GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Γενικά - Μοτοσυκλέτα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Αξίζει η αλλαγή?
Οπωσδήποτε 9 25.71%
Ναι 15 42.86%
Καθόλου 1 2.86%
Όχι 10 28.57%
Ψήφισαν: 35. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου

Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 27-09-2011, 13:20
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Αλλαγή απο F800gs σε 1200 gs adv....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Aggelos-Syros Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλά, απλά πείτε μου τι αποφασίσατε να το πώ και στην γυναίκα σαν δικαιολογία........
Στη γυναίκα σου δεν χρειάζεται καμμιά δικαιολογία.
Δεν υπάρχει γυναίκα στον πλανήτη που να της είπε ο άντρας της "θα πάρουμε BMW" και να αρνηθηκε!!! Ακόμα και η δικιά μου!!!!
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 27-09-2011, 13:23
Aggelos-Syros Ο/Η Aggelos-Syros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ
Μoto: kymco xciting 300r
Μηνύματα: 2,247
Προεπιλογή Απάντηση: Αλλαγή απο F800gs σε 1200 gs adv....

Αν της πώ, ένα χρόνο θα τρώς μακαρόνια ορφανά (χωρίς τυρί) για να την πάρουμε μάλλον θα την πειράξει......
Και το χειρότερο αν μου πεί οκ θα γίνει μπαλότσα και δεν θα χωράει απο την πόρτα.......
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 27-09-2011, 13:24
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Αλλαγή απο F800gs σε 1200 gs adv....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Aggelos-Syros Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν της πώ, ένα χρόνο θα τρώς μακαρόνια ορφανά (χωρίς τυρί) για να την πάρουμε μάλλον θα την πειράξει......
Και το χειρότερο αν μου πεί οκ θα γίνει μπαλότσα και δεν θα χωράει απο την πόρτα.......
Μπορεί... αλλά με το 1200 θα την κουβαλάς πιο άνετα!!!!
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 27-09-2011, 13:25
Aggelos-Syros Ο/Η Aggelos-Syros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ
Μoto: kymco xciting 300r
Μηνύματα: 2,247
Προεπιλογή Απάντηση: Αλλαγή απο F800gs σε 1200 gs adv....

Δεν θέλω navara.......1200 σκέφτομαι

Last edited by Aggelos-Syros; 27-09-2011 at 13:27.
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 27-09-2011, 13:35
Akyla Ο/Η Akyla βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Πειραίας
Μoto: R 1150 GS
Μηνύματα: 606
Προεπιλογή Απάντηση: Αλλαγή απο F800gs σε 1200 gs adv....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Στη γυναίκα σου δεν χρειάζεται καμμιά δικαιολογία.
Δεν υπάρχει γυναίκα στον πλανήτη που να της είπε ο άντρας της "θα πάρουμε BMW" και να αρνηθηκε!!! Ακόμα και η δικιά μου!!!!
Ακούς εκεί να χρειάζεται να πεί στην γυναίκα του δικαιολογία?????δεν ντρέπεσαι??? κουτζαμ άντρας????
Θέλει μαγκιά ρε η γυναίκα να πας και να της πεις ευθέως.... Κοίτα να δεις....είμαι ο άντρας....και θα κάνω οτι αποφασίσεις...φέρε αμέσως εδώ την ποδιά να πλήνω τα πιάτα ως τότε

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Aggelos-Syros Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν της πώ, ένα χρόνο θα τρώς μακαρόνια ορφανά (χωρίς τυρί) για να την πάρουμε μάλλον θα την πειράξει......
Και το χειρότερο αν μου πεί οκ θα γίνει μπαλότσα και δεν θα χωράει απο την πόρτα.......

Σημασία δεν έχει τι θα της πείς αλλά πως θα το πείς.... πχ

αντί να πεις θα τρώμε μακαρόνια ορφανά...μπορείς να πεις, Αγαπούλα μου....έχω πάρει κάποια κιλάκια και προκειμένου να είμαι όπως ήμουν όταν με γνώρισες και να αναθερμάνουμε τον έρωτα μας, κρίνω σκόπιμο να ακολουθήσω μια καταπληκτική διατροφή που διάβασα στο Ιντερνετ μακαρόνια σκέτα για αποτοξίνωση γιατί το τυρί έχει πολλά λιπαρά...άσε που σκέφτομαι να γήνω Vegeterian και δέν θέλω καθόλου ζωικά προϊόντα στην διατροφή μου.


Ο άλλος τρόπος είναι αυτό που κάνω εγώ όταν θέλω να αλλάξω μηχανή.... πέρνεις περιοδικά που αφορούν το μοντέλο...το βάζεις wallpapper αλλά δίπλα με το δικό σου μην καρφωθείς....και αφήνεις τον χρόνο να κυλήσει .... μαζεύοντας τα περιοδικά που επιδεικτικά θα πετάς ή χαζεύοντας στο PC υποσυνείδητα θα της αρέσει το 1200 .... και μόλις πει....ωραίο είναι αυτό άρχισε να λες...ναι και ποιο ασφαλές είναι...και ποιο άνετο για τον συνεπιβάτη και εχει αυτό και εκείνο κλπ κλπ κλπ....αλλά δεν μπορούμε να το πάρουμε, συγνώμη καρδιά μου, το ξέρω πόσο το θέλεις....εκτός και να το βρούμε σε καλή τιμή!!!!
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 27-09-2011, 13:45
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Αλλαγή απο F800gs σε 1200 gs adv....


Ήθελα να αλλάξω λάστιχα και μου γκρίνιαζε... "πάλι έξοδα για την μηχανή" κλπ.
Σε μια εκδρομή του φόρουμ με ρωτάει φίλος "πόσα χλμ έχεις κάνει με αυτά τα λάστιχα;"... "17000"... "τρελός είσαι;!;! και βάζεις και την γυναίκα σου πάνω;;;"
Έψαχνα Κυριακάτικα για βουλκανιζατέρ!!!!!!!
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 27-09-2011, 13:46
Aggelos-Syros Ο/Η Aggelos-Syros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ
Μoto: kymco xciting 300r
Μηνύματα: 2,247
Προεπιλογή Απάντηση: Αλλαγή απο F800gs σε 1200 gs adv....

Αυτό με τα περιοδικά ομολογώ πως το έχω κάνει και εγώ αφήνοντας τυχαία ανοιχτή την σελίδα του τέστ.......
Τώρα αν βρεθώ στον δρόμο θα μου είναι χρήσιμα τα περιοδικά για μόνωση μέσα απο τα ρούχα...........
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 27-09-2011, 14:03
Gemat Ο/Η Gemat βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Μυτιληνη
Μoto: Honda XL1000VA Varadero 2007
Μηνύματα: 1,006
Προεπιλογή Απάντηση: Αλλαγή απο F800gs σε 1200 gs adv....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Akyla Εμφάνιση μηνυμάτων

Ο άλλος τρόπος είναι αυτό που κάνω εγώ όταν θέλω να αλλάξω μηχανή.... πέρνεις περιοδικά που αφορούν το μοντέλο...το βάζεις wallpapper αλλά δίπλα με το δικό σου μην καρφωθείς....και αφήνεις τον χρόνο να κυλήσει .... μαζεύοντας τα περιοδικά που επιδεικτικά θα πετάς ή χαζεύοντας στο PC υποσυνείδητα θα της αρέσει το 1200 .... και μόλις πει....ωραίο είναι αυτό άρχισε να λες...ναι και ποιο ασφαλές είναι...και ποιο άνετο για τον συνεπιβάτη και εχει αυτό και εκείνο κλπ κλπ κλπ....αλλά δεν μπορούμε να το πάρουμε, συγνώμη καρδιά μου, το ξέρω πόσο το θέλεις....εκτός και να το βρούμε σε καλή τιμή!!!!
Δεν πιανει με ολες.... εμενα οταν δει να χαζευω σε κανενα περιοδικο ή σαιτ το 1200 μου λεει "τι τη κοιτας τη σκαλωσια, αφου δεν προκειται να την αγορασεις"...

Reply With Quote
  #29  
Παλιό 27-09-2011, 14:11
commander Ο/Η commander βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: κηφισια
Μoto: GS 115Ο ADV DESIERTO 3
Μηνύματα: 12,382
Προεπιλογή Απάντηση: Αλλαγή απο F800gs σε 1200 gs adv....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Gemat Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν πιανει με ολες.... εμενα οταν δει να χαζευω σε κανενα περιοδικο ή σαιτ το 1200 μου λεει "τι τη κοιτας τη σκαλωσια, αφου δεν προκειται να την αγορασεις"...

Ποσο την εχεις ποτίσει εεεε ποσοοοοο……. ??

Reply With Quote
  #30  
Παλιό 27-09-2011, 14:21
asotosios Ο/Η asotosios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μεταμόρφωση
Μoto: MOTO GUZZI BREVA 1100 ABS 2007
Μηνύματα: 3,009
Προεπιλογή Απάντηση: Αλλαγή απο F800gs σε 1200 gs adv....

αυτό το θέμα είναι ακριβώς το δίλλημα που έχω στην παρούσα φάση...12αρι ή 800αρι...
από άποψη ομορφιάς λέω με 1000...12αρι...(περί ορέξεως κολοκυθόπιτα)
από θέμα τιμών μεταχειρο, πάνε τα ιδία αν όχι ποιο φθηνή κάποια 12αρια...
από χρηστικότητα και οικονομία (τέλη, κατανάλωση και ασφάλεια) μιας και το θέλω για κάθε μέρα, χειμώνα καλοκαίρι (λίγη κίνηση, που ακόμα και το 12αρι παίρνει σχετικά άνετα) λέω 800αρι...

αλλά η κάρδια λέει ξεκάθαρα 12αρι...αν και η κατάσταση του κοινωνικοπολιτικού καθώς και οικονομοτεχνικού γίγνεσθαι της Ελλάδας (χειροκρότημα παρακαλώ) ήταν καλύτερη τότε θα πήγαινα με κλειστά τα μάτια στο 12αρι...
ακόμα όπως έδω και 7μηνες τηρώ στάση αναμονής (τόσο που φοβάμαι ότι θα πιαστώ)

την γυναίκα την έχω πείσει, άλλωστε αυτό δεν ήταν δύσκολο, μιας και ξέρει ότι όλες οι αγορές μου, όσον αφορά αυτοκίνητα και μηχανές είναι πάντα ώριμες και τεκμηριωμένες...

κοιμάμαι ήδη στον καναπέ...όταν την πάρω παίζει να βγω και στο χαλάκι της εισόδου...την έχω σκίσει την γάτα λέμε…
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Xenon σε f800gs Aggelos-Syros Τεχνικά θέματα διάφορα 16 21-03-2013 16:46
Καδενάκι σε F800GS? Aggelos-Syros Τεχνικά θέματα διάφορα 0 06-07-2011 09:59
Ανακατασκευή σέλας σε F800gs - αξίζει??? lk13 Γενικά - Μοτοσυκλέτα 13 03-04-2011 05:52
Ρυθμιση αναρτησης σε F800GS.Πως; moican Τεχνικά θέματα διάφορα 17 03-03-2010 17:04


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:28.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!