζω τα θεματα που κανω κεφι τα υπολοιπα ειναι δουλεια των διαχειριστων!!
Reply With Quote
  #62  
Παλιό 12-10-2013, 15:19
nivam Ο/Η nivam βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Βόλος
Μoto: R1200GS 07 ΚawasakiTOP48(χορτοκοπτικό)
Μηνύματα: 3,193
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από moby_gr Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ θέλω από τον Άγιο Βασίλη, εεεε...από το gsforum, να γυρίσει ένα-δύο χρόνια πίσω...
Τότε που ήταν "αγνό", με θέματα για τα πάντα (αλλά με μέτρο) και φυσικά με προτεραιότητα στα θέματα που αφορούν τη μοτοσυκλέτα και τα ταξίδια!!!

Φυσικά κι έπαιξε ρόλο η σημερινή κατάσταση που όλοι βιώνουμε στο να φτάσουμε εδώ που φτάσαμε και να ανατραπούν οι ισορροπίες, αλλά θεωρώ πως αφέθηκε και λίγο στην τύχη του...από όλους μας...

Πως?
Ανεβάζοντας Χρόνια Πολλά για μέλη που δεν ξέρουμε καν αν υπάρχουν και που δεν έχουν μπει ποτέ στον κόπο να γράψουν ένα μήνυμα...(μα αφού δεν τον ξέρω και προφανώς δε θέλει ούτε αυτός να τον ξέρω, θα του ευχηθώ κιόλας!?)

Καλωσορίζοντας δέκα-δέκα, τα νέα μέλη με copy-paste, χαλάκια, μοκέτες, φλοκάτες και πόρτες.... Τόσο δύσκολο είναι, όποιος πραγματικά ενδιαφέρεται να καλωσορίσει κάποιον, να του απαντήσει με δυο-τρεις λέξεις στα γραφόμενα του?
Απλά για να ποστάρουμε? Δεν είναι λίγο αγενές εντέλει ακόμα και για το νέο μέλος αυτό το ανούσιο copy-paste?!

Επιτρέποντας σε μέλη να συμμετέχουν στο φόρουμ, μόνο(!) με αγγελίες...

Διοργανώνοντας καφέδες, βόλτες κι εκδρομές με απώτερο σκοπό όχι το να περάσουμε καλά, αλλά το πόσο (και δυστυχώς, ποιον ) κόσμο θα μαζέψουμε....
Σοβαρότατος λόγος ώστε κάποιοι να τις κάνουν πλέον μόνοι τους για να αποφύγουν την ευτελή κακεντρέχεια κάποιων...(και για αυτό κυρίως έχει μειωθεί δραματικά ο ποσταρισμένος αριθμός βολτών)

Για τους παραπάνω λόγους, θα ήθελα στα νέα μηνύματα να εμφανίζονται ΜΟΝΟ τα θέματα που άπτονται της μοτοσυκλέτας και του ταξιδιού και ΟΛΑ τα υπόλοιπα να μπορώ να τα δω ΜΟΝΟ με πλοήγηση από την αρχική σελίδα!
Όποιος λοιπόν ενδιαφέρεται (και δεν τον καλύπτει το ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ....), να μη χάνει και την ενημέρωση του, τις ευκαιρίες του στις αγγελίες, τη χαρά των ευχών, τα καλωσήρθατε κτλ...

ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΦΟΡΟΥΝ ΟΜΩΣ ΟΛΟΥΣ αυτά τα θέματα και κυρίως δεν αφορούν ένα φόρουμ ΓΙΑ ΤΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ.
Πόσο ωραίο είναι άραγε, για ανθρώπους που έχουν την πρώτη τους επαφή με το φόρουμ να τρώνε στη μάπα όλα αυτά τα άσχετα, μέχρι να μάθουν να χειρίζονται τη σελίδα για να αποφύγουν αυτά που δεν τους ενδιαφέρουν?
Εγώ πάντως αν έβλεπα αυτή την εικόνα 4 χρόνια πριν, δε θα συνέχιζα...

Τέλος θα ήθελα να υπάρξει επιτέλους, ισοτιμία μεταξύ των μελών...
Να υπάρξει δηλαδή μία κοινή γραμμή και μία πάγια αντιμετώπιση όλων των “κρίσεων”, ώστε να ξέρουν όλοι που “βαδίζουν” αλλά κυρίως να μάθουν να “φέρονται” σε έναν κοινόχρηστο διαδικτυακό χώρο...
Ώστε οι κανόνες που υπάρχουν (αλλά κανένας δεν είναι δυνατόν να κάτσει να τους διαβάσει) να τηρούνται ΑΠΟ & ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ, παλιούς-νέους, φίλους-αγνώστους, μικρούς-μεγάλους, bmwάδηκες και μη!!!

Και τέλος, επιτέλους κάποιοι να αναλάβουν την ευθύνη τους, για τα παραπάνω, για την ομαλή λειτουργία του χώρου.
Ώστε μην έχουν και οι moderators ρόλο γλάστρας και κυρίως να μην είναι "παπαγαλάκια"...Δεν είναι κακό να σπάσει και κανά αυγό...

Πολλοί θα πείτε, υπερβολικός είσαι αδερφάκι μου, πολύ το ψάχνεις....αλλά εγώ έτσι θα ήθελα να είναι το φόρουμ (αυτό δεν είναι το θέμα εξάλλου?), ώστε να περνάω ευχάριστα την ώρα μου.
Αλλιώς, πάω και στα in.gr, contra.gr (αθλητικό site αλλά μια χαρά αχταρμάς έχει καταντήσει...με θέματα ότι να’ ναι...) όπου οι κριτικές όμως και τα σχόλια του κάθε επιστήμονα ή και κάφρου, έπονται του άρθρου και είναι θαμμένα στο τέλος της σελίδας και με μικρότερη γραμματοσειρά...εκεί να δείτε μπινελίκια...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΣΕ ΚΟΙΝΗ ΘΕΑ και κυρίως δεν είναι φάτσα-κάρτα!!!!

Στο gsforum φυσικά και χρωστάνε κάποιοι (όχι εγώ πάντως που και άσκοπα χιλιόμετρα έχω κάνει για αυτό και που σε συναντήσεις που δεν ήθελα, εμφανίστηκα για το “καλό” του, κτλ)
Και φυσικά έχω ήδη πάρει πολλά από αυτό και θα συνεχίσω να παίρνω (από τα ελάχιστα που πλέον έχει να δώσει), αλλά και να δίνω ότι γνώση και άποψη έχω ή με την παρουσία μου στις εκδηλώσεις του...

Ας νιώθουν λοιπόν τύψεις αυτοί που μόνο πήραν και δεν έχουν ακόμα δώσει κάτι στην κοινότητα κι ας μην προσπαθούν να τις μεταθέσουν αλλού!
Εγώ καλεσμένος σε ξένο σπίτι, δεν πήγα ποτέ στη ζωή μου με άδεια χέρια....

Ομοίως όμως ΚΑΙ το gsforum χρωστάει πολλά σε αυτούς που γέμισαν τις σελίδες του, με φωτογραφίες και αναμνήσεις ζωής, με τα ταξίδια τους, με γνώσεις σε τεχνικά θέματα, με τα εσώψυχα τους και άλλα πολλά.

Για βγάλτε τα αυτά και δείτε τι θα μείνει?
Λίγοι, οι ίδιοι κι οι ίδιοι, να εύχονται, να πουλάνε, να βρίζονται και το χειρότερο, να προσπαθούν να αποδείξουν διαδικτυακά πως “είναι κάποιοι” σε τούτον το μάταιο κόσμο....



Αντώνης



Τι θα ήθελα εγώ?
Μεγαλύτερη οικονομία στη γραφή και λιγότερη στη σκέψη.

Last edited by nivam; 12-10-2013 at 15:22.
Reply With Quote
  #63  
Παλιό 12-10-2013, 15:19
tattoopanther Ο/Η tattoopanther βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2010
Περιοχή: Chalkidiki
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 3,100
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

ωραίος ο moby.,..,.,
Reply With Quote
  #64  
Παλιό 12-10-2013, 15:23
βασιλης Ο/Η βασιλης βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: κορωπι
Μoto: ΒΜW gs1200 adventure
Μηνύματα: 2,090
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από moby_gr Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ θέλω από τον Άγιο Βασίλη, εεεε...από το gsforum, να γυρίσει ένα-δύο χρόνια πίσω...
Τότε που ήταν "αγνό", με θέματα για τα πάντα (αλλά με μέτρο) και φυσικά με προτεραιότητα στα θέματα που αφορούν τη μοτοσυκλέτα και τα ταξίδια!!!

Φυσικά κι έπαιξε ρόλο η σημερινή κατάσταση που όλοι βιώνουμε στο να φτάσουμε εδώ που φτάσαμε και να ανατραπούν οι ισορροπίες, αλλά θεωρώ πως αφέθηκε και λίγο στην τύχη του...από όλους μας...

Πως?
Ανεβάζοντας Χρόνια Πολλά για μέλη που δεν ξέρουμε καν αν υπάρχουν και που δεν έχουν μπει ποτέ στον κόπο να γράψουν ένα μήνυμα...(μα αφού δεν τον ξέρω και προφανώς δε θέλει ούτε αυτός να τον ξέρω, θα του ευχηθώ κιόλας!?)

Καλωσορίζοντας δέκα-δέκα, τα νέα μέλη με copy-paste, χαλάκια, μοκέτες, φλοκάτες και πόρτες.... Τόσο δύσκολο είναι, όποιος πραγματικά ενδιαφέρεται να καλωσορίσει κάποιον, να του απαντήσει με δυο-τρεις λέξεις στα γραφόμενα του?
Απλά για να ποστάρουμε? Δεν είναι λίγο αγενές εντέλει ακόμα και για το νέο μέλος αυτό το ανούσιο copy-paste?!

Επιτρέποντας σε μέλη να συμμετέχουν στο φόρουμ, μόνο(!) με αγγελίες...

Διοργανώνοντας καφέδες, βόλτες κι εκδρομές με απώτερο σκοπό όχι το να περάσουμε καλά, αλλά το πόσο (και δυστυχώς, ποιον ) κόσμο θα μαζέψουμε....
Σοβαρότατος λόγος ώστε κάποιοι να τις κάνουν πλέον μόνοι τους για να αποφύγουν την ευτελή κακεντρέχεια κάποιων...(και για αυτό κυρίως έχει μειωθεί δραματικά ο ποσταρισμένος αριθμός βολτών)

Για τους παραπάνω λόγους, θα ήθελα στα νέα μηνύματα να εμφανίζονται ΜΟΝΟ τα θέματα που άπτονται της μοτοσυκλέτας και του ταξιδιού και ΟΛΑ τα υπόλοιπα να μπορώ να τα δω ΜΟΝΟ με πλοήγηση από την αρχική σελίδα!
Όποιος λοιπόν ενδιαφέρεται (και δεν τον καλύπτει το ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ....), να μη χάνει και την ενημέρωση του, τις ευκαιρίες του στις αγγελίες, τη χαρά των ευχών, τα καλωσήρθατε κτλ...

ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΦΟΡΟΥΝ ΟΜΩΣ ΟΛΟΥΣ αυτά τα θέματα και κυρίως δεν αφορούν ένα φόρουμ ΓΙΑ ΤΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ.
Πόσο ωραίο είναι άραγε, για ανθρώπους που έχουν την πρώτη τους επαφή με το φόρουμ να τρώνε στη μάπα όλα αυτά τα άσχετα, μέχρι να μάθουν να χειρίζονται τη σελίδα για να αποφύγουν αυτά που δεν τους ενδιαφέρουν?
Εγώ πάντως αν έβλεπα αυτή την εικόνα 4 χρόνια πριν, δε θα συνέχιζα...

Τέλος θα ήθελα να υπάρξει επιτέλους, ισοτιμία μεταξύ των μελών...
Να υπάρξει δηλαδή μία κοινή γραμμή και μία πάγια αντιμετώπιση όλων των “κρίσεων”, ώστε να ξέρουν όλοι που “βαδίζουν” αλλά κυρίως να μάθουν να “φέρονται” σε έναν κοινόχρηστο διαδικτυακό χώρο...
Ώστε οι κανόνες που υπάρχουν (αλλά κανένας δεν είναι δυνατόν να κάτσει να τους διαβάσει) να τηρούνται ΑΠΟ & ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ, παλιούς-νέους, φίλους-αγνώστους, μικρούς-μεγάλους, bmwάδηκες και μη!!!

Και τέλος, επιτέλους κάποιοι να αναλάβουν την ευθύνη τους, για τα παραπάνω, για την ομαλή λειτουργία του χώρου.
Ώστε μην έχουν και οι moderators ρόλο γλάστρας και κυρίως να μην είναι "παπαγαλάκια"...Δεν είναι κακό να σπάσει και κανά αυγό...

Πολλοί θα πείτε, υπερβολικός είσαι αδερφάκι μου, πολύ το ψάχνεις....αλλά εγώ έτσι θα ήθελα να είναι το φόρουμ (αυτό δεν είναι το θέμα εξάλλου?), ώστε να περνάω ευχάριστα την ώρα μου.
Αλλιώς, πάω και στα in.gr, contra.gr (αθλητικό site αλλά μια χαρά αχταρμάς έχει καταντήσει...με θέματα ότι να’ ναι...) όπου οι κριτικές όμως και τα σχόλια του κάθε επιστήμονα ή και κάφρου, έπονται του άρθρου και είναι θαμμένα στο τέλος της σελίδας και με μικρότερη γραμματοσειρά...εκεί να δείτε μπινελίκια...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΣΕ ΚΟΙΝΗ ΘΕΑ και κυρίως δεν είναι φάτσα-κάρτα!!!!

Στο gsforum φυσικά και χρωστάνε κάποιοι (όχι εγώ πάντως που και άσκοπα χιλιόμετρα έχω κάνει για αυτό και που σε συναντήσεις που δεν ήθελα, εμφανίστηκα για το “καλό” του, κτλ)
Και φυσικά έχω ήδη πάρει πολλά από αυτό και θα συνεχίσω να παίρνω (από τα ελάχιστα που πλέον έχει να δώσει), αλλά και να δίνω ότι γνώση και άποψη έχω ή με την παρουσία μου στις εκδηλώσεις του...

Ας νιώθουν λοιπόν τύψεις αυτοί που μόνο πήραν και δεν έχουν ακόμα δώσει κάτι στην κοινότητα κι ας μην προσπαθούν να τις μεταθέσουν αλλού!
Εγώ καλεσμένος σε ξένο σπίτι, δεν πήγα ποτέ στη ζωή μου με άδεια χέρια....

Ομοίως όμως ΚΑΙ το gsforum χρωστάει πολλά σε αυτούς που γέμισαν τις σελίδες του, με φωτογραφίες και αναμνήσεις ζωής, με τα ταξίδια τους, με γνώσεις σε τεχνικά θέματα, με τα εσώψυχα τους και άλλα πολλά.

Για βγάλτε τα αυτά και δείτε τι θα μείνει?
Λίγοι, οι ίδιοι κι οι ίδιοι, να εύχονται, να πουλάνε, να βρίζονται και το χειρότερο, να προσπαθούν να αποδείξουν διαδικτυακά πως “είναι κάποιοι” σε τούτον το μάταιο κόσμο....



Αντώνης
Ωραίο ο αντουαν....
Reply With Quote
  #65  
Παλιό 12-10-2013, 15:29
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Στις συναντήσεις για καφέ το μοναδικό θέμα είναι η μοτοσυκλέτα και τα ταξίδια;
Οσοι ζητούν δημοσκοπήσεις είναι σίγουροι για το αποτέλεσμα; Αν κάνετε δεξί κλιξ στις απαντήσεις σε κάθε νήμα θα δείτε ενδιαφέροντα στατιστικά, πόσοι συμμετείχαν σε μιά κουβέντα και με πόσα ποστ ο καθένας.
Επίσης όσοι κόπτονται για την καλή εικόνα του φόρουμ ας σκεφτούν πόσα θέματα έχουν ανεβάσει οι ίδιοι που "άναψαν" τα αίματα ή σχολίασαν υπερβολικά ακόμη και με βρισιές εμού μη εξαιρουμένου.
Αν δεν κάνω λάθος έγινε "μακελειό" ακόμη και σε τεχνικά θέματα.

Οπως είπαν φίλοι παραπάνω, το φόρουμ αυτορυθμίζεται...

Το να ζητάμε να κλείσουν θέματα, ενότητες ή στόματα, λυπάμαι φίλοι μου αλλά αυτό είναι ο φασισμός.

Ζητά ο Πασχάλης πιό πάνω από τη διοίκηση να πάρει θέση, σε τι;!
Κι αν το κάνουν τελικά οι αδερφοί Δουρίδα τι πιστεύετε ότι θα γίνει;
Αν πρέπει να γίνει επιλογή για το ποιός θα φύγει.....εσείς τι λέτε; ποιός θα φύγει;


Βλέπουμε στις αγγελίες να πουλιούνται μηχανές κι εξοπλισμός κι άλλα διάφορα λόγω οικονομικών προβλημάτων των ιδιοκτητών τους. Αυτό δεν οφείλεται στην επικαιρότητα;
Το ότι όλοι ψαχνόμαστε για το όσο γίνεται πιό φθηνό αυτό δεν οφείλεται στην επικαιρότητα και την πραγματικότητα που όλοι ζούμε;

Είναι πραγματικά παράδοξο ρε παιδιά! Λες και ζούμε με στεγανά.....

Οσο για την έκφραση του συρμού Τατιάνες, Πρετεντέρηδες κοκ δεν αντιλαμβάνομαι τι ακριβώς σημαίνει......






Reply With Quote
  #66  
Παλιό 12-10-2013, 15:35
commander Ο/Η commander βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: κηφισια
Μoto: GS 115Ο ADV DESIERTO 3
Μηνύματα: 12,382
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

το ειπα και αλλου και *ξερω οτι το ελαβαν ολοι*το λεω και δω.....Ολα τα θεματα....βεβαιος ολα .....αλλα μεχρι ενα βαθμο......και αν δεν επέλθει η συνεση κλειδωμα......Και κλειδωμα απο ολους οσους εχουν αυτη την αρμοδιοτητα......ΟΧΙ μα δεν επρεπε η δεν κανει η γιατι........Κανενος η κριση δεν ειναι ποιο πανω απο την δικη μου (μας) και αντίστοιχα ουτε η δικη(μου) μας κριση ειναι ποιο πανω απο αλλου....
Reply With Quote
  #67  
Παλιό 12-10-2013, 15:50
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Στις συναντήσεις για καφέ το μοναδικό θέμα είναι η μοτοσυκλέτα και τα ταξίδια;
Οσοι ζητούν δημοσκοπήσεις είναι σίγουροι για το αποτέλεσμα; Αν κάνετε δεξί κλιξ στις απαντήσεις σε κάθε νήμα θα δείτε ενδιαφέροντα στατιστικά, πόσοι συμμετείχαν σε μιά κουβέντα και με πόσα ποστ ο καθένας.
Επίσης όσοι κόπτονται για την καλή εικόνα του φόρουμ ας σκεφτούν πόσα θέματα έχουν ανεβάσει οι ίδιοι που "άναψαν" τα αίματα ή σχολίασαν υπερβολικά ακόμη και με βρισιές εμού μη εξαιρουμένου.
Αν δεν κάνω λάθος έγινε "μακελειό" ακόμη και σε τεχνικά θέματα.

Οπως είπαν φίλοι παραπάνω, το φόρουμ αυτορυθμίζεται...

Το να ζητάμε να κλείσουν θέματα, ενότητες ή στόματα, λυπάμαι φίλοι μου αλλά αυτό είναι ο φασισμός.

Ζητά ο Πασχάλης πιό πάνω από τη διοίκηση να πάρει θέση, σε τι;!
Κι αν το κάνουν τελικά οι αδερφοί Δουρίδα τι πιστεύετε ότι θα γίνει;
Αν πρέπει να γίνει επιλογή για το ποιός θα φύγει.....εσείς τι λέτε; ποιός θα φύγει;


Βλέπουμε στις αγγελίες να πουλιούνται μηχανές κι εξοπλισμός κι άλλα διάφορα λόγω οικονομικών προβλημάτων των ιδιοκτητών τους. Αυτό δεν οφείλεται στην επικαιρότητα;
Το ότι όλοι ψαχνόμαστε για το όσο γίνεται πιό φθηνό αυτό δεν οφείλεται στην επικαιρότητα και την πραγματικότητα που όλοι ζούμε;

Είναι πραγματικά παράδοξο ρε παιδιά! Λες και ζούμε με στεγανά.....

Οσο για την έκφραση του συρμού Τατιάνες, Πρετεντέρηδες κοκ δεν αντιλαμβάνομαι τι ακριβώς σημαίνει......


Γιάννη θα με κάνεις να γίνω γραφικός, αυτός που έγραψε το παρακάτω όταν το έκανε θα είχε στο μυαλό του να αποφύγει την σημερινή κατάσταση.
Και όχι δεν φταίει η κρίση για αυτό και πριν από αυτή είχαμε σκοτωθεί για ρατσιστικά σχόλια που είχαν αναρτηθεί και έγιναν αιτία να φύγουν παιδιά από μέσα. Το πρόβλημα άρχισε όταν το φόρουμ μεγάλωσε και απέκτησε κοινό.

Και εγώ ανέβαζα πολιτικά θέματα και πολλές φορές θέλω να συμμετέχω σε παρόμοιες κουβέντες, δεν το κάνω ή το κάνω πολύ σπάνια γιατί κατέληξα ότι αφενός δεν βγάζει πουθενά και τελικά κάνει κακό στο σύνολο και την εικόνα της παρέας. Πως το λέει ο λαός " Πολύ φασαρία για το τίποτα."

Εσένα τα χάλια των τελευταίων ημερών σου άρεσαν, βλέπεις άλλο τρόπο να τα αποφύγουμε ;

Αντιγραφή από τους κανόνες του φόρουμ.

Απαγορεύεται η δημοσίευση οποιουδήποτε περιεχομένου (κειμένου, εικόνων, ήχων, γραφικών κ.ο.κ.) με κομματικό, προσηλυτιστικό και αθλητικό/οπαδικό χαρακτήρα σε οποιαδήποτε θεματική ενότητα του GSForum. Όταν αναφέρεται κομματικός χαρακτήρας, εννοείται οποιαδήποτε αναφορά ή σχολιασμός σε δημόσιο/α πρόσωπο/α που ανήκουν ή και δεν ανήκουν σε οποιοδήποτε πολιτικό ή κομματικό χώρο και είναι ή δεν είναι εν ενεργεία πολιτικός/οί, όπως και η αναφορά ή σχολιασμός οποιουδήποτε πολιτικού ή κομματικού χώρου εν ολοκλήρω ή εν μέρει καθώς και των θέσεων, απόψεων, προτάσεων και αποφάσεων αυτών.
Εξαίρεση αποτελούν μηνύματα που δημοσιεύονται σε μεμονωμένα θέματα συγκεκριμένων ενοτήτων, για την δημιουργία των οποίων προηγήθηκε η παραχώρηση σχετικής αδείας από τους αρμόδιους διαχειριστές, με την προϋπόθεση ότι αυτά δεν θα περιέχουν απόψεις «οπαδικού» χαρακτήρα.
Reply With Quote
  #68  
Παλιό 12-10-2013, 15:52
Astakos82 Ο/Η Astakos82 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: ΒΟΛΟΣ
Μoto: R1200GS , DIAS
Μηνύματα: 2,219
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Τελικά έχετε πολλά θέματα μετάξι σας μάγκες ... Εγώ αυτό βλέπω ... Δεν ξέρω τι προκάλεσε όλο αυτό άλλα μαζευτητε λυστε τις διάφορες σας σε ένα τραπέζι ... Αν έχω εγώ προσωπικά με το Τσιτσο, το Τολη ,Nivam και τους άλλος θα τους μαζεψω θα μιλήσουμε και θα την σβήσουμε ... Νοήμων άνθρωποι είμαστε ... Ο κάθε ένας σε μια κοινότητα , ένα φόρουμ θα έχει και διαφορετική άποψη ... Δεν κολλάμε όλοι με όλους ... Ξεκολλατε και βρείτε τα ...

Τελικά η δημοκρατία δεν σας παει ... Θέλετε κουμανταδορους ... Ντροπή που το συνεχίζεται ...


Sent from my iPad using Tapatalk 2
Reply With Quote
  #69  
Παλιό 12-10-2013, 15:57
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Astakos82 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελικά έχετε πολλά θέματα μετάξι σας μάγκες ... Εγώ αυτό βλέπω ... Δεν ξέρω τι προκάλεσε όλο αυτό άλλα μαζευτητε λυστε τις διάφορες σας σε ένα τραπέζι ... Αν έχω εγώ προσωπικά με το Τσιτσο, το Τολη ,Nivam και τους άλλος θα τους μαζεψω θα μιλήσουμε και θα την σβήσουμε ... Νοήμων άνθρωποι είμαστε ... Ο κάθε ένας σε μια κοινότητα , ένα φόρουμ θα έχει και διαφορετική άποψη ... Δεν κολλάμε όλοι με όλους ... Ξεκολλατε και βρείτε τα ...

Τελικά η δημοκρατία δεν σας παει ... Θέλετε κουμανταδορους ... Ντροπή που το συνεχίζεται ...

Sent from my iPad using Tapatalk 2
Άλλο Δημοκρατία και άλλο Αναρχία Αντώνη, βαριά λέξη η Ντροπή...
Reply With Quote
  #70  
Παλιό 12-10-2013, 15:58
commander Ο/Η commander βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: κηφισια
Μoto: GS 115Ο ADV DESIERTO 3
Μηνύματα: 12,382
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Astakos82 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελικά έχετε πολλά θέματα μετάξι σας μάγκες ... Εγώ αυτό βλέπω ... Δεν ξέρω τι προκάλεσε όλο αυτό άλλα μαζευτητε λυστε τις διάφορες σας σε ένα τραπέζι ... Αν έχω εγώ προσωπικά με το Τσιτσο, το Τολη ,Nivam και τους άλλος θα τους μαζεψω θα μιλήσουμε και θα την σβήσουμε ... Νοήμων άνθρωποι είμαστε ... Ο κάθε ένας σε μια κοινότητα , ένα φόρουμ θα έχει και διαφορετική άποψη ... Δεν κολλάμε όλοι με όλους ... Ξεκολλατε και βρείτε τα ...

Τελικά η δημοκρατία δεν σας παει ... Θέλετε κουμανταδορους ... Ντροπή που το συνεχίζεται ...


Sent from my iPad using Tapatalk 2
οταν κανω πισω την νταλικα τοτε θελω κουμάντο. ......οταν παει να παρκαρει το αεροπμανο ο πιλοτος θελει κομαντο τον λολιποπ μαν......μονο τοτε.....

Δεν του δινω συνέχεια. ...
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:44.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!