GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Εξοπλισμός μοτοσικλέτας

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 26-04-2013, 17:38
giclas Ο/Η giclas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Κύπρος
Μoto: ΒMW HP2 K1200
Μηνύματα: 2,827
Προεπιλογή GSM GPS TRAKER

Mετα της τελευτεες κλοπες μηχανον μεσα στο κεντρο της Αθηνας το gps traker εναι απαρετητω εξαρτημα για οπια διποτε μηχανη

εγω το πρωμηθευτηκα αυτο λιγο πρην τα χρηστουγενα κε το τοποθετησα μονος μου ,δεν ειναι κατι το ιδιετερα δυσκολο,αλλα επηδι απο κοπιουτερ κε τετια δεν πολι σκαμπαζω εφερα κε τι Ελλη (γηνεκα μου) κε μου εκανε την σηνδεση στο δικοτης ιφονη σε δεκα λεπτα
η αστοχεια που εχει ειναι κοντα στο μετρο
το μονο αρνητηκο της ολις κατασταση ειναι οτι ξερει η Ελλη οταν ειμαι με την μηχανη που ειμαι η που ειμου

το κοστος ειναι 140 γιουργια αλλα αν αναρωτηθη καπιος αν αξιζη? σηγουρα νε σκευτηκε καπιος αν του κλεψοθ την καλη του τι θα κανει

αν οι admin αποφασησουν μεσο του GS Forum να πανε για ομαδικη σιγουρα το κοστος θα ειναι πολυ πιο κατω

Καταναλωτικά Ηλεκτρονικά | Plantron.gr




Last edited by giclas; 26-04-2013 at 17:42.
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 26-04-2013, 17:44
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: GSM GPS TRAKER

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από giclas Εμφάνιση μηνυμάτων
[SIZE="3"]
το μονο αρνητηκο της ολις κατασταση ειναι οτι ξερει η Ελλη οταν ειμαι με την μηχανη που ειμαι η που ειμου



Καταναλωτικά Ηλεκτρονικά | Plantron.gr
Μιχάλη το νού σου που πας


Πές μας γενικότερα εντυπώσεις φίλε και πόσο εύκολα τοποθετείται ;
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 26-04-2013, 17:59
giclas Ο/Η giclas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Κύπρος
Μoto: ΒMW HP2 K1200
Μηνύματα: 2,827
Προεπιλογή Απάντηση: GSM GPS TRAKER

πολυ ευκολα αν πιανου τα χερια σου
εγω το εβαλα κατω απο το ρεζεβουαρ κε πισο απο το δηναμο μαληστα το κολησα με λινη τενια οπως την τελλα τον ηλεκτρωλογο κε το ενοσα με καλοδιο απο μια φισα η οπια οταν ο διακοπτης ειναι κληστος αυτο εξακολουθη κε τροφοδοτη τι παταρια του traker ,gia karta sim αγορασα μια 20 ευρω κε μετα απο ενα χρονο θα πρεπη να την πιστωσο με αλλα 5 ευρω
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 26-04-2013, 18:11
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: GSM GPS TRAKER

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από giclas Εμφάνιση μηνυμάτων
πολυ ευκολα αν πιανου τα χερια σου
εγω το εβαλα κατω απο το ρεζεβουαρ κε πισο απο το δηναμο μαληστα το κολησα με λινη τενια οπως την τελλα τον ηλεκτρωλογο κε το ενοσα με καλοδιο απο μια φισα η οπια οταν ο διακοπτης ειναι κληστος αυτο εξακολουθη κε τροφοδοτη τι παταρια του traker ,gia karta sim αγορασα μια 20 ευρω κε μετα απο ενα χρονο θα πρεπη να την πιστωσο με αλλα 5 ευρω
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 26-04-2013, 23:35
peterv Ο/Η peterv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 1,668
Προεπιλογή

Αν κόψουν το ρεύμα από την μπαταρία δουλεύει ;
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 26-04-2013, 23:39
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: GSM GPS TRAKER

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από peterv Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν κόψουν το ρεύμα από την μπαταρία δουλεύει ;

Πέτρο 99% δουλεύει.
Αυτά που έχω εγώ υπόψη μου, σίγουρα. Η τροφοδοσία γίνεται για να μην βγάζεις και φορτίζεις κλπ.... Έχουν δική τους επαναφορτιζόμενη μπαταρία οι trackers. Σαν να έχεις το κινητό σου συνέχεια στην πρίζα.
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 26-04-2013, 23:41
peterv Ο/Η peterv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 1,668
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων
Πέτρο 99% δουλεύει.
Αυτά που έχω εγώ υπόψη μου, σίγουρα. Η τροφοδοσία γίνεται για να μην βγάζεις και φορτίζεις κλπ.... Έχουν δική τους επαναφορτιζόμενη μπαταρία οι trackers. Σαν να έχεις το κινητό σου συνέχεια στην πρίζα.
Ευχαριστώ
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 27-04-2013, 10:11
giclas Ο/Η giclas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Κύπρος
Μoto: ΒMW HP2 K1200
Μηνύματα: 2,827
Προεπιλογή Απάντηση: GSM GPS TRAKER

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από peterv Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν κόψουν το ρεύμα από την μπαταρία δουλεύει ;
βεβεως
θα δουλευει για αλλες τρεις τεσερης μερες απο την ενσωματομενη παταρια του τρακερ οποτε ειναι αρκετο να πεις να την παρεις πισω με τα συνεπακολουθα !!
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 27-04-2013, 11:14
peterv Ο/Η peterv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 1,668
Προεπιλογή

Πως ακριβώς ενώνεις το ρεύμα , γιατί στα βίντεο που είδα δεν είχε υποδοχή για ρεύμα το tracker , ή κάνω λάθος.

Επίσης η άκρη του αν καταλαβαίνω καλά θα πρέπει να είναι σε ορατό σημείο ώστε να οπλίζετε με το μπρελοκ ;


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 27-04-2013, 12:41
xurxes Ο/Η xurxes βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μoto: R1200GSA
Μηνύματα: 4,060
Προεπιλογή Απάντηση: GSM GPS TRAKER

2013 Compare Best GPS Trackers



ψαρεμενο απο εδω






Why Use a GPS Tracker?

GPS trackers provide an excellent way to keep track of where your young kids or teens are traveling. Through the use of a small device and a simple software application on your Mac, Windows PC or smartphone, you can monitor their location from anywhere. These GPS navigators are small and easy to set up and use, and will show you an updated, time-stamped location of your child, teen or even a pet that tends to runaway. It will also keep a history of where they’ve been, and some products can even tell you if your teen has been driving over the speed limit.
What Makes GPS Trackers Different
GPS trackers differ from vehicle navigational systems in that they are specifically used for keeping track of an individual or a pet that may tend to wander away. They can also be used by hikers to help them find their way back to their car or tent. Our top three GPS trackers, Spark Nano, Zoombak Advanced A-GPS and Amber Alert GPS, are great devices that have the best features, battery life and ease of use.
When using a GPS tracker, it’s highly recommended you tell your child that you’re tracking them and that you establish the locations where you expect them to be at certain times. When your teen starts driving, the GPS tracker makes an excellent vehicle tracking system. You both agree upon the area they can travel, and you can keep an eye on where they’re driving, and the GPS tracker will also alert you if they’re speeding. Be sure to check out our articles on GPS tracking devices to learn more.

GPS Trackers: What to Look For

The great thing about GPS trackers is that, although they use sophisticated satellite technology, they are simple enough to use that even people without much technical background can figure out how to work them. These tracking devices are easy to set up and place in a car, in your child’s backpack or on your pet’s collar. Then you just use your computer or smartphone to monitor where they are.
Ease of Use
The devices themselves are fairly easy to set up, and it should also be simple and intuitive to set up the software or web-based user interface to track on your computer or smartphone. If the device or the monitoring interface is complicated, that will make it harder to monitor and track your child, teen or runaway pet.
Features
The features should include monitoring software for your computer and possibly a smartphone app, an intuitive interface and maps so the alerts show exactly where your loved one or pet has been, and it should be small and portable. The GPS trackers should also be able to alert you if the car is speeding. Battery life is important because there will be times when you may be monitoring for a large part of the day.
Tracking
When it comes to tracking, you should be able to set up alerts telling you at designated time intervals the location of the GPS tracking device, which you can also view on a map. Details include the geographical location, the speed the device was travelling and the time of the recording. You should also be able to access the GPS tracker’s location history on a map. Some of the GPS tracker manufacturers may add in additional tracking features, such as geo-fencing, where you can set up a specific area in the software’s maps that will alert you if your child or teen travels outside that agreed-upon zone.
Help & Support
Some of the help and support options provided by GPS tracker manufacturers should include a user manual, a FAQs page and tutorials. There should also be direct contact options in case you need more help, such as by email or telephone. Most manufacturers provide email tech support at the very least.
Summary
With a GPS tracker, you’ll be able to ensure your teen is driving safely and in an agreed-upon area, or that your child isn’t wandering around after school when he or she should be home or at a friend’s. These tracking devices are easy to use, and you can access the location data from an internet-connected Mac or Windows PC, or from your smartphone.










Last edited by xurxes; 27-04-2013 at 12:42.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:19.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!