GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Γενικά - Μοτοσυκλέτα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #81  
Παλιό 03-08-2011, 19:10
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Μετά την GS τι???

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από varaderistas Εμφάνιση μηνυμάτων
Eιδικα τον τελευταιο καιρο που ο καφες ηταν στο Λιονταρι του Πειραια........
Έτσι........
Reply With Quote
  #82  
Παλιό 05-08-2011, 11:46
540cc Ο/Η 540cc βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2010
Περιοχή: Παλλήνη
Μoto: MG STELVIO
Μηνύματα: 49
Προεπιλογή Απάντηση: Μετά την GS τι???

Για να επανέλθουμε στο θέμα..

Δεν είμαι κατοχος bmw αλλά θα γούσταρα πραγματικά (ιδίως rt ή gsa ή ακόμα και το 800gs), είχα πραγματικά μπει στο τρυπάκι να πουλήσω το δικό μου και να πάω για bmw, αλλά είναι και τα οικονομικά στη μέση....

Διαβάζω απο δω, διαβάζω απο κει για διάφορα μηχανάκια που με "ενδιαφερουν" (gs, tiger, stelvio κτλ) και παντού προβλήματα.. Διάφορων ειδών και ποικίλων συνεπειών σε σημείο που να θεωρώ το δικό μου (το συγκεκριμένο) κατά τ'αλλα "αναξιόπιστο" ΚΤΜ adventure '05 (με 60χιλ. χιλιόμετρα) ως εγγύηση ποιότητας..Χαχαχαχ... Τα μόνα προβλήματα τα κλασσικά με τον συμπλέκτη που έχουν λυθεί εδώ και αρκετές χιλιάδες χιλιόμετρα και ένας ανορθωτής.

Είμαι σε φάση "ψάχνομαι" να βρώ κάτι ν'αλλάξω, χωρίς συγκεκριμένο λόγο, αλλά διαβάζοντας και ακούγοντας τα διάφορα απο δω και απο κεί, σκέφτομαι ότι και λόγω συνθηκών, μήπως θα πρέπει να κάτσω στ'αυγά μου τώρα που έχω κανει το δικό μου τούμπανο και ξέρω τι έχει και τι δεν έχει?

Μήπως θα κανω καμμιά μλκία αγοράζοντας μια μεταχείρο gs '06 με 7-8 χιλιάρικα και μετά κλαίω για την χαμένη αξιοπιστία του adventure μου?

Απο τη μία σκάει νός φίλου μια ζημιά στο gsa '08 (ρουλεμάν αξονα?) και απο την άλλη ένας άλλος έχει αλλάξει 4-5 bmw (απο το 1980κατι) και ποτέ δεν είχε σοβαρό πρόβλημα.

Τι κάνουμε τώρα? οεο?
Reply With Quote
  #83  
Παλιό 05-08-2011, 11:56
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Μετά την GS τι???

κάνουμε ότι λέει η καρδιά μας, η τσέπη μας και η αίσθηση μας όταν οδηγήσουμε αυτά που θέλει η καρδιά μας και επιτρέπει η τσέπη μας
Reply With Quote
  #84  
Παλιό 05-08-2011, 12:52
jtnakos Ο/Η jtnakos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Σιατιστα
Μoto: MΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ MW(είχα και θα ξανα πάρω)
Μηνύματα: 4,783
Προεπιλογή Απάντηση: Μετά την GS τι???

η αληθεια ειναι πως ηρθα διακοπες και απογοητευτηκα ΠΟΛΥ με κουβεντα που ειχα με φιλο οικονομολογο
μου τα ελεγε απο προπερσι τη μας περιμενει,και οφιλω να ομολογισω πως με ειχε τρομαξει και τοτε.μου ειχε πει κανε καβαντζα σε τροφημα γιατι εχεις παιδια να θρεψεις...δεν θελω να γινομαι μηζερος αλλα αν πουλαγα την χοντρη θα εκανα παυση για καποιο χρονικο διαστημα απο τον χωρο της μοτο και τα ευρω θα τα εκανα λυρες παλαιας κοπης γιατι σε λιγο δεν θα υπαρχη ουτε ευρω ουτε και δολαριο και τομονο αγαθο που θα αξιζει θα ειναι μονο τα τροφημα και σε τετοιες περιπτωσεις ΜΟΝΟ η λυρα θα μετραει..... σορυ παιδια που ειμαι μακαβριος αλλα χ...κα πανω μου
Reply With Quote
  #85  
Παλιό 05-08-2011, 13:11
540cc Ο/Η 540cc βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2010
Περιοχή: Παλλήνη
Μoto: MG STELVIO
Μηνύματα: 49
Προεπιλογή Απάντηση: Μετά την GS τι???

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jtnakos Εμφάνιση μηνυμάτων
η αληθεια ειναι πως ηρθα διακοπες και απογοητευτηκα ΠΟΛΥ με κουβεντα που ειχα με φιλο οικονομολογο
μου τα ελεγε απο προπερσι τη μας περιμενει,και οφιλω να ομολογισω πως με ειχε τρομαξει και τοτε.μου ειχε πει κανε καβαντζα σε τροφημα γιατι εχεις παιδια να θρεψεις...δεν θελω να γινομαι μηζερος αλλα αν πουλαγα την χοντρη θα εκανα παυση για καποιο χρονικο διαστημα απο τον χωρο της μοτο και τα ευρω θα τα εκανα λυρες παλαιας κοπης γιατι σε λιγο δεν θα υπαρχη ουτε ευρω ουτε και δολαριο και τομονο αγαθο που θα αξιζει θα ειναι μονο τα τροφημα και σε τετοιες περιπτωσεις ΜΟΝΟ η λυρα θα μετραει..... σορυ παιδια που ειμαι μακαβριος αλλα χ...κα πανω μου

Οπότε μου προτείνεις την K1600GT ε?

Reply With Quote
  #86  
Παλιό 05-08-2011, 14:36
jtnakos Ο/Η jtnakos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Σιατιστα
Μoto: MΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ MW(είχα και θα ξανα πάρω)
Μηνύματα: 4,783
Προεπιλογή Απάντηση: Μετά την GS τι???

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από 540cc Εμφάνιση μηνυμάτων
Οπότε μου προτείνεις την K1600GT ε?

Reply With Quote
  #87  
Παλιό 05-08-2011, 23:53
afias Ο/Η afias βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Παλαιο Φαληρο
Μoto: R1150GSA
Μηνύματα: 1,384
Προεπιλογή Απάντηση: Μετά την GS τι???

Εχοντας την μπουμπου στην κατοχη μου για 9 συναπτα ετη δεν σας κρυβω οτι κατα καιρους εχω μπει στον πειρασμο να την αλλαξω. Αλλα δεν εχω βρει απαντηση μετα την GS τι?
Reply With Quote
  #88  
Παλιό 07-08-2011, 04:45
xampos Ο/Η xampos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μoto: R 1200 GS 2011
Μηνύματα: 106
Προεπιλογή Απάντηση: Μετά την GS τι???

παιδια εχω μπει κ εγω σο στο τρυπακι να δωσω το GS για τα ματια μιας MULTISTRADA !!! δεν το εχω πολλα χρονια το GS ουτε εχω κανει τα απειρα χιλιομετρα για να πω οτι το χορτασα η οτι με απογοητευσε κατι σε αυτο το μηχανακι ! Απλα ειναι το ονειρο μιας τελειας μοτοσυκλετας οπως το MULTI ! και γιατι οχι? τωρα που μπορω ! ακομα δουλεια εχω και μπορω να κανω την αλλαγη ! η ανησυχια μου ειναι μηπως εχω καλομαθει απ την ανεση της GS και μου φανει καπως αποτομο και αγριο το MULTI !

απ την αλλη σκεφτομαι ακομα και μια σιγουρη λυση ! να ΞΑΝΑπαρω καινουργιο GS του 2011 και αντε γεια ! το κρατας για αρκετα χρονια ακομα κ υσηχαζει το κεφαλι σου !
τελικα τι????? θα μας τρελανουν αυτα τα μηχανακια αδερφια ! γι αυτο καντε οτι νομιζεται εφοσον το μπορειτε !
Reply With Quote
  #89  
Παλιό 07-08-2011, 11:33
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Μετά την GS τι???

καλό το ανέκδοτο... τέλεια μοτοσυκλέτα το multi

κάτσε να μην είχε 150 άλογα και θα βλέπαμε αν της έριχνε κανείς 2η ματιά

αν δεν κατάλαβες το GS, πραγματικά και όχι ειρωνικά σου λέω πούλα το και πάρε το multi

είναι GS για τους "GS" καταναλωτές (με τα εισαγωγικά όχι τυχαία βέβαια όπως και η λέξη καταναλωτές)

ξαναλέω χωρίς παρεξήγηση

Last edited by NLS; 07-08-2011 at 11:34.
Reply With Quote
  #90  
Παλιό 10-08-2011, 02:58
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή

Σημασία εχει ότι τα χει τα άλογα....κι ο πατέρας μου αν δεν είχε κατι δε θα ήμουν τώρα εδώ να γράφω.και η gs αν δεν είχε τοσα προβλήματα θα ηταν το best of the best και και και.......
Όμως προτιμώ την gs απο το multi
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Μεταφορες Μετακομισεις ο Μητσος Πάνος Αστεία Video 8 21-05-2010 09:09
Μετα την πιτα. kokomilko Συναντήσεις - Εκδηλώσεις (Μόνο επίσημες συναντήσεις) 17 06-02-2010 01:07
Νεο Μελος skala Καλώς ήλθατε 23 30-11-2009 19:39
Νεο Μελος στο GS George Καλώς ήλθατε 15 16-05-2009 08:34
Μετεωρολογία yannis Χρήσιμα 8 27-12-2008 21:20


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:04.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!