GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 14-02-2013, 17:04
jarhead Ο/Η jarhead βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: BMW 1200 GS '05
Μηνύματα: 2,620
Προεπιλογή Απάντηση: Ποιός είναι ο κ. Μέργος των 8.000 ευρώ....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων

Το μόνο που θα μπορούσες να πεις ότι αναπαρήγαγα ήταν για την κόρη του κι όποιος θέλει ας διαβάσει τις δηλώσεις Αδαμόπουλου. Γι'αυτό το λόγο δεν έγραψα τίποτε άλλο και δεν έδωσα και κανένα λινκ.

Το βιογραφικό του που είναι από την ιστοσελίδα του ΥπΟικ το αμφισβητείς;
Που μετέφερα κάτι συκοφαντικό για τον κ. Μέργο;! Σχολίασα το βιογραφικό του χρησιμοποιώντας τις εμπειρίες που έχω κάνει. Είναι η προσωπική μου γνώμη και μόνο.

Και ενώ δεν έχεις άδικο για αυτό που γράφεις στην τελευταία παράγραφο, οι ενέργειες οι δικές μου κι οι απόψεις μου κι ίσως κι οι προτάσεις μου έχουν αντίκτυπο σε έναν περιορισμένο κύκλο, ανθρώπων όπως ο κ.Μέργος επηρεάζουν τη ζωή όλου του λαού. Και δε θα είχα αντίρρηση να έλεγε ο κ. Μέργος ότι ο κατώτατος μισθός πρέπει να μειωθεί και ταυτόχρονα ο ανώτατος για διορισμένο ΔΥ να είναι ας πούμε πενταπλάσιος του κατώτατου. Αν το έλεγε θα του έβγαζα το καπέλο, αλλά δεν....Ούτε τον άκουσα να λέει ότι δε θα επιτρέπεται από δω και στο εξής η κατάληψη με αντιμισθία περισσοτέρων της μίας θέσεις στο δημόσιο.

Κι όπως είπα, άλλο το να είσαι έντιμος, άλλο το να είσαι ικανός κι ακόμη πιό διαφορετικό να μην έχεις παλέψει στη ζωή σου! Μας αρέσει ή όχι είμαστε ταξική κοινωνία κι οι πρώτοι δε σημαίνει πάντα ότι είναι κι οι άριστοι!

Ρε εισαι αναγωγος τι να λεμε τωρα!!!!
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 14-02-2013, 17:04
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Ποιός είναι ο κ. Μέργος των 8.000 ευρώ....

Εχεις δίκιο, δε γίνεται να συνεννοηθούμε. Προσωπικά δεν έχω σε καμία εκτίμηση τους μορφωμένους που δεν έχουν εμπειρία "βιοπάλης". Οι θεωρητικές γνώσεις δεν είναι αρκετές.
Δεν γνωρίζω τι γίνεται με τους οικονομολόγους, αλλά στο δικό μου επάγγελμα και στη Γερμανία τουλάχιστον, καθηγητές δε γίνονταν πάντα οι καλύτεροι....


Τέλος πάντων, αυτές είναι μάλλον πάντα ατέρμονες συζητήσεις.....
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 14-02-2013, 17:07
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Ποιός είναι ο κ. Μέργος των 8.000 ευρώ....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jarhead Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε εισαι αναγωγος τι να λεμε τωρα!!!!

τζάμπα τα κολλέγια, το πιάνο και το μπαλλέτο!
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 14-02-2013, 17:09
jarhead Ο/Η jarhead βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: BMW 1200 GS '05
Μηνύματα: 2,620
Προεπιλογή Απάντηση: Ποιός είναι ο κ. Μέργος των 8.000 ευρώ....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχεις δίκιο, δε γίνεται να συνεννοηθούμε. Προσωπικά δεν έχω σε καμία εκτίμηση τους μορφωμένους που δεν έχουν εμπειρία "βιοπάλης". Οι θεωρητικές γνώσεις δεν είναι αρκετές.
Δεν γνωρίζω τι γίνεται με τους οικονομολόγους, αλλά στο δικό μου επάγγελμα και στη Γερμανία τουλάχιστον, καθηγητές δε γίνονταν πάντα οι καλύτεροι....


Τέλος πάντων, αυτές είναι μάλλον πάντα ατέρμονες συζητήσεις.....
Γιατρε μου τι μπουζοκλειδο θελω για την αλλαγη?Ουπππςςςς δεν ειμαστε στα τεχνικα θεματα? Μολις βγω αριστερα στα 3 μηνυματα αριστερα παλι? Σας ευχαριστω γιατρε...και συγνωμη!!!
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 14-02-2013, 17:13
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Ποιός είναι ο κ. Μέργος των 8.000 ευρώ....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jarhead Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατρε μου τι μπουζοκλειδο θελω για την αλλαγη?Ουπππςςςς δεν ειμαστε στα τεχνικα θεματα? Μολις βγω αριστερα στα 3 μηνυματα αριστερα παλι? Σας ευχαριστω γιατρε...και συγνωμη!!!


πάρε και καμιά δεξιά, θα ζαλιστείς!!!
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 14-02-2013, 17:18
jarhead Ο/Η jarhead βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: BMW 1200 GS '05
Μηνύματα: 2,620
Προεπιλογή Απάντηση: Ποιός είναι ο κ. Μέργος των 8.000 ευρώ....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων


πάρε και καμιά δεξιά, θα ζαλιστείς!!!
Θα πουν οτι ειμαι golden egg με τετοιο μαλλι....για ΕΔΕ ειμαστε τωρα?
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 14-02-2013, 17:21
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Ποιός είναι ο κ. Μέργος των 8.000 ευρώ....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jarhead Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα πουν οτι ειμαι golden egg με τετοιο μαλλι....για ΕΔΕ ειμαστε τωρα?



ασε ρε παίδαρε, δε λέει! άσχετο, τη σουζούκα στην έφτιαξαν;
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 14-02-2013, 19:45
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Question Απάντηση: Ποιός είναι ο κ. Μέργος των 8.000 ευρώ....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από anegis Εμφάνιση μηνυμάτων
Στην εποχή που ζούμε ειναι πολυ εύκολο να βγάζουμε συμπεράσματα για ανθρώπους που βρίσκονται σε μια κυβερνητική θέση. Το γεγονός ομως πως κάποιος αναλαμβάνει σε μια δύσκολη στιγμή για τη χώρα μια θέση με μεγάλη ευθύνη δεν σημαίνει οτι ειναι λαμόγια ή ανίκανος.
Επειδή γνωρίζω προσωπικά τον κ. Μέργο σας διαβεβαιώνω οτι ούτε εγκαθετος ειναι ούτε ανίκανος. Είναι εύκολο να πετάς λάσπη στον ανεμιστήρες σήμερα.
Το μεγάλο πρόβλημα στη χώρα ειναι δυστυχώς οτι έχει χαθεί πλέον η ιεραρχία στην κοινωνία μας. Κάποια εποχή και μόνο το γεγονός οτι κάποιος ειναι Καθηγητης στο Πανεπιστήμιο θα ενέπνευσε εμπιστοσύνη. Σήμερα ομως εικαζουμε με βεβαιότητα οτι πρόκειται για ευνοούμενο κάποιου κόμματος ή οικογένειας...
Ο κ. Μέργος ειναι άνθρωπος που κοσμεί τη θέση του γ.γ. Και όχι το αντίστροφο. Ειναι έντιμος σε εκνευριστικό βαθμό - αυτο που λένε κλασικός, συντηρητικός δεξιός..
Οσον αφορά τη δήλωση του για τον κατώτατο μισθό, ήταν ατυχής έτσι όπως προβληθηκε, αλλά δεν άκουσα όλη την τοποθέτηση του ούτε το θεμα του τραπεζιού στο οποίο πήρε μέρος.

Υ.Γ. Πριν απο μερικούς μήνες τον κάλεσα να πάρει μέρος σε ένα ΣΥΝΕΔΡΙΟ για το σύστημα υγείας. Είχε διατελέσει και διοικητής στο ΙΚΑ. Τότε μου αρνήθηκε ευγενικά γιατί είπε πως δεν είναι πολιτικοσ και θα κάνει καμία δήλωση με ακαδημαική ειλικρίνεια και θα τρέχουμε... Είχε δίκιο...



Αιμίλιε πιθανόν τα πράγματα σε οτι έχει να κάνει με την εντιμότητα του και ικανότητα του να διαχειριστεί την θέση του ΓΓ Υπ.Οικονομικών να έχεις δίκιο και θα κριθεί εκ τους αποτελέσματος.
Ωστόσο θεωρώ οτι προσβάλει την νοημοσύνη μας όταν μιλάει και τοποθετείται επίσημα ως ΓΓ και κυρίως ως άνθρωπος για τις μισθολογικές απολαβές της πείνας και της ανέχειας την δύσκολη αυτή εποχή που οι περισσότεροι άνθρωποι παλεύουν για να εξασφαλίζουν τα προς το ζήν και οι κύριοι αυτοί με τους παχυλούς μισθούς μιλούν εκ του ασφαλούς ......
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 14-02-2013, 20:09
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Ποιός είναι ο κ. Μέργος των 8.000 ευρώ....

Κάποια πολιτική παλιοκαραβάνα των παρασκηνίων μου έλεγε για τους πανεπιστημιακούς που ορίζονταν ως κυβερνητικά στελέχη: Οσο καλοί κι αν είναι στα πανεπιστημιακά τους καθήκοντα θα αποτύχουν οικτρά στην πολιτική γιατί δεν είναι πολιτικοί, δεν οσφρίζονται την κοινωνία, δεν γνωρίζουν τις ανάγκες του κόσμου. Πόσο δίκιο είχε
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 14-02-2013, 20:46
jarhead Ο/Η jarhead βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: BMW 1200 GS '05
Μηνύματα: 2,620
Προεπιλογή Απάντηση: Ποιός είναι ο κ. Μέργος των 8.000 ευρώ....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων


ασε ρε παίδαρε, δε λέει! άσχετο, τη σουζούκα στην έφτιαξαν;
Περασε κιολας ενας Χρονος??? Πως περναει ο καιρος....Κανουμε και χιουμορ αγαπητε? Για Ελληνικο Δημοσιο ΜΙΛΑΜΕ!!!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:42.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!