GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Ταξίδια στο εξωτερικό

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Previous Post   Next Post Next
  #1  
Παλιό 21-02-2011, 14:03
Ταξιδευτης Ο/Η Ταξιδευτης βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: Αττική
Μoto: Honda VFR750 RC36 II
Μηνύματα: 697
Προεπιλογή Long Way Round Europe 2010: Κυνηγώντας όνειρα σε 13 χώρες...

ΕΙΣΑΓΩΓΗ

Παει τοσος καιρος τωρα που αναβαλλω συνεχεια να ξεκινησω να περιγραφω το φετινο μου ταξιδι... Ολο καθομαι να γραψω και δεν ξερω απο που να ξεκινησω και τι να πρωτοπω. Γραφω, σβηνω, ξαναγραφω, ξανασβηνω και ολο στην αρχη βρισκομαι! Γιατι ειναι τοσο δυσκολο πια αυτο το πραγμα;
Ισως γιατι αυτο που εζησα δεν ηταν ταξιδι... Ηταν μια εμπειρια ζωης βαθυτατη απο αυτες που αλλος ανθρωπος ξεκινας και αλλος γυριζεις...

Αν μπορουσα να δωσω μια μονολεκτικη περιγραφη σε αυτο το ταξιδι ηταν η λεξη Περιπετεια. Αναμετρηθηκα με τα παντα...
Με τα στοιχεια της φυσης... Καυσωνες, ψυχος, θυελλωδεις καταιγιδες, λιακαδες, ανεμους...
Με τα ορια αντοχης ενος σωματος... Χιλιαδες χιλιομετρα μερα και νυχτα και με καθε δυνατη συνθηκη...
Με τα ψυχικα αποθεματα κουραγιου... Οταν ο Μερφυ εκανε παρτυ και ολα τα πραγματα πηγαιναν στραβα....
Με ολα τα συναισθηματα μιας καρδιας... Ανειπωτη χαρα, τεραστιο δεος, βαθυτατη λυπη, πονο, συμπονοια, θαυμασμο, φοβο, αγαπη...

Υπηρξαν στιγμες που ενοιωσα να τα βαζω με θεους και δαιμονες... Ομως πανω απο ολα μετρηθηκα με τον εαυτο μου. Και αποδειχθηκε ο μεγαλυτερος μου αντιπαλος!
Ομως τελικα επρωξα περα τα ορια μου, καταργησα νοοτροπιες και αντιληψεις χρονων, πιεσα τον εαυτο μου να παει ακομα μακρυτερα απο οτι φανταζομουν οτι αντεχε και οταν τα καταφερα τελικα και βγηκα στην απεναντι οχθη ημουν καποιος αλλος και οχι εγω.
Μετα απο αυτο το ταξιδι δεν φοβαμαι κανενα και τιποτα...


Ζητώ την κατανόηση σας αν πολυλογήσω όπως τώρα ή αν καθυστερώ στο γράψιμο αλλά ας παρουμε τα πραγματα με τη σειρα και ισως τα βαλω και 'γω σε μια ταξη μεσα μου...
Και βέβαια όλα σας τα σχόλια καλοδεχούμενα!

Βαλτε λοιπόν το υπεροχο να παιζει, ενα καλο ποτο στο γυαλι και παμε....

You're open to the skyline, you won't want to go back home,
In a garden full of angels, you will never be alone...

But oh the road is long...
The stones that you are walking on have gone...

With the moonlight to guide you, feel the joy of being alive,
The day that you stop running is the day that you arrive...

Stop chasing shadows, just enjoy the ride...


Reply With Quote
 


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Round the World..!!From Estonia with love tsompanis Γενικά - Μοτοσυκλέτα 25 02-12-2011 23:01
Site που συγκρίνει τιμές Ξενοδοχείων σε 196 χώρες IOTH1X Info ταξιδιών εξωτερικού 28 15-01-2011 11:13
dance....Red Bull BC One 2009 FINAL ROUND xurxes Διάφορα 1 01-12-2010 08:54
200 στημένοι αγώνες σε εννέα χώρες gsmaniac Αθλητισμός 10 22-11-2009 02:57
Long Way Down georgekostas Γενικά - Μοτοσυκλέτα 25 05-11-2009 13:53


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:53.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!