GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Γενικά - Αναβάτης

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιό 05-06-2009, 09:18
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

δεν ειναι θεμα αριστερας η δεξιας ουτε θεμα πατριωτων και μη πατριωτων!ειναι θεμα ΣΕΒΑΣΜΟΥ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΗΣ!
ως ελληνας πολιτης δεν ανεχομαι μεσα στη χωρα μου να ερχονται διαφοροι και με οργανωμενο σχεδιο να προσπαθουν να προκαλεσουν προβλημα!και να ξερουμε ετσι οτι οταν γινεται ζημια το ποταμι δε γυριζει πισω!θα αναρωτιομαστε πως και γιατι!
να ξεκαθαρισω οτι δεν εχω προβλημα με τους μεταναστες που ερχονται νομιμα και δουλευουν σεβομενοι τη χωρα μου!ουτε ταυτιζομαι πληρως με τα πιστευω της χρυσης αυγης!
υπαρχουν και ορια ομως και λυπαμαι αλλα δεν ειμαι τοσο δημοκρατης ωστε να ανεχομαι τον καθε βαλτο παρλαπιπα να λεει στα μουτρα μου την καθε π@π@ρια!
χαιρομαι που η πλειοψηφια εδω καταλαβαινει!
ωραιο forum
in!!!
Reply With Quote
  #32  
Παλιό 05-06-2009, 09:51
DERTILAS Ο/Η DERTILAS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: Μαρουσι Αθηνα
Μoto: GS 1200 ADVENTURE
Μηνύματα: 820
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν ειναι θεμα αριστερας η δεξιας ουτε θεμα πατριωτων και μη πατριωτων!ειναι θεμα ΣΕΒΑΣΜΟΥ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΗΣ!
ως ελληνας πολιτης δεν ανεχομαι μεσα στη χωρα μου να ερχονται διαφοροι και με οργανωμενο σχεδιο να προσπαθουν να προκαλεσουν προβλημα!και να ξερουμε ετσι οτι οταν γινεται ζημια το ποταμι δε γυριζει πισω!θα αναρωτιομαστε πως και γιατι!
να ξεκαθαρισω οτι δεν εχω προβλημα με τους μεταναστες που ερχονται νομιμα και δουλευουν σεβομενοι τη χωρα μου!ουτε ταυτιζομαι πληρως με τα πιστευω της χρυσης αυγης!
υπαρχουν και ορια ομως και λυπαμαι αλλα δεν ειμαι τοσο δημοκρατης ωστε να ανεχομαι τον καθε βαλτο παρλαπιπα να λεει στα μουτρα μου την καθε π@π@ρια!
χαιρομαι που η πλειοψηφια εδω καταλαβαινει!
ωραιο forum
in!!!
Reply With Quote
  #33  
Παλιό 05-06-2009, 10:04
VILLY Ο/Η VILLY βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: Varadero XL1000V '07
Μηνύματα: 548
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

2 τα θέματα προς συζήτηση και ας προσπαθήσουμε να τα ξεμπερδέψουμε γιατί πολύ φοβάμαι ότι μπερδευτήκαμε.

H διαχείριση του συγκεκριμένου θέματος που αφορά την Σκοπιανοποίηση της Μακεδονίας, από τις κυβερνήσεις τόσο του ΠΑΣΟΚ όσο και της ΝΔ είναι για κλάματα. Ελάχιστα έχουν γίνει από εμάς ενώ το κρατίδιο της ντροπής με το όνομα Σκόπια κατάφερε με την στήριξη "εταιριών" πάρα πολλά και αυτό δεν μας τιμά καθόλου.
Αυτό είναι το ένα θέμα λοιπόν και μας αφορά όλους!
Εγώ προσωπικά ντρέπομαι σαν Έλληνας διότι είμαστε μόνο τηλεθεατές στο θέατρο του παραλόγου με θιασάρχη τις ΗΠΑ, πρωταγωνιστές τα Σκόπια και κομπάρσους προς εξυπηρέτηση της πλήρωση του σκηνικού, εμάς τους Έλληνες!

Το 2ο θέμα που αφορά την εισβολή των μελών της Χρυσής Αυγής στη συγκέντρωση όμως είναι κάτι το εντελώς διαφορετικό.
Σέβομαι "Βολταιρικά" την άποψη όλων.
Το ότι κάποιοι άνθρωποι δεν γνωρίζουν τα οικτρά αποτελέσματα του Φασισμού είναι δικαίωμά τους.
Όλοι έχουν δικαίωμα στην αμάθεια!
Το να δούμε και κόμμα Ναζιστών αύριο επίσης δεν θα μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση. Αμάθεια!
Το τι δημιούργησε πολυπολιτισμικά ο Φασισμός του Χίτλερ, του Μουσολίνι, το τι απέφεραν οι δολοφονίες 22 εκατομμυρίων ανθρώπων από τον "φασισμό" του Στάλιν... είναι στα βιβλία.
Όλοι έχουν δικαίωμα όμως να μην τα διαβάζουν!
Επειδή λοιπόν δε μπορούμε και δεν έχουμε το δικαίωμα να κρίνουμε τους αμόρφωτους διότι έννομα διατηρούν το δικαίωμα της "αμάθειας" έτσι και εγώ δεν θα σχολιάσω τις απόψεις περί υποστήριξης της ενέργειας των μελών της χρυσής αυγής.
Το ότι ένας δολοφόνος στην προσπάθειά του να διαφύγει από το τόπο τους εγκλήματος, έσωσε τη ζωή ενός περαστικού σε τροχαίο, δεν τον απαλλάσσει από το έγκλημα που διέπραξε. Με αυτό εννοώ βέβαια ότι αυτό που έκαναν τα μέλη της χρυσής αυγής αγγίζουν το λαϊκό συναίσθημα εντούτοις όμως για μένα παραμένουν χρυσαυγίτες.

Και τέλος ερχόμαστε στους θεσμούς της δημοκρατίας.
Δημοκρατία έχουμε και ο καθένας κάνει ότι θέλει. Έτσι το βλέπουν κάποιοι.

Αχ αρχαίοι μου... Κλεισθένη, Σόλων, Ευβουλο, ο Εφιάλτη και Περικλή.
Αν βλέπατε που εμείς οι Έλληνες καταντήσαμε το θεσμό που εσείς μελετήσατε και θεσπίσατε είμαι σίγουρος ότι θα τα παίρνατε όλα πίσω και θα σκίζατε τα ... "πτυχία σας".

Εν κατακλείδι, και για αυτούς που ίσως δεν κατανόησαν τις παρόλες μου, καταδικάζω τα μέλη της χρυσής αυγής όχι τόσο για αυτό που έκαναν αλλά για αυτό που πρεσβεύουν.

Υ.Γ. Τα ανθρωπάκια που ανέβηκαν σε ένα "βήμα" στο πουθενά και υποστήριξαν το συγκεκριμένο λεξικό με αφήνουν αδιάφορο. ΑΝ δεν τους είχαν ανεβάσει οι συνάδελφοί μου στο zougla.gr αυτοί τη στιγμή δεν θα ασχολούμασταν και θα παίζαμε ... πεντόβολα.
Reply With Quote
  #34  
Παλιό 05-06-2009, 11:06
wet & dirty Ο/Η wet & dirty βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: athens
Μoto: R1200GS ADVENTURE & UNIVEGA ALPINA HT-550
Μηνύματα: 2,942
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων



ΟΛΕΣ οι γνώμες είναι σεβαστές,

χωρίς αυτό να σημαίνει ότι ο καθένας μας πρέπει να συμφωνεί με τον άλλον ......



.

ετσι ακριβως ειναι όποιος δεν μπορει να κανει διάλογο η δεν θέλει,απλα δεν συμμετέχει..γιατι π΄ρεπει να ταιριάζουν όλων οι απόψεις???αυτο ειναι δημοκρατία???αυτο το πρόβλημα εχουμε εμεις οι Ελληνες δεν έχουμε μάθει να ακούμε και τα ξέρουμε όλα!!!!όσο για το επίπεδο...επίπεδο ειναι να μπορεις να κάνεις διάλογο και με αντίθετες απόψεις χωρίς προσβολές και απειλές-εκβιασμους.
Reply With Quote
  #35  
Παλιό 05-06-2009, 12:17
wolferin Ο/Η wolferin βρίσκεται εκτός σύνδεσης
J. Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΓΛΥΦΑΔΑ
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 2,944
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από wet & dirty Εμφάνιση μηνυμάτων
ετσι ακριβως ειναι όποιος δεν μπορει να κανει διάλογο η δεν θέλει,απλα δεν συμμετέχει..γιατι π΄ρεπει να ταιριάζουν όλων οι απόψεις???αυτο ειναι δημοκρατία???αυτο το πρόβλημα εχουμε εμεις οι Ελληνες δεν έχουμε μάθει να ακούμε και τα ξέρουμε όλα!!!!όσο για το επίπεδο...επίπεδο ειναι να μπορεις να κάνεις διάλογο και με αντίθετες απόψεις χωρίς προσβολές και απειλές-εκβιασμους.
πρεπει να κρατησουμε την ψυχραιμια μας οτι κι αν πιστευουμε η εκπροσωπουμε
Reply With Quote
  #36  
Παλιό 05-06-2009, 12:40
PortoLeone Ο/Η PortoLeone βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΕΛΛΑΔΑ
Μoto: Δεν έχω
Μηνύματα: 584
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Συγγνώμη που θα μιλήσω ή μάλλον θα γράψω για τρίτη φορά αλλά όσοι επειδή γεννήθηκα ΕΛΛΗΝΑΣ και θέλω να πεθάνω ΕΛΛΗΝΑΣ κάλα έκαναν στη τελική γιατί καθόμαστε σε ένα καναπέ και αμπελοφιλοσοφούμε.Μακάρι να κάναμε ένα ντου και να τους στέλναμε όλους στα σπίτια τους.Έχετε πάει Φλώρινα και γύρω να δείτε ό,τι η Ελληνική ακούγεται σε δεύτερη μοίρα?Εκεί να πάμε εκδρομή και να μαζευτούμε 50-100 μοτοσυκλέτες.Μας έχουν ανάγκη.Που θα αφήσω εγώ το "Ουράνιο τόξο"να μου μάθει πια είναι η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΜΟΥ και η γλώσσα ΜΟΥ.ΟΞΩ ΒΡΕ.Μαζί με αυτούς που σας στηρίζουν.Και όσοι τους θεωρούν αδέρφια τους να τους κάνουμε τα έξοδα να πάνε μαζί τους.Γιατί είμαστε πολιτισμένοι.Καλό ταξίδι.!!!
Reply With Quote
  #37  
Παλιό 05-06-2009, 12:45
wet & dirty Ο/Η wet & dirty βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: athens
Μoto: R1200GS ADVENTURE & UNIVEGA ALPINA HT-550
Μηνύματα: 2,942
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από wolferin Εμφάνιση μηνυμάτων
πρεπει να κρατησουμε την ψυχραιμια μας οτι κι αν πιστευουμε η εκπροσωπουμε

γιατι Πανο πιστεύης οτι έχω χάσει την ψυχραιμία μου???εκτός αν το λές γενικά(αν δεν κατάλαβα καλα τα γραφόμενα σου ζητάω συγνώμη)απλα ηταν λίγο γενικό αυτο που έγραψες και το έκανες παράθεση στο κείμενο μου που δεν έχω εκφ΄ραση τι πιστεύω η τι εκπροσωπώ!!!

φίλικα πάντα
Reply With Quote
  #38  
Παλιό 05-06-2009, 12:50
wolferin Ο/Η wolferin βρίσκεται εκτός σύνδεσης
J. Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΓΛΥΦΑΔΑ
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 2,944
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από wet & dirty Εμφάνιση μηνυμάτων
γιατι Πανο πιστεύης οτι έχω χάσει την ψυχραιμία μου???εκτός αν το λές γενικά(αν δεν κατάλαβα καλα τα γραφόμενα σου ζητάω συγνώμη)απλα ηταν λίγο γενικό αυτο που έγραψες και το έκανες παράθεση στο κείμενο μου που δεν έχω εκφ΄ραση τι πιστεύω η τι εκπροσωπώ!!!

φίλικα πάντα
Τακη απλα συμφωνησα με οτι γραφεις και το πηγα λιγο πιο περα (μαλλον εγω δεν διατυπωσα σωστα την παραθεση μου)
Reply With Quote
  #39  
Παλιό 05-06-2009, 12:54
wet & dirty Ο/Η wet & dirty βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: athens
Μoto: R1200GS ADVENTURE & UNIVEGA ALPINA HT-550
Μηνύματα: 2,942
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από wolferin Εμφάνιση μηνυμάτων
Τακη απλα συμφωνησα με οτι γραφεις και το πηγα λιγο πιο περα (μαλλον εγω δεν διατυπωσα σωστα την παραθεση μου)

OK BRO συγνώμη και παλι!!!!
Reply With Quote
  #40  
Παλιό 05-06-2009, 13:36
nek21 Ο/Η nek21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΘΕΡΜΗ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: R1200ADV
Μηνύματα: 779
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από VELLOS Εμφάνιση μηνυμάτων
πολυφωνία-δημοκρατία-ελευθερία λόγου και απόψεων.....Εσύ βάβαια λες ωραίο φόρουμ έχουμε ειρωνικά (1000 συγνώμες αμα κατάλαβα λάθος)Εγώ θα πω ΩΡΑΊΟ ΦΌΡΟΥΜ έχουμε και το εννοώ ΑΠΌΛΥΤΑ.!!!!!!!μΠΡΆΒΟ στο επίπεδο.Μην το χαλάσουμε για να μπορεί ο καθένας μας να λέει δημοκρατικά την γνώμη του.Και τώρα η δική μου. Διαφωνώ κάθετα με τους τραμπουκισμούς καθώς και με τους ομιλητές.Τώρα αν φταίει το κράτος ή εμείς......Οι εκλογές θα δείξουν .....
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Ο Λεωνίδας και το "θηρίο" του .... ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Διάφορα 31 27-05-2009 12:04
Το εγχειρίδιο του "καλού ανακυκλωτή" .. ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Περιβάλλον 4 14-05-2009 13:59
"Στο φως" ο τάφος της Κλεοπάτρας και του Αντώνιου; skippybi Επικαιρότητα 6 22-04-2009 09:14
Σε δημοπρασία έβαλε την "παρθενιά της" .... ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Επικαιρότητα 23 17-01-2009 10:41
Το "περιοδικό" της μαμάς BMW GS_maniac Χρήσιμα 3 14-12-2008 19:26


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:15.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!