GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Τεχνικά θέματα διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιό 16-12-2009, 22:42
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: TEST RIDE με R1200GS-περιστατικό με δυσάρεστα παρελκόμενα..

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
εδώ δεν προλάβαινα να μπω, μου λες για εκδρομή
μακάρι να έρθω σύντομα
με τα χίλια ζόρια έκανα στο τελευταίο δίμηνο μια εκδρομή μισής μέρα (ΜΙΣΗΣ μαζί με την επιστροφή) στη Βυτίνα μια Κυριακή... και αυτό για να κάνω παρέα σε έναν φίλο (με ΚΤΜ 950 btw...)

τέσπα θα το συζητήσουμε κάποια στιγμή
έχω ξαναπεί παλιότερα η ένσταση μου δεν είναι καν το τι λες (πια)... είναι ότι σε ΚΑΘΕ ευκαιρία (ακόμα και εκεί που δεν κολλάει) θα το ξαναπεις
διδομένης ευκαιριας (που ειναι συχνο φαινομενο σε αυτο το φορουμ) πρέπει να πω κι εγω το μακρυ μου και το κοντό μου που λεγαμε παραπανω αγαπητε NLS!!!!

Mα το Δια η παρεα μετραει ανεξαρτητα με το τι λεει ο καθενας πιστεψε με!! Και ΑΥΤΗ η παρεα ειναι το κατι άλλο.......πολυ κεφι και πολλα γελια λεμε!!!!!! Κι ας υπαρχει ''μισος'' απο μενα υπάρχει ''αγαπη'' απο τους υπόλοιπους!!!

Βρες χρόνο κι ελα να συνταξιδεψουμε με δυο ροδες!! Θα σου εκφρασω το ''μισος'' μου και την ''απεχθεια'' μου για τα GS, θα μου ανταποδωσεις τα αναλογα και θα βρεθουμε να τσουγράμε τα ποτηρια με το τσιπουρο!!! Θα δεις οτι οτι και να λεμε (που θα πουμε πολλα σαν τα σεντονια που γραφω) για την Χοντα, την ΜπΕμΒε, την ΚΤΜ και την Πορσε θα πνιγονται ευχαριστα στο πατο του ποτηριου!!!

Μονο μετα να μου δωσεις κι ενα μποξερ, προτιμω το RT του Syan, να παω μια βολτα για να χωνεψω τα παιδακια και το τσιπουρο!!!
Reply With Quote
  #62  
Παλιό 16-12-2009, 23:15
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: TEST RIDE με R1200GS-περιστατικό με δυσάρεστα παρελκόμενα..

μην ανησυχείς το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν μπερδεύω μηχανήματα (και απόψεις για αυτά) με ανθρώπους

(επίσης δεν μπερδεύω "cyber" χαρακτήρες με τους εκτός monitor)
Reply With Quote
  #63  
Παλιό 17-12-2009, 01:28
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: TEST RIDE με R1200GS-περιστατικό με δυσάρεστα παρελκόμενα..

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
κι ελπιζω να σταματησεις να ασχολεισαι αφου μονιμως με παρεξηγείς!! Δεν πειραζει!!!! Υπαρχουν τοσοι και τοσοι σε αυτο το φορουμ που βλέπουν με άλλο ματι τα γραφομενα μου, πιο παρεϊστικο, το οποιο ειναι και ο σκοπος μου!!!! Το να εμπαιδωνουμε συνεχως το ''ολα καλα κι ολα ωραια και εσυ ησουν με αλλονε παρέα'' ειναι παλιομοδιτικο!!! Καποιος πρέπει να μας σφυριξει οτι ητανε με αλλονε παρεα για να λαβουμε τα μετρα μας!!!

Αν καμια φορα εμφανιστεις σε καμια εκδρομη του φορουμ και ''καταδεχτεις'' να κανουμε παρεα θα δεις οτι ολοι οι αλλοι, μελη του φορουμ, που με ακολουθουν σε καποιες εκδρομες, που τους ακολουθω σε άλλες, που καθομαστε τα βραδια και τα λεμε διπλα στο τζακι πινοντας τσιπουρα (δες Γραβια, Κοσμα) βλεπουν δυο χιλιαδες άλλα πραγματα στον GeorgeP που εσυ (μόνος εσυ) δεν...........!!! Δεν μπορω δυστυχως να κανω τιποτε γιαυτό!!!
Παντως και για τελευταια φορά θα σου πω οτι ο σκοπος μου δεν ειναι να θιξω καμια εταρεία, ο σκοπος μου ειναι να θιξω τα κακως κειμενα ΚΑΘΕ εταιρειας και καθε μοντέλου που αυτη παραγει και παντα κατα την γνωμη μου η οποια δεν ειναι απαραιτητο να την ασπαστει κανεις!!!! Μεσα απο την συζητηση μαθαινουμε αμφοτεροι, καλαμπουριζουμε, λεμε το μακρυ μας και το κοντο μας και περναμε ΟΜΟΡΦΑ!! Οπως δηλαδη ακριβως στον Κοσμα και την Γραβια!!!! Αν θελεις το πιστευεις ρωτησα, με πολυ καλη διαθεση, τους υπευθυνους του φορουμ στην Γραβια αν ξερουν γιατι εξαφανιστικες!! Δεν ηξεραν και δεν μου απηντησαν!! Διοτι πιστευω οτι ΟΛΟΙ οι ανθρωποι ειναι χρησιμοι μεσα απο τις διαφωνιες και τις συμφωνιες τους!!!
Και κατι για το τέλος, αν και μελος διαφορων φορουμς, μεταξυ αυτων φυσικα και των του Βαραντερο, περισσότερη συμετοχη (τι περισσότερη δηλαδη σχεδον καθολικη) στις διαφορες εκδηλωσεις του εχω σε αυτο εδω το φορουμ παρα σε οποιοδηποτε άλλο!!! Κι ας καβαλανε ολοι τους το ''μισητο'' GS!! Κατι λεει αυτο, αν οχι σε εσενα αγαπητε συνοδοιπορε ευτυχως σε όλους τους υπόλοιπους!!!
ζουμε για μια εκδρομη,με georgep και nls,διπλα στο τζακι με τσιπουρα
Reply With Quote
  #64  
Παλιό 17-12-2009, 20:29
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: TEST RIDE με R1200GS-περιστατικό με δυσάρεστα παρελκόμενα..

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
ζουμε για μια εκδρομη,με georgep και nls,διπλα στο τζακι με τσιπουρα
''Ορε ο χαρος, πηρε το Σταυραετό.........'' μανιατικο μοιρολόι!!! Καπως ετσι θα εξελιχθουν τα πραγματα!!!!

Φυσικα με καθε διαθεση χιουμορ το παραπάνω!!
Reply With Quote
  #65  
Παλιό 18-12-2009, 00:38
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: TEST RIDE με R1200GS-περιστατικό με δυσάρεστα παρελκόμενα..

χμ θα δείξει
Reply With Quote
  #66  
Παλιό 18-12-2009, 00:41
georgekostas Ο/Η georgekostas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ιωαννινα
Μoto: BMW R1200 GSA
Μηνύματα: 5,680
Προεπιλογή Απάντηση: TEST RIDE με R1200GS-περιστατικό με δυσάρεστα παρελκόμενα..

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
ζουμε για μια εκδρομη,με georgep και nls,διπλα στο τζακι με τσιπουρα
Μη ξεχασουμε να εξαφανισουμε και τα καθε λογις διακοσμιτικα...(οπλα.σπαθια,γιαταγανια κ.τ.λ.)
Reply With Quote
  #67  
Παλιό 07-01-2010, 14:59
nokie Ο/Η nokie βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: ATHINA
Μoto: GS1200
Μηνύματα: 51
Προεπιλογή Απάντηση: TEST RIDE με R1200GS-περιστατικό με δυσάρεστα παρελκόμενα..

Εχω ακούσει κάτι ανάλογο με αυτοκίνητο.Δεν τράκαρε αλλά σε τεστντάιβ του κόλησε η μηχανη επειδή δεν είχε λάδια και μετά του ζητούσαν να πληρώσει το μοτέρ ολόκληρο
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
BMW and Connect Ride essel Τεχνικά θέματα διάφορα 7 16-08-2009 08:55
BMW Megamoto με ABS!!!!! riko46 Νέα μοντέλα BMW 3 29-06-2009 01:17
TEST RIDE nsepsas Γενικά - Αναβάτης 21 03-06-2009 20:12
R1200GS με τεπόζιτο από Adventure! Arkas Εξοπλισμός μοτοσικλέτας 14 23-04-2009 00:04
BMW Connected Ride. arisxios Γενικά - Μοτοσυκλέτα 1 11-04-2009 01:12


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:50.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!