GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Κλειστό θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιό 22-05-2013, 13:47
paschalis Ο/Η paschalis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: thessaloniki
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 7,234
Προεπιλογή Απάντηση: Να σας πω τι βίωσα σήμερα!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από napgeo Εμφάνιση μηνυμάτων
Εμένα χαρακτήρισες γραφικό αλλά εσύ απεκάλεσες τους συμφορουμίτες
και συνοδοιπόρους σου Φασίστες και Χρυσαυγίτες.
Είναι ο όρος έθεσες επειδή οδηγούν Γερμανικό.

Ψάχνοντας στο Πανελλήνιο είναι μόνο δικός σου όρος.
Απλά για να σε γνωρίσουν και οι υπόλοιποι...........................
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από napgeo Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατί φιλαράκι μου την βγαίνεις με κόκκινο. Γιατί να ούμε μου εξηγείσαι σκουληκιάρικα.
Κάνεις εσύ παρέα με παρακατιανούς.
Γιατί το κάμεις αυτό ....................
Ειναι πολυ καλα παιδια αυτοι οι παρακατιανοι.
Καλυτερα να τους αποφευγεις ....
και να το πεις και σε οσους γνωριζεις

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από napgeo Εμφάνιση μηνυμάτων
Γράφουμε για τα αίσχη των Πασάδων και άλλος να ζητήσεις συγνώμη επιτακτικά διότι έχει εφήμερη εξουσία.

Ο αλλος ειναι ο ιδιοκτητης αυτου του χωρου.
Προφανως και σου καταλογιζει το ακαταλογιστο γι αυτο και δεν αντικρυζεις τιο επιθετο εκδιωγμενος(banned) κατω απο το ψευδωνυμο σου.
Πραγμα που συνεβη σε αντιστοιχη ανευ
στοιχειων αντιπροταση για ομαδικη ελαστικων στο παρελθον.
Γραφικος δε,αυτοχαρακτηρισθηκες με τα γραφομενα σου.
Εγω εκανα απλως τη διαπιστωση!!!
Και μαλιστα συμφωνησες,
προφανως ξεροντας κατι παραπανω.




Ο άλλος (Πασχάλης) σας χαρακτήρισε φασίστες και Χρυσαυγίτες και αντί κάποιος να του βουλώσει το στόμα το κάνατε όπως και πολλά άλλα γαργάρα.

Απλά εγώ αναρωτιέμαι τι θέση έχω ανάμεσα σας...................


ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΔΕ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΤΗ
ΧΑΡΗ ΝΑ ΣΕ ΘΕΩΡΗΣΩ ΤΟΝ ΤΡΕΛΟ ΤΟΥ ΧΩΡΙΟΥ.
Θα σε παρακαλεσω λοιπον μεχρι το βραδυ να βρεις
και να παραθεσεις τα λεγομενα μου για τους συμφορουμιτες
και τη συνειρμικη σχεση τους με τη Χρυση Αυγη.
Εχω κανει ακριβως το αντιθετο οταν ενας καλος συμφορουμιτης
απεκαλεσε σαν Χρυσαυγιτες οσους οδηγουν μπεμβε.
Και μαλιστα δεχθηκα υβρεις γι'αυτο στο moto.gr!

Σε περιπτωση που δεν βρεις τα σχετικα γραπτα μου
να βγεις εδω και να μου ζητησεις δημοσια συγγνωμη!
Αν δεν κανεις κατι απο τα δυο θα αποκτησεις στα ματια του κοσμου
διπλα στο επιθετο γραφικος και το αλητης
  #32  
Παλιό 22-05-2013, 14:40
mario Ο/Η mario βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: R1200GS Adv.
Μηνύματα: 6,828
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από King C. Εμφάνιση μηνυμάτων


εχει και ενα TDM ο φιλος. δεν το ηξερα οτι ενα π.χ. bridgestone bw501/502 εχει διαφορετική τιμη αναλογα με τη μαρκα της μηχανης. (αν υποθεσουμε οτι ειναι ιδια διασταση)

οσο ζει κανεις, μαθαινει..

ευχαριστω για την ενημερωση.
Όχι δεν έχει και καλά κανείς και το αναφέρεις! Υποθετικά μιλώντας όμως και όχι με προσφορές τότε ίσως και να συμβαίνει στις διαφορετικές διαστάσεις ελαστικών!

Στάλθηκε από το σούπερ ντουπερ κινητό μου!
  #33  
Παλιό 22-05-2013, 14:45
phoenix Ο/Η phoenix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: Χαλκίδα
Μoto: R1200GS/05 βυζαντινο
Μηνύματα: 4,316
Προεπιλογή Απάντηση: Να σας πω τι βίωσα σήμερα!

βλεπω οτι εχουν αναψει τα αιματα
αυτο απο την μια πλευρα ειναι καλο διοτι δειχνη οτι ειμαστε ζωντανοι ακομα!!!!
απο την αλλη ομως μου δημιουργει και ενα συναισθημα θλιψης διοτι αν υπαρχει θεμα πολυ πολυ οικογενειακο καλυτερα να το λεινουμε με ενα τηλ η ενα προσωπικο μνμ
ζητω προκαταβολικα την ανεχεια σας ως προς τα γραφομενα μου δεν εχω καμια σκοπιμοτητα και μιλω για τον εαυτο μου γνωριζετε και οι δυο σας ποσο σας αγαπαω και εσας και το φορουμ
  #34  
Παλιό 22-05-2013, 14:50
phoenix Ο/Η phoenix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: Χαλκίδα
Μoto: R1200GS/05 βυζαντινο
Μηνύματα: 4,316
Προεπιλογή Απάντηση: Να σας πω τι βίωσα σήμερα!

και κατι απο την προσωπικη μου συλογη ετσι!!!για να φυγει η ενταση
  #35  
Παλιό 22-05-2013, 14:51
phoenix Ο/Η phoenix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: Χαλκίδα
Μoto: R1200GS/05 βυζαντινο
Μηνύματα: 4,316
Προεπιλογή Απάντηση: Να σας πω τι βίωσα σήμερα!

  #36  
Παλιό 22-05-2013, 14:52
asotosios Ο/Η asotosios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μεταμόρφωση
Μoto: MOTO GUZZI BREVA 1100 ABS 2007
Μηνύματα: 3,009
Προεπιλογή Απάντηση: Να σας πω τι βίωσα σήμερα!

Ειρηνη ημην αδελφια,

Ορθως κανετε και ενημερωνεται ολους εμας για καποιες προσφορες ή καλυτερες τιμες τελος παντων που πετυχατε...και σας ευχαριστουμε...

Ορθως και το φορουμ απο την αλλη προσπαθει στο μετρο που αυτο ειναι δυνατον να προσφερει στα μελη του οτι καλυτερο μπορει...

απο την αλλη ομως δεν ειναι σε θεση να μπορει να ελεγχει την αγορα συνεχως οποτε και συνεχως να μπορει να πετυχενει την "καλυτερη" τιμη της αγορας...

εκει θα επρεπε ισως ο εκαστωτε εμπορος να προνοει και να προσφερει μονος του καποιες διαφορετικες τιμες καθε τοσο...πως θα εκανε για παραδειγμα αν το εισαγωμενο προιον του επερνε αυξηση απο την μαμα εταιρια αρα και δεν θα μπορουσε πλεον να το προσφερη σε τοσο χαμηλη τιμη...ΙΣΩΣ λεω να ηταν δυνατον...

Γνωμη μου περα απο καθε ομαδικη αγορα / προσφορα κτλ κτλ οποιος θελει μπορει να ψαξει παραπερα και αν βρει και κατι καλυτερο γιατι οχι να το επικοινωνησει με τους υπευθυνους του φορουμ ισως να μπορεσουν να επικοινωνησουν και να παρουν μια εξισου καλυτερη τιμη...ωστε να επωφεληθουμε ολοι...

Πανω απο ολα πρεπει να θεωρουμε οτι δεν κρυβεται δολως μεταξυ μας...υπευθυνους και απλα μελη...
  #37  
Παλιό 22-05-2013, 14:59
mario Ο/Η mario βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: R1200GS Adv.
Μηνύματα: 6,828
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από TIME Εμφάνιση μηνυμάτων
mario όταν έγραψα το συγκεκριμένο ποστ προσκόμισα στοιχεία για την "κοροιδία" κάποιων εμπόρων (όχι όλων).Ανέφερα χαρακτηριστικά την δήθεν προσφορά που μας είχε κάνει κάποιος για ΚΤΕΟ και έπειτα από ένα ψαξιματάκι στο site του διαπίστωσα κι εγώ και άλλοι από εδώ μέσα πως μας δούλευε διότι οι τιμές ήταν ίδιες με αυτές που μας είχε προτίνει.Έπειτα έσπευσε να το διορθώσει μετά από επικοινωνία των moderator του forum.Που σφάλω λοιπόν;
Προφανώς δεν διάβασες όσα έγραψα και παρέθεσα.
Επειδή από την πρώτη μέρα που μπήκα στο forum διαπίστωσα πως ο καθένας νοιάζεται για τον άλλο (είναι παράξενο για την εποχή μας - αλλά και οι bmwδάκιδες έχουν "αγκιά" και καρδιά!) ήθελα να προφυλάξω - ενημερώσω.
Που είναι το λάθος μου;
Τώρα αν η κουβέντα χάθηκε κάπου στο δρόμο δε φταίω εγώ.
Δεν ενεπλάκην και άφησα να κυλήσει..
Βλέπεις είμαστε όλοι παιδιά και βράζει το αίμα μας οπότε ξεφεύγει καμιά φορά η κουβέντα από τα σαβουάρ βίβρ!!!Εκεί το αποδίδω!
Όσο για τις ομαδικές έχω ψωνίσει κάμποσα πραγματάκια και δεν γυρίζω την πλάτη ούτε τις αποφεύγω...
Φίλε μεσολογγιτη ο γραπτός λόγος είναι πάντα δύσκολος. Και ναι ανεβάσεις ένα θέμα για κάτι φτηνό που αγόρασες και μας άφησες γεμάτους υπονοούμενα ότι τα άλλα καταστήματα είναι ακριβά (χωρίς να μας έχεις δώσει τιμές ή κάποιο άλλο μέτρο σύγκρισης) ή ότι ενώ λένε οτι έχουν στοκ, δεν έχουν. Η επόμενη κίνησή σου ήταν να βάλεις την φιτιλια ( και μετά να λες οτι άφησες το θέμα και εξελίχθηκε μόνο του) για τις δήθεν προσφορές/ομαδικές τους Φόρουμ μας όπως αυτή του ΚΤΕΟ υπονομεύοντας/υπονοώντας όμως και βάζοντας στο ίδιο τσουβάλι και τις υπολοιπες. Έτσι λοιπόν αγαπητέ φίλε όσο και αν δεν θες να το παραδεχτείς το σπίρτο εσύ το ανάψες,τα ξύλα είναι γύρω και περιμενουν.

Γι'αυτό φίλε καλά έκανες και μας παρεθεσες τον ενθουσιασμό σου για την άψογη εξυπηρέτηση και καλά έκανες και μας ανέφερες οτι υπάρχει και ένα ακόμα κατάστημα που μπορούμε να επωφεληθουμε! Όλα τα υπόλοιπα όμως ήταν σάλτσα που δεν χρειαζόταν γιατί το μόνο κακό που έγινε ήταν στο θέμα σου.

Στάλθηκε από το σούπερ ντουπερ κινητό μου!

Last edited by mario; 22-05-2013 at 15:01.
  #38  
Παλιό 22-05-2013, 15:09
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: Να σας πω τι βίωσα σήμερα!

Παιδιά να πώ και εγώ την ταπεινή μου γνώμη.Καταρχήν να υπενθυμίσω οτι στην αγορά ισχύει ο νόμος της προσφοράς και της ζήτησης.Κάποιο μαγαζί μπορεί να έχει stock ένα προϊόν και για να το δίωξει μπορεί να το δίνει σε σκοτωμένη τιμή.
Να πώ επίσης για τις ομαδικές αγορές του forum κάποιοι άνθρωποι έχουν τρέξει και ιδρώσει για να τις πάρουμε τις καλύτερες δυνατές τιμές χωρίς κανένα προσωπικό όφελος.Γι'αυτό τον λόγο δεν νομίζω οτι πρέπει να τις απαξιώνουμε.Επίσης ένας έμπορος όταν κάνει μία προσφορά στο forum δεν μπορούμε να ξέρουμε τις ανάγκες της επιχείρησης του.Τι εννοώ με αυτό(υποθετικά μιλάω)αυτός μπορεί να έχει μια επιταγή τέλος της βδομάδα και να μην έχει να πληρώσει,αν λοιπόν κάποιος πάει να πάρει κάτι δεν υπάρχει το ενδεχόμενο να σκοτώσει τα προϊόντα του για να ανταπεξέλθει στις υποχρεώσεις του;;;Τι μπορείς να πεί κανείς λοιπόν,οτι μας δουλεύει και κάνει αντίστοιχες τιμές γενικά;;;Εννοείται οτι δεν είναι σωστό αλλά αυτός ο άνθρωπος πρέπει να βγάλει τις υποχρεώσεις του με οποιαδήποτε τρόπο έστω και αν είναι εκτεθειμένος απέναντι σε άλλους....
Να πάω τώρα στο άλλο κομμάτι.Η πλειοψηφία των παιδιών εδώ και γενικά αντιμετωπίζει προβλήματα βιοτικά.Όλοι μας έχουμε προβλήματα και εδώ είμαστε μια μεγάλη και όμορφη παρέα που εδώ μέσα πρέπει να το βλέπουμε και ως διέξοδο στα καθημερινά μας προβλήματα.Μην το χαλάμε αυτό.Μην αναλωνόμαστε σε μικρότητες και ύβρεις μεταξύ μας.Εννοείται οτι αντιπαραθέσεις θα υπάρχουν αλλά έχουμε πολύ πιο σοβαρά προβλήματα να ασχοληθούμε.
Γι'αυτό και μόνο please brothers
  #39  
Παλιό 22-05-2013, 15:32
TIME Ο/Η TIME βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: BMW R 1150 GS - ΚΑΙ ΠΑΠΑΡΟ KYMCO JETIX 125
Μηνύματα: 192
Προεπιλογή Απάντηση: Να σας πω τι βίωσα σήμερα!

εδώ -> http://www.gsforum.gr/%CE%9F%CE%BC%C...tml#post702799 όπως θα δεις (ως ένα παράδειγμα διότι θέλω να μιλώ με επιχειρήματα) δείχνω το σεβασμό μου προς τον κόπο κάποιων ανθρώπων μέσα στο forum.
Θα μπορούσα να σου παραθέσω και άλλα παραδείγματα εαν κριθεί απαραίτητο.Όσοι με γνωρίζουν εδώ μέσα μπορούν να το επιβεβαιώσουν...
Το θέμα της "φιτιλιάς" που ανέφερες πίστεψέ με με υποβιβάζει και δυστηχώς για κάποιους αδαείς και άβουλο ον θέλω να πιστεύω(στην κρίση του καθενός βρίσκόμαστε ανεξάρτητα από το αν αδιαφορούμε φυσικά) πως δεν είμαι.Η λέξη¨"κατινιά" ήταν γένους θηλυκού μέχρι το πρόσφατο παρελθόν αλλά καθ΄όσον φαίνεται προσπαθούμε να αποδείξουμε ο αντίθετο.
Η ποιότητα του χαρακτήρα μου είναι διαθέσιμη μέσα από τα ποστ μου και τον τρόπο γραφής μου οπότε οιοσδήποτε θέλήσει μπορεί να κρίνει εξ ιδίων τα αλλότρια.
Τι να άλλο να γράψω πραγματικά μόνον πως πέφτω από τα σύννεφα.(για όλα υπάρχει η πρώτη φορά βέβαια.

Υ.Γ.αν οι διαχειριστές κρίνουν πως σφάλω παρακαλώ να με διαγράψουν από το forum.Το να θίγουμε προσωπικότητες είναι πολύ εύκολο τη σήμερον ημέρα αγαπητοί αλλά ευτυχώς για μένα δεν είναι αποδεκτό βάση των αρχών που με διέπουν.
Το αν υπονοώ κάτι ή όχι είναι τουλάχιστον "αθώο" (δεν θέλω να χρησιμοποιήσω άλλον χαρακτηρισμό) ,διότι δεν υπονοούσα αλλά μίλησα ευθέως.Φορώ παντελόνια κι από μέσα σκελέα (για να κάνω και λίγο χιούμορ!)
Τέλος είμαι στην αγορά και γνωρίζω πως κινούνται οι έμποροι διότι έχω υπάρξει κι εγώ.



Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mario Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε μεσολογγιτη ο γραπτός λόγος είναι πάντα δύσκολος. Και ναι ανεβάσεις ένα θέμα για κάτι φτηνό που αγόρασες και μας άφησες γεμάτους υπονοούμενα ότι τα άλλα καταστήματα είναι ακριβά (χωρίς να μας έχεις δώσει τιμές ή κάποιο άλλο μέτρο σύγκρισης) ή ότι ενώ λένε οτι έχουν στοκ, δεν έχουν. Η επόμενη κίνησή σου ήταν να βάλεις την φιτιλια ( και μετά να λες οτι άφησες το θέμα και εξελίχθηκε μόνο του) για τις δήθεν προσφορές/ομαδικές τους Φόρουμ μας όπως αυτή του ΚΤΕΟ υπονομεύοντας/υπονοώντας όμως και βάζοντας στο ίδιο τσουβάλι και τις υπολοιπες. Έτσι λοιπόν αγαπητέ φίλε όσο και αν δεν θες να το παραδεχτείς το σπίρτο εσύ το ανάψες,τα ξύλα είναι γύρω και περιμενουν.

Γι'αυτό φίλε καλά έκανες και μας παρεθεσες τον ενθουσιασμό σου για την άψογη εξυπηρέτηση και καλά έκανες και μας ανέφερες οτι υπάρχει και ένα ακόμα κατάστημα που μπορούμε να επωφεληθουμε! Όλα τα υπόλοιπα όμως ήταν σάλτσα που δεν χρειαζόταν γιατί το μόνο κακό που έγινε ήταν στο θέμα σου.

Στάλθηκε από το σούπερ ντουπερ κινητό μου!
  #40  
Παλιό 22-05-2013, 15:38
tazakos Ο/Η tazakos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Καλλιθέα
Μoto: F800gs black and yellow
Μηνύματα: 49
Προεπιλογή Απάντηση: Να σας πω τι βίωσα σήμερα!

+1 σε ότι έγραψε ο ΜΑΡΚ πιο πάνω...ακόμη κ με φουλ στοιχεία παίζουν όλα αυτά τα ενδεχόμενα ρευστότητας, ξεστοκαρίσματος κτλ κτλ..
μετά από τόσα ποστ με διάφορα περί ανέμων κ υδάτων, ακόμη δεν έχουμε αξιωθεί να δούμε να γράφεται : "πήρα αυτά σε αυτήν την διάσταση, τόσο, με απόδειξη, η παρτίδα είναι την τάδε εβδομάδα του τάδε έτους ορίστε μια φωτογραφία μεγειά μου!
Αν δεν ήταν μοναδική προσφορά να χτυπήσουμε την πόρτα να πάρουμε προσφορά κ από αυτόν τον επαγγελματία κ όλα καλά!
Μην θίγετε ο ένας τον άλλο, δεν έχουμε κάτι να χωρίσουμε.
Κλειστό θέμα


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 05:25.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!