GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Info ταξιδιών εξωτερικού

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 12-12-2010, 13:09
Strats Ο/Η Strats βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2010
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: R 1200 GS Adv '10
Μηνύματα: 1,240
Προεπιλογή Απάντηση: Άλπεις - Προγραμματισμός

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από evanslam Εμφάνιση μηνυμάτων

...Πρόταση: Αν άνοιγες και ένα θρεντάκι δικό σου εδώ: Φωτογραφίες - Video (μόνο για τις μοτό μας) - GS Forum θα μπορούσουμε να σχολιάσουμε απο κάτω απο τις φωτογραφίες σου και να τις βλέπουν περισσότεροι!!!
Σ' ευχαριστώ Ευάγγελε, θα το κάνω κι αυτό
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 12-12-2010, 13:11
Strats Ο/Η Strats βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2010
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: R 1200 GS Adv '10
Μηνύματα: 1,240
Προεπιλογή Απάντηση: Άλπεις - Προγραμματισμός

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από evanslam Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξέχασα να σου πω ότι σε περιμένω και εγώ για καφεδάκι στο Λαύριο με την μπουμπού σου και την παρέα σου!!!
Σ' ευχαριστώ γιατην πρόσκληση, θα το κάνουμε σύντομα! Άλλωστε η διαδρομή Γλυφάδα - Λαύριο είναι από τις αγαπημένες μου και είναι η διαδρομή που έστρωσα όλες μου τις μηχανές μέχρι σήμερα
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 12-12-2010, 13:21
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: Άλπεις - Προγραμματισμός

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Strats Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ' ευχαριστώ Γιώργο, είμαστε και γείτονες βλέπω ίσως καταφέρουμε να μου περιγράψεις τις εμπειρίες σου από κοντά, πίνοντας έναν καφέ
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 13-12-2010, 18:45
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Άλπεις - Προγραμματισμός

Αν μπορέσεις να κάνεις την διαδρομή (Lago di Como) Menaggio – Lugano… περνάς από 2 λίμνες (Como + Lugano), η δε διαδρομή θυμίζει τρενάκια Marklin. Για εμένα η ομορφότερη διαδρομή, που έχω πάει στην Ευρώπη.

Επίσης στην περιοχή της Cortina, μην χάσεις τα χωριά Madona di Campiglio + St. Martino di Castrozza. Η δε διαδρομή είναι στυλ Passo di Stelvio. Είναι δε και σχετικά κοντά αφού θα περάσεις από εκεί.

Όλα τα άλλα μια χαρά. Οι Δολομίτες είναι ομορφότεροι από τις Άλπεις. Αλλά όπως σου λένε και άλλοι, πολύ σφιχτό πρόγραμμα. Θα είσαι συνεχώς επάνω στην μηχανή και δεν θα ευχαριστηθείς τα μέρη, όσο θα μπορούσες.

Καλά να περάσεις.
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 13-12-2010, 19:32
Strats Ο/Η Strats βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2010
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: R 1200 GS Adv '10
Μηνύματα: 1,240
Προεπιλογή Απάντηση: Άλπεις - Προγραμματισμός

Παιδιά σας ευχαριστώ και πάλι για τις συμβουλές σας. Βλέπω ότι όλοι αναφέρατε ότι το πλάνο είναι σφιχτό. Πράγματι, το είχα κατά νου αλλά τώρα που το άκουσα από όλους σας μάλλον είναι πιο σφιχτό απ’ ότι είχα φανταστεί και μάλλον πρέπει ή να προσθέσω 1-2 μέρες ή να αφαιρέσω περάσματα!

Last edited by Strats; 13-12-2010 at 19:34.
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 13-12-2010, 20:16
teo71 Ο/Η teo71 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: ζωγραφου
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,983
Προεπιλογή Απάντηση: Άλπεις - Προγραμματισμός

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Strats Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά σας ευχαριστώ και πάλι για τις συμβουλές σας. Βλέπω ότι όλοι αναφέρατε ότι το πλάνο είναι σφιχτό. Πράγματι, το είχα κατά νου αλλά τώρα που το άκουσα από όλους σας μάλλον είναι πιο σφιχτό απ’ ότι είχα φανταστεί και μάλλον πρέπει ή να προσθέσω 1-2 μέρες ή να αφαιρέσω περάσματα!

Απαγορεύεται η αφαίρεση...

Μόνο πρόσθεση...
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 13-12-2010, 21:06
theo Ο/Η theo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ΡΙΟΝ
Μoto: Κ 1600 GT
Μηνύματα: 113
Προεπιλογή Απάντηση: Άλπεις - Προγραμματισμός

Φίλε μου δεν συνηθίζω να γράφω στο φόρουμ αλλά κάνω την εξαίρεση μόνο και μόνο για να σε βοηθήσω να πηγαίνεις κάθε χρόνο ένα ταξίδι και να σου μένει αξέχαστο .
Αν ήταν να πας αντράτο ίσως και το τονίζω ίσως και να σου έβγαινε αν όμως θέλεις να πηγαίνεις με την γυναίκα σου…………….. αυτό το πρόγραμμα είναι δυο ταξίδια .

Για να περνάς καλά όπου και αν πας!!
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 13-12-2010, 22:21
Strats Ο/Η Strats βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2010
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: R 1200 GS Adv '10
Μηνύματα: 1,240
Προεπιλογή Απάντηση: Άλπεις - Προγραμματισμός

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από theo Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε μου δεν συνηθίζω να γράφω στο φόρουμ αλλά κάνω την εξαίρεση μόνο και μόνο για να σε βοηθήσω να πηγαίνεις κάθε χρόνο ένα ταξίδι και να σου μένει αξέχαστο .
Αν ήταν να πας αντράτο ίσως και το τονίζω ίσως και να σου έβγαινε αν όμως θέλεις να πηγαίνεις με την γυναίκα σου…………….. αυτό το πρόγραμμα είναι δυο ταξίδια .

Για να περνάς καλά όπου και αν πας!!
Σ' ευχαριστώ Θόδωρε, πες μου όμως, αυτό που σε κάνει να καταλήξεις σε αυτό το συμπέρασμα είναι που έβαλα την επιστροφή οδικώς και όχι με το καράβι, ή βλέπεις το πρόγραμμα στις Άλπεις υπερφορτωμένο?

Και πάλι σ' ευχαριστώ για το χρόνο σου
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 14-12-2010, 13:14
PANOS V Ο/Η PANOS V βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: F 800 GS
Μηνύματα: 39
Προεπιλογή Απάντηση: Άλπεις - Προγραμματισμός

Εγω πέρυσι έκανα αυτο http://www.gsforum.gr/%CE%A4%CE%B1%C...1%CE%B9-14090/ μέσα σε 10 μερούλες και ήταν νορμάλ πιστεύω. Το ζόρι το μεγάλο ήτανε στην Αλβανία με τους καρόδρομους και τους Ταλιμπάν οδηγούς.
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 14-12-2010, 15:37
Strats Ο/Η Strats βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2010
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: R 1200 GS Adv '10
Μηνύματα: 1,240
Προεπιλογή Απάντηση: Άλπεις - Προγραμματισμός

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από PANOS V Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω πέρυσι έκανα αυτο http://www.gsforum.gr/%CE%A4%CE%B1%C...1%CE%B9-14090/ μέσα σε 10 μερούλες και ήταν νορμάλ πιστεύω...
Πω πω, έπαθα πλάκα με τις φωτογραφίες σου από το Hallstatt, τι όμορφο μέρος που είναι!!!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Iταλογαλλική Ριβιέρα -Ιταλικες -Γαλλικές -Ελβετικές - Αυστριακές - Βαυαρικές Άλπεις vtheo Ταξίδια στο εξωτερικό 42 29-03-2011 11:30
Στις Άλπεις με GS !!! alxadespotos Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες 16 31-07-2010 23:35


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:14.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!