GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Φωτογραφίες - Video (μόνο για τις δικές μας μοτό)

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιό 22-12-2012, 11:59
mAthosalas Ο/Η mAthosalas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: F800GS 30years
Μηνύματα: 1,580
Προεπιλογή Απάντηση: F8 σε επετειακα χρωματα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από panosv Εμφάνιση μηνυμάτων
Τώρα τα σινεμπλόκ βγάζουν ακόμα χλμ έχοντας βέβαια φθορά κ ρωτώ αν κάποιος με αντίστοιχο μότο έχει τα παλιά του σινεμπλόκ?Χρειάζομαι ένα δείγμα για καλούπι να το δώσω σε μαγαζί να μου φτιάξει καινούργια με ελάχιστο κόστος.

υγ.Κώστα παρατήρησε το πίσω γρανάζι σου αν γυρνάει ίσια η όχι,γιατί κατά την ταπεινή μου άποψη,είναι λίγα τα χλμ της μότο σου να φάει σινεμπλόκ.
Πανο θενκς για το tip...τσεκαρα και γυριζει μια χαρα το γραναζι...δεν ελυσα τροχο βεβαια αλλά εξωτερικα εν δειχνει να θελει λυσιμο για πιο μεσα ελεγχχο...θα το εχω κατα νου παντως να τσεκαρω.Τωρα για τα σινεμπλοκ υπεθεσα οτι επειδη παω αρκετο και "καλο" χωμα ισως και απο τα κοπανηματα να "δικαιολογει" τη φθορα...
Για το καλουπι που λες,θα παω αυτες τις μερες στη BMW οπου άλλαξα τα δικα μου.Τα δυο ηταν σε καλη κατασταση,δηλαδη μπορει να βγει καλουπι απο αυτα.Αν τα εχουν ακομα εκει και δεν τα εχουν πεταξει,θα σου στειλω το ενα ή και τα δυο αν θελεις για να κοιταξεις για καλουπωμα...με ενδιαφερει και εμενα τετοια κινηση αν αξιζει οικονομικα αλλά και σε ποιοτητα υλικου...
Reply With Quote
  #42  
Παλιό 22-12-2012, 12:07
mAthosalas Ο/Η mAthosalas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: F800GS 30years
Μηνύματα: 1,580
Προεπιλογή Απάντηση: F8 σε επετειακα χρωματα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από teo71 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μ'αρέσεις φίλε..

Δε σε ξέρω, κάνουμε διαφορετικά πράγματα με τη μηχανή, αλλά μ'αρέσεις..

Καλούς δρόμους να έχεις..
Οσο και να σ'αρεσω φιλε...σορυ αλλά δε μπορω...ειμαι παντρεμενος......
Περαν της πλακας,αυτη ειναι και η μαγεια της μοτοσυκλετας:Μεσα απο αυτη και απο τη συμβιωση μαζι της,νοιωθουμε οτι γνωριζομαστε με κοσμο που αν και δεν ξερουμε προσωπικα εχουμε πολλα κοινα...Να'σαι καλα κι εσυ και καλες βολτες να εχεις,και που ξερεις μπορει καποια στιγμη να ανταμωσουμε και σε κοινους δρομους
Reply With Quote
  #43  
Παλιό 22-12-2012, 13:46
Epsime Ο/Η Epsime βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: Ιλιον
Μoto: F800GS
Μηνύματα: 470
Προεπιλογή Απάντηση: F8 σε επετειακα χρωματα...

Reply With Quote
  #44  
Παλιό 22-12-2012, 18:45
man gs Ο/Η man gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: kavala
Μoto: bmw f800gs
Μηνύματα: 1,363
Προεπιλογή Απάντηση: F8 σε επετειακα χρωματα...

Φιλαρακι με τετοιο μοτορι που καβαλαμε το χαμογελο στο προσωπο ειναι σιγουρο

keep riding
Reply With Quote
  #45  
Παλιό 23-12-2012, 00:56
panosv Ο/Η panosv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2011
Περιοχή: Καματερο
Μoto: f800gs
Μηνύματα: 702
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mAthosalas Εμφάνιση μηνυμάτων
Πανο θενκς για το tip...τσεκαρα και γυριζει μια χαρα το γραναζι...δεν ελυσα τροχο βεβαια αλλά εξωτερικα εν δειχνει να θελει λυσιμο για πιο μεσα ελεγχχο...θα το εχω κατα νου παντως να τσεκαρω.Τωρα για τα σινεμπλοκ υπεθεσα οτι επειδη παω αρκετο και "καλο" χωμα ισως και απο τα κοπανηματα να "δικαιολογει" τη φθορα...
Για το καλουπι που λες,θα παω αυτες τις μερες στη BMW οπου άλλαξα τα δικα μου.Τα δυο ηταν σε καλη κατασταση,δηλαδη μπορει να βγει καλουπι απο αυτα.Αν τα εχουν ακομα εκει και δεν τα εχουν πεταξει,θα σου στειλω το ενα ή και τα δυο αν θελεις για να κοιταξεις για καλουπωμα...με ενδιαφερει και εμενα τετοια κινηση αν αξιζει οικονομικα αλλά και σε ποιοτητα υλικου...
Ωραίος κοίταξε μήπως κ τα βρεις γιατί πέρα του οικονομικού θα ήθελα να δω κ την αντοχή που θα έχουν αυτά που θα μου φτιάξουν γιατί αν κρίνω απτήν ποιότητα του ρουλεμάν τι να πει κανείς για τα σινεμπλόκ.Τώρα για το δικό σου μότο εφόσον τσέκαρες το γρανάζι κ γυρίζει οκ δεν χρειάζεται να το ξαναλύσεις.:thumbup:
Reply With Quote
  #46  
Παλιό 08-02-2013, 20:51
fardis Ο/Η fardis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2013
Περιοχή: kozani
Μoto: f800gs
Μηνύματα: 49
Προεπιλογή Απάντηση: F8 σε επετειακα χρωματα...

γεια σου φιλαρακι Αργυρης εδω.. απο κοζανη πολυ καλο ποστ φοβερο και το μοτορι σου .. σαν και το δικο μου βεβαια
θα ηθελα οταν μπορεις και εχεις χρονο να μου πεις για μερικα πραγματακια για το f8
απο εξοπλισμο λεω... και το πρωτο που βλεπω σε με απαραιτητο ειναι η ζελατινα
μιας και πολλα κμ σε εθνικη και με εχει τρελανει ο αερας
υψος 1.75 και σελα μαμα...

καλα χιλιομετρα και παντα ορθιος!!!
Reply With Quote
  #47  
Παλιό 09-02-2013, 01:56
mAthosalas Ο/Η mAthosalas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: F800GS 30years
Μηνύματα: 1,580
Προεπιλογή Απάντηση: F8 σε επετειακα χρωματα...

Καλως ηρθες Αργυρη,να χαιρεσαι την κουκλα σου.
Απο θεμα ανεμοθωρακα και καλυτερης ανεμοκαλυψης για την F8 μας,εχω δοκιμασει δυο αφτερμαρκετ ως σημερα.
Η μια ειναι απο την Puig

πολυ ομορφη και αρμονικη οπτικα,αλλά αν και κανει πολυ καλυτερη δουλειά απο τη μαμα ζελατινα,προσωπικα ΔΕΝ με καλυψε λογω υψους μου-1.89-οπως και οσο θα ηθελα για ταξιδιωτικη χρηση.Ισως την ξαναεβαζα καθαρα για αισθητικους λογους και για μικρες αποστασεις-πολη...

Η αλλη ειναι η τωρινη μου,Wunderlich Vario Touring


αυξομειωνεται σε υψος,ποιοτικοτατη και Α-Ρ-Ι-Σ-Τ-Η ανεμοκαλυψη τοσο σε απευθειας αερα οσο και στροβιλισμους ανυπαρκτους.Πραγματικα εξαιρετικη λυση.Μοναδικο μειον τα τριξιματα που ακους.Εχει θορυβο ναι αλλά σε ταξιδι δεν τα "προσεχεις" ποτέ αφου σε καλυπτει απο αερα(και βροχη).
Αναλογα με το υψος και γενικοτερα το σωματοτυπο σου,θα βρεις σιγουρα λυση στο θεμα καλυψης απο αερα!
Σαφως επισης μια καλυτερη σελα βοηθά στα πολλα χιλιομετρα ταξιδιου στο θεμα της ανεσης.Ως ιδανικη λυση η comfort σελα της BMW.
Αυτα τα δυο νομιζω ειναι τα πιο απαραιτητα για καποιον που ψαχνεται ταξιδιωτικα.
Reply With Quote
  #48  
Παλιό 09-02-2013, 02:35
fardis Ο/Η fardis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2013
Περιοχή: kozani
Μoto: f800gs
Μηνύματα: 49
Προεπιλογή Απάντηση: F8 σε επετειακα χρωματα...

να εισαι καλα βρε κωστα
λες για μια που ειναι στο motoraid σωστα;;
Reply With Quote
  #49  
Παλιό 09-02-2013, 17:24
fardis Ο/Η fardis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2013
Περιοχή: kozani
Μoto: f800gs
Μηνύματα: 49
Προεπιλογή Απάντηση: F8 σε επετειακα χρωματα...

ριξε μια ματια οταν μπορεσεις και μου λες....
αυτη με τα 199....
τωρα και ως μελη πρεπει να παιζει και καποια εκπτωση φανταζομαι
Reply With Quote
  #50  
Παλιό 09-02-2013, 18:40
fardis Ο/Η fardis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2013
Περιοχή: kozani
Μoto: f800gs
Μηνύματα: 49
Προεπιλογή Απάντηση: F8 σε επετειακα χρωματα...

και κατι ακομα μιας και εχω σκοπο να αλλαξω και σελα μαλλον για comfort σκεφτομαι, η puig λες να κανει καλη δουλεια; εχω λιγο φαρδιες πλατες εξ ου και το nickname και 175 176 υψος

συγνωμη για το ζαλισμα αλλα απο οτι ειδα εισαι ψαγμενος...και σου λαχε ο κληρος

sorry και παλι και ευχαριστω εκ των προτερων

Last edited by fardis; 09-02-2013 at 19:19.
Reply With Quote
Απάντηση

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης
Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο

Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Εκπληκτική απάντηση Έλληνα σε Γερμανό που έστειλε ειρωνική επιστο antonis1150GSA Μου τη δίνει που ..... 12 18-05-2011 10:06
Εντοπίστηκαν «πειραγμένες» αντλίες σε βενζινάδικο της Πειραιώς MARK Επικαιρότητα 6 09-05-2011 22:14
Εχεις κάποιον να σε ξύσει? Δεν εχεις....?? gepol Αστεία Video 11 17-04-2011 10:13
Φυλακή επειδή σκότωσε τρεις γίδες georgekostas Επικαιρότητα 2 22-10-2009 22:44
Γειά σε όλους!!! kavournen Καλώς ήλθατε 13 10-06-2009 09:18


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:09.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!