GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Εξοπλισμός μοτοσικλέτας

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 29-08-2009, 21:01
nikolas29 Ο/Η nikolas29 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: ΠΥΛΑΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Μoto: R 1200 GSA !!!
Μηνύματα: 68
Προεπιλογή Απάντηση: Ελευθερο Φίλτρο για 1200GS!!

θα ηθελα να εκφερω την γνωμη μου στο προηγουμενο μου GS 2004 γερμανιας ειχα περασει μια ολοσωμη εξατμηση boss. το αποτελεσμα ηταν απιστευτο... Σε ταξιδι απο θεσσαλονικη αθηνα μαζι με φιλι που ειχε gs 2005 ελληνικο στης τελικες τον περνουσα με χαρακτηριστικη ανεση. Στο βενζιναδικο που σταματουσαμε ειχα ελφρα καλυτερη καταναλωση βεβαια ο θορυβος ηταν ανυποφορος και την πουλησα μετα απο αυτο το ταξιδι. Να προσθεσω την απουσια καταλυτη
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 24-02-2010, 22:53
evanslam Ο/Η evanslam βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Λαύριο - Λαμία
Μoto: BMW R 1200 GSΑ '10
Μηνύματα: 1,389
Προεπιλογή Απάντηση: Ελευθερο Φίλτρο για 1200GS!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από riko46 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ από την άλλη μεριά θα πω πως ,
φίλτρο ΚΝ,
μπουζί ιριδίου
εξάτμιση ακράμπα ,
το αποτέλεσμα είναι καλύτερο.....................
Θα συμφωνήσω και εγώ με το φίλο riko με το Κ Ν φιλτρο ακόμη και μονο αυτό να αλλάξεις εγω είδα μια μικρη βελτίωση κυρίως στηναπόκριση αλλα και στον ήχο ειναι λίγο πιο μπάσος προσωπικά μου αρεσε. Αυτα για καμια βδομάδα μεχρι που μου ήρθε η Ακραπα απο γερμανία και μετά τα είδα όλα. Ηχος, Απόδοση απόκριση ακόμη και τελική βελτιώθηκαν!
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 24-02-2010, 23:17
kostas-patra Ο/Η kostas-patra βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: α
Μηνύματα: 668
Προεπιλογή Απάντηση: Ελευθερο Φίλτρο για 1200GS!!

είχα K&n και το χαιρόμουν, το περηφανευόμουν, μέχρι που το ψαξα λίγο παραπάνω
το μαμμά φίλτρο αν και λέγεται οτι κόβει πολύ, στα συγκριτικά έδειξε οτι δεν έχει διαφορά μεταξύ με φίλτρο Oem και δίχως, άρα το ελευθέρας περίμενέ το κάπου ανάμεσα στο λίγο και στο καθόλου, αναλόγως του τι άλλο έχει κανείς πρόθεση να αλλάξει
ο γιώργηςρ μια χαρά τα γράφει

κάτι ακόμα: όποιος δεί στην έρημο ντόπιο να φοράει στη μύτη λαδωμένη κρισάρα=κόσκινο, αντί για μαντήλι, να μην μου γράψει, γιατί θα χει δεί κανέναν γρήγορο
μην ξεχάσω, το παράδειγμα είναι επεκτάσιμο και στα γουέστερν, μαντήλι για τον αέρα και κόσκινο για εκεί που νομίζουν οτι θα βρούν χρυσό.
ακόμα και στην περίπτωση όμως που βρούν, το κόσκινο δεν επιτρέπει την διέλευση των μεγάλων κομματιών, ενώ για τα λεπτότερα τεμαχίδια της ύλης προτιμούν πάλι, μάντεψε τι; μαντήλι

η πολλή ελευθερία στα φίλτρα σκοτώνει τον κινητήρα
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 24-02-2010, 23:31
kostas-patra Ο/Η kostas-patra βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: α
Μηνύματα: 668
Προεπιλογή Απάντηση: Ελευθερο Φίλτρο για 1200GS!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από evanslam Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα συμφωνήσω και εγώ με το φίλο riko με το Κ Ν φιλτρο ακόμη και μονο αυτό να αλλάξεις εγω είδα μια μικρη βελτίωση κυρίως στηναπόκριση αλλα και στον ήχο ειναι λίγο πιο μπάσος προσωπικά μου αρεσε. Αυτα για καμια βδομάδα μεχρι που μου ήρθε η Ακραπα απο γερμανία και μετά τα είδα όλα. Ηχος, Απόδοση απόκριση ακόμη και τελική βελτιώθηκαν!
στα ορυχεία βάζουν μαντήλι για μάσκα μπας και εξοικονομήσουν κανα χρόνο ζωής ακόμα, σε σχέση με κείνους που μάσκα δεν φορούν, μα δεν φτάνουν τα στατιστικά όσων δεν ζουν σε επιβαρυμένο περιβάλλον
θα μου πείς, το θέμα μας δεν είναι ιατρικό, αλλά μηχανικό
ωραία, δες τον κινητήρα σου σαν ένα κλειστό ρουλεμάν, πρέπει να δουλεύει με τις ελάχιστες δυνατές τριβές, ωραία;
τώρα βάλε δίπλα του ένα ανοιχτό ρουλεμάν και ρίξε και στα δύο σμυριδόσκονη, δούλεψέ τα και τα δύο στον ίδιο βαθμό, σε ένταση και διάρκεια.
οκ;
τα παιδιά στην πλατεία παίζουν με βώλους, από ποιο ρουλεμάν νομίζεις;

όποιος ψάξει θα βρεί στα ιντερνέτια αρκετές δημοσιευμένες κριτικές των ελευθέρων έναντι των oem χάρτινων. επειδή είναι πολλά τα λεφτά άρη(συγγνώμη για τον ενικό) και οι στρατιές του μάρκετινγκ δεν θέλουν να πεινάσουν, μπορεί ο καθείς στο σπίτι του, δίχως γονική επίβλεψη, να δοκιμάσει να περάσει λεπτοκοσκινισμένη σκόνη , σκέτη πούδρα, κι από τα δύο, τον καλολαδωμένο ποντικό και το φιλτράκι άσπρο και παχύ.
ρεστ μαη κεις

υγρ. γιατί, εμείς του μάρκετινγκ των oem φίλτρων, μπρίκια κολλάμε; δεν πεινάμε; κρίση έχουμε και μια πίττα να μοιράσουμε
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 26-02-2010, 00:11
saitman Ο/Η saitman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: GS 1200 2004
Μηνύματα: 4,238
Προεπιλογή Απάντηση: Ελευθερο Φίλτρο για 1200GS!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από riko46 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ από την άλλη μεριά θα πω πως ,
φίλτρο ΚΝ,
μπουζί ιριδίου
εξάτμιση ακράμπα ,
το αποτέλεσμα είναι καλύτερο.....................

και εγω συμφωνω.στο αμαξι μου εχω βαλει λογω τσιπαρισματος .ισως και στο GS να το κανω.
Reply With Quote
Απάντηση

Tags
1100, 1150, 1200, bmw, bmw gs moto, bmw moto, bmw moto gs, bmwmoto, f800, forum, forumgs, gs 1150, gs forum, gs moto bmw, gs_gs, gs1100, gs800, gsbmw, gsbmwmoto, gsforum, gsmoto, moto, moto bmw, motobmw

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης
Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο

Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Πωλείται εξάτμηση για 1200GS! johnkrassas Πωλήσεις αξεσουάρ/ανταλλακτικών μοτοσυκλετών 10 16-10-2009 21:36
Στρώσιμο μηχανής για το 1200GS!! johnkrassas Τεχνικά θέματα διάφορα 20 30-05-2009 15:00
ζητηση πλαινες βαλιτσες για 1200GS GEO_K Ζήτηση 6 17-03-2009 20:41
TANG BAG GIA 1200GS antonis1150GSA Πωλήσεις αξεσουάρ/ανταλλακτικών μοτοσυκλετών 3 17-03-2009 15:30


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:00.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!