GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Αγγελίες > Πωλήσεις γενικώς

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Κλειστό θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιό 28-11-2012, 15:35
veron Ο/Η veron βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Αιγάλεω
Μoto: gs1200r
Μηνύματα: 25
Προεπιλογή Απάντηση: Για κυνηγούς....Maverick 88.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από veron Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδή είναι μακριά μας και σε άλλη ήπειρο, δεν είναι αίμα αυτό που τρέχει;;;;
Δυστυχώς. Η στην Αμερική η στην Ευρώπη, πάλι φριχτά πεθαίνουν τα πανικόβλητα ζώα του δάσους. Αν ξεχωρίζουμε την εθνικότητα του γουρουνιού, να ξεχωρίσουμε και την εθνικότητα του έχρωμου συνανθρώπου μας και ας αφήσουμε τον "αράπη" να είναι δούλος. Άλλωστε αυτός έχει μαύρο αίμα μέσα στις φλέβες του ενω εμείς οι Ευρωπαίοι γαλάζιο.
Και μια ντόπια φωτογραφία. Λες και οι δικοί μας είναι "αλλοι" κηνυγοί.

  #32  
Παλιό 28-11-2012, 15:38
diomiles Ο/Η diomiles βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Αιγαλεω Αθηνα
Μoto: f650gs
Μηνύματα: 912
Προεπιλογή Απάντηση: Για κυνηγούς....Maverick 88.

Ας μας συγχωρέσει ο φίλος που του ¨χαλάμε ¨ την αγγελία

Στην Ελλάδα απαγορεύονται τα ραβδωτά.Το έχουν ζητήσει οι ίδιοι οι κυνηγοί.Επίσης η Ελλάδα έχει τους πιο αυστηρούς νόμους περί θήρευσης των τριχωτών....και αυτό το έχουν ζητήσει οι κυνηγοί.

Θα μπορούσα να γράφω ώρες για το τί είναι κυνήγι και για το τί προσφέρει στο να κρατιούνται οι πληθυσμοί των θηραμάτων σε ικανοποιητικά επίπεδα αλλά δεν θα καταλάβετε και δεν θα θέλετε να καταλάβετε.

Οσο για το αν είναι οι κυνηγοί είναι άντρακλες η όχι το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι οι κυνηγοί νόμιμα σκοτώνουν θηράματα μέσα στα αυστηρά πλαισια που ορίζει η Ελληνική νομοθεσία και κάνουν αυτό που κάνουν χωρίς αυτή την ανόητη υποκρισία που διακρίνει κάποιους που έχουν την συνείδηση τους καθαρή και ας έχουν σκοτώσει χιλιάδες αρνάκια , κατσίκια, κότες , γελάδες , μοσχάρια κλπ. Φυσικά αυτό το εκτρέφω και σκοτώνω για να ζήσω δεν πιάνει.Η ζωή του εκτρεφόμενου γουρουνιού έχει την ίδια σημασία με την ζωή του αγριογούρουνου και ούτο καθεξής.Το να αναρτήσω φωτογραφίες απο κάποιο σφαγείο με γουρουνάκια και κατσικάκια γάλακτος που προορίζονται φυσικά και για τους πραγματικούς άντρακλες μη κυνηγούς αλλάζει κάτι?

Τέλος πάντων για όσους θέλουν να μάθουν η περίοδος κυνηγίου των τριχωτών στην Ελλάδα είναι πολύ μικρή και σε ελάχιστες περιοχές.Πέρισυ επιτράπηκε στην Πελοπόννησο μετά απο καταγγελίες των κατοίκων που διαμαρτυρόντουσαν για τεράστιες ζημιές στις καλλιέργεις τους αφου ο πλυθυσμός τους μετά απο αρκετά χρονια απαγόρευσης άρχισε να γίνεται ανεξέλεγτος. Το ίδιο συνέβει και φέτος στην Ευβοια.

υγ .Οι έλληνες κυνηγοί αποφεύγουν συστηματικά να θηρεύουν θυληκές γουρούνες και μικρά.Ολα τα άλλα εκτός του λαγου απαγορεύονται.
  #33  
Παλιό 28-11-2012, 15:49
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Για κυνηγούς....Maverick 88.

φίλε veron...............άνοιξε ένα καινούριο θέμα και όταν θα έχω χρόνο θα σου προσθέτω πληροφορίες να καταλάβεις τί βλέπεις σε όλες τις φωτό. Δεν είναι τα πράγματα πάντα όπως φαίνονται....
Γενικολογείς και αποπροσανατολίζεις ενώ πηδάς από τη κυνηγετική νοοτροπία και νομοθεσία σε θέματα ρατσισμού και τούμπαλιν....λάθος τακτική κατ' εμέ να τα βλέπεις όλα από τη δική σου μεριά και μόνον....
φιλικά...


ΠΩΛΕΙΤΑΙ χράπα-χρούπα Maverick 88...για κυνηγούς
  #34  
Παλιό 28-11-2012, 16:29
veron Ο/Η veron βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Αιγάλεω
Μoto: gs1200r
Μηνύματα: 25
Προεπιλογή Απάντηση: Για κυνηγούς....Maverick 88.

Νομίζω οτι ξέρω τι βλέπω.Δεν νομίζω οτι πίσω από ένα αιμόφυρτο ζώο που μέχρι να πεθάνει σπαρτάραγε με τα σκυλιά πάνω από το κεφάλι του κρύβεται κάποια άλλη αλήθεια.


Αν νομίζεις οτι έχεις κάποιες πληροφορίες εσύ να δώσεις, τότε άνοιξέ εσύ ένα νέο θέμα και θα το διαβάσω με ενδιαφέρον.

Για ρατσισμό δεν μίλησα ουτε τουμπάρισα τα λόγια μου. Απλά είπα οτι η στην Αμερική η στην Ελλάδα το ζώο πεθαίνει με τον ίδιο τρόπο.Αν το ένα όλπο το λένε μάβερικ και το άλλο μπερέτα η μάγκνουμ, δεν έχει διαφορά. Να μην σου πω πως το μάγκνουμ είναι προτιμότερο γιατί είναι μπαμ και κάτω.
  #35  
Παλιό 28-11-2012, 16:30
veron Ο/Η veron βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Αιγάλεω
Μoto: gs1200r
Μηνύματα: 25
Προεπιλογή Απάντηση: Για κυνηγούς....Maverick 88.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Thodoras Εμφάνιση μηνυμάτων
Καραμπίνα (χράπα-χρούπα που λένε οι κυνηγοί) Maverick (by Mossberg) mod. 88, 12 ga.

Καινούρια εντελώς... δεν έχει ρίξει ποτέ ούτε ένα φυσίγγιο, δεν έχει μπει καν φυσίγγιο μέσα...

Λαδώθηκε, αποθηκεύθηκε και τώρα βγήκε για πούλημα...

Τιμή: 200 ευρώ.

Καινούρια σε έμπορο πωλείται στα 350 ευρώ...

Δώρο η θήκη μεταφοράς, ειδικό λουκετάκι και ένα κουτί φυσίγγια για φάσες-πέρδικες.





Καλοπούλητο το όπλο σου φίλε μου.
  #36  
Παλιό 28-11-2012, 16:54
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Για κυνηγούς....Maverick 88.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από veron Εμφάνιση μηνυμάτων
Νομίζω οτι ξέρω τι βλέπω.Δεν νομίζω οτι πίσω από ένα αιμόφυρτο ζώο που μέχρι να πεθάνει σπαρτάραγε με τα σκυλιά πάνω από το κεφάλι του κρύβεται κάποια άλλη αλήθεια.

Αν νομίζεις οτι έχεις κάποιες πληροφορίες εσύ να δώσεις, τότε άνοιξέ εσύ ένα νέο θέμα και θα το διαβάσω με ενδιαφέρον.

Για ρατσισμό δεν μίλησα ουτε τουμπάρισα τα λόγια μου. Απλά είπα οτι η στην Αμερική η στην Ελλάδα το ζώο πεθαίνει με τον ίδιο τρόπο.Αν το ένα όλπο το λένε μάβερικ και το άλλο μπερέτα η μάγκνουμ, δεν έχει διαφορά. Να μην σου πω πως το μάγκνουμ είναι προτιμότερο γιατί είναι μπαμ και κάτω.
κακώς, κάκιστα το συνεχίζεις. Δεν έχω εγώ τις απορίες αλλά εσύ δεν γνωρίζεις για ποιό πράγμα ακριβώς μιλάς, πιπιλάς ότι σου έχουν πει χωρίς να σκεφτείς ποιά μπορεί να είναι τα επιχειρήματα της άλλης πλευράς.
Το έχω ξαναγράψει, για τον Νορβηγό είσαι κανίβαλλος που το Πάσχα σουβλίζεις σε κοινή θέα στο ύπαιθρο ένα αρνάκι ημερών που δεν έχει απογαλακτιστεί και μετά του τρως τα έντερα (κοκορέτσι), το μυαλό και τα μάτια....και όλα αυτά με μουσικές και τσάμικα....
το αρνάκι άσπρο και παχύ της μάνας του καμάρι έχει μεγάλη διαφορά από το αγριογουρουνάκι της φωτογραφίας σου ? μήπως να κάνουμε και μήνυση στον Αρχιεπίσκοπο να απαγορεύσει την εορτή του Πάσχα ???
τα ήθη και έθιμα ενός λαού είναι αυτά που υπαγορεύουν και τη συμπεριφορά του σε όλες τις δραστηριότητές του.
Μου λες να μη θηρεύω υπό τις προυποθέσεις και τους αυστηρούς περιορισμούς της πολιτείας, είμαι παράλληλα λιγότερο άντρας κατά κάποιους άλλους και όλα αυτά με δικαιολογία φωτογραφίες από άλλη χώρα, άλλους ανθρώπους, άλλους νόμους......ποιός λοιπόν τελεί υπό σύγχηση και αερολογεί ????

ΠΩΛΕΙΤΑΙ χράπα-χρούπα Maverick 88...για κυνηγούς
  #37  
Παλιό 28-11-2012, 16:57
Thodoras Ο/Η Thodoras βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2012
Περιοχή: Αργυρούπολη Αττικής
Μoto: r1200gs 08
Μηνύματα: 309
Προεπιλογή Απάντηση: Για κυνηγούς....Maverick 88.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από veron Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλοπούλητο το όπλο σου φίλε μου.
Σ' ευχαριστώ φιλαράκο!

Θερμή παράκληση στους φίλους να σταματήσουν οι αντιδικίες εδώ.
  #38  
Παλιό 28-11-2012, 23:08
kostaskyriakos Ο/Η kostaskyriakos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Μoto: 1200 gs adv
Μηνύματα: 512
Προεπιλογή Απάντηση: Για κυνηγούς....Maverick 88.

δηλωνω ενδιαφερων
  #39  
Παλιό 28-11-2012, 23:53
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Για κυνηγούς....Maverick 88.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kostaskyriakos Εμφάνιση μηνυμάτων
δηλωνω ενδιαφερων

Το οπλάκι το έχω συμφωνήσει

Μην στεναχωριέσαι, πάλι Πελοπόννησο θα έρθει το εργαλείο...

να σκοτώνει γουρουνάκια παχουλά
  #40  
Παλιό 29-11-2012, 00:30
Thodoras Ο/Η Thodoras βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2012
Περιοχή: Αργυρούπολη Αττικής
Μoto: r1200gs 08
Μηνύματα: 309
Προεπιλογή Απάντηση: Για κυνηγούς....Maverick 88.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από siraxanz Εμφάνιση μηνυμάτων

να σκοτώνει γουρουνάκια παχουλά
Μη τους λες τέτοια Χάρη και είπα αμάν να σταματήσουν...
Κλειστό θέμα


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:07.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!