GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 10-06-2010, 11:37
Capitain Ο/Η Capitain βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Πειραιάς
Μoto: 2005 R1200RT
Μηνύματα: 1,335
Προεπιλογή Τη βοηθεια σας τεχνικοί σε Ηardware..

Επαθα μια ζημια όχι τοσο μεγάλου οικονομικα κοστους όσο ψυχολογικά...
Πριν περιπου κανα εξάμηνο ειχα κανει φορματ στο κομπιουτορα στον οποιο είχα και τις φωτογραφίες μου..Όλες...5 χρόνων και πιο παλιές ίσως, απο τότε που πήρα ψηφιακή, και μερικες παλιοτερες σκαναρισμενες...Θα μου πεις δεν έκανες Backup? Εκανα, δεν ειμαι τοσο αμελης....Σε ενα 500αρι σκληρο, τον οποιο χρησιμοποιουσα και για προβολη ταινων στην TV με ενα μεδια πλεηερ ελληνιστι..
Κάνω το φορματ που λετε, τελεια ολα το χακερονι, γουιντοους 7 και μερικες μετατροπες στα εσωψυχα του υπολοζιστηηηη.. Χαρα το Χακερονι...
Εχω όρεξη οπως καταλαβαινετε να του περασω τα παλια και να κατεβασω καμμια καινουρια ταινουλα..Κατεβαζω καμμια δεκαρια να χαρει και το κοριτσι απο την ποικιλια που της παρεχω ως υψηλου επιπεδου διανοια που ειμαι στην πειρατεία....
Παω λοιπον να παρω τον 500αρη γαμιστερο εξωτερικο σκληρο για μεγαλη ποικιλια ταινιων και ΜΠΡΑΦ!!!
ΣΚΑΕΙ ΚΑΤΩ ΣΑΝ ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ....
Παρελειψα να σας πω οτι δεν είχα προλαβει να κάνω ΜΠΑΚΑΠ τις φώτος...Και τις είχα στο δίσκο C που φορμαρισα...Ηταν και πολλες ρε σεις, δεν ηταν και για να τις έχω 2-3 φορες πχ...Και καλές ποιοτικα φωτογραφίες μιας και την εχω δει με το ματι μου ως ιδιαιτερη ματια κι εχω παρει μια Olympus Dslr, στη μετρια ποιοτητα τραβαει 2 ΜΒ φωτος...Βοηθάνε και τα εργαλεια για να δειξεις και την καλη σου ματια...
ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΛΟΙΠΟΝ....
Ξερει κανεις απο εμπειρια η απο γνωστο του μαστορα και γνωστη να ανακτησουμε τα δεδομενα απο τον δισκο?
Εχω δωσει τον δισκο ηδη σε εναν φιλο που εμπιστευομαι στην Καλαματα και τον θεωρω και γατο στη δουλειά, αλλα μου ειπε απογοητευτικα πραγματα, ισως να διστάζει κιολας..Ο Ραμιρο ειναι ο φιλος για οσους ξερουν απο Καλαματα..Γατονι και τιμιος...Παράγει ποιοτικο εργο και δεν σφαζει αν δε σου αξιζει...
Απλά δοκιμαζω την τυχη μου κι εδω γιατί θεωρω οτι ειστε καλο ποιοτικα κοινο και με εκλεπτυσμένο γουστο για να ασχολείστε με αυτες τις μηχανες...
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 10-06-2010, 11:51
mirn Ο/Η mirn βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: KAVALA
Μoto: 1200GS
Μηνύματα: 45
Προεπιλογή Απάντηση: Τη βοηθεια σας τεχνικοί σε Ηardware..

Το έχω δει και εγώ το ίδιο έργο
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 10-06-2010, 12:29
Capitain Ο/Η Capitain βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Πειραιάς
Μoto: 2005 R1200RT
Μηνύματα: 1,335
Προεπιλογή Απάντηση: Τη βοηθεια σας τεχνικοί σε Ηardware..

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mirn Εμφάνιση μηνυμάτων
Το έχω δει και εγώ το ίδιο έργο
Χωρίς happy end να υποθέσω...
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 10-06-2010, 12:33
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Τη βοηθεια σας τεχνικοί σε Ηardware..

Χωρίς αστεία, κάτι για κατάψυξη έχω ακούσει, αλλά να χτυπησω ξύλο δεν έχει παρουσιαστεί ανάγκη
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 10-06-2010, 12:35
Orfeus Ο/Η Orfeus βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW F800S
Μηνύματα: 305
Προεπιλογή Απάντηση: Τη βοηθεια σας τεχνικοί σε Ηardware..

Ο σκληρος εχει κινητα μερη.Αυτο τον κανει τρωτο.Εκτος αν ειχε προστασια απο πτωση(αισθητηρας που με το που καταλαβαινει οτι ο δισκος κινειται,κλειδωνει τα μερη).Τι δισκος ειναι?
Αναφορικα να σου πω οτι οι δισκοι σπανιως σωζονται και αν σωθουν συνηθως ειναι τμηματα απο το περιεχομενο τους και με κοστος ξεχνα το.Στο Πλαισιο που ημουν το σερβις χρεωνε για ανακτηση δεδομενων 100€/GB.Ολοι οι ιδιωτες δεν τα πληρωναν,καμια εταιρεια αν το εκανε...
Βαλε ενα β εσωτερικο να ησυχασεις..
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 10-06-2010, 12:42
Capitain Ο/Η Capitain βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Πειραιάς
Μoto: 2005 R1200RT
Μηνύματα: 1,335
Προεπιλογή Απάντηση: Τη βοηθεια σας τεχνικοί σε Ηardware..

Κάποιος που έχει γνώση επί του θέματος παιδιά? Είναι ειδικη περίπτωση με περιβάλλον αποστειρωμενο κτλ...Κάποιος που ξερει κι οχι αερολογιες...
Με τις φωτογραφιες αποδεικνυουμε ότι υπηρξαμε καπου καποτε, ειναι κομματι της ιστοριας μας...και της ματαιοδοξιας μας...
εμενα μου αρκουν οι αναμνησεις, αλλα ειναι και το κοριτσι μεσα σ'αυτες, κι αντε να της εξηγησεις...
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 10-06-2010, 12:52
Orfeus Ο/Η Orfeus βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW F800S
Μηνύματα: 305
Προεπιλογή Απάντηση: Τη βοηθεια σας τεχνικοί σε Ηardware..

Αερολογιες,μαλιστα.Ευχομαι να ανακτησεις τις φωτο σου.
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 10-06-2010, 13:03
Capitain Ο/Η Capitain βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Πειραιάς
Μoto: 2005 R1200RT
Μηνύματα: 1,335
Προεπιλογή Απάντηση: Τη βοηθεια σας τεχνικοί σε Ηardware..

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Orfeus Εμφάνιση μηνυμάτων
Αερολογιες,μαλιστα.Ευχομαι να ανακτησεις τις φωτο σου.
Φίλε μου συγνώμη για την εκφραση μου, δεν απευθυνομουν σε σενα προσωπικα και σ'ευχαριστω για την προσπαθεια σου να μου δώσεις λύση, απλά θα ήθελα κάτι πιο κοντά στην πραγματικότητα, αυτα που μου είπες τα έχω μελετήσει εκτενώς και με προσωπικη έρευνα και μεσω του τεχνικου φίλου μου όπως προανεφερα...
Κάτι πιο απτό και με μεγαλυτερη ευχέρεια και τιμες όχι αστρονομικές?
Μεροκαματιάρηδες είμαστε επι το πλείστον και καλο είναι να υπάρχει μια αλληλοβοήθεια, την οδο της πληρωμής την έχω αποφύγει εις γνώση μου...
Δεν πληρώνω κερατιατικα τεχνογνωσία, υπάρχουν παιδια που θα βοηθησουν επειδη ξέρουν πως βγαίνει το μεροκαματο...
Και παλι ευχαριστω για τον κοπο σου.
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 10-06-2010, 13:12
Orfeus Ο/Η Orfeus βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW F800S
Μηνύματα: 305
Προεπιλογή Απάντηση: Τη βοηθεια σας τεχνικοί σε Ηardware..

Αν υπαρχει περιπτωση να σωθει κατι,θα πρεπει να ανοιχτει ο δισκος.Να βρεθει τι χτυπησε και μετα αντικατασταση με τμηματα απο ιδιο δισκο.Απο τα ανεπαφα τμηματα του,ισως καταφερεις να τραβηξεις καποια δεδομενα.Οσο γνωστης και να ειναι ο αλλος το θεμα ειναι δυσκολο.Τι δισκος ηταν?Κ οταν τον συνδεεις,ακους να γυριζει τπτ μεσα η οχι?

Οσο για το κοστος δεν το ειπα για να κινηθεις προς τα εκει,αλλα για να γινει κατανοητο ποσο δυσκολο ειναι το εγχειρημα.
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 10-06-2010, 13:49
Capitain Ο/Η Capitain βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Πειραιάς
Μoto: 2005 R1200RT
Μηνύματα: 1,335
Προεπιλογή Απάντηση: Τη βοηθεια σας τεχνικοί σε Ηardware..

Είναι αγορασμενος 55 ευρώ απο μεδια μαρκτ, ο δισκος ειναι Western digital caviar αν δεν απατωμαι..500αρης..
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Τη γνωμη σας ...... chstathis Γενικά - Αναβάτης 12 07-05-2010 13:54
Τη γνωμη σας για πομποδεκτη... georgekostas Διάφορα 10 07-02-2010 21:02
Τη συμβουλη σας παρακαλω... georgekostas Ανέκδοτα 16 31-08-2009 17:31
βοηθεια συντροφοι! FANISGS Γενικά - Μοτοσυκλέτα 20 25-08-2009 13:15
gps βοηθεια. bmwgogagis Πλοήγηση - Hardware και Software 4 10-05-2009 20:10


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:18.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!