GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Τι μας έτυχε

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 19-07-2012, 00:49
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Ατύχημα στην Ποσειδώνος

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από BOXER Εμφάνιση μηνυμάτων
Εσυ Χρήστο μιλάς για ένα μηχανάκι.
Την χρόνια 2000 στον Κηφισό ένας ταριφας, απο την δεξιά λουριδα που ήταν, αποφάσισε με συνοπτικές διαδικασίες να παει στην τέρμα αριστερή !

Αποτέλεσμα:
Κατάφερε να "πετύχει" τρεις μοτοσικλέτες μαζι που βρίσκονταν ήδη στην αριστερή λουριδα!
Οι τρεις αυτοί μοτοσικλετιστές, ήταν φίλοι και εργάζονταν στην ίδια εταιρία, και κάθε πρωι πήγαιναν μαζι στην δουλεια τους!
Τι να πεις απο εκει και πέρα .

Το ευτύχημα ήταν ότι, κανένα απο τα τρία παιδιά δεν έιχε σοβαρό τραυματισμό !
Με τον ένα μάλιστα, είμασταν σε αντικρυστα κρεβάτια του... Πόνου !!!
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων
To 1998, me XT 600 είμαι στη Λένορμαν (Κολωνός στο ύψος του Αγ Κων/νου) με κατεύθυνση προς Αθήνα. 3 λωρίδες πάνε προς και μια -η λεωφορειλωρίδα- πάει προς Περιστέρι.
Ένα 127 -τα θυμάστε?- ξεκινάει από στάση και κάνει αναστροφή για να μπει στη λεωφορειολωρίδα!
Φυσικά έσκασα πάνω της με τα 60-70 που πήγαινα, καθότι και ψιλόβροχο
Μετά από αυτό (ευτυχώς δε χτύπησα, όντας με πλήρη εξοπλισμό και σωστό πέσιμο, αλλά και το Θεό συνεπιβάτη...) δε θεωρώ τίποτα μα τίποτα δεδομένο και πάντα πάω όσο επιφυλακτικά μπορώ. Πάντα με κράνος και μπουφάν! Μόνο τα μποτάκια έχω κόψει τα τελευταία χρόνια, από Ιούνιο μέχρι Σεπτέμβριο. Λάθος μου, αλλά με κούρασαν

Παιδιά δεν ξέρει κανείς από πού μπορεί να του γίνει η ζημιά.

Για αυτό ΠΑΝΤΑ κράνος. Όσο γίνεται...
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 25-07-2012, 16:10
Kimwnas Ο/Η Kimwnas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 746
Προεπιλογή Απάντηση: Ατύχημα στην Ποσειδώνος

Προχτές βράδυ στην Εθνική, στο ρεύμα για Πειραιά γυρνώντας κομμάτια απο τη δουλειά και πηγαίνοντας νορμάλ στην μεσαία λωρίδα, βλέπω πλάι μου ένα TDR (τα θυμάστε?) σώβρακο (είχε δεν είχε φώτα,και κρεμόντουσαν...διάφορα) με ένα τύπο πάνω με φανελάκι τιραντέ,σορτσάκι και...σαγιονάρες (για κράνος ούτε λόγος) να γκαζώνει και να "ψάχνεται" γενικά... Πρέπει να του φάνηκα και εξωγήινος με κράνος,μπουφάν,γάντια...
Άλλες εποχές μπορεί να "τσίμπαγα"...πλέον δύσκολα, έχω πολύ πιό σημαντικά πράγματα να ασχοληθώ....

Για την ιστορία της υπόθεσης, αφού δεν του πρόσφερα την κόντρα που ήθελε, αποφάσισε να επιδείξει την τελική του TDR κάνοντας τις πιό ηλίθιες σφήνες στην κίνηση της εθνικής....
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 26-07-2012, 01:13
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Ατύχημα στην Ποσειδώνος

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Kimwnas Εμφάνιση μηνυμάτων
Προχτές βράδυ στην Εθνική, στο ρεύμα για Πειραιά γυρνώντας κομμάτια απο τη δουλειά και πηγαίνοντας νορμάλ στην μεσαία λωρίδα, βλέπω πλάι μου ένα TDR (τα θυμάστε?) σώβρακο (είχε δεν είχε φώτα,και κρεμόντουσαν...διάφορα) με ένα τύπο πάνω με φανελάκι τιραντέ,σορτσάκι και...σαγιονάρες (για κράνος ούτε λόγος) να γκαζώνει και να "ψάχνεται" γενικά... Πρέπει να του φάνηκα και εξωγήινος με κράνος,μπουφάν,γάντια...
Άλλες εποχές μπορεί να "τσίμπαγα"...πλέον δύσκολα, έχω πολύ πιό σημαντικά πράγματα να ασχοληθώ....

Για την ιστορία της υπόθεσης, αφού δεν του πρόσφερα την κόντρα που ήθελε, αποφάσισε να επιδείξει την τελική του TDR κάνοντας τις πιό ηλίθιες σφήνες στην κίνηση της εθνικής....

μπορούν όλοι αυτοί να με 'νικάνε'?

Λίγο μακριά μου όμως...
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 26-07-2012, 03:08
Xarleas Ο/Η Xarleas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Άλιμος
Μoto: H-D Road King 1450cc
Μηνύματα: 1,045
Προεπιλογή Απάντηση: Ατύχημα στην Ποσειδώνος

Χάρλεη παιδιά... Όσο πιο σιγά πας, τόσο μεγαλύτερη είναι η απόλαυση και η αίσθηση των κραδασμών που σε (φοβίζουν)... Όχι (μαλακίτσες) πιά !!!! Live to ride, ride to live!!!!
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 26-07-2012, 11:19
pepcr Ο/Η pepcr βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2011
Περιοχή: athina
Μoto: gs1200
Μηνύματα: 32
Προεπιλογή Απάντηση: Ατύχημα στην Ποσειδώνος

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Xarleas Εμφάνιση μηνυμάτων
Χάρλεη παιδιά... Όσο πιο σιγά πας, τόσο μεγαλύτερη είναι η απόλαυση και η αίσθηση των κραδασμών που σε (φοβίζουν)... Όχι (μαλακίτσες) πιά !!!! Live to ride, ride to live!!!!

Ωραίος ο χαρλεάς
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:24.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!