GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 03-10-2013, 20:25
giclas Ο/Η giclas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Κύπρος
Μoto: ΒMW HP2 K1200
Μηνύματα: 2,827
Προεπιλογή Απάντηση: Επεισόδια στον Άρειο Πάγο

ρε Χαρη μου στη Κυπρο οπιος δεν ειναι αρηστερος ειναι φασιστας.ετσι το βλεπου
κε εγω δεν ανεχομαι απο κανενα να μου λεει γ@μω το εθνος σου κε να μου καινε κε Ελληνηκες σημαιες
για τουτο τους βαζω στο ιδιο καλαθι αρηστερους κε ναζιστες.
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 03-10-2013, 20:56
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Επεισόδια στον Άρειο Πάγο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από giclas Εμφάνιση μηνυμάτων
ρε Χαρη μου στη Κυπρο οπιος δεν ειναι αρηστερος ειναι φασιστας.ετσι το βλεπου
κε εγω δεν ανεχομαι απο κανενα να μου λεει γ@μω το εθνος σου κε να μου καινε κε Ελληνηκες σημαιες
για τουτο τους βαζω στο ιδιο καλαθι αρηστερους κε ναζιστες.
Γιατί δεν καίνε-κατά την άποψή μου δεν πρέπει να καίγεται καμμία σημαία-τις κυπριακές σημαίες και έχουν προτίμηση στις ελληνικές, μου κάνει εντύπωση!
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 04-10-2013, 03:00
mpampis Ο/Η mpampis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2013
Περιοχή: αγιοι αναργυροι
Μoto: Funduro 650st
Μηνύματα: 246
Προεπιλογή Απάντηση: Επεισόδια στον Άρειο Πάγο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από giclas Εμφάνιση μηνυμάτων
ρε Χαρη μου στη Κυπρο οπιος δεν ειναι αρηστερος ειναι φασιστας.ετσι το βλεπου
κε εγω δεν ανεχομαι απο κανενα να μου λεει γ@μω το εθνος σου κε να μου καινε κε Ελληνηκες σημαιες
για τουτο τους βαζω στο ιδιο καλαθι αρηστερους κε ναζιστες.
αδερφε απο την Κυπρο ο Ναζιστης ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ.ΕΙΝΑΙ ΝΑΖΙΣΤΗΣ και καλυτερα ΝΕΟΝΑΖΙΣΤΗΣ.
Δυστυχως για εσενα και πολλους εδω μεσα δεκαδες (ισως και εκατονταδες)ΧΙΛΙΑΔΕΣ αριστεροι εχουν πεθανει για την Ελλαδα και ελαχιστοι Ναζιστες(τοτε δεν ειχε νεοναζιστες)και αυτοι καταλαθος.
Προσοχη!!!!
ΔΕΝ ΣΤΗΡΙΖΩ ΚΑΝΕΝΑ ΣΤΑΛΙΝ ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΙΣ ΙΔΕΕΣ ΤΟΥ αλλα....
καλη η καραμελα απο τα νεοναζιστακια...απλα θα τους πω οτι κανενας ΣΤΑΛΙΝ ΠΟΤΕ δεν προκαλεσε παγκοσμιο πολεμο....το αγγουρι και η ντοματα στην ιδια σαλατα μπαινουν αλλα δεν μπορουν να συγκριθουν και να βγει το συμπερασμα οτι ειναι ομοια....
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 04-10-2013, 06:41
giclas Ο/Η giclas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Κύπρος
Μoto: ΒMW HP2 K1200
Μηνύματα: 2,827
Προεπιλογή Απάντηση: Επεισόδια στον Άρειο Πάγο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mpampis Εμφάνιση μηνυμάτων
αδερφε απο την Κυπρο ο Ναζιστης ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ.ΕΙΝΑΙ ΝΑΖΙΣΤΗΣ και καλυτερα ΝΕΟΝΑΖΙΣΤΗΣ.
Δυστυχως για εσενα και πολλους εδω μεσα δεκαδες (ισως και εκατονταδες)ΧΙΛΙΑΔΕΣ αριστεροι εχουν πεθανει για την Ελλαδα και ελαχιστοι Ναζιστες(τοτε δεν ειχε νεοναζιστες)και αυτοι καταλαθος.
Προσοχη!!!!
ΔΕΝ ΣΤΗΡΙΖΩ ΚΑΝΕΝΑ ΣΤΑΛΙΝ ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΙΣ ΙΔΕΕΣ ΤΟΥ αλλα....
καλη η καραμελα απο τα νεοναζιστακια...απλα θα τους πω οτι κανενας ΣΤΑΛΙΝ ΠΟΤΕ δεν προκαλεσε παγκοσμιο πολεμο....το αγγουρι και η ντοματα στην ιδια σαλατα μπαινουν αλλα δεν μπορουν να συγκριθουν και να βγει το συμπερασμα οτι ειναι ομοια....

γιασου κε καλημερα μπαμπη
εγω το ξαναλεω δεν εμαι ναζιστης αλλα Ελληνας.
ο Ελληνας δεν ειναι ουτε δεξιος ουτε α ρηστερος αλλα Ελληνας.

γιατι η αρηστερη καινε ελληνηκες σημαιες ? εγω λεω ειναι τουρκοσποροι
τωρα για τον σταλιν μην μου τον κανεις αγιο διοτι οτι το ιδιο με τον χιτλερ ηταν

αναρωτηθκες γιατι ο χιτλερ κατακαψε τους ευρεους ?
γιατι βγηκε στην εξουσια με 38% ?
οταν απαντησης στην ερωτηση κε κανης συγκρηση με την ΧΑ θα καταλαυεις γιατι ανεβαζη τα ποσοστα της η ΧΑ(σημερα 18%)

Last edited by giclas; 04-10-2013 at 06:46.
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 04-10-2013, 15:59
ckalfas Ο/Η ckalfas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: Yamaha Virago XV250 BMW R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 1,982
Προεπιλογή Απάντηση: Επεισόδια στον Άρειο Πάγο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mpampis Εμφάνιση μηνυμάτων
...οτι κανενας ΣΤΑΛΙΝ ΠΟΤΕ δεν προκαλεσε παγκοσμιο πολεμο....το αγγουρι και η ντοματα στην ιδια σαλατα μπαινουν αλλα δεν μπορουν να συγκριθουν και να βγει το συμπερασμα οτι ειναι ομοια....

Δεν νομίζω να έχουν την ίδια άποψη με 'σένα όσοι τον βίωσαν στο πετσί τους, ας πούμε οι Ανατολικοευρωπαίοι (Ούγγροι, Πολωνοί, Λιθουανοί κλπ)

Τελικά, τι κάνουμε εδώ; Μαλώνουμε οι Έλληνες για τον Κουμοuνισμό και τον Ναζισμό, έννοιες και ιδεολογίες γεννημένες σε ξένες μήτρες! Ιδεολογίες που γεννήθηκαν, εξαπλώθηκαν και επιβλήθηκαν δια της βίας.
Είναι κατάντια για εμάς τους Έλληνες να ασχολούμαστε με έννοιες και ιδεολογίες παρωχημένες και σχεδόν εξαφανισμένες! Κατάντια, διότι αυτός ο τόπος γέννησε αξίες τόσο μεγάλες, που είναι ασυγκρίτως μεγαλύτερες, ανθρωπινότερες...
Μυαλό, ιστορία και παρακαταθήκη ως λαός έχουμε, ας τα χρησιμοποιήσουμε επιτέλους δημιουργικά...

Τέλος, ελπίζω να είμαι ο τελευταίος που γράφω στο συγκεκριμένο θέμα, το έχουμα αναλύσει απ' όλες τις μεριές, άσε που έχει καταντήσει αηδία, επιεικώς...
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 04-10-2013, 22:16
mpampis Ο/Η mpampis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2013
Περιοχή: αγιοι αναργυροι
Μoto: Funduro 650st
Μηνύματα: 246
Προεπιλογή Απάντηση: Επεισόδια στον Άρειο Πάγο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckalfas Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν νομίζω να έχουν την ίδια άποψη με 'σένα όσοι τον βίωσαν στο πετσί τους, ας πούμε οι Ανατολικοευρωπαίοι (Ούγγροι, Πολωνοί, Λιθουανοί κλπ)

Τελικά, τι κάνουμε εδώ; Μαλώνουμε οι Έλληνες για τον Κουμοuνισμό και τον Ναζισμό, έννοιες και ιδεολογίες γεννημένες σε ξένες μήτρες! Ιδεολογίες που γεννήθηκαν, εξαπλώθηκαν και επιβλήθηκαν δια της βίας.
Είναι κατάντια για εμάς τους Έλληνες να ασχολούμαστε με έννοιες και ιδεολογίες παρωχημένες και σχεδόν εξαφανισμένες! Κατάντια, διότι αυτός ο τόπος γέννησε αξίες τόσο μεγάλες, που είναι ασυγκρίτως μεγαλύτερες, ανθρωπινότερες...
Μυαλό, ιστορία και παρακαταθήκη ως λαός έχουμε, ας τα χρησιμοποιήσουμε επιτέλους δημιουργικά...

Τέλος, ελπίζω να είμαι ο τελευταίος που γράφω στο συγκεκριμένο θέμα, το έχουμα αναλύσει απ' όλες τις μεριές, άσε που έχει καταντήσει αηδία, επιεικώς...

ΚΑΤΑΛΑΘΟΣ θελω να πιστεψω...δεν εβαλες και οτι εγραφα αμεσως πριν απο την φραση αυτη...ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΟΥΤΕ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΤΟΝ ΣΤΑΛΙΝ...εγω φιλε μου ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΜΠΛΕΧΤΩ ΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ ....
το μονο που ειπα ειναι...οτι αλλο καποιος να προκαλει ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ πολεμο και αλλο τι γινετε εσωτερικα σε καθε χωρα...αυτα!!
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 04-10-2013, 08:19
tsak8 Ο/Η tsak8 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS '05
Μηνύματα: 545
Προεπιλογή Απάντηση: Επεισόδια στον Άρειο Πάγο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από siraxanz Εμφάνιση μηνυμάτων
Βρε Μιχάλη πας καλά?

Δηλαδή όποιος αντιπαλεύει τον Ναζισμό πρέπει να είναι κομ#####στής??????

Τι έχετε πάθει?

Μου το είπε κ χθες ένα παιδι 20 χρονών....

Οταν προσπάθησα να του αναφέρω τι εφιαλτικό σύστημα είναι ο ολοκληρωτισμός...

Δηλαδή όποιος μιλά εναντίον του Ναζισμού είναι κομ#####στής????

Έλεος...



@ Ακη21.... με αφήνει παγερά αδιάφορο το τι αισθάνεσαι για 'μενα...
Μα αυτη ειναι και μια βασική αρχή του ναζισμου-φασισμού.
Όποιος δεν είναι μαζί μας, είναι εναντιον μας, εχθρός! Οτι και αν είναι





Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από giclas Εμφάνιση μηνυμάτων
ρε Χαρη μου στη Κυπρο οπιος δεν ειναι αρηστερος ειναι φασιστας.ετσι το βλεπου
κε εγω δεν ανεχομαι απο κανενα να μου λεει γ@μω το εθνος σου κε να μου καινε κε Ελληνηκες σημαιες
για τουτο τους βαζω στο ιδιο καλαθι αρηστερους κε ναζιστες.
Και εγω φίλε μου προσωπικά δεν ανέχομαι να ακούω και να διαβαζω κακοποιημένα Ελληνικά, εχω κόλλημα με την γλώσσα, δεν βαζω όμως σε κανένα καλαθι οποιον το κανει.
Μπορώ βεβαια να συνυπαρξω με εθνικιστές, να μιλήσω, να διαφωνήσω, να τσακωθω εστω. Σέβομαι απόλυτα τα πιστευω τους.
Οι ναζιστες, νεοι και παλαιοί, απλα καπηλευονται την πατριδα και το εθνος, στην αναζήτηση μεγαλύτερης δύναμης και μονο.
Και δεν θελω περαιτερω σχέσεις.
Α, και ψηφισα Τζημερο, που αριστερό δεν τον λες.. Η ψηφος ειναι μυστική αλλά δεν σε υποχρεώνει κανείς να μην πεις τι έκανες.
Θεωρητικά το πιο σωστό, δεν θα έπρεπε να ντρέπεσαι για αυτο.
Αντε καλημερα!

Sent from my XOOM 2 ME using Tapatalk 4
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:52.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!