GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Φωτογραφίες - Video (μόνο για τις δικές μας μοτό)

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 29-08-2011, 08:53
adventure Ο/Η adventure βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Ζάκυνθος
Μoto: BMW 1150GS Adventure Βασιλομήτωρ των ADV
Μηνύματα: 20,938
Προεπιλογή Απάντηση: Evvoia pass video

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από capo Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπον επειδή με το θεμα ασφάλεια ισως είμαι και υποχόνδριος μερικές φορές σας λέω ότι του το είχα επισημάνει πρίν ξεκινήσει η βόλτα μεχρι που του είπα να μην ακολουθήσει.
Ο ιδιος όμως δεν εβαλε μυαλό.
Για αυτό τον λόγο και σε όλη την διαδρομή πηγαινα με χαμηλές ταχύτητες και πολυ προσεκτικά.
Απο εκεί και πέρα είμαστε όλοι ενηλικες και υπέυθηνοι των πράξεων μας.


Αν διαβάσεις τα παραπάνω δικά μου πόστ η αναφορά μου είναι καλοπροαίρετη και μόνο και αναφέρομαι στην ασφάλεια του αναβάτη και με τα γραφόμενα σου συμφωνείς και εσύ .

Όπως θα συμφωνήσω και με το τελευταίο που έγραψες .


Reply With Quote
  #12  
Παλιό 29-08-2011, 10:51
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: Evvoia pass video

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από capo Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπον επειδή με το θεμα ασφάλεια ισως είμαι και υποχόνδριος μερικές φορές σας λέω ότι του το είχα επισημάνει πρίν ξεκινήσει η βόλτα μεχρι που του είπα να μην ακολουθήσει.
Ο ιδιος όμως δεν εβαλε μυαλό.
Για αυτό τον λόγο και σε όλη την διαδρομή πηγαινα με χαμηλές ταχύτητες και πολυ προσεκτικά.
Πολύ αμφιβάλω βέβαια για την εφαρμογή κανόνων ασφαλείας απο ολους, πάντα εδω μέσα εχω δει πού χειρότερα χωρίς κανένα αρνητικό σχόλιο στα post αλλά αυτό είναι μια αλλη ιστορία.
Απο εκεί και πέρα είμαστε όλοι ενηλικες και υπέυθηνοι των πράξεων μας.

Και γω συμφωνώ ότι κανείς δεν είναι αναμάρτητος και όλοι μας (μιλάω για τον εαυτό μου) έχουμε κάνει αρκετά χειρότερα και πιο επικίνδυνα από αυτό που έδειξες.

Από κει και πέρα όμως επειδή όπως λες είμαστε υπεύθυνοι των πράξεών μας, δεν διαφημίζουμε ούτε επικροτούμε ενέργειες σαν του να κάνεις εντούρο με σορτσάκια και ξεκράνωτος και να το μοντάρουμε με μεράκι σε βίντεο προβάλλοντάς το σε πάρα πολλούς αναβάτες. Ούτε μετράει το "εγώ του το είπα, αυτός δε μ' άκουγε", ή "πήγαινα σιγά μη χτυπήσουμε" που δεν πηγαίνετε σιγά. Την άλλη φορά αν πράγματι ενδιαφέρεσαι για τον άμυαλο φίλο σου, δεν θα τον "θαυμάζεις" τραβώντας τον βίντεο από πίσω...

Αν όντως έχεις δει πολύ χειρότερα και ασχολίαστα εδώ μέσα, θα είναι ενδιαφέρον να μας τα ξαναδείξεις.
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 29-08-2011, 11:26
ming Ο/Η ming βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: HLIOYPOLH
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 39
Προεπιλογή Απάντηση: Evvoia pass video

Ωραία εξόρμηση.Έτσι για να μηναπαξιώνουμε και τα Ελληνικά πάσσα
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 29-08-2011, 16:25
capo Ο/Η capo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: Αλιμος
Μηνύματα: 100
Προεπιλογή Απάντηση: Evvoia pass video

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gemara Εμφάνιση μηνυμάτων
Και γω συμφωνώ ότι κανείς δεν είναι αναμάρτητος και όλοι μας (μιλάω για τον εαυτό μου) έχουμε κάνει αρκετά χειρότερα και πιο επικίνδυνα από αυτό που έδειξες.

Από κει και πέρα όμως επειδή όπως λες είμαστε υπεύθυνοι των πράξεών μας, δεν διαφημίζουμε ούτε επικροτούμε ενέργειες σαν του να κάνεις εντούρο με σορτσάκια και ξεκράνωτος και να το μοντάρουμε με μεράκι σε βίντεο προβάλλοντάς το σε πάρα πολλούς αναβάτες. Ούτε μετράει το "εγώ του το είπα, αυτός δε μ' άκουγε", ή "πήγαινα σιγά μη χτυπήσουμε" που δεν πηγαίνετε σιγά. Την άλλη φορά αν πράγματι ενδιαφέρεσαι για τον άμυαλο φίλο σου, δεν θα τον "θαυμάζεις" τραβώντας τον βίντεο από πίσω...

Αν όντως έχεις δει πολύ χειρότερα και ασχολίαστα εδώ μέσα, θα είναι ενδιαφέρον να μας τα ξαναδείξεις.
Λοιπόν επειδή έχεις ξεφύγει λίγο
Δεν επικροτώ και δεν προβάλω και δεν θάυμασα τον φίλο η οποιονδήποτε.
Απο την στιγμή που ο ίδιος λες ότι εχεις κανει χερότερα και πιό επικίνδυνα πέφτεις στην ίδια παγίδα με το να προβάλεις τα χειρότερα σου.
Οι προσωπικοί χαρακτηρισμοι επίσης να λέιπουν θα έλεγα.
Κράτα τους για τον εαυτό σου και την προσωπική σου άποψη.
Οσο για το αν εχω δει πολυ χειρότερα και δεν τα σχολίασα έιναι γιατι δεν θελω να διογκωσω παραπάνω ενα κακώς κείμενο όπως κανεις εσύ τώρα.

Αστο να παει.
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 29-08-2011, 17:15
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: Evvoia pass video

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από capo Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπόν επειδή έχεις ξεφύγει λίγο
Δεν επικροτώ και δεν προβάλω και δεν θάυμασα τον φίλο η οποιονδήποτε.
Απο την στιγμή που ο ίδιος λες ότι εχεις κανει χερότερα και πιό επικίνδυνα πέφτεις στην ίδια παγίδα με το να προβάλεις τα χειρότερα σου.
Οι προσωπικοί χαρακτηρισμοι επίσης να λέιπουν θα έλεγα.
Κράτα τους για τον εαυτό σου και την προσωπική σου άποψη.
Οσο για το αν εχω δει πολυ χειρότερα και δεν τα σχολίασα έιναι γιατι δεν θελω να διογκωσω παραπάνω ενα κακώς κείμενο όπως κανεις εσύ τώρα.

Αστο να παει.
Και σου ξαναλέω γιατί δεν με κατάλαβες.

1. Το ότι ανεβάζεις βίντεο με τον ξεκράνωτο φίλο σου είναι και λέγεται προβολή. Και το έργο στο σινεμά που βλέπουμε ή στην τηλεόραση, προβολή λέγεται. Άλλη λέξη στα ελληνικά δεν βρίσκω να χρησιμοποιήσω. Εκτός αν το ανέβασες για να μας δείξεις τα "κακώς κείμενα" των μοτοσυκλετιστών, οπότε ανακαλώ όλα όσα έχω γράψει και απολογούμαι γιατί δεν κατάλαβα τον σκοπό σου.

2. Δεν έχω προβάλει τίποτε στο φόρουμ από τα χειρότερα και πιο επικίνδυνα που έχω κάνει. Αυτά ναι, τα κρατάω για τον εαυτό μου και την προσωπική μου άποψη. Οπότε δε βλέπω και την παγίδα.

3. Δεν έκανα απολύτως κανέναν προσωπικό χαρακτηρισμό σε σένα. Αντιθέτως εσύ με προσβάλλεις προσωπικά λέγοντάς μου ότι έχω "ξεφύγει". Αδόκιμη και προσβλητική έκφραση όταν δεν κάνεις πλάκα.

Συνέχισε να κάνεις το κέφι και το χιούμορ σου με τα ωραία βίντεο που ξέρεις να φτιάχνεις, αλλά πρόσεχε λίγο τα "σκηνοθετικά λάθη". Το ότι εσύ σωπαίνεις και δε μιλάς σε ένα κακώς κείμενο, δε σημαίνει ότι έτσι πρέπει να κάνουν όλοι.
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 29-08-2011, 19:11
capo Ο/Η capo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: Αλιμος
Μηνύματα: 100
Προεπιλογή Απάντηση: Evvoia pass video

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gemara Εμφάνιση μηνυμάτων
Και σου ξαναλέω γιατί δεν με κατάλαβες.

1. Το ότι ανεβάζεις βίντεο με τον ξεκράνωτο φίλο σου είναι και λέγεται προβολή. Και το έργο στο σινεμά που βλέπουμε ή στην τηλεόραση, προβολή λέγεται. Άλλη λέξη στα ελληνικά δεν βρίσκω να χρησιμοποιήσω. Εκτός αν το ανέβασες για να μας δείξεις τα "κακώς κείμενα" των μοτοσυκλετιστών, οπότε ανακαλώ όλα όσα έχω γράψει και απολογούμαι γιατί δεν κατάλαβα τον σκοπό σου.

2. Δεν έχω προβάλει τίποτε στο φόρουμ από τα χειρότερα και πιο επικίνδυνα που έχω κάνει. Αυτά ναι, τα κρατάω για τον εαυτό μου και την προσωπική μου άποψη. Οπότε δε βλέπω και την παγίδα.

3. Δεν έκανα απολύτως κανέναν προσωπικό χαρακτηρισμό σε σένα. Αντιθέτως εσύ με προσβάλλεις προσωπικά λέγοντάς μου ότι έχω "ξεφύγει". Αδόκιμη και προσβλητική έκφραση όταν δεν κάνεις πλάκα.

Συνέχισε να κάνεις το κέφι και το χιούμορ σου με τα ωραία βίντεο που ξέρεις να φτιάχνεις, αλλά πρόσεχε λίγο τα "σκηνοθετικά λάθη". Το ότι εσύ σωπαίνεις και δε μιλάς σε ένα κακώς κείμενο, δε σημαίνει ότι έτσι πρέπει να κάνουν όλοι.
Φιλε μου καταλαβαίνεις νομίζω πολύ καλά όσα ανέφερα.
Το θεμα προσβολής πάει σε χαρακτηρισμούς π.χ. "αμυαλος" και οταν αναφέρεσε σε φιλο μου, ναι για μενα είναι προσωπικο.
Δεν σωπασα ποτε ουτε προκειτε να το κανω απλά επισυμαίνω κατι που με ενοχλει με τροπο που δεν θα θιξω κανεναν.
Και αυτο πρεπει να το κανουν ολοι.
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 29-08-2011, 19:22
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: Evvoia pass video

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από capo Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπον επειδή με το θεμα ασφάλεια ισως είμαι και υποχόνδριος μερικές φορές σας λέω ότι του το είχα επισημάνει πρίν ξεκινήσει η βόλτα μεχρι που του είπα να μην ακολουθήσει.
Ο ιδιος όμως δεν εβαλε μυαλό....
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από capo Εμφάνιση μηνυμάτων
...
Το θεμα προσβολής πάει σε χαρακτηρισμούς π.χ. "αμυαλος" και οταν αναφέρεσε σε φιλο μου, ναι για μενα είναι προσωπικο....
Τη δικιά σου έκφραση χρησιμοποίησα.
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 29-08-2011, 22:31
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Evvoia pass video

Λοιπόν ας χαλαρώσουμε λίγο, τα μυνήματα είναι σαφή!

Ωραίο βιντεάκι θα σου εφαγε κ πολύ χρόνο να το ετοιμάσεις,
μπραβο για την καλη δουλεια..
Τι καμερα έχεις?
Μα τι προγραμμα το δούλεψες?
Στο φίλο τον ξεκρανωτο καντου το εξής απλό πείραμα..
Φόρα σε ένα καρπουζάκι το παλιό σου κράνος και με μια πετρα μεγέθους γροθιάς, ρίξε μια γερή στο κράνος...,
δεν θα συμβεί τπτ στ καρπουζάκι, αντιθέτως,
κατόπιν βγάλε το κράνος και σβούριχτη την ίδια πέτρα με την ίδια δύναμη στο θύμα(καρπουζάκι)
Θα εκπλαγείτε αμφότεροι από το αποτέλεσμα
αν δε είναι και ώριμο το υποκείμενον του πειράματος θα εκπέμψει τον γνωστό ηχο του ώριμου καρπουζιού φυλαχτείτε απο τα ζουμιά τα οποία είναι τα μυαλα μας.
Το πειραματάκι γίνετε σε εργοταξια για να γίνει κατανοητή η αναγκη χρησης κράνους και μας το διηγήθηκε φίλη από εδώ μέσα

Last edited by siraxanz; 29-08-2011 at 22:32.
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 30-08-2011, 07:34
capo Ο/Η capo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: Αλιμος
Μηνύματα: 100
Προεπιλογή Απάντηση: Evvoia pass video

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από siraxanz Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπόν ας χαλαρώσουμε λίγο, τα μυνήματα είναι σαφή!

Ωραίο βιντεάκι θα σου εφαγε κ πολύ χρόνο να το ετοιμάσεις,
μπραβο για την καλη δουλεια..
Τι καμερα έχεις?
Μα τι προγραμμα το δούλεψες?
Στο φίλο τον ξεκρανωτο καντου το εξής απλό πείραμα..
Φόρα σε ένα καρπουζάκι το παλιό σου κράνος και με μια πετρα μεγέθους γροθιάς, ρίξε μια γερή στο κράνος...,
δεν θα συμβεί τπτ στ καρπουζάκι, αντιθέτως,
κατόπιν βγάλε το κράνος και σβούριχτη την ίδια πέτρα με την ίδια δύναμη στο θύμα(καρπουζάκι)
Θα εκπλαγείτε αμφότεροι από το αποτέλεσμα
αν δε είναι και ώριμο το υποκείμενον του πειράματος θα εκπέμψει τον γνωστό ηχο του ώριμου καρπουζιού φυλαχτείτε απο τα ζουμιά τα οποία είναι τα μυαλα μας.
Το πειραματάκι γίνετε σε εργοταξια για να γίνει κατανοητή η αναγκη χρησης κράνους και μας το διηγήθηκε φίλη από εδώ μέσα
Ευχαριστω.Οντως μου εφαγε ενα τετραωρο για να βγεί το video,αλλα το διασκεδασα.
Η καμερα ειναι η απλη GO PRO τωρα εχει βγει και GO PRO HD.
To software ειναι το AVS
Οσον αφορα το φιλο και το κρανος δεν χρειαστηκαν πειραματα εαν προσεξεις προς το τελος του video ειχε συμορφωθει και ηδη φοραει κρανος.
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 31-08-2011, 17:48
leandros Ο/Η leandros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Χανιά
Μoto: BMW R1200GS 2011 Honda PCX-150 2013
Μηνύματα: 709
Προεπιλογή Απάντηση: Evvoia pass video

ωραία παραγωγή και σκηνοθεσία Capo με κακό σενάριο!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
STELVIO PASS panagiotis.farmer Ταξίδια στο εξωτερικό 111 24-08-2011 20:23
alps pass man gs Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες 2 19-04-2010 08:09
Eπέμβαση by pass Carduelis Υγεία 3 21-01-2010 11:43
By pass.. μακρυά από μάς! Carduelis Υγεία 10 23-11-2009 23:42
Alpen Pass 2009 TALON Ταξίδια στο εξωτερικό 20 14-08-2009 11:15


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 07:35.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!