GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 13-06-2013, 17:02
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή BMW mobile care

Εδω και 5 χρονια είχα δωρεάν με την αγορά της μοτοσικλέτας οδική προστασία απο την BMW mobile care την χρειάστηκα μια φορά και ήταν αποτελεσματικοτατη σκέφτηκα να την ανανέωση και παρόλο που δε με καλύπτει πια ευγενεστατα προσφέρθηκε να με βοηθήσει αν τυχόν είχα κάποιο πρόβλημα όταν τους δήλωσα οτι θέλω να επεκταθεί η διαρκείας μου είπαν ειναι 95 ευρώ τον πρώτο χρόνο και 75 μετά για κάθε χρόνο ,για πανευρωπαϊκη κάλυψη έχει κανένας εμπειρία πάνω στο θέμα?λογω και του επικείμενου ταξιδιού μου στο εξωτερικό την βρίσκω συμφέρουσα λύση
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 13-06-2013, 17:07
MOYTPO Ο/Η MOYTPO βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: BMW GS
Μηνύματα: 2,160
Προεπιλογή Απάντηση: BMW mobile care

Εαν ειναι να μπεις στην διαδικασια αυτη τοτε θα σε προτεινα την ADAC για πανευρωπαικη καλυψη. Τουλαχιστον αυτη ειναι καρατσεκαρισμενη.
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 13-06-2013, 17:21
georged Ο/Η georged βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Göteborg
Μoto: R1200 GS Adv. '09
Μηνύματα: 262
Προεπιλογή Απάντηση: BMW mobile care

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από AKIS_21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εδω και 5 χρονια είχα δωρεάν με την αγορά της μοτοσικλέτας οδική προστασία απο την BMW mobile care την χρειάστηκα μια φορά και ήταν αποτελεσματικοτατη σκέφτηκα να την ανανέωση και παρόλο που δε με καλύπτει πια ευγενεστατα προσφέρθηκε να με βοηθήσει αν τυχόν είχα κάποιο πρόβλημα όταν τους δήλωσα οτι θέλω να επεκταθεί η διαρκείας μου είπαν ειναι 95 ευρώ τον πρώτο χρόνο και 75 μετά για κάθε χρόνο ,για πανευρωπαϊκη κάλυψη έχει κανένας εμπειρία πάνω στο θέμα?λογω και του επικείμενου ταξιδιού μου στο εξωτερικό την βρίσκω συμφέρουσα λύση
Σου προτείνω να διαβάσεις εδώ:

http://www.gsforum.gr/%CE%91%CF%80%C...E%B1-adac-728/
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 13-06-2013, 17:26
tazman Ο/Η tazman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: ΚΟΖΑΝΗ
Μoto: GS 1200 04' Desierto 3
Μηνύματα: 692
Προεπιλογή Απάντηση: BMW mobile care

ADAC Εχω και εγω παρα το οτι ειναι Γερμανικη ολα τα αλλα πιστευω ειναι στο (+)
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 13-06-2013, 17:48
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: BMW mobile care

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από georged Εμφάνιση μηνυμάτων
Σου προτείνω να διαβάσεις εδώ:

http://www.gsforum.gr/%CE%91%CF%80%C...E%B1-adac-728/
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 13-06-2013, 18:53
jtnakos Ο/Η jtnakos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Σιατιστα
Μoto: MΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ MW(είχα και θα ξανα πάρω)
Μηνύματα: 4,783
Προεπιλογή Απάντηση: BMW mobile care

Καθως ειμαι και παθων ας ριξω και εγω λιγο χρωμα στην απορια σου απο πρωτο χερι

Αν δεις εδω και διαβασεις και κανα δυο σελιδες μπρος -πισω θα δεις οτι εμεινα στο Βελιγραδι απο αξονα και ψαλιδι....Η mobile care ΟΧΙ μονο Α Ν Υ Π Ρ Κ Τ Η ΑΛΛΑ εφτασε στο συμβαν μετα απο3-4 ωρες και απλα θα με πηγαινε στο ΠΛΗΣΙΕΣΤΕΡΟ εξουσιοδωτιμενο συνεργιο BMW ..Μετα απο 1000 τηλεφωνηματα στην οδικη και την επανηλημενη γραφη στα απαυτα της τοτε πηραμε τηλ στη ADAC η οποια μας ειπε οτι θα ειναι στο συμβαν σε ΜΙΣΗ ωρα.................................ΚΑΙ ΗΤΑΝ..

Αφου εγινε ελεγχος απο μαστορα που συνεργαζεται στο Βελιγραδι και διαπιστωσε την ακινησια της μοτο και οτι ΔΕΝ φτιαχνεται επιτοπου,ναυλοσανε τζιπακι με ιδικο τρειλορ για βαρια μοτο και με φερανε Θεσσαλονικη 850 χλμ παρακαλω βαζοντας ΜΟΝΟ μια υπογραφη

Η mobile care θα με παρατουσε στου διαολου την μανα και δεν ξερω ποσο θα μου εβγαινε η ζημια....................και το καλυτερο????πρωτη χρονια εγραφης στην ADAC 82€ περιπου και καθε επομενο χρονο 79€


ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ..
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 14-06-2013, 14:40
kwstas Ο/Η kwstas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: Orestiada
Μoto: R1200GSA
Μηνύματα: 2,726
Προεπιλογή Απάντηση: BMW mobile care

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jtnakos Εμφάνιση μηνυμάτων
Καθως ειμαι και παθων ας ριξω και εγω λιγο χρωμα στην απορια σου απο πρωτο χερι

Αν δεις εδω και διαβασεις και κανα δυο σελιδες μπρος -πισω θα δεις οτι εμεινα στο Βελιγραδι απο αξονα και ψαλιδι....Η mobile care ΟΧΙ μονο Α Ν Υ Π Ρ Κ Τ Η ΑΛΛΑ εφτασε στο συμβαν μετα απο3-4 ωρες και απλα θα με πηγαινε στο ΠΛΗΣΙΕΣΤΕΡΟ εξουσιοδωτιμενο συνεργιο BMW ..Μετα απο 1000 τηλεφωνηματα στην οδικη και την επανηλημενη γραφη στα απαυτα της τοτε πηραμε τηλ στη ADAC η οποια μας ειπε οτι θα ειναι στο συμβαν σε ΜΙΣΗ ωρα.................................ΚΑΙ ΗΤΑΝ..

Αφου εγινε ελεγχος απο μαστορα που συνεργαζεται στο Βελιγραδι και διαπιστωσε την ακινησια της μοτο και οτι ΔΕΝ φτιαχνεται επιτοπου,ναυλοσανε τζιπακι με ιδικο τρειλορ για βαρια μοτο και με φερανε Θεσσαλονικη 850 χλμ παρακαλω βαζοντας ΜΟΝΟ μια υπογραφη

Η mobile care θα με παρατουσε στου διαολου την μανα και δεν ξερω ποσο θα μου εβγαινε η ζημια....................και το καλυτερο????πρωτη χρονια εγραφης στην ADAC 82€ περιπου και καθε επομενο χρονο 79€


ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ..
Γιαννη επειδη ενδιαφερομαι και εγω, ισχυει πως για την ADAC η επικοινωνια γινεται μονο στα Γερμανικα ή υπαρχει Ελληνας συνεργατης για οταν χρειαστει κατι?
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 14-06-2013, 16:00
Giof Ο/Η Giof βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: ΤΡΙΠΟΛΗ
Μoto: BMW R1200GS ADVENTURE
Μηνύματα: 470
Προεπιλογή

Για πανευρωπαϊκή κάλυψη απο ότι έχω καταλάβει όντως η adac είναι ότι καλύτερο.
Εγώ για Ελλάδα που χρειάζομαι έχω μέσω της ασφάλειας. Ιντεραμερικαν, 100 ευρώ το εξάμηνο και έχει μέσα και οδική. Απο το αυτοκίνητο που είχα ιντεραμερικαν νομίζω ότι η οδική της είναι αρκετά καλη. Με την μηχανή δεν χρειάστηκε ποτε, ούτως η άλλως το εργαλείο είναι unstoppable. ;-)
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 14-06-2013, 16:17
dimitrisb Ο/Η dimitrisb βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Πεύκη (Αθήνα)
Μoto: R1200GS (κίτρινο)
Μηνύματα: 2,458
Προεπιλογή Απάντηση: BMW mobile care

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από faker Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιαννη επειδη ενδιαφερομαι και εγω, ισχυει πως για την ADAC η επικοινωνια γινεται μονο στα Γερμανικα ή υπαρχει Ελληνας συνεργατης για οταν χρειαστει κατι?
'Οταν είσαι στην Ελλάδα και τηλεφωνήσεις για οδική βοήθεια τις εργάσιμες ώρες απαντά άνθρωπος (εδώ στην Ελλάδα) και μιλάς Ελληνικά. Τις υπόλοιπες ώρες τηλεφωνείς στον ''ελληνικό" αριθμό αλλά πρέπει να μιλήσεις αγγλικά. Δεν θυμάμαι ακριβώς μέχρι ποια ώρα είναι οι "εργάσιμες", αλλά σίγουρα μέχρι το απόγευμα. Τους καλοκαιρινούς μήνες λειτουργεί το ελληνικό γραφείο μέχρι το βράδυ.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 04:05.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!