GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ποδήλατο

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιό 06-04-2011, 15:46
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Λέω να πάω για IDEAL...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckalfas Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ξέρω αν έχει σημασία, αλλά...
...και κάτι που δεν αναφέρθηκε, η IDEAL είναι Ελληνική μάρκα...

εχω παρει 4 δικα μου και 6 φιλων....
μεχρι και τα περσινα μοντελα,ηταν μακραν οι πιο συμφερουσες αγορες,αλλα τα φετινα τα χαλασε....
εισαγει και τα shimano και αυτος ηταν ο λογος που πρασεχε τα περιφερειακα των μοντελων του.....αλλα τα φετινα μοντελα(ισως λογω κρισης)
Reply With Quote
  #32  
Παλιό 06-04-2011, 16:08
SenseiG Ο/Η SenseiG βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΠΕΝΤΕΛΗ ΑΘΗΝΑ
Μoto: HONDA VARADERO MK2 1000 ABS
Μηνύματα: 22,711
Προεπιλογή Απάντηση: Λέω να πάω για IDEAL...

Εγω πηρα περσι το IDEAL KRITTON το οποιο παω και ον και οφ και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Βεβαια ο Κωστα ξερει(GS maniac) πολλα παραπανω απο εμενα.
Reply With Quote
  #33  
Παλιό 06-04-2011, 16:14
gepol Ο/Η gepol βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Athens
Μoto: Honda ST 1300 Pan European
Μηνύματα: 1,483
Προεπιλογή Απάντηση: Λέω να πάω για IDEAL...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων






UNIVEGA ALPINA HT-510
FRAME:Univega MTB, alloyFORK:RST Gila TNL, Hydraulic LockoutSHIFTER:Shimano DeoreBRAKES:Tektro Draco, hydraulic Disc-BrakeSHIFTER:Shimano Alivio Rapidfire




στα 580 ευρα....ισως η καλυτερη παριπτωση για οικονομικο χωματινο
Είναι πολλά... ειλικρινά δεν θέλω να περάσω τα 450...
Reply With Quote
  #34  
Παλιό 06-04-2011, 16:46
Sotos_ Ο/Η Sotos_ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Αττική
Μoto: GSA '08
Μηνύματα: 319
Προεπιλογή Απάντηση: Λέω να πάω για IDEAL...

Συναρμολογει εδω η Ideal (Πατρα).

Εχω το intergrator (γυρω στο 800αρι κανει)

το αγορασα το 06. το 09 μου σπασε ο σκελετος. το πηγα πισω να δω τι θα κανω.
Στειλανε τον σκελετο στην Πατρα (εργοστασιο) δεν ξερω με τι ακτινες τον τσεκαρανε, αλλα βρηκαν κατασκευαστικό προβλημα στο αλουμινιο στο σημειο που εσπασε, και μου τον αλλαξαν με καινουριο χωρις καποια χρεωση. Επισης χωρις χρεωση και η εργασία στο εξουσιοδοτημενο IDEAL μαγαζι (Πεντελης, Χαλανδρι)

Ειναι ενας απο τους λόγους που ειμαι πιστος στην IDeal, και αγορασα και γι αγυναικα και για ανηψια κλπ

Αν αγοραζα τωρα κατι, θα κοιταγα και TREK που εχει πολυ συμφερουσες προτασεις στην χαμηλη κατηγορία.

Πιστευω οτι για να παρεις κατι, να σου μεινει και να αντεξει Γιώργο, θα πρεπει να ανεβεις λιγο ακόμα στην τιμή.

Επισης θα σου ελεγα και εγω να κοιταξεις trekking πρωτα, να συμβουλευτεις πωλητες που ξερουν την δουλεια τους και να προσεξεις πολυ την επιλογη στο μεγεθος σκελετου.

Welcome to the club!
Reply With Quote
  #35  
Παλιό 06-04-2011, 17:05
gepol Ο/Η gepol βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Athens
Μoto: Honda ST 1300 Pan European
Μηνύματα: 1,483
Προεπιλογή Απάντηση: Λέω να πάω για IDEAL...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Sotos_ Εμφάνιση μηνυμάτων
Συναρμολογει εδω η Ideal (Πατρα).

Εχω το intergrator (γυρω στο 800αρι κανει)

το αγορασα το 06. το 09 μου σπασε ο σκελετος. το πηγα πισω να δω τι θα κανω.
Στειλανε τον σκελετο στην Πατρα (εργοστασιο) δεν ξερω με τι ακτινες τον τσεκαρανε, αλλα βρηκαν κατασκευαστικό προβλημα στο αλουμινιο στο σημειο που εσπασε, και μου τον αλλαξαν με καινουριο χωρις καποια χρεωση. Επισης χωρις χρεωση και η εργασία στο εξουσιοδοτημενο IDEAL μαγαζι (Πεντελης, Χαλανδρι)

Ειναι ενας απο τους λόγους που ειμαι πιστος στην IDeal, και αγορασα και γι αγυναικα και για ανηψια κλπ

Αν αγοραζα τωρα κατι, θα κοιταγα και TREK που εχει πολυ συμφερουσες προτασεις στην χαμηλη κατηγορία.

Πιστευω οτι για να παρεις κατι, να σου μεινει και να αντεξει Γιώργο, θα πρεπει να ανεβεις λιγο ακόμα στην τιμή.

Επισης θα σου ελεγα και εγω να κοιταξεις trekking πρωτα, να συμβουλευτεις πωλητες που ξερουν την δουλεια τους και να προσεξεις πολυ την επιλογη στο μεγεθος σκελετου.

Welcome to the club!
Οι πωλητές Σωτήρη μου είναι χωρισμένοι στα 2 και έχω μπερδευτεί κάπως. Αυτός στην Πεντέλης για παράδειγμα, αρνείται σχεδόν να μου πουλήσει ΜΤΒ, και επιμένει στο trekking. Ενας άλλος στην Κηφισιά, αλλά και ακόμα στον Αγ. Στέφανο λένε ΜΤΒ επιμόνως.

Ακόμα θέλει ψάξιμο. Όσο για την τιμή, δεν θέλω να ανέβω ακριβώς γιατί το "Welcome to the club" που είπες, μπορεί να μην με κάνει μέλος, εννοώντας ότι αν δεν ασχοληθώ τελικά, η δεν μου αρέσει, η δεν τα βγάλω πέρα, θα έχω πετάξει ένα καθόλου ευκαταφρόνητο ποσόν. Προτιμώ λοιπόν να πάρω μια τέτοια χαμηλή σχετικά σειρά, και αν φάω κόλλημα, θα πάρω μπόξερ
Reply With Quote
  #36  
Παλιό 06-04-2011, 17:17
Sotos_ Ο/Η Sotos_ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Αττική
Μoto: GSA '08
Μηνύματα: 319
Προεπιλογή Απάντηση: Λέω να πάω για IDEAL...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gepol Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι πωλητές Σωτήρη μου είναι χωρισμένοι στα 2 και έχω μπερδευτεί κάπως. Αυτός στην Πεντέλης για παράδειγμα, αρνείται σχεδόν να μου πουλήσει ΜΤΒ, και επιμένει στο trekking. Ενας άλλος στην Κηφισιά, αλλά και ακόμα στον Αγ. Στέφανο λένε ΜΤΒ επιμόνως.

Ακόμα θέλει ψάξιμο. Όσο για την τιμή, δεν θέλω να ανέβω ακριβώς γιατί το "Welcome to the club" που είπες, μπορεί να μην με κάνει μέλος, εννοώντας ότι αν δεν ασχοληθώ τελικά, η δεν μου αρέσει, η δεν τα βγάλω πέρα, θα έχω πετάξει ένα καθόλου ευκαταφρόνητο ποσόν. Προτιμώ λοιπόν να πάρω μια τέτοια χαμηλή σχετικά σειρά, και αν φάω κόλλημα, θα πάρω μπόξερ

Αν δεν θες να ανεβεις στην τιμή, και με δεδομενο οτι δεν εισαι σιγουρος αν έρχεσαι για να μείνεις.... αποφασισε τι σε βολευει (MTB η trecking) και ψαξτο μεταχειρισμενο.

Υπαρχουν φορουμ με διάφορους κολημένους με "boxer" που αλλαζουν ποδηλατα για πλακα.

Εκει θα βρεις πολυ καλες προσφορες. Και το "boxer" σου θα παρεις, και αν δεν ασχοληθεις, το πουλας παλι οσο το πηρες
Η αν παλι σου αρεσει , το κρατας και εχεις ενα αξιοπρεπες εργαλειο για το κεφι σου !

Οτι εκανα και εγω με την Χαΐδω δηλαδη.
Reply With Quote
  #37  
Παλιό 06-04-2011, 17:25
gepol Ο/Η gepol βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Athens
Μoto: Honda ST 1300 Pan European
Μηνύματα: 1,483
Προεπιλογή Απάντηση: Λέω να πάω για IDEAL...

Θα το ψάξω και αυτό...αλλά είναι πολύ δύσκολο για αδαή. Δεν ξέρω μεγέθη μάρκες μοντέλα κλπ....
Reply With Quote
  #38  
Παλιό 06-04-2011, 19:45
alx_k Ο/Η alx_k βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Βολος
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 1,774
Προεπιλογή Απάντηση: Λέω να πάω για IDEAL...

Πρόσφατα αγόρασα το AIM της CUBE CUBEAim white-black-blue

Έχω μείνει πολύ ικανοποιημένος μέχρι στιγμής και μου βγήκε 350€ από 550€ αρχική και αυτό γιατί είναι μοντέλο 2010 και όχι φετινό, δλδ έχει τα περσινά χρώματα, αυτή είναι η διαφορά από ότι κατάλαβα.

Σου προτείνω να κοιτάξεις για παλιότερο μοντέλο (2009 ή2010) σε οποιαδήποτε εταιρία γιατί τα σκοτώνουν στις τιμές.
Reply With Quote
  #39  
Παλιό 06-04-2011, 19:47
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Λέω να πάω για IDEAL...

Επίσης το καλό ποδήλατο θα σε βοηθήσει να μπεις στο club...

Από την άλλη έχω ένα ενδοιασμό σε σχέση με το πρόβλημα σου στη μέση, ανάλογα με το πρόβλημά σου μπορεί να ταλαιπωρηθείς και για αυτό έχει τεράστια σημασία να είναι σωστό το μέγεθος...
Reply With Quote
  #40  
Παλιό 06-04-2011, 20:57
gandreas Ο/Η gandreas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Αμπελόκηποι
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 3,874
Προεπιλογή Απάντηση: Λέω να πάω για IDEAL...

Έχω πάρει το HILLMASTER και έχω κάνει περίπου 250 χιλιόμετρα, δεν μου έχει παρουσιάσει το παραμικρό και είναι σαν καινούργιο ακόμα. Για μένα πάρε μόνο ideal που ξέρω ότι είναι Ελληνική εταιρία, είναι από τις καλύτερες και τα λεφτά θα μείνουν εδώ
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
θα πάω F-1 Τουρκία lefteris-kal Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες 21 10-05-2011 11:42
ΠΟΔΗΛΑΤΟ IDEAL NERGETIC 21'' ANASTAZ Πωλήσεις γενικώς 6 09-10-2010 12:57
Πρέπει να μας το πουν οι ξένοι για να το καταλάβουμε... Arkas Ελλάδα 84 25-03-2010 13:00
Πώς θα πάω πού .... ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games 9 17-01-2009 14:39
να ‘μαι και εγώ. για να δω ποιος θα με αναγνωρίσει. Κύρος Γρανάζης Καλώς ήλθατε 13 30-12-2008 21:32


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:22.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!