GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Εξοπλισμός μοτοσικλέτας

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 14-12-2010, 01:50
KouaksKouaks Ο/Η KouaksKouaks βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Αγία Παρασκευή
Μoto: GSA 2008 ΤΟΥΜΠΑΝΟ!
Μηνύματα: 144
Προεπιλογή Χαμηλή σέλα - μετατροπή σε Adventure?

Μπορείτε να μου πείτε τι επιλογές έχω για να χαμηλώσω το ύψος της σέλας μου? (ενοείτε οτι την έχω στην χαμηλή σκάλα). είμαι 1.79 και θα ήμουν πολύ πιο άνετος αν πάταγα καλύτερα στα πέλματά μου, ειδικά στις μανούβρες που θέλω να σπρώξω την χοντρούλα μου προς τα πίσω.. Ξέρω οτι υπάρχουν "χαμηλές" εκδόσεις σελών απο την BMW καθώς και απο άλλες εταιρίες π.χ Touratech, αλλά μήπως γίνεται και μετατροπή της ίδιας μου της σέλας, π.χ σε κάποιον ταπετσέρη?
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 14-12-2010, 07:25
syan Ο/Η syan βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R12RT
Μηνύματα: 7,143
Προεπιλογή Απάντηση: Χαμηλή σέλα - μετατροπή σε Adventure?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από KouaksKouaks Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπορείτε να μου πείτε τι επιλογές έχω για να χαμηλώσω το ύψος της σέλας μου? (ενοείτε οτι την έχω στην χαμηλή σκάλα). είμαι 1.79 και θα ήμουν πολύ πιο άνετος αν πάταγα καλύτερα στα πέλματά μου, ειδικά στις μανούβρες που θέλω να σπρώξω την χοντρούλα μου προς τα πίσω.. Ξέρω οτι υπάρχουν "χαμηλές" εκδόσεις σελών απο την BMW καθώς και απο άλλες εταιρίες π.χ Touratech, αλλά μήπως γίνεται και μετατροπή της ίδιας μου της σέλας, π.χ σε κάποιον ταπετσέρη?
Σίγουρα γίνεται αν δεν είναι θερμαινόμενη, ..που δεν είναι, σε ένα καλό ταπετσέρη να σου την χαμηλώσει απο πάνω και ίσως λίγο στο πλάϊ που τρώει μηρό..!
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 14-12-2010, 12:30
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: Χαμηλή σέλα - μετατροπή σε Adventure?

Η την αναταλλάσεις με κάποια χαμηλη από το απλό GS,που αυτό κάνουν πολλοί...
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 15-12-2010, 19:16
KouaksKouaks Ο/Η KouaksKouaks βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Αγία Παρασκευή
Μoto: GSA 2008 ΤΟΥΜΠΑΝΟ!
Μηνύματα: 144
Προεπιλογή Απάντηση: Χαμηλή σέλα - μετατροπή σε Adventure?

Τελικά πήγα σε γνωστό μου ταπετσέρη και την κατέβασα.. Το μόνο κακό είναι οτι δεν είχα κάποιο σημείο αναφοράς, δηλαδή έστω και μία ματιά να είχα ρίξει σε κάποια γνήσια "χαμηλή" σέλα, οπότε η σέλα κατέβηκε εντελώς εμπειρικά. Ίσως να έπαιρνε και λίγο παραπάνω δηλαδή, αλλά... Το αποτέλεσμα πολύ καλό, έχω σαφώς καλύτερο πάτημα και εμφανησιακά φαίνεται ίδια, μιας και δεν πειράχτηκε τίποτα απο το γνήσιο κάλυμμα της BMW!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
σέλα για adventure 1200 ολόκληρη γκρί μαύρο KOSTASB Πωλήσεις αξεσουάρ/ανταλλακτικών μοτοσυκλετών 13 03-11-2011 11:32
F800GS Χαμηλή σέλα BMW yns Πωλήσεις αξεσουάρ/ανταλλακτικών μοτοσυκλετών 7 09-10-2010 15:47
Χαμηλή σέλα BMW γιά όλα τα GS1200 macrozan Πωλήσεις αξεσουάρ/ανταλλακτικών μοτοσυκλετών 0 12-09-2010 00:58
Χαμηλή σέλα για GS 1200 08 KRASOPATERAS Εξοπλισμός μοτοσικλέτας 5 12-07-2010 07:36


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:26.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!